Camlarınız zahmetsizce pırıl pırıl olsun ister misiniz?

aynen aynı soruyu ben soracaktım.....nasıl yapıyosunuz baştan sona bi anlatsanızz...bu aralar beynim durdu ayrıntılı anlatılmadan hiç bişeyi anlamıyom..:eek:klava::eek:klava:

Ve lütfen acil cevap..malum ev berbat halde :çok üzgünüm:

Arkadaşlar suyun içine bulaşığa koyduğunuz kadar sıvı bulaşık deterjanı koyup pamuklu bezle siliyosunuz. Kurulama durulama yok. Tabi camlarınız çok kirlendiyse belki ikinciye silmeniz gerekebilir ama ben iki ay sonra sildim pencereleri ve tek seferde bitti işim.

Böyle sildikten sonra tekrar parlatmaya gerek kalmıyor ki cancazım.yerimseniben
cancazim camlari deterjanli suyla islatip direk gazeteyle siliyom hic bez kullanmiyom anliyacagin a.s.sen de dene hic bez birsey batmiyo gazeteler de cöpe hepsi buyerimseniben

Bende bulaşık deterjanlı suyla silip bezle kuruluyorum pırıl pırıl oluyor hele birde şu meyve kokulu deterjanlarla silerseniz kokusuda eve yayılıyo

arkadaşlar ben locla siliyorum camlarımı ayrıca smartın cam bezini kullanıyorum çok memnunum.lekede kalmıyor hem kirlenmeside gecikiyor.

Ben şu dükkanlarda kullanılan silgeçlerden aldım. Bir tarafı süngerli diğerleri çekçek tarzı olandan. Kovaya bulaşık deterjanını döküyom. süngerli kısmı sokup suyunu hafif akıtıyom. Onlara iyice silip arkasından çekçek kısmıyla çekiyom. Kenar kısımlarınıda buruşturduğum gazete kağıdıyla alıyom. ( Her gün vitrin silen kuyumculara dikkat edin. En protik ve temiz işi onlar yapar.) Kolumun erişmediğe yerlerede sapını uzatıyom. Salon 15 dakikada siliniyor. Camlarda pırıl pırıl oluyor.

arkadaşlar ben locla siliyorum camlarımı ayrıca smartın cam bezini kullanıyorum çok memnunum.lekede kalmıyor hem kirlenmeside gecikiyor.

Boşyere dünyanın parasını verme bence. Loc muş falan hikaye sen beni dinle. Aslında canavarın fikri de iyi ama ben titizim biraz:roflol: O npasaklıdır lekeleri falan önemsemeznaniknanik

Akıl vericeene gelip te iki bez atıversen benim salonun camına eline mi yapışır,arkadaş olacak bir de.:dilcikar:
Gel gör bak salonun camları resmen buzlu cam olmuş,koş imdaaaat.

İstanbul Hinterlandımın dışında bacım. Keçiören olsa 75 e hallederdik.naniknanik

Ben şu dükkanlarda kullanılan silgeçlerden aldım. Bir tarafı süngerli diğerleri çekçek tarzı olandan. Kovaya bulaşık deterjanını döküyom. süngerli kısmı sokup suyunu hafif akıtıyom. Onlara iyice silip arkasından çekçek kısmıyla çekiyom. Kenar kısımlarınıda buruşturduğum gazete kağıdıyla alıyom. ( Her gün vitrin silen kuyumculara dikkat edin. En protik ve temiz işi onlar yapar.) Kolumun erişmediğe yerlerede sapını uzatıyom. Salon 15 dakikada siliniyor. Camlarda pırıl pırıl oluyor.

Aynısının mıknatıslısını almıştı babam. Büyük camlar için ideal ama ben öyle sopayla fala uğraşamam. Hem leke falan kalır sonra komşular dedikodumu yaparlar pasaklı karı diye...neme lazım keçiğimi (1)yaparım vazifeme bakarım.:roflol:

(1) Keçik:Anadoluda kullanılan, kakılmışa benzer baş bağlama stili. :roflol: Bilmeyenler olabülür.

cam silmek en pis işlerden biri benim için jeyyar
teşekkürler arkadaşım, sevgiler :1hug:

Reca ederim Fadika.s. 75 milyon ver ben gelip silerim camlarını. Ankaradaydın dimi sen.CADIARZU

kardelencim halıyı süpür sonra halıyıkama fırçasıyla halının üzerine gezdir saçlar toplanıyo ben arada öyle yapıyorum işe yarıyo

arkadaşlar bu çekçekli sopayla silerken iç kısmınları da mı aynı şekilde siliyorsunuz çekçekten süzülen su nereye akıyor :) benim camların dibinde ya koltuk ya yatak var da onun için
şimdiden teşekkürler

ben öle yapıyodum zaten bak doğru yapıyomuşum meğersem camsillerle temizlenmiyo sanki

Ewet camları bende sıvı bulasık detarjanı ile siliyorum pırıl pırıl oluyor tavsiye ederim

Yerleri bulasık detarjanı ile silmeyin kayıp düşebilirsiniz ben uyarıyım

Kizlar ben cam sili camlara SIKIYORUM ve bilgimiz gazeteyle siliyorum. Bez asla kullanmam. PIRIL pIRIL oluyor. Veya sirkede kullanabilirsiniz

kızlar bir cam bezi var deterjansız sadece su ile camı siliyorsunuz arkanızı döndüğünüz anda cam kendiliğinden kuruyor ve pırıl pırıl :dance:. hatta bezin bir özelliği var kesinlikle deterjanla yıkamıyorsunuz. ayrıca bezi ıslatıp mobilyalarınızın tozunu alıyorsunuz siz kurulamadan o anında kuruyor ve yeniden tozlanmayı geciktiriyor. yapısı mikrofiber. marketlerde değil özel satıcılarda (avon,amway vb. gibi) oluyor.

bende camlarımı bulaşık deterjanıyla siliyorum .gerçekten pırıl pırıl oluyor vede hiç yorulmadan temizleniyor.Koltukları ve halıları silerken şampuan koyuyorum deterjanlı suya hem güzel kokuyo hemde parlıyo.sizde deneyin memnun kalacaksınız.

kızlar bir cam bezi var deterjansız sadece su ile camı siliyorsunuz arkanızı döndüğünüz anda cam kendiliğinden kuruyor ve pırıl pırıl :dance:. hatta bezin bir özelliği var kesinlikle deterjanla yıkamıyorsunuz. ayrıca bezi ıslatıp mobilyalarınızın tozunu alıyorsunuz siz kurulamadan o anında kuruyor ve yeniden tozlanmayı geciktiriyor. yapısı mikrofiber. marketlerde değil özel satıcılarda (avon,amway vb. gibi) oluyor.

bende mikrofiber bez kullanıyorum. bir yakınıma pırıl pırıl camlar mevzuunu acınca AMAN DİKKAT BEN BU YÜZDEN AŞAĞI DÜŞÜYORDUM :bbo: dedi. çünkü deterjan elleri kayganlaştırıyor arkadaşlar aman bu konuya dikkat edin ona göre değerlendirin.yasakkelime

bende mikrofiber bez kullanıyorum. bir yakınıma pırıl pırıl camlar mevzuunu acınca AMAN DİKKAT BEN BU YÜZDEN AŞAĞI DÜŞÜYORDUM :bbo: dedi. çünkü deterjan elleri kayganlaştırıyor arkadaşlar aman bu konuya dikkat edin ona göre değerlendirin.yasakkelime

Hmm... evet haklısınıza.s Benim yere düşme tehlikem yok çünkü camlarda kafes var. Hemen konunun başına yazayım bu durumu. Hatırlattığınız için teşekkürler.

harika yarın hemen deneyeceğim epeydir cam silmiyordum malum buz tutuyor burası bayağı bir soğuk

denemekte fayda var ama ben cam bezlerinden kullanıyorum pırıl pırıl oluyor ama pimapenler için güzel bi çözüm bencea.s.

arkadaşlar ben cam silemiyorum çünkü bende yükseklik fobisi var bu yüzden camları kardeşim siliyor oda deterjanlı suya birazda sirke katarak camları siliyor sonuç mükemel diyebilirim.

X