Çalışmayan kadına karşı olan tutum

Helal olsun valla size, ben teyzenizi kafaya taktım şuan resmen umarim agzinin payini vermissinizdir. Beni direkt hedef gostererek kucumsemeye kalkan olsa ben agzinin payini cok da guzel veririm ama dedigim gibi hep dokayli yoldan yapiyorlar bunu. Gercekten hic mi takmiyorsunuz? Yani bu durum sizi sinjrlendirip modunuzu dusur muyor mu?

Kk da bile çalışmayan kadınlar muhabbeti var o yüzden pek yoruma gerek yok evet full oturuyoruz evde totomuzu yayıp biraz önce 3 harfliler geldi evi süpürüp sildiler sağolsunlar ben bide hafta içi spora gidiyorum o oturmaktan sayılıyor mu ona göre bilelimde

Çalısan üretmeye ugrasan bir kadınım ama ayni zamanda bir ev hanimi ve anne adayiyim.surekli bir yardimcim yok. Isten gelip yemek yapiyor makinaya camasir bulasik atiyor haftasonlari tuvaleti temizliyorum. Calismak ekstra bir sey yani. Ben ve benim gibiler de ayni sekilde ev hanimi ve anne ayni zamanda. Fakat duruma su sekilde bakiyorum. Home ofis yahut disarda kadin mutlaka calismali uretmeli. Zira burdaki konularda da goruyoruz. Sadece ekonomik gucu olmadigindan bi yere sigamayan ailesinin bile istemedigi bu nedenle turlu eziyetlere katlanmak zorunda olan kadinlar var. Kadin kendi icin calismali uretmeli. Toplumda konusacagi konu olsun diye degil. Fotografcilik da uzmanlik isteyen ozel bir meslek isinizi once siz sevin ve önemseyin sonra başkalarini dusunun

Ben de normal olduklarini dusunmuyorum. Akraba amaan arama mesafe koyamam fln diye dusunuyordum ama artik koymaya karar verdim. Hayatima yeni, çagdaş, modern ve anlayişlı insanlar katacağım. Anlayissiz, haset, patavatsiz, dusunmeden konusan g.zekalilari hayatimdan uzaklastircagım. Bu insanlarla arama mesafe koyacagım. Arkamdan ne dusundukleri artik umrumda olmayacak. Bu tarz insanlar zaten her türlü konusacak-dedikodu yapacak bir seyi mutlaka bulurlar diye dusunuyorum.

Biraz öyle oldu, kesinlikle istemediler ya; bir de o zamanlar 15-16ndasın, kafan oluyor turşu, bakıyorsun sınıf arkadaşların deli gibi test çözüp "Doktor olacağım, mühendislik istiyorum" diyor, sen fen sınıfındasın ama "Ressam olasım var, niye buradayım, aç kalmamalıyım"a bağlıyorsun, rehber hocamızın da kabahati var tabi "Hobi olarak ilerletirsin" diyenlerden biri de oydu. Amaan neyse :)

Ya modern, zengin elit olayı da kurtarmıyor; hayata bakış-dünyayı/insanları keşif tutkusu vb. ile alakalı sanki.

İnşallah; bilmukabele, senin de yaptığına saygım sonsuz ve umarım sen de hak ettiğin başarıyı yakalarsın. Yıldırmalarına izin verme, boşver.
Benim insta şu an ölü, sanırım 2 aydır hareket yok belki 3 ay bilemeyeceğim çünkü youtube, site işi ve diğer işlerdi derken yeni resim çıkarıp koymadım, siteyi oluşturup galeriyi düzenledikten sonra yine faal olur herhalde. Özelden atayım.

Son düzenleme:
Duvar ciflemek ne ayol
Gercekten bunu yapan insan canlisi mi var? Oha ben şok
Milana etme,eyleme.
Duvar silinmez mi hiç?
Bunu yapan insan canlısından biri de benim.
Kvm her üç ayda bir sildirir.

Geçtiğimiz Ctesi haftalık temizlik vardı,
biraz dip,köşe giriştik işe yardımcımla.
Salondaki duvarda büyük bir çini tabak var,
onu çivisinden çıkarıp,yıkadım,baktım tabak duvarda yuvarlak iz yapmış.
Aldım elime cifi,sileyim dedikçe siyahlık yayıldı.
Kısa günün kârı tüm duvarı silmek zorunda kaldım.
O esnada camları silen yardımcım;
-Abla bu işte iyisin,işsiz kalırsan ben seni yanıma yardımcı alırım,ben cam silerim sen duvar diye benimle epey eğlendi.
Cif benim için önemli...

Su an is yerindeyim ve hunharca gülmek istiyorum fakat gülemiyorum. Bare surda smiley koyayim

Eltin benim evime görse ufak degil, büyük çapli kalp krizi geçirirdi

Ha bide o eltiye de fazla kimyasallari kullanmasin, ev hanimi olacak diye kanser olacak kadin.

Valla hic gormedim , tabi insanlarin temizlik zamani evlerine gitmiyorum bilemiyorum belki cevremde ailen vardir ama hic muhabeti gecmedi
Annemin evini biliyorum , 2 senede bir boya badana yaptirir onun evinde hic gormedim duvar silindigini hemde cifle
Yorumumda da yazdim ben sadece milanin cizdigi yerleri siliyorum cif 40 yil dusunsem aklima gelmez , mesela cifi buzdolabinposetine dokup lavabo vs siliyorlarmis , bana gore o da gereksiz , yani bana cok abarti geliyor turk kadininin temizlik anlayisi
Normal sekilde temizlik yapinca da temiz oluyor ev

temiz oluyor çünkü yağ lekesi filan kalmıyor. Yoo çalışırken de yapıyordum ben, fazla vakit alan birşey değil. Ama ilk bunu bulana helal olsun diyorum, işte o agir issizmis

Ben de bilmiyordum bunu. Neyse verdiginiz bu bilgiyle kayinvalideme hava atmayi dusunuyorum. Onun da bildigini hic sanmiyorum.
"Anne bak burda lekeler oluşmuş (o sirada muslukta tabak akitiyorumdur) buralari cif poşet yap." Ayy çok havalı, simdiden keyiflendim

Herkesin aile yapısı, kültürü, tercihleri farklıdır. Benim Annem de hayatı boyunca hiç çalışmamış, ev hanımıydı ve tek çeşit yemek yediğimiz zamanlar çok olmuştur. Çalışmayan her bayanın her gün mutlaka 3 çeşit yemek yaptığını düşünmüyorum. Ki, eski işyerimde çalışan abla, oğlu ve eşi önceki günden kalan yemeği yemedikleri için her akşam taze yemek yapardı.

Bunun yanı sıra yan komşum 1,5 yıldır çalışmıyor doğum izniyle işten ayrılmıştı genelde evdedir ama her hafta düzenli şekilde evine temizlik için gelen yardımcısı var. Tercihler, öncelikler değişir. Burada önemli olan çalşmayana işe yaramıyormuş, boşa vakit harcıyormuş gibi çalışana da, evde olmadığı için her şeyi şipşak oldu bittiye getiriyor gibi kıyaslama yapmak çok genel bir tanımlama olur.

Aslında biraz haklılar calismamak gerçekten çok kötü keşke suan bi işim olsa da çalışsam ama onlarin yanlışı da şu öyle ağır işler de çalışmak demek başarı demek değil sende doğru zamani bekliyorsun anladığım kadarıyla biliyor musun hiç bekleme çünkü hayat çok kisa

Ben anneme yapmıştım bu havayı, şuna bak benim dogurdugum beni beğenmiyor demişti.
Hic düzen, titizlik yoktu valla. Dağınık evde yasam vardır, yaşanmışlık vardır derdi. Ben kime çektim bilmem, bozdum kafayı bunlarla. :)

Kadın kadının kurdudur diye boşuna dememişler canım bi fiil 9 yıl çalıştım sonra istifa ettim iş ararken hamile kaldığımı öğrendim şimdi bebeğim var inan çalışsam bebeğime bakamazdım ( sürekli ilgi ve meme başımlısı) çalışırken bazen evden sıkılırdım ama inan 2 yıldır 1 saniye sıkılmadım hatta evdee olmayı çok sevdim şuan yapamıyorum ama değişik yemekler yapmak dışarı çıkmak en basiti kafa dinlemek çok iyi geldi bana...

Herkes çalışmayan kadınların günden güne koşturduğunu her gün çeşitlerce yemek falan yaptığını düşünüyor sanırım yeri geliyor dışarıdan söylüyoruz yeri gelir hiç iş yapmam ama yeri gelir 1 dakka da oturmam keyfime kalmış.

Siz ne güzel esnek çalışıyorsunuz ayda 2 iş alsanız öğretmenin maaşı kadar zaten yersiz eleştiri gizli hayranlıktır size tavsiyem sizin enerjinizi alan insanlardan uzak durun ben çalışırken dışarıdan kimseye iş muhabbeti yapmadım ülkede kendimde konuşacak o kadar çok şey var ki iş nedir ya? Sıkılırım hayır yani ne yapıyorlar sanki? Hiç takmayın keyfinize bakın sayfa açın instagramda yeni doğan çekimleri yapın doğa çekin gezin değişik gezilere katılın bende fotoğraf çekerdim eskiden o ayrı bir tutkudur

ahahahah deli mi ne ayol
kıdemli ev hanımı
ev hanımı müdürü
sense kimsin ayol daha tecrüben 4 yıl

Hahah "dağınık evde yaşam vardır, yaşanmışlık vardır" annenizin çok filozofik bir bakiş açısı olduğu kesin.

Bakın sizin eşiniz uğraşma diyormuş.
Ama çoğu çalışmayan hanımların eşi, ki burada çok okuyoruz ‘annemin evinde tatlıma kadar vardı, bu me böyle çorba dolma salatayla yemek mi olur, bütün gün ne yapıyorsun, bu ütü olmamış’ vs gibi adeta işçi sınıfına koyup, emrediyor.
Siz kendiniz sevdiğiniz için ev yaşantısını yapıyorsunuzdur, yapmamak ya da pratik şekilde yaşamak hakkınızken tercihiniz bu olmuş.
Elbette benim sade makarnayla geçirdiğim gün de olmuştur ama, istisnalar kaideyi bozmuyor.
Çalışan kadınla çalışmayan kadına bakılan göz farklı olduğu olduğu için, pozitif ayrımcılık görüyor.
Görsün de hakkıdır, buna lafım yok.
Ama kalkıp çalışmayan kadını yermek hadsizliktir, ömür boyunca bir evin işi asla bitmez.
Söylenmek istenen bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…