Bütün sorunlar beni buluyor gibi hissediyorum

zsmm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2023
71
28
28
Kızlar ben geçen sene 3 Şubat'ta doğum yaptım işte o zaman başladı hikayem. 3 günlük lohusaydım deprem oldu neyse çok şükür sağ salim atlattık dedim. Oğlum 5 aylık olduğunda kendi doktorumuza randevu bulamamıştık başka doktora götürdük. Doktor senin bebeğin down sendromlu dedi allahımmm genetik test verdik sonuç çok şükür allahıma temiz geldi.
Ha bu arada kırkı çıkmadan bir defa kusmuğu boğazına kaçtı ölümden döndü neyseee nöroloji ayrı baktı çocuk doktorları ayrı baktı epilepsi olabilirmi diye yine temiz geldi çok şükür.
Geçen gün yine başka bir doktora gittim bu çocuğun kafası büyük dedi o esnada bebeğim ağlama krizine girdiği için tam soramadım bıngıldağına baktı kapanmış korkma korkma hareketlerini takip et dedi ve çocuğun ağlamasına dayanamadı beni çıkardı.
Bu arada oğlum birkaç gün sonra 13 aylık olcak 75 cm ve9700 kg baş çevresi 49 cm çıktı.
Neyse sağlık ocağına gittim son üç ayda birer cm büyümüş bir ay sonra gel birdaha bakalım sonra karar veririz. Çocuk Doktor'un seni yönlendirir dedi. E bu zamana kadar herşey normaldi neden şimdi bana bunu söylediniz demeye kalmadan çık dedi valla kafayı yiycem kızlar ben korkudan ölüyorum. Oğlum doğdu doğalı bir mutlu günüm olmadı ya. Sizlerin bu ayda nasıldı baş çevreleri lütfen anlatacak soracak dertleşecek kimsem yok

Hiç bir bilgim yok.

Allahım kolaylık versin inşallah arkadaşım.

Maddi durumunuz müsaitse şehrinizde ki iyi bir çocuk doktorunun muayenehanesine götürün derim ben. Geçmiş olsun

Çok teşekkür

Bu olay yaşanmadan birkaç gün önce yüklü bir borcun altına girdik. Ama yinede kartları zorlayacağım
O zaman kartları zorlamadan önce hususi aklınızda ki soruları sormak içimin devletten bir randevu alın isterseniz. Hep başka şeyin kontrolü arasında soru işareti oluşmuş. Direk bunları sormaya gidin isterseniz

O zaman kartları zorlamadan önce hususi aklınızda ki soruları sormak içimin devletten bir randevu alın isterseniz. Hep başka şeyin kontrolü arasında soru işareti oluşmuş. Direk bunları sormaya gidin isterseniz
Randevu alacağım mutlaka. Eşimde diyorki benimde kafam büyük şuan ağlayarak gülüyorum. Ama doğru benim babamın kardeşimin falan full büyük kafaları kocamın zaten büyük çıldıracağımm :KK43:

Randevu alacağım mutlaka. Eşimde diyorki benimde kafam büyük şuan ağlayarak gülüyorum. Ama doğru benim babamın kardeşimin falan full büyük kafaları kocamın zaten büyük çıldıracağımm :KK43:
😃 sana bişi deyim mi çevremde yıllar içinde öyle çok çocuk için kafası büyük diyerek tedbir amaçlı kontroller yaptılar ki. Daha hiç birinde de bir sorun çıkmadı.
Bu kadar yıpratma kendini bi göster doktora bakalım. Zaten bi sıkıntı olsa 13 aylık çocuğun gelişiminden anlarsın heralde ince-kaba motor gelişim düzeylerinden

Yaa size kıyamam inşallah hiçbir şey yoktur korkmayın. Önce devletten bir çocuk doktoruna randevu alıp detaylıca muayene ettirin, aklınızdaki soruları sorun. Baktınız çok ilgilenmiyor o zaman bir özel hastaneye danışın

Yaa size kıyamam inşallah hiçbir şey yoktur korkmayın. Önce devletten bir çocuk doktoruna randevu alıp detaylıca muayene ettirin, aklınızdaki soruları sorun. Baktınız çok ilgilenmiyor o zaman bir özel hastaneye danışın
Çok teşekkür ederim öyle yapacağım❤❤

Çocuğunuzun gelişimi normale göre nasıl onu gozlemleyin.
Belli ki hemşire de takip edelim demiş önlem amaçlı olabilir.
Ya da evhama girmeden imkanınız varsa bir an önce bir doktora götürün bu durumlar anne için çok yıpratıcı

Çocuğunuzun gelişimi normale göre nasıl onu gozlemleyin.
Belli ki hemşire de takip edelim demiş önlem amaçlı olabilir.
Ya da evhama girmeden imkanınız varsa bir an önce bir doktora götürün bu durumlar anne için çok yıpratıcı
Emekliyor sıralıyor, desteksiz birkaç adım atıyor. Alkış, baybay yapıyor adına bakıyor çirkin ol diyince yüzünü buruşturuyor, çak yapıyor, gel gel yapıyor, ceee yapıyor, baba mama dede gel git abi aba diyor aklıma gelenler bunlar ❤

Bebeginizin bas cevresi 90 persentil civari ama persentil egrisi disinda degil. Eger esinizin de bas cevresi dedigi gibi buyukse genetik olarak ona cekmis olmasi yuksek olasilik. Bir de dogumdaki bas cevresi ve bugune kadarki aylik gelisimi onemli. Mesela 25 persentil bas cevresinde dogup 90 persentile ulasmasiyla zaten 90 persentil dogup hala 90 persentil olmasi ayni sey degil.Arastirilmasinda tabiki fayda var ama hemen akliniza kotuleri doldurmayin.

X