Çağrı merkezinde çalışmak

Amourette

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2019
1.142
705
26
Selam
Çağrı merkezinde 1 buçuk yıldır çalışıyorum.
Bizi arayan insanlar sorunlu insanlar evet.
Kimse teşekkür etmek için aramıyor evet.
Ama sorunun neyse insan gibi anlat be kardeşim. Başına bin türlü bela gelmiş gibi anlatıyor Allah'ım ben senin gibi iki yüz kisiden duyuyorum bunu zaten.
Ben onun şikayetine sasirma tepkisi vermedim diye kızan mı dersiniz. 1 kuruş için şikayet kaydı açmamı isteyip dava açacağını söyleyen mi dersiniz. Sanki ben cebe indirmisim 1 kurusu. İsmini yanlış söyledim diye "benim ismim X bayan X not ederseniz unutmazsiniz" diyen.
Ya senden bir sn önce başkasıyla konusuyodum normal değil mi farklı bir isim söylemem niye beni mahcup ediyorsun niye azarliyorsun ?
Nelerle karşılaştım. Kaç arkadaşım müşteri yüzünden aglayarak bilgisayarı kapatıp gitti fenalasan bile oldu. Onlar telefonun ucunda istediklerini söyleyip laf sokabiliyolar ama bizim bir çok şeyi söylememiz yasak. Doğal olarak içimize atıyoruz müşteriye evet haklısınız diyoruz ama sessize alıp küfür ediyoruz ya da içimize atıyoruz. Sonra sinir patlaması yaşıyoruz.
Ben küfür eden insana kızardim ağzın alisicak sus diye. Kendim küfürbaz oldum burda. Güne güzel başlıyorum işe geliyorum ilk çağrıyı alıyorum hayvanin biri tüm nesemi aliyor. Arayan sapıklar... Biz kapatamadigimizdan dolayı sapığın telefonu kapatmasını bekliyoruz. Heh diyorum bu kadar isimin arasında bir de elin herifinin fantazisini dinle. Artık erkek arayınca korkuyorum acaba sapıkça bir şey der mi diye :KK34: bazen evde kendi kendime aklıma bir müşteri geliyor bir de evde küfür ediyorum. Sinirlerim harap oldu bir yılda. Soru soruyorlar cevap dinlemeden bagiriyorlar
+a a .. a.. a. Anlıyoru... An...
-ama anlamiyorsunuz beni kaç kez dicem
+Anlıyorum
bi susarsaniz anlıyorum dicem ***** karısı *** ccugu **** icimden böyle sövuyorum. Konusturmuyolar sonra cevap bekliyorlar. Onlar mı bize daha çok kufur ediyor biz mi bilemiyorum. Bence biz, çünkü hem ben ediyorum hem de yanımda benim çaresiz yalvarislarimi duyan temsilci arkadaşımlarim. Hep birlikte bazen aynı müşteriye küfür ediyoruz.
arkadaslar ben çok dolmuşum. Hala işteyim. Kısa bir molada yazdım. Abarttigimi dusunenleri bir günlüğüne çağrı merkezinde çalışmaya davet ediyorum. Okuduğunuz için teşekkürler

Selam
Çağrı merkezinde 1 buçuk yıldır çalışıyorum.
Bizi arayan insanlar sorunlu insanlar evet.
Kimse teşekkür etmek için aramıyor evet.
Ama sorunun neyse insan gibi anlat be kardeşim. Başına bin türlü bela gelmiş gibi anlatıyor Allah'ım ben senin gibi iki yüz kisiden duyuyorum bunu zaten.
Ben onun şikayetine sasirma tepkisi vermedim diye kızan mı dersiniz. 1 kuruş için şikayet kaydı açmamı isteyip dava açacağını söyleyen mi dersiniz. Sanki ben cebe indirmisim 1 kurusu. İsmini yanlış söyledim diye "benim ismim X bayan X not ederseniz unutmazsiniz" diyen.
Ya senden bir sn önce başkasıyla konusuyodum normal değil mi farklı bir isim söylemem niye beni mahcup ediyorsun niye azarliyorsun ?
Nelerle karşılaştım. Kaç arkadaşım müşteri yüzünden aglayarak bilgisayarı kapatıp gitti fenalasan bile oldu. Onlar telefonun ucunda istediklerini söyleyip laf sokabiliyolar ama bizim bir çok şeyi söylememiz yasak. Doğal olarak içimize atıyoruz müşteriye evet haklısınız diyoruz ama sessize alıp küfür ediyoruz ya da içimize atıyoruz. Sonra sinir patlaması yaşıyoruz.
Ben küfür eden insana kızardim ağzın alisicak sus diye. Kendim küfürbaz oldum burda. Güne güzel başlıyorum işe geliyorum ilk çağrıyı alıyorum hayvanin biri tüm nesemi aliyor. Arayan sapıklar... Biz kapatamadigimizdan dolayı sapığın telefonu kapatmasını bekliyoruz. Heh diyorum bu kadar isimin arasında bir de elin herifinin fantazisini dinle. Artık erkek arayınca korkuyorum acaba sapıkça bir şey der mi diye :KK34: bazen evde kendi kendime aklıma bir müşteri geliyor bir de evde küfür ediyorum. Sinirlerim harap oldu bir yılda. Soru soruyorlar cevap dinlemeden bagiriyorlar
+a a .. a.. a. Anlıyoru... An...
-ama anlamiyorsunuz beni kaç kez dicem
+Anlıyorum
bi susarsaniz anlıyorum dicem ***** karısı *** ccugu **** icimden böyle sövuyorum. Konusturmuyolar sonra cevap bekliyorlar. Onlar mı bize daha çok kufur ediyor biz mi bilemiyorum. Bence biz, çünkü hem ben ediyorum hem de yanımda benim çaresiz yalvarislarimi duyan temsilci arkadaşımlarim. Hep birlikte bazen aynı müşteriye küfür ediyoruz.
arkadaslar ben çok dolmuşum. Hala işteyim. Kısa bir molada yazdım. Abarttigimi dusunenleri bir günlüğüne çağrı merkezinde çalışmaya davet ediyorum. Okuduğunuz için teşekkürler
Yok valla ben çok saygılı bir musteriyim o zaman 😁 eşim arar teli bana verir , babam arar anam arar teli bana verir 😁 millet beni arar hifa elektrik kesildi sen bildir şu na bu oldu sen bildir bütün müşteri hizmetleriyle ben görüşüyorum Allah'ım size de hep ben gibi müşteri çıkarsın inşallah 😁😁😁😁😁❤️ (maşallah bana 😁)

Yok kesinlikle abartmıyorsunuz. Cok zor bir psikoloji. 2 arkadasım da dayanamayıp işten ayrıldı. İkisi de banka cagrı merkezindedi.Anlatmadıgınız daha cok sey vardır eminim. Tek yapacağınız sey işten sonra kendinizi rahatlatacak seyler yapın. Atıyorum spor olur, kitap okumak olur ya da imkanınız varsa hamam masaj birsey bile yaptırabilirsiniz.

Çok yakın bir arkadaşım çalışıyor 2.5 yıldır .Ve sinirleri alınmış denilebilecek kadar sakin bir kızdır .Stresten baş agrilariyla başa çıkamayıp tedavi görüyor .Ve dediği eğer herşeyi denediysek sorun cozuomediyse sizi teknik servise yonlendireyim dediğim an küfür yedim diye anlattı .Bir defasında da birisi aramış akn aşınca tabi int hızı aşırı yavaşlamış bakıyorum diyo gece aşırı bi yüklenme var demiş ki beyefendi gece aşırı kullanım var gündüz kullanmiyo olabilirsiniz ama gece kullanım fazla olduğu için asılmış ...Adam demiş ki eee bekar adamiz canımız cekiyo izliyoruz ses tonunu çok beğendim artık geceleri seni hayal etcem deyince arkadaş kapatmış .Diyoki o an ağzıma geleni bir bilsen ama diyemiyorum..Bu kaydı kullanarak şikayetçi oldu para cezası almıştı sanırım cüzi miktarda ..Siz şikayet edemuyomusinuz

Böyle bir işte çalışıyorsan takmamayı öğrenmen gerekiyor. Müşteriler de yaşadığı sorunun sinirini müşteri temsilcisinden çıkarmaya çalışıyor. Yoksa o şikayetler size gelmiyor.

Maalesef millet olarak da pek dinleme, bekleme huyumuz olmadığı için bu tür durumlarla sık sık karşılaşır bu tür işteki arkadaşlar.

Ve evet, insanlarla uğraşmak dünyanın en zor işidir.

Cok haklisiniz ama cagri merkezinde calismaya baslarken bunlari goze almadiniz mi?
Beni de kariyer sitesinden is aradigimi gorup surekli arayan bir cagri merkezi vardi ama orda calismayi goze alamadim yani.
Çok çok ihtiyaç olmadikça yapilacak iş degil.
Allah kolaylik versin.

Karaca’dan aldığım 5 sene garantili çizilmez denilen tencere setim çizildi . 1 şubatta garantiye yollamak için kargo kodu istedim tam 12 gün boyunca o kodu almak için müşteri hizmetleri ile cebelleştim. 12. Gün kod zorla geldi 18 şubatta ellerine ürünüm ulaştı. 21 iş günü bekledim . Süre doldu ve hala aramadılar haber vermek için . Bende 18 Mart’ta zorla aradım kaç kişiye aynı olayı ayrı ayrı anlattım . Beni aradılar 10 kişi ile ayrı ayrı yeniden konuştuktan sonra bire bir değişim geldi elimizde stok yok en geç 29 martta kargoya çıkar dediler . 27-28 Mart’ta aradım çıkacak çıkacak diye diye uğraştırdılar . Bak şuan 4 Nisan ve hala stok bekliyoruz tüketici hakem heyetine başvuru yaptım yarın savunma isteyecekler . Müşteri hizmetleri asla olayları anlamamakta dinlememekte ve sesini yükseltmekte mesela.Her gün müşteri hizmetleri ile 3 kere konuşup hepsine ayrı ayrı derdimi anlatıyorum ve zorluyorlar bu durumda müşteri nasıl delirmesin ? Her zaman müşteri hizmetleri haklı olmuyor ne yazıkki . 2 sene perakendecilikte çalışmış birisi olarak bende delirdiysem herkes delirebilir anladım .

Karaca’dan aldığım 5 sene garantili çizilmez denilen tencere setim çizildi . 1 şubatta garantiye yollamak için kargo kodu istedim tam 12 gün boyunca o kodu almak için müşteri hizmetleri ile cebelleştim. 12. Gün kod zorla geldi 18 şubatta ellerine ürünüm ulaştı. 21 iş günü bekledim . Süre doldu ve hala aramadılar haber vermek için . Bende 18 Mart’ta zorla aradım kaç kişiye aynı olayı ayrı ayrı anlattım . Beni aradılar 10 kişi ile ayrı ayrı yeniden konuştuktan sonra bire bir değişim geldi elimizde stok yok en geç 29 martta kargoya çıkar dediler . 27-28 Mart’ta aradım çıkacak çıkacak diye diye uğraştırdılar . Bak şuan 4 Nisan ve hala stok bekliyoruz tüketici hakem heyetine başvuru yaptım yarın savunma isteyecekler . Her gün müşteri hizmetleri ile 3 kere konuşup hepsine ayrı ayrı derdimi anlatıyorum ve zorluyorlar bu durumda müşteri nasıl delirmesin ? Her zaman müşteri hizmetleri haklı olmuyor ne yazıkki . 2 sene perakendecilikte çalışmış birisi olarak bende delirdiysem herkes delirebilir anladım .
Gözümde kendi müşterilerim canlandı. Ne olursa olsun canınızı sıkmayın. Bu tur büyük firmalar müşteriyi mağdur etmemek için şeyi yapıyor

Cok haklisiniz ama cagri merkezinde calismaya baslarken bunlari goze almadiniz mi?
Beni de kariyer sitesinden is aradigimi gorup surekli arayan bir cagri merkezi vardi ama orda calismayi goze alamadim yani.
Çok çok ihtiyaç olmadikça yapilacak iş degil.
Allah kolaylik versin.
Biliyordum ama aylık 2500 çağrı alacağımı dusunmemistim. Alacağınız maaş asgari ücretle çalışmaya değmez inanin

Gözümde kendi müşterilerim canlandı. Ne olursa olsun canınızı sıkmayın. Bu tur büyük firmalar müşteriyi mağdur etmemek için şeyi yapıyor
Valla 14 şubattan beri pilav yapacak tavam yok teflon sahanda pilav yapıyorum. Daha ne kadar mağdur olabilirim ki ? Müşterilerin hiç biri mi haklı değil mesela kendini onların yerine koy İnan rahatlarsın

Yok kesinlikle abartmıyorsunuz. Cok zor bir psikoloji. 2 arkadasım da dayanamayıp işten ayrıldı. İkisi de banka cagrı merkezindedi.Anlatmadıgınız daha cok sey vardır eminim. Tek yapacağınız sey işten sonra kendinizi rahatlatacak seyler yapın. Atıyorum spor olur, kitap okumak olur ya da imkanınız varsa hamam masaj birsey bile yaptırabilirsiniz.
İzin günümde kafamı dağıtıyorum çok şükür ertesi gün ise bir geliyorum ..... Eskiden ne güzel dil ogrenirdim resim yapardım kendimi gelistirirdim gezerdim. Bu iş beni bitirdi. Ben mi çalışmaya gonulsuzum acaba diyorum. Sonuçta tek çalışan ben değilim

Bakin mesela biraz önce su içiyorum müşteri aloo alooo orda misiniz diyor. Ya ben her saniye seninle konuşmak zorunda mıyım robot muyum ben ! Su da mı icmeyeyim

İzin günümde kafamı dağıtıyorum çok şükür ertesi gün ise bir geliyorum ..... Eskiden ne güzel dil ogrenirdim resim yapardım kendimi gelistirirdim gezerdim. Bu iş beni bitirdi. Ben mi çalışmaya gonulsuzum acaba diyorum. Sonuçta tek çalışan ben değilim
İş stresi insanın tüm hayatına yansıyor. O yüzden sorunun sizde oldugunu sanmıyorum. Rahatlamaya calısın, dinlenin bol bol. Baska da birsey diyemiyorum.

Yok valla ben çok saygılı bir musteriyim o zaman 😁 eşim arar teli bana verir , babam arar anam arar teli bana verir 😁 millet beni arar hifa elektrik kesildi sen bildir şu na bu oldu sen bildir bütün müşteri hizmetleriyle ben görüşüyorum Allah'ım size de hep ben gibi müşteri çıkarsın inşallah 😁😁😁😁😁❤ (maşallah bana 😁)
😁 Beni normal arasalar bile tırlatıyorum Kadın merhaba diyor ben kuduruyorum masada ne biçim merhaba diyor bu kadın diye 🤣

X