Burun Spreyi

withoutyou

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2016
1.909
3.121
26
Merhaba hanımlar,
Aklıma çok takılan bir konu var. Birkaç ay önce grip olduğumda doktora gitmiştim, bir de benim doğuştan burnumun tıkanıklık problemi var. Ameliyatta oldum fakat yine tekrarladı. Sürekli tıkanıyor, nefes alamıyorum, sesim garip çıkıyor, konuşamıyorum. Neyse, "İliadin" sprey verdi.
5 günden fazla kullanma dedi. Ben dediği gibi yaptım fakat aradan biraz zaman geçince tekrar kullandım. Sonra artık bittikçe almaya başladım. Çünkü sıktığım gibi benim yıllardır açılmayan burnumu dakikasında açıyor. Çok rahatlatıyor yani. Hiçbir sprey, okyanus suyu beni böyle açmıyor.
Bu sprey olmadan yaşayamıyorum resmen. Geçen arkadaşımla buluştuk yanıma almayı unutmuşum, yana yakıla eczane bulup aldım. Artık daha da sık tıkanıyorum. Devamlı yanımda. Uyumadan önce sıkıyorum, uykudan uyanıp sıkıyorum hep böyleyim. Günde birkaç kez sıkıyorum elbette yani. İnternetten bir baktım resmen bağımlılıkmış benim bu hareketlerim. Bu spreyin böyle bir etkisi varmış. Neyse, bugün yine almaya eczaneye gittim. O olmadan uyuyamıyorum çünkü. Alırken eczacıya sordum. Bana, "Siz naptınız? Bu ilaç bu kadar kullanılmaz. Bağımlılık olmuş. Böyle giderse ömür boyu kullanmak zorunda kalırsınız. Ayrıca içinde KORTİZON var." Dedi. Kortizon olduğunu duyunca çok üzüldüm çünkü diyet yapsam bile kilo veremeyip alıyorum sanırım bu yüzdenmiş. Ayrıca burun mukozasına çok fazla zarar veren bir spreymiş. Gece yatamam diye dayanamayıp yine aldım spreyi. Fakat doktordan da randevu aldım yarın gideceğim. Bu durumu yaşayan, bu spreyi kullanan var mı hiç acaba? Çok moralim bozuldu.

Evet canım bı tip spreyler bağımlılık yaptığı için beş günden fazla kullanılamıyor. Ve bir müddet sonra aynı dediğiniz gibi sıkmadığınızda daha çok tıkanma hissi veriyor. Ne olursa olsun bir an önce bırakın. Birkaç gün uyku problemi yaşarsınız ama ilacın yan etkileri daha fazla. Tekrar bi kbb doktoruna görünün mutlaka bir önerisi olacaktır. Geçmiş olsun bı arada. Sizi anlıyorum. Çünkü kardeşimde sizin kadar olmasada burun spreyine bağımlı gibi yaşıyor. Oda aynı şekilde sıkmadan uyuyamadığını söylüyor. Ama bu kesin bir çözüm değil.

Kızımın da burnu devamlı tıkalı daha 5 aylık ama ben serum fizyolojik kullanıyorum
Elbette tamamen rahatlatmıyor ama doktorumda burun spreyi versem bağımlılık yapar ayrıca uzun kullanım da zararlı demişti

Bı süre kullanmayın bakalım
Zaten bir süre sonra da kullanılsa bile etkisi olmuyor diyorlar

Aramıza hoşgeldiiin. Sprey bağımlılığı diye bir kısır döngüye girmiş bulunmaktasın. Uyuşturucu bağımlılığından beter. Ben kurtulamıyorum, sen yol yakınken dön.

iliadin-otrivin bu ilacları 5 seneye yakın kullandım. yan etkileri var. en son burnumda şiddetli kuruluk, kafamda ağrılar oluştu. mecburen bırakmaz zorunda kaldım. iliadinsiz ilk 3-4 gün çok zor geçiyor. ama 5-6 senedir kurtuldum iliadinden.

fakat burun etlerim çok şiş ve zor nefes alıyorum sanırım bunun sorumlusu da iliadin. çok geç olmadan bırakmanı tavsiye ederim.​

iliadin-otrivin bu ilacları 5 seneye yakın kullandım. yan etkileri var. en son burnumda şiddetli kuruluk, kafamda ağrılar oluştu. mecburen bırakmaz zorunda kaldım. iliadinsiz ilk 3-4 gün çok zor geçiyor. ama 5-6 senedir kurtuldum iliadinden.

fakat burun etlerim çok şiş ve zor nefes alıyorum sanırım bunun sorumlusu da iliadin. çok geç olmadan bırakmanı tavsiye ederim.​
Ben birakali 4 hafta kadar oldu yuzde yetmis nefes aliyorum diyebilirim ama sanki koku duyumda azalma var duzeliyor mu bu durum

X