Çalıkuşu Kanal D

Madem ki seni seviyorum, o halde canına okumak hakkım!

Çok güzeldi, ben çok sevdim. Favori dizilerim arasında artık :KK14:

keşke kıtaba göre gıtselermiş selim çok gereksiz zaten ayrı düşecekler neden selimi sokmuşlar araya

o değilde feridenin babası bizim ayaz paşaymış ya.
adam sakallarını kesince yüzü gözü açılmış megersem sen güzel bir adammışsın paşa :KK70: sakallardan görünmüyormuş.
ben kitabı okumadığım için karşılaştıramıyorum. bu haliyle beğendim diziyi.
ama okuduğum eleştiriler genelde kamuranın sarışın olmaması yönünde.
ancak dizi yapımcısı doğal olarak reytingi yüksek oyuncu istiyor..
dönem dizisi sonuçta ve oldukça maliyetli yatırımının karşlığını almak istiyor.
burak özçivitte gayet reytingli bir oyuncu seçilmesi doğal.
ha okan yalabıkta olabilirmiş oda reytingi olan bir oyuncu bence hemde sarışın :)

Ilk bölümünü cok begendim, baska bir dünyadaymis gibi gercekci ama masalsi olmus sahneler.
Dizilerde duygu sömürüsünden hic hoslanmiyor olsam da ilk ölüm sahneleri beni cok cok aglatti...

ben ilk saheneleri kaçırdım direk okul sahnesinden başlamıştım izlemeye

ben kitabınıda okumadın ve bi antipatikliğim vardı çalıkuşuna karşı
aydan şenerden ötürü sanırım ..o kadın bana itici ve soğuk geliyor ne kadar güzel olsada yüzü donuk geliyor...

neyse fahriye evcen bugüne kadar oynadığı dizi gerek sinema filimlerinde hakkını vermişti...sadece stardaki yaprak dökümü sonrası dizisini izlemedim çok kokoş yapmışlardı o kıza sadelik çok güzel gidiyor...
ama bildiğim sinema filmleri çok güzeldi neyseee..

çalıkuşu olarak çok güzeloynamış...harika bir oyunculuk gördüm ben , nasıl bir elektirik veriyor ekrandan izliyiciğe

sonra kamaran rolündeki meşurrr balii beyimizz....oda tam olmuş..diğerlerini bilmediğimden şu hali çok güzel geldi bana

salı gününü tek geçerim bu dizi ile....inş. cıvıtmazlar....öylebirgeçer zamanki de ilk seneler fırtınalar kopardı sonraki 2 sene sürüne sürüne bitti....

sonra feridenin kızıl saçlı arkadaşını çok beğendim yaa sanki hikaye kitabından çıkmış gibi.....

kısaca tammm nottt...

Sevdim... Fahriye kendini gelistrmis oyun konusunda, yada karakterin icine cok girmis
ama müthis yakismis... aralarindaki didisme cok tatli, fahriyenin kücüklügünü oynayan kizida isirasim geliyor... bu nasil bi masumiyet...

o değilde feridenin babası bizim ayaz paşaymış ya.
adam sakallarını kesince yüzü gözü açılmış megersem sen güzel bir adammışsın paşa :KK70: sakallardan görünmüyormuş.
ben kitabı okumadığım için karşılaştıramıyorum. bu haliyle beğendim diziyi.
ama okuduğum eleştiriler genelde kamuranın sarışın olmaması yönünde.
ancak dizi yapımcısı doğal olarak reytingi yüksek oyuncu istiyor..
dönem dizisi sonuçta ve oldukça maliyetli yatırımının karşlığını almak istiyor.
burak özçivitte gayet reytingli bir oyuncu seçilmesi doğal.
ha okan yalabıkta olabilirmiş oda reytingi olan bir oyuncu bence hemde sarışın :)

Anammmm o adam ayaz bey miydiii:KK53:Hele gözüm ısırıyordu:KK34:

Çok güzel oturmuş karakterler ben çok begendim gerek oyunculuklarını gerek kurguyu,salı günlerini tek geçerim artık:KK14:

ben çok beğendim diziyi inşallah çizgilerini bozmadan konuları sündürüp tekarar düşmeden nihayetlendirmeyi de başarırlar.
oturdum soluksuz izledim.
en son ezel dizisinde böyle ters köse olmuştum vay kamran vay feride senin canına okumasında ne yapsın.

Böyle tarih kokan dizilere bayılıyorum..:KK16:
Fahriye rolüyle bütünleşmiş bence, ancak bu kadar iyi oynanabilirdi, kendisini de güzel bulduğumdan acayip yakıştırdım bu role.
Burağıma birşey diyemem kii diyemem kiii hep beğenirdim zaten onu..:KK16:
Ama ferideciğe yazık oldu dün akşam, acımasız kamran.. :KK14:

Son düzenleme:
bu sene tv kaşrısında oturup izleyeceğim güneşi beklerkenden sonra ikinci dizim, normalde dizileri internetten bir kaç ügn sonra izlerdim ama ben buna bana hissetirdiklerine bayılıyorum

hele o eşsiz müzik, hele o eski kıyafetler ve eski zaman lütfen ama lütfen bozulmayın hep böyle güzel kalsın bu dizi

fahriyeye laf ettirmem o şımarık hoppa olup aynı zamanda küçük bir kız gibi ürkek olmayı başarabilmiş, diziyi izlerken ara ara gözlerim doluyor o şarkınında etkisi var ahhh ahhh diyorum iyiki yaptılar dizisini, önceki dizi yayınlanırken daha dünyaya gelmemiştim yetişememştim eskilere

ama şimdi kış akşamları yüzümü tebbüsm ettirecek güzel sade içinde kötülük olmayan bir dizi buldum

sonunu bildiğim ve mutlu olan şeyleri ayrı bir seviyorum hiç bir zaman heyecanımı yitirmiyorum o yüzden bu diziyi beğenerek izleyeceğim

Kitabını 1 değil 2 defa okumuştum,çünkü çok beğenmiştim.
Dizisinin çıkacağını duyunca çok sevinmiştim.
İlk bölümünü 3 defa izledim.:KK1:
Akşam da izledim 2. bölümü.
Çok sıkı takipteyim.:KK1:

Kitabını 1 değil 2 defa okumuştum,çünkü çok beğenmiştim.
Dizisinin çıkacağını duyunca çok sevinmiştim.
İlk bölümünü 3 defa izledim.:KK1:
Akşam da izledim 2. bölümü.
Çok sıkı takipteyim.:KK1:

kitabı en sevdiklerim arasındadır, çalıkuşunu hep kendime benzetmiştim erkek gibiydim taki liseye kadar, bütün herkesi reddediyordum evlenmiyecem diye herşeyi yapmak hak geliyordu hani hovarda bir kızdım hayatıma erkek almazdım asla kimsenin boyundurluğu altına girmez sevgilisi olanlara imrenirdim

sonra duruldum ama 20 yaşıma kadar ciddi kitaptaki feride gibiydim ağaçlardan inmezdim sonra birden narin bir kız oldum arıdan çiçekten böcekten herşeyden nem kapar oldum ve aşkım hayatıma girdi birini sevmek denilen güzel duyguyu anladım

o yüzden ferideyi izlerken kendimi görüyorum , minikken ilerde evlencen gel bişeyler yap çeyizine diyen büyüklerime aynı davranışları sergilerdim başınıza bela kalıcam derdim bu kadar kendimi göreceğim bir dizi olamaz, çocukluğum çok mükemmeldi sınırsız yaşama alanım özgürlüğüm ve yaramazlığım vardı :)

kitabı en sevdiklerim arasındadır, çalıkuşunu hep kendime benzetmiştim erkek gibiydim taki liseye kadar, bütün herkesi reddediyordum evlenmiyecem diye herşeyi yapmak hak geliyordu hani hovarda bir kızdım hayatıma erkek almazdım asla kimsenin boyundurluğu altına girmez sevgilisi olanlara imrenirdim

sonra duruldum ama 20 yaşıma kadar ciddi kitaptaki feride gibiydim ağaçlardan inmezdim sonra birden narin bir kız oldum arıdan çiçekten böcekten herşeyden nem kapar oldum ve aşkım hayatıma girdi birini sevmek denilen güzel duyguyu anladım

o yüzden ferideyi izlerken kendimi görüyorum , minikken ilerde evlencen gel bişeyler yap çeyizine diyen büyüklerime aynı davranışları sergilerdim başınıza bela kalıcam derdim bu kadar kendimi göreceğim bir dizi olamaz, çocukluğum çok mükemmeldi sınırsız yaşama alanım özgürlüğüm ve yaramazlığım vardı :)

Kitaptaki hayali karakter ama gerçeği de varmış demek ki.:KK1::KK34:
İnsan kendinden bir şeyler bulursa daha da çok severek takip ediyor değil mi?
Ben erkek gibi bir kız olarak yetişmedim ama ilk bölümde Kamran Feride'ye;
'Burnunun dikine gitmesen,inat etmesen,herkese hep bir muhalefet,hep bir baş kaldırış'
gibi şeyler söylemişti.
Benim de bu huylarım çok benziyor.
Annem ve babamla birlikte izliyorduk.
İkisi de bana dönüp 'Bak aynı sen.' demişlerdi.:KK1:
Bir Canan Tan'ın Yüreğim Seni Çok Sevdi kitabındaki Aslı karakteriyle karakterimi benzettim.:KK1:
O da çıksa severek izlerim.

Kitaptaki hayali karakter ama gerçeği de varmış demek ki.:KK1::KK34:
İnsan kendinden bir şeyler bulursa daha da çok severek takip ediyor değil mi?
Ben erkek gibi bir kız olarak yetişmedim ama ilk bölümde Kamran Feride'ye;
'Burnunun dikine gitmesen,inat etmesen,herkese hep bir muhalefet,hep bir baş kaldırış'
gibi şeyler söylemişti.
Benim de bu huylarım çok benziyor.
Annem ve babamla birlikte izliyorduk.
İkisi de bana dönüp 'Bak aynı sen.' demişlerdi.:KK1:
Bir Canan Tan'ın Yüreğim Seni Çok Sevdi kitabındaki Aslı karakteriyle karakterimi benzettim.:KK1:
O da çıksa severek izlerim.

bana nişanlım hemen hergün bir muhalefetsin çok inatsın der hatta inadımı kırmak için çok denemiştir beni yine düzeldim biraz, ama ruh eylemci olunca elden bişey gelmez

aslı karakterinde ise nişnalıma olan aşkı benzetmiştim çünkü onu okurken üniversite yılımızdı kısa bir ayrılık yaşamıştık ve biz üniversite aşkıydık ki nişanlım bana sürekli şiir yazardı, çok güzeldi şiirleri birgbimizin kitaplarına notlar bırakırdı bizde

feride karakterinde kendimi bulmam izlettiriyor belkide, ben insanların aman alllahım şeytandı melek oldu dedikleri bir kızdım canım yapmadığım şey kalmamıştır çocuklukta, yüz kişinin arasından yaramazlıkla sıyrılırdım, futbol oynardım düşün tırsık biri değildim ama ne olduysa lise yıllarınd ayaptıklarımdan utandım içime döndüm çok komikti insanlardan utanıyordum çünkü ya muhakak birni pataklamışımdır yada delirtmişimdir diye :)

bana nişanlım hemen hergün bir muhalefetsin çok inatsın der hatta inadımı kırmak için çok denemiştir beni yine düzeldim biraz, ama ruh eylemci olunca elden bişey gelmez

aslı karakterinde ise nişnalıma olan aşkı benzetmiştim çünkü onu okurken üniversite yılımızdı kısa bir ayrılık yaşamıştık ve biz üniversite aşkıydık ki nişanlım bana sürekli şiir yazardı, çok güzeldi şiirleri birgbimizin kitaplarına notlar bırakırdı bizde

feride karakterinde kendimi bulmam izlettiriyor belkide, ben insanların aman alllahım şeytandı melek oldu dedikleri bir kızdım canım yapmadığım şey kalmamıştır çocuklukta, yüz kişinin arasından yaramazlıkla sıyrılırdım, futbol oynardım düşün tırsık biri değildim ama ne olduysa lise yıllarınd ayaptıklarımdan utandım içime döndüm çok komikti insanlardan utanıyordum çünkü ya muhakak birni pataklamışımdır yada delirtmişimdir diye :)

Ben düzelebileceğimi sanmıyorum ya.:KK1:
Birisi bana şunu şöyle yap,yaptığın şekil doğru değil dese gıcık oluyorum.:KK1:
İlla bildiğimi yapmam lazım. Yoksa olmaz.:KK1:
Babam hep der 'Ne geliyorsa başına şu inadından geliyor' diye.
Fallara inanmayız ama bir misafir geldiğinde ya da gittiğimizde fal bakmayı bilen varsa annem babam fincanı devirir,baktırırlar öylesine.
Neredeyse her baktırdıklarında abartısız keçi çıkar.:KK1:
Bundan ala keçi mi var deyip beni gösterirler.:KK1:
Ne yapalım ben de böyle olmuşum.:KK1:

Canım ne güzel ya Allah hep mutlu etsin sizi.:nazar::KK16:
Kitabın sonunu çok sevmemiştim.:84:

Sen bildiğimiz insanlara yaka silktiren biriymişsin onu anladım.:KK1:

X