Bütün sorunlar beni buluyor gibi hissediyorum

Bebeginizin bas cevresi 90 persentil civari ama persentil egrisi disinda degil. Eger esinizin de bas cevresi dedigi gibi buyukse genetik olarak ona cekmis olmasi yuksek olasilik. Bir de dogumdaki bas cevresi ve bugune kadarki aylik gelisimi onemli. Mesela 25 persentil bas cevresinde dogup 90 persentile ulasmasiyla zaten 90 persentil dogup hala 90 persentil olmasi ayni sey degil.Arastirilmasinda tabiki fayda var ama hemen akliniza kotuleri doldurmayin.
Çok teşekkür ederim cevapladığınız için doğumda ki baş çevresi 34.5 idi . 2850 gram 48 cm doğdu.
Şuan birkaç gün sonra 13 aylık olacak 75 cm 9700 gram ve baş çevresi 49 cm

Bebeginizin bas cevresi 90 persentil civari ama persentil egrisi disinda degil. Eger esinizin de bas cevresi dedigi gibi buyukse genetik olarak ona cekmis olmasi yuksek olasilik. Bir de dogumdaki bas cevresi ve bugune kadarki aylik gelisimi onemli. Mesela 25 persentil bas cevresinde dogup 90 persentile ulasmasiyla zaten 90 persentil dogup hala 90 persentil olmasi ayni sey degil.Arastirilmasinda tabiki fayda var ama hemen akliniza kotuleri doldurmayin.
Bu arada eşimin ve ailesinin çoğu erkek üyesi koca kafalodır bide alınları çıkıntılıdır. Benim erkek kardeşimin ve babamında kafası büyük

Bu arada eşimin ve ailesinin çoğu erkek üyesi koca kafalodır bide alınları çıkıntılıdır. Benim erkek kardeşimin ve babamında kafası büyük
Ben doktor degilim tabi ama bu tabloda cocugunuzun kafasinin buyuk olmasi icin yeterince genetik sebep var. Doktorlar her ihtimali dusunup ona gore hareket eder ama anne olarak endiselenmeniz icin suan cok fazla sebep yok.

Çok teşekkür ederim cevapladığınız için doğumda ki baş çevresi 34.5 idi . 2850 gram 48 cm doğdu.
Şuan birkaç gün sonra 13 aylık olacak 75 cm 9700 gram ve baş çevresi 49 cm
Bebeginizin dogum persentili ile boyu kilosu orantiliya yakin gitmis. Bas cevresi onlara gore hizli buyumus. Boy kilo 25 50 persentilde ilerlemis, bas cevresi 90 persentile ulasmis. Bu tabloda bas cevresi onden gittigi icin doktorunuzun arastirilmasini istemesi olagan ve beklenen bir sey. Her arastirmadan olumsuz sonuc cikmiyor. Insanlar cesit cesit. Kendinizi endise denizine kaptirmayin testlerinizi goruntulemelerinizi yaptirin.

Bebeginizin dogum persentili ile boyu kilosu orantiliya yakin gitmis. Bas cevresi onlara gore hizli buyumus. Boy kilo 25 50 persentilde ilerlemis, bas cevresi 90 persentile ulasmis. Bu tabloda bas cevresi onden gittigi icin doktorunuzun arastirilmasini istemesi olagan ve beklenen bir sey. Her arastirmadan olumsuz sonuc cikmiyor. Insanlar cesit cesit. Kendinizi endise denizine kaptirmayin testlerinizi goruntulemelerinizi yaptirin.
Mutlaka yaptıracağım çok teşekkür ederim yorumunuz için ❤

İyi bir doktora gidip baktırın içiniz rahat etsin sağlıklıdır minik adam umarım.Basliginizi sevmedim.Butun sorunlar sizi bulmasın siz sorunları küçük parcalara bölüp çözün.İyi haberler verin bize de.Bütün güzellikler sizi bulsun.

Kızlar ben geçen sene 3 Şubat'ta doğum yaptım işte o zaman başladı hikayem. 3 günlük lohusaydım deprem oldu neyse çok şükür sağ salim atlattık dedim. Oğlum 5 aylık olduğunda kendi doktorumuza randevu bulamamıştık başka doktora götürdük. Doktor senin bebeğin down sendromlu dedi allahımmm genetik test verdik sonuç çok şükür allahıma temiz geldi.
Ha bu arada kırkı çıkmadan bir defa kusmuğu boğazına kaçtı ölümden döndü neyseee nöroloji ayrı baktı çocuk doktorları ayrı baktı epilepsi olabilirmi diye yine temiz geldi çok şükür.
Geçen gün yine başka bir doktora gittim bu çocuğun kafası büyük dedi o esnada bebeğim ağlama krizine girdiği için tam soramadım bıngıldağına baktı kapanmış korkma korkma hareketlerini takip et dedi ve çocuğun ağlamasına dayanamadı beni çıkardı.
Bu arada oğlum birkaç gün sonra 13 aylık olcak 75 cm ve9700 kg baş çevresi 49 cm çıktı.
Neyse sağlık ocağına gittim son üç ayda birer cm büyümüş bir ay sonra gel birdaha bakalım sonra karar veririz. Çocuk Doktor'un seni yönlendirir dedi. E bu zamana kadar herşey normaldi neden şimdi bana bunu söylediniz demeye kalmadan çık dedi valla kafayı yiycem kızlar ben korkudan ölüyorum. Oğlum doğdu doğalı bir mutlu günüm olmadı ya. Sizlerin bu ayda nasıldı baş çevreleri lütfen anlatacak soracak dertleşecek kimsem yok
Bende kendimi tüm dertler beni buluyo gibi hissetmiyorum doğru düzgün çocukluk geçirmedim gençliğimi yaşayamadım 18 ime girdiğim an çalışmaya başladım 21 imde evlendim çocuk istiyoduk 6 ayın sonunda doktora gittim pcos dedi oturup ağladım çocuk sahibi olamayacağımı düşündüm yıkıldım evliliğimin 1. Yılında hamile kaldım 2 aylıkken düşük yaptım onun üstüne direk

Bende kendimi tüm dertler beni buluyo gibi hissetmiyorum doğru düzgün çocukluk geçirmedim gençliğimi yaşayamadım 18 ime girdiğim an çalışmaya başladım 21 imde evlendim çocuk istiyoduk 6 ayın sonunda doktora gittim pcos dedi oturup ağladım çocuk sahibi olamayacağımı düşündüm yıkıldım evliliğimin 1. Yılında hamile kaldım 2 aylıkken düşük yaptım onun üstüne direk
Hamile kaldım tekrar şuan 4 aylığım dün ikili tarama testinin sonucunu aldım doktor dedi bebgin down sendromlu dedi git aldır dedi dünyam yıkıldı dünden beri ağlıyorum napicam bilmiyorum

Hamile kaldım tekrar şuan 4 aylığım dün ikili tarama testinin sonucunu aldım doktor dedi bebgin down sendromlu dedi git aldır dedi dünyam yıkıldı dünden beri ağlıyorum napicam bilmiyorum
İlk bebeğimi doğumdan sonra kromozom bozukluğu yüzünden toprağa verdim. İkili test olasılık testidir ve hiçbir doktor bu teste dayanarak git aldır diyemez. Amniyosentez önerir ve en sağlıklısıda amniyosentezdir kesin sonuç verir. Çok geçmiş olsun

İlk bebeğimi doğumdan sonra kromozom bozukluğu yüzünden toprağa verdim. İkili test olasılık testidir ve hiçbir doktor bu teste dayanarak git aldır diyemez. Amniyosentez önerir ve en sağlıklısıda amniyosentezdir kesin sonuç verir. Çok geçmiş olsun
Sağolun bende amniyosentez ysptiracam rabbim yardımcımiz olsun inşallah

X