Çabuk boşanabilirmiyim Avukat Arkadaşların fikirlerini bekliyorum

hayat yeniden

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2007
43
0
selam arkadaşlar ben boşanmak için dileçe verdim 16 aylık evliyim .öncesinde de başımdan geçenleri yazmıştım.benim öğrenmek istediğim eski eşim istanbulda ben farklı bir şehirdeyim .boşanma davasını ben açtım.eski eşim ogün eşyalarımı almak için istanbula gittiğimde daha eline boşanma dilekçesi gitmeden ortak aldığımız bütün mobilyaları götürmüş benim çeyiz olarak götürdüğüm eşyaları da evin her köşesine dağıtmışlar.şimdi ben eski eşime hem maddi hem manevi tazminat davası ve nafaka davası açtım.açıkçası son kuruşuna kadar almak istiyorum ondan .daha neler yapabilirim ve boşanma davam ne kadar sürer bana yardımcı olursanız sevinirm.

canım avukat değilim ama onları yapan bir adamı sadece allaha havale et ve tek celsede boşanmaya bak derim ben...belliki canın çok yanmış ama değmez bence..........

Bu konuyu hukuk köşesine taşısan orda avukat arkadaşlar sana yardımcı olular sanırım. Avukat olsam hemen yardım etmek isterdim ama ne yazık ki değilim.

Zor bir durum sadece yaşayan bilir
ama maksatın boşanmaksa herşeyden vazgeçmen lazım
yok herşeyini alacam diyorsan aylarca sürer
bunu göze alabiliyorsan eğer, ki bu zaman
içerisinde çok yüz göz olacaksınız ona göre canım
Allah yardımcın olsun

Evet kesinlikle zor bir süreç canım.Allah kolaylık versin.Bende gümüşe katılıyorum..Sen çarçabucak kurtulmak istiyorsan tek celsede biter 2 şahitle.
Ama yok istediklerimi alıcam dersen uzun sürer.Sevgilerimle canım..

anlaşmalı boşanma değilse (ki öyle gözüküyor) tek celsede bitmesi mümkün olmaz. eşinizin mali ve içtimai durum araştırması, tanıkların dinlenmesi federken süreç biraz uzayabiliyor. en az 1 sene demek daha dogru olur. Hele ki arada çocuk varsa eşler açısından yıpratıcı bir süreç. Öfkenizi anlayabilyorum ama biran önce kurtulmak istiyorsanız anlaşmalı boşanma yolunu secmeliydiniz. kolay gelsin umarım dilediğiniz şekilde olur.

X