çalışan annenin çocuk bakımı ile imtihani ve sorumluluğu...:(

SIFIR MOD

%100 enerciiiii
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2015
36.860
118.564
34
merhaba )
çalışan anne olmak bütün sorumluluğu yüklemek demek mi? çalışan anne mükemmel miydi çalışan anne gece çocuga bakanmiydi..
kızlar ben kamuda memurum 1,5 yaşinda bi kızımız var. eşim 4 ay önce hastalığı ötürü yüzüden işten ayrıldı şu an işsiz.. eşim işten ayrıldı bende kızım 1 yaşina olunca işe başladim.
dün eşimle tartıştık beni anneliğime sorgu etti sen çocuga bakmiyorsun az ilgileniyorsun diyoo... bu konu nerden çikti ?
eşim ben uyurken kızım gece uyanmiş.. biraz baksin diye yukarda oturan kv yanina birakmiş biraz oturup konuşmuşlar...
kv demiş orkide çocuga bakmiyo ilgilenmiyo gece hep sen bakiyorsun diyoo..
sonra eşim bunu bana sölüyo ilk başta bişey demedim... ama kaldiramadim çok düşündüm iyi anne olmadığımı iddia etti.. ben hasta oldum çocuk bakmaktan diyoo... yani ben hasta etmişim gece işi ona birakmişimmm:KK43: uyandir beni ben bakarinm dedim.... yok.:KK43: kv kişisi eşimin aklina yattirdi......
gece hep sen bakiyorsun diye kv.. ben gece uyuyormuşum bakamiyomuşummm içinden geleni yapmıyormuşum gevşek davraniyormuşummmm.
çalşııyorum eşim çalışmıyo. sanki babasi gibiymişim...
Az ilgileniyorsun diyoo:KK43:
ben herşeyi eşime yüklediği düşünüyorum. birak ben yapayim dedim ama ben çok yoruluyorum bende erkek gücüne sahip degilim erkekler çok dirençli. ben dirençli olamiyorum.
gece hep ben bakiyorum diyo. sen yoruluyorsun diye kıyamiyorum diyo.. böle deyince çok yükü ona verdiğimi düşündüm..
ben uyurken eşim biraz bakiversin diye kızımı yukariya çikarmiş...
ve eşime neler demiş hiç bakmiyo çocuga diyomuş gece hep sen bakiyorsun az ilgileniyo. vs vs...
eşim beni savunsada bazi şeyleri içine kaldiramadi gece mahvoldum hastalığım çikti diyo. bakmadığım için ona hasta etmişim... çok üzüldüm:KK43:
kv demiş nice çalışan anneler var çocuga gece bakiyo gündüz işe gidenler demiş kimden duydu bunu bilmiyorum böle çalışan anneler çocuga tek başina bakan varmiydi??? benim gibi iyice yorulan varmiydiii ?
çok düşündüm nerede hata yapıyorum diye
kv cocuklari hep kendi bakmiş üstelik çalışmıyordu.. kp de çalışıyordu hiç orali degildi.. o yüzden kadin içine sindiremediği için hepsini oğluna yüklediği benim ona hasta ettiğimi düşündü buna görümce de dahil...
çalışıyorum sürekli evde degilim haftasonu bile gece eşim baktığı için sanirim bunu içine sindiremedi...
sabahlari ben bakiyorum altını alip yemegini yediriyorum. haftasonlari..
işten gelince yemek yapıyorum.. bwen gelince bana getiriyolardi ...
azicik 5 dk onlara biraksam laflari mi duyayim... hiç ilgilenmiyo bakmiyo mu desin istiyorum HAYIR.. ben birakmiycam.. inanki zoruma gitti. böle demeleri hiç beklemezdim....
haftasonu işlerim oluyor çamaşırım oluyor evi toparlamaya çalışıyorum kızımla ce ce oyun oynuyoruz yetmiyo mu bana:KK43:
hafta içi işten gelince yemek.. bulaşık derken kızıma koşuyorum akşamlari genelikle babasi yediriyo yemegi arada ben... çünkü işim oluyo.. bide kızım uyunca bende uyuyorum... 10-11 gibi .
eşim uyumuyo sahura kadar.sahurdan sora uyuyo... sahuru da eşim hazirliyo Allah ondan razi olsun...
kızımı beşikte salliyo eşim. ben bakamiyormuşum. edemiyormuşum sürekli tel elindeymişim. bi 5 dk bakivereyim dediğimde onada karişti :KK43:
mükemmel anne degilim bundan eminim. çalışan annelerin çoğu mükemmel degildir eminim ki benim kadar çok yoruluyordur. ama hiç anlamiyolar beni ben hasta etmişim eşimi benim suçummuş...
eşim bana yardim ediyo saolsun elinden geleni yapıyo diyordum... anneliğimi sorgulamaya başladim..
uzun oldu küsüra bakmayin...
çalışan annelere soruyorum siz dinç güçlü olabiliyormusun çocuk bakmalarina... çok şükür evladim olduğuna.. ama zoruma gitti napmaliyim..?

vallahi bosuna kendinize yuklenmisiniz oda babasi tabiki bakip ilgilenecek bakim ben ev hanimiyim çocuklarıma bakicak kimse yok calismiyorum su anda amma hafta sonu esim evi toplar süpürür bazen bulasiklar kalir cunku cok hareketli iki yavrum var peslerindeyim surekli esim bakar hafta sonu cocuklara kusura bakmasin ben anneyim evet ama sonsu sinirsiz bakmak zorunda degiliz insaniz yoruluyorum bunaliyorum birde esin calismiyormus sen kendini suclu hissedersen esinede koz verirsin bi zahmet bakicak evde zaten aksama kadar calisan sensin o kv halt yemis fazla konuşmasın

hem çalışacaksın hem de gece kalkıp çocuğa mı bakacaksın? eşin çalışmıyoken gece onun kalkması gerekşr tabi ki. ayrıca babası gibi olmuşsun derken babanın daha az bakması gerektiğini mi düşünüyolar yani?
vallahi aynisini yazmisiz bu ne ya boyle anneyiz ya kendimizi yerlere atip sonsuz fedakar olmamiz gerek valla ev hanimiyim su anda esim evide temizler siler supururde yapicak tabi ki yemek yapamadigim zamanlar oluuor kahvalti yapariz hemen yada dışardan arada soyleriz robot saniyorlar sanirim kadinlari hele calisan kadinlar icin surec daha da zor anlamiyorum birde elestiriyorlar utanmadan

sahuru da eşim hazirliyo Allah ondan razi olsun...
Lütuf gibi oluyor değil mi?
Adam çalışmıyor, evde. Yani bir zahmet ev işleri ve çocuğun bakımıyla ilgilenecek. Siz çalışıyorsunuz. Elinizden geleni yapıyorsunuzdur yani anneliğinize laf etmesi çok büyük densizlik.

Çok karışık yazmışsın. Anlamadim çoğu şeyi. Sonunu da getiremedim.

Sadece madem senin bakmana laf ediyor o çalışsın sen evde otur çocuğa bakarsın.

Hem ise git. Hem akşam kocana baktirma sen bak demek çok fazla ütopik. Hayat müşterek işte. Nasilki şuan o çalışmayıp sen çalışıyorsan, evde olunca o da çocuğa bakmak zorunda.

hem çalışacaksın hem de gece kalkıp çocuğa mı bakacaksın? eşin çalışmıyoken gece onun kalkması gerekşr tabi ki. ayrıca babası gibi olmuşsun derken babanın daha az bakması gerektiğini mi düşünüyolar yani?
evet babasi gibiyimişim az bakiyormuuşm... :KK43:
gece senin bakman lazim diyooo.. :KK43:

Evde oturan evin ve çocuğun sorumluluğunu yüklenir. Şikayet eden kv beğenmiyorsa oğluna kendi baksın. Hem evde dur hem her işi kadından bekle. Öyle bir dünya yok. Bir de oturup bu martavallari dinlediniz yani ağzına kürekle dalmıştım çoktan. Kv doldurmuş da doldurmuş. Çocuğu blendirda çırpıp yapmadınız herhalde. Babasiysa bundan gocunmayacak. Böyle adamları da böyle anlayışsız kadınlar yetistiriyor işte.

Çok karışık yazmışsın. Anlamadim çoğu şeyi. Sonunu da getiremedim.

Sadece madem senin bakmana laf ediyor o çalışsın sen evde otur çocuğa bakarsın.

Hem ise git. Hem akşam kocana baktirma sen bak demek çok fazla ütopik. Hayat müşterek işte. Nasilki şuan o çalışmayıp sen çalışıyorsan, evde olunca o da çocuğa bakmak zorunda.
kusura bakma evet çok karışık yazdim.
çalışan anneler hepsini yapabiliyor mu onu merak ediyorum.

Öncelikle akşam eve gelince yemeği siz hazırlamayın. Kim evdeyse tüm gün o hazırlasın. Çocuğa da bir zahmet baksın. Burada ev hanımları eşim hiç yardım etmiyor diye konu açınca çoğunluk adam çalışıyor ev size ait diyor. Zaten büyük oranda ev hanımları böyle yapıyor. Ev ve çocuklar tamamen kadının üstünde. Paşalar sabah kalkıp kahvaltı bile hazırlayamıyor kendilerine. Kadın kalkıp hazırlıyor. Herkeste kalk tabiİ adam çalışıyor sen yine yatarsın diyor.

Eminim evin çoğu işi size ait. Yapmayın efendim. Siz evde olsaydınız işten gelen kocanız çocuk mu bakacaktı yemek mi yapacaktı? Sahur hazırlaması lütuf değil. Hazırlayacak tabii ki. Zor mu gelmiş kadınların çilesi vah vah. Siz elinizden geleni yapıyorsunuz. Kv tek bakmış çocukları eşi elini sürmemiş. Neden? Çünkü kocası çalışmış. E o zaman sizde elinizi hiç birşeye sürmeyin çalışıyorsunuz. bu mantıkla bakarsak öyle. Kv ye söyleyin onu ilgilendirmeyen konulara yorum yapmasın. Eşiniz de saçmalamasın

Ben evdeyim esim çalışıyor. 1.5 yasinda bebeğim var. Yemek temizlik cocuk bakimi gece kalkmasi tum alisveris hersey bende. Cocuk hastaneye gidecekse ben goturuyorum yemegini ben yediriyorum parka ben goturuyorum esim yorgn geldiginden ben yapiyorum hepsini. Esin evdeyse hepsini yapmali. Hem calisip hem yemek olmaz evde biri varsa o yapmali. Pasif kalmayn ikisiyle de kavga edin silkenipkendilerine gelsinler bedava ekmek yok kimseye

Lütuf gibi oluyor değil mi?
Adam çalışmıyor, evde. Yani bir zahmet ev işleri ve çocuğun bakımıyla ilgilenecek. Siz çalışıyorsunuz. Elinizden geleni yapıyorsunuzdur yani anneliğinize laf etmesi çok büyük densizlik.
bana yardim ettiği sürece her ona Allah razi olsun diyorum.
çok şükür yardim ediyo.. ama kv bunlari bakmadığım için süphe ettiğinden mi dedi :KK43:
çocuklari kendi bakmişş.. kimseden yardim almadiğinda..
çalışıyorum eşim öğleden sora annesine birakiyo biz altlı üstlüyüz.

kusura bakma evet çok karışık yazdim.
çalışan anneler hepsini yapabiliyor mu onu merak ediyorum.
Ama insanın fitratina bağlı bir olay.
Mesela benim çocuğum yok Ama, çalışanım.
Yemeğe misafirimi alırım. Tatlımdan çorbamdan her şeyimi yaparım. Evimi temizlerim.

Ama ailemde çalışmadığı halde yemeğe kimseyi alamayan, gidince hazır kuru pasta ve çay veren insanlar var.

Ve yine ailemde çalışan ama isten çıkınca koştur koştur çocuğu kreşten alan, yemeğini temizliğini dört dörtlük yapan da var.

Çalışmayıp kocası uyanınca daha 1 yasindaki çocuğu da onunla hazirlatip annene gotur ben uyuyacagim diyen, aksam kocasi gelince evine getiren. Ve bu halde bile yemek bulaşık yapamayan insan var.

Sizin içiniz rahatsa, elinizden geleni yapıyorsanız üzülmeyin lütfen.

Öncelikle akşam eve gelince yemeği siz hazırlamayın. Kim evdeyse tüm gün o hazırlasın. Çocuğa da bir zahmet baksın. Burada ev hanımları eşim hiç yardım etmiyor diye konu açınca çoğunluk adam çalışıyor ev size ait diyor. Zaten büyük oranda ev hanımları böyle yapıyor. Ev ve çocuklar tamamen kadının üstünde. Paşalar sabah kalkıp kahvaltı bile hazırlayamıyor kendilerine. Kadın kalkıp hazırlıyor. Herkeste kalk tabiİ adam çalışıyor sen yine yatarsın diyor.

Eminim evin çoğu işi size ait. Yapmayın efendim. Siz evde olsaydınız işten gelen kocanız çocuk mu bakacaktı yemek mi yapacaktı? Sahur hazırlaması lütuf değil. Hazırlayacak tabii ki. Zor mu gelmiş kadınların çilesi vah vah. Siz elinizden geleni yapıyorsunuz. Kv tek bakmış çocukları eşi elini sürmemiş. Neden? Çünkü kocası çalışmış. E o zaman sizde elinizi hiç birşeye sürmeyin çalışıyorsunuz. bu mantıkla bakarsak öyle. Kv ye söyleyin onu ilgilendirmeyen konulara yorum yapmasın. Eşiniz de saçmalamasın
kv diyo ki nice çalışan kadinlar var diyo gece cocuk bakabiiyo diyo bunlari nerden duydu kimden duydu bilmiyorum eşim hasta rahatsiz çalışamiyo.. bi sene evdeydim eşim çalıştı gece bakiyordu arada. uyandiriyordu beni.
ona laf etti gece sen bakiyordun gibi. :KK43: anneliğimi süphe ettirdiler.

Kimse çocuk bakmaktan hasta olmaz. Oğlu çalışmadığı için gözüne batmış kv nizin. Benim ikizlerim var. İlk bikaç ay sütüm çok olsun diye geceleri hep eşim bakardı. Ben süt sağıp uyurdum. Benim kvdenin de zoruna gitmişti. Bi akrabasına babasıyla biz çok yoruluyoruz demişti. Gece uyuduğum için ben yorulmuyormuşum çünkü.
Yerinizde olsam bi süre gözüne soka soka eşime hiç baktırmam çocuğa. Ayrıyeten eşiniz çalışmıyosa niye yemek yapmıyo acaba. Evde yatmak da erkeğin görevi miymiş bi sorun bence kvdeye. Kimin eli neye yetiyosa onu yapar. Çok kızdım eşinize. Hem size kıyamıyo hem dolduruşa geliyo.

Eşin ve kayınvaliden de hiç utanma arlanma yok mu ? Hiç Allah korkusu yok mu ? Çalışıyorsun eve bakıyorsun art niyetli kötü biri olsan elalem gibi alır çocuğunu da gidersin. Baba olmak kadının içine boşalıp döllendirmek değil kusura bakmasınlar.Çalış eve bak, eve gel yemek yap, bulaşık temizlik eee o zaman sen hiç nefes alma robotsun ya..Allahım bu zihniyette ki insanlara akıl fikir ver yarabbim.Gece gece oğlunu doldurmuş ee alsın oğlunu da baksın o zaman sende annenin evine git böyle mi olmalı ? Pardon eşinizin ne rahatsızlığı var ?

Kimse çocuk bakmaktan hasta olmaz. Oğlu çalışmadığı için gözüne batmış kv nizin. Benim ikizlerim var. İlk bikaç ay sütüm çok olsun diye geceleri hep eşim bakardı. Ben süt sağıp uyurdum. Benim kvdenin de zoruna gitmişti. Bi akrabasına babasıyla biz çok yoruluyoruz demişti. Gece uyuduğum için ben yorulmuyormuşum çünkü.
Yerinizde olsam bi süre gözüne soka soka eşime hiç baktırmam çocuğa. Ayrıyeten eşiniz çalışmıyosa niye yemek yapmıyo acaba. Evde yatmak da erkeğin görevi miymiş bi sorun bence kvdeye. Kimin eli neye yetiyosa onu yapar. Çok kızdım eşinize. Hem size kıyamıyo hem dolduruşa geliyo.
ben çok yoruluyorum işten geliyorum yemek bulaşık bide kızımla ilgilen....
arada eşim yardim ediyo. saolsun
kv görümce bunu eşime demiş kendileri çok güzel bakiyo da... benim bakmadığımı iddia etti...
bak sende ikizlerin var eşiniz bakmiş. bende eşimin gece baktığına sükrediyordum mamasini hazirliyordu.. Allah razi olsun diyordumm. kv böle deyince sorguya çektim:KK43: hepsini eşime mi yüklendim dedim.

bana yardim ettiği sürece her ona Allah razi olsun diyorum.
çok şükür yardim ediyo.. ama kv bunlari bakmadığım için süphe ettiğinden mi dedi :KK43:
çocuklari kendi bakmişş.. kimseden yardim almadiğinda..
çalışıyorum eşim öğleden sora annesine birakiyo biz altlı üstlüyüz.
Kv kendisini ilgilendirmeyen şeye karışmasın. Oğluna aman sen bütün gün evdesin karını yorma işleri yap çocukla ne güzel ilgileniyorsun diyeceğine dolduruyor. Çok sinirlendim. Tekrar diyorum çalışmayan ev sorumluluğunu üstlenir. Bu zirvalari dinlemeyin. İsterseniz dinden vurun şapşala dönsünler iyice.

X