burun estetiği sonrası cilt bozukluğu ve yağlanma

withniss

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2023
3
0
27
Merhabalar yaklaşık 5 ay önce burun estetiği operasyonu geçirdim. Alçılar çıktıktan kısa bir süre sonra burun üstüm kabuklanmaya başladı. Kabuklanma dediğimde yağlı, kalın ve sarı bir şekilde oluyor. Yüzümle burun üstüm arasında inanılmaz bir renk farklılılığı var. Soyuyorum tekrar kabuklanıyor. Ameliyat oldum olalı burnumu temiz bir şekilde göremedim ve bu psikolojimi gerçekten bozmaya başladı. 5 aydır evden dahi çıkamıyorum. Doktoruma sorduğumda kantaron yağı sürüp yumuşatmamı önerdi ama pek bir işe yaramadı cilt bakımımı da yapıyorum ama yine de geçmiyor. Yağlı egzama olabileceğini düşünüyorum. Bununla ilgili gerek internette gerekse burada pek bir bilgi bulamadım son çare belki benzer bir süreçten geçen vardır diye konu açmak istedim. Bana yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum :)

Bende de oldu. Tırnağımı biraz uzatıp duş sonlarında, iyice yumuşayınca, tırnağımla burna bastırmadan ama deriyi kaldıracak şekilde tırnağımla soydum deriyi her seferinde,kabukları aldım (aşağıdan yukarı yaptım). Sonra da micellar su sıkıp pamuk ped ile aşağıdan yukarı olacak şekilde sildim. Böyle böyle ne o pullanma kaldı ne de siyah nokta oluştu.

Çinko ağırlıklı yüz yıkama jeli ve toniği kullanmanızı tavsiye ederim. Fazla sebum üreten ciltler için en ideali bu. Tabii çok ileri seviyeyse mutlaka cildiyeye görünün en iyi tedavi o şekilde olacaktır. Geçmiş olsun 🙏🏻

Yagli egzama var bende de var ordan bjloyorum. Doktor kisa sureli kortizonlu krem veriyor o da uzun sureli kullanilinca cildin incelmesjne sebep oldugu icin cozum degil. Salisilik asit burnun yaglanmasini azaltiyor salisilik asitli tonik kullan yag bezlerinin fazla calismasindan dir o haftada bir kil maskesi yap

X