Çalışan anneler akıl verir misiniz

Yani bir sene 3 kişi bedenen ve ruhen sıkıntılı ve yorucu bir süreç mi,yoksa bir sene sadece sizin için nispeten iştekine göre sıkıcı bir süreç mi ? Karar sizin.

Maddi açıdan izin kullanabilme lüksünüzün olması bence büyük bir avantaj.
Kendi can sıkıntım yüzünden bu sıkıntılara üç kişiyi sokmak dediğiniz gibi çok gereksiz hiç olmazsa kreşe verebilene kadar ya da gece babası ile kalabilene kadar ben iznimi sürdürsem en iyi karar bu sanırım

Eşiniz neden bakamasın.Guven ve sorumluluk verin yoksa kara kara düşünür durursunuz her şey sizin üzerinize kalır. Eşim bakarken hiç gözüm arkada kalmaz mesela.

Eee " emmek isterse" diyorsunuz, aynı şey komşu ve babaanne içinde sorun olur olacaksa eğer.
Yorumların tamamını okumadım ama alt temizliği gibi günlük bebek bakım rutinlerini hiç yaptırmadınız mı eşinize bugüne kadar ? Alıştırma yapın, eşinize bırakıp markete gidin bir saat mesela. Sonra birkaç saat.
Çocuk bakmak için kadınsal hormonlara ihtiyaç yok.

Bu arada imkanınız var ise işi biraz daha erteleyin derim. İmkan yok ise ve eşiniz bakmayacaksa babaanne bakabilir bence.
Bebek bakmak zor iş. Hele ki o yaşlar çok daha zor. Babaanne bakarsa elbet biraz naz yapabilir, bana güldü - beni seviyor - yoruldum gibi söylemlerde bulunabilir.
Siz bile annesi olduğunuz halde evde durmayı sevmiyorum, işe dönmek istiyorum diyorsunuz. Çocuğa babaanne bakarsa , o da eve bağlanacak, ileri yaşında bir de çocukla uğraşacak. Kolay değil. Bence bakış açınızı değiştirin.
Katlanılır mı falan demişsiniz bir de. Benim gelinim böyle düşünüyor olsa ben hayatta bakmam. Kv yansıtmayın bari.
Ya haklısınızda bakar mısın diyorum bakarım diyor sonra nazlanıyor bakamam dese daha evla değil mi en azından kesin bir şey söylemiş olur benim annem uzakta anne sen bakar mısın diye sorduğumda kızım ben gelsem gelsem en fazla 3 ay 4 ay dururum daha uzun kalamam hem sizin aile düzeninize hem benim aile düzenime aykırı dedi sen başka çare bul dedi ne yapayım şimdi kadın açık açık söyledi gelemem diye ama kayınvalide nazlanıyor durmadan

Eşiniz neden bakamasın.Guven ve sorumluluk verin yoksa kara kara düşünür durursunuz her şey sizin üzerinize kalır. Eşim bakarken hiç gözüm arkada kalmaz mesela.
Evet ancak 1 yaş gece anne yanında olmaması eşin akşam yorgun gelmesi bunları göz önünde bulundurdugunuzda ne düşünüyorsunuz yoksa o seçenek bana en sıcak gelen ama çok yıpratıcı

Evet ancak 1 yaş gece anne yanında olmaması eşin akşam yorgun gelmesi bunları göz önünde bulundurdugunuzda ne düşünüyorsunuz yoksa o seçenek bana en sıcak gelen ama çok yıpratıcı
Bu şekilde bir çok insan var inanın. Ebeveyn olmak her yönden zor. Her gün bu tempoya dayanamazsa haftada bir kaç gün kayınvalideniz ile birlikte bakabilirler.

Çocuk bakımı uzaktan kolay gözüküyor. Hiç bakmayan bir babanın işten yorgun gelip bakabileceğini asla sanmıyorum. Baksa şimdiye ufacık da olsa yardım ederdi. Ufacık bile yardımda bulunmayan baba tüm sorumluluğu alamaz bence

Nöbet tutarsam akşam eşim mutlaka bebeğimin yanında olacak yani ben yokken o varmış gibi böylece içimiz daha rahat eder diye düşündük ama eşim nasıl bakacak kendisi de ilk başlarda bakabileceğini söylüyordu ama şimdi o da tedirgin olduğu için gündüz annem baksın diyor
Siz her gece mi gideceksiniz işe.
Eğer 1 gün gidip bir gün dinlenecekseniz bence eş ve babaanne yürütür beraber.
Her gece gidecekseniz bilemem.Ayrıca bu durumda gündüzleri sizinde dinlenmeniz lazımki gece işe gidebilesiniz bu tempoyu kaldırabilir misiniz.Eşinizinde gece dinlenip gündüz gitmesi lazım.

Evet ancak 1 yaş gece anne yanında olmaması eşin akşam yorgun gelmesi bunları göz önünde bulundurdugunuzda ne düşünüyorsunuz yoksa o seçenek bana en sıcak gelen ama
Siz her gece mi gideceksiniz işe.
Eğer 1 gün gidip bir gün dinlenecekseniz bence eş ve babaanne yürütür beraber.
Her gece gidecekseniz bilemem.Ayrıca bu durumda gündüzleri sizinde dinlenmeniz lazımki gece işe gidebilesiniz bu tempoyu kaldırabilir misiniz.Eşinizinde gece dinlenip gündüz gitmesi lazım.
Ben2 günde 1 giddcdgim ben giderim ancak eşim muhtemelen yapamayacak

Evet ancak 1 yaş gece anne yanında olmaması eşin akşam yorgun gelmesi bunları göz önünde bulundurdugunuzda ne düşünüyorsunuz yoksa o seçenek bana en sıcak gelen ama

O zaman sorun olmaz haftada 2 gece olacak.Eşiniz tek yapamazsa babanneyle beraber bakarlar.

Yapamayacağını ona çok hissettirmeyin, yüreklendirmeye çalışın. Başlarda bende kızımı bırakırken endişelenirdim ama esime hiç hissettirmedim. Hayat bu her şeye hazırlıklı olmak gerekiyor

Yapamayacağını ona çok hissettirmeyin, yüreklendirmeye çalışın. Başlarda bende kızımı bırakırken endişelenirdim ama esime hiç hissettirmedim. Hayat bu her şeye hazırlıklı olmak gerekiyor
Siz gündüz mü bırakmıştınız bebeğinizi kaç aylıkken bırakmıştınız bende yüreklendirmeye çalışıyorum sürekli bu zamana kadar bakarım diyordu ancak şu günler zorlanacagını söylüyor

Haftada kaç gün nöbet tutacaksınız? Siz işten gelince uyuyamazsınız ki, nasıl olacak? Eşinizle bir araya gelemezsiniz. Bence babaanne bakacaksa gündüz baksın siz de gündüz çalışın.

Siz gündüz mü bırakmıştınız bebeğinizi kaç aylıkken bırakmıştınız bende yüreklendirmeye çalışıyorum sürekli bu zamana kadar bakarım diyordu ancak şu günler zorlanacagını söylüyor
10 aylıkken işe başladım gündüzleri bir kaç ay eşim baktı sonrasında işi dolayısıyla annem ilgilenmeye başladı. Emmediği için çok zorlanmadık.

Gece vardiyası bilmeyenler neden olmasın diyor galiba. Tüm gece çalışıp gündüz o bebekle nasıl ilgilenecek anne. Üstelik baba gündüz çalışıp yorgun ilgilenebilecek mı, ayrıca gece bebeğin uyumadığını düşünün, gündüz nasıl çalışıp gece gene bebekle nasıl ilgilenecek

Merhaba kızlar aklım kafam çok karışık lütfen bana yardımcı olun. Bebeğim 9. Ayına girecek 1 yaşından sonra işe başlamayı düşünüyordum sağlıkçıyım 2 yaşına kadar nöbet tutmama imkanım var eşim gündüz çalışıyor 18-19 arası geliyor. Sorunum şu ki biz eşimle şöyle düşünmüştük ben dilekçe yazarak kendi isteğimle nöbet tutacaktım nöbete giderken komşuma emanet edecektim yavrumu eşim gelince de alıp o gece bakacak ertesi gün ben gelince işe gidecekti bu çok kafamıza yatmıştı ancak şu an eşimin bakabileceğini düşünmüyoruz çünkü çok küçük bebeğimiz 1 yaşında da yine küçücük olacak gece uyumazsa emmek isterse nasıl olacak eşim başa çıkabilecek mi bilmiyorum eşimin de gözü korktu. İş yerim evime bir dakika mesafede. Kayınvalidem bakarım diyor ama hergün ona bebeğimi götüreceğim bize gelip bakmaz işten çıkınca eşim ben alır getiririm diyor ama eşim geç geliyor ben gidip aldım diyelim nasıl olacak bilmiyorum kayınvalidem bakar bakmasına ama onunda bilmiş havaları en çok beni seviyor beni istiyor havaları zaten sürekli görüşüyoruz bebek dolayısı ile daha çok görüşeceğiz onun bıkkınlığı kreşe veremem çok küçük komşuma emanet etsem babamme varken oma vermek te olur mu bilmiyorum çok aklımız karıştı bize akıl verir misiniz
Benim oğlum şuan 15 aylık yeni işe başladım kv bakıyor sabah bırakıp akşam alıyorum kv senin kv gibi uyuz oluyorum ama mecburen sesim çıkmıyor. Onun dışında artık çalıştıpın için eskisi gibi akşam oturması muhabbeti olmuyor hafta bir gün yemek yiyip saat 21 olmadan kalkıyoruz. Komşuna güveniyorsun soğuğu yolu bahane edip ına da bırakabilirsin ama kv daha mantıklı baksa da bakmasa o gereksiz harekleri olacak en azından güvenilir kafan rahat olur

Komşu ya da el insanı bakıyor da eşiniz öz baba mı bakamıyor bebeğe.
Allah korusun size bisey olsa kim bakacak çocuğa baba bostan korkuluğu mu yuvaya mı düşecek bu çocuk.
Eşinizi rahata alıştırmayın baksın.

Merhaba kızlar aklım kafam çok karışık lütfen bana yardımcı olun. Bebeğim 9. Ayına girecek 1 yaşından sonra işe başlamayı düşünüyordum sağlıkçıyım 2 yaşına kadar nöbet tutmama imkanım var eşim gündüz çalışıyor 18-19 arası geliyor. Sorunum şu ki biz eşimle şöyle düşünmüştük ben dilekçe yazarak kendi isteğimle nöbet tutacaktım nöbete giderken komşuma emanet edecektim yavrumu eşim gelince de alıp o gece bakacak ertesi gün ben gelince işe gidecekti bu çok kafamıza yatmıştı ancak şu an eşimin bakabileceğini düşünmüyoruz çünkü çok küçük bebeğimiz 1 yaşında da yine küçücük olacak gece uyumazsa emmek isterse nasıl olacak eşim başa çıkabilecek mi bilmiyorum eşimin de gözü korktu. İş yerim evime bir dakika mesafede. Kayınvalidem bakarım diyor ama hergün ona bebeğimi götüreceğim bize gelip bakmaz işten çıkınca eşim ben alır getiririm diyor ama eşim geç geliyor ben gidip aldım diyelim nasıl olacak bilmiyorum kayınvalidem bakar bakmasına ama onunda bilmiş havaları en çok beni seviyor beni istiyor havaları zaten sürekli görüşüyoruz bebek dolayısı ile daha çok görüşeceğiz onun bıkkınlığı kreşe veremem çok küçük komşuma emanet etsem babamme varken oma vermek te olur mu bilmiyorum çok aklımız karıştı bize akıl verir misiniz
Ben de sağlıkcyım .yarım gün çalışma şansınız yok mu

X