Canımı acıtan 2li test

2 gün önce 2li test sonucumu aldım.. Biyokimyasal risk 1 :56 kombine riskim ise 1:397 çıktı.. Biliyorum yanıltıcı, istatiskten ibaret bu testler ama acaba mı diye ölüyorum.. Ense kalınlığı 0.90 burun kemiği mevcut sadece kandan alınan örnek 1:56 çıktı doktorum sağlıklı doğma ihtimali daha yüksek dedi birde perinatolojiye yönlendirdi orada ki Dr amniyosentez önerdi bu düşünceyle hamileliği yaşama öğrenelim sonucu dedi şimdi ayrıntılı ultrasonu bekliyorum eğer down sendromuna eşlik eden başka bulgularda bulunursa doktoru dinleyeceğim ama aldırmayacağım.. Şuan 15+5 haftalık hamileyim özele gitsem bebek bu kadarlıkken incelerler mi yoksa ayrıntılı ultrasona kadar bekle bebek büyüsün organlarını ancak o zaman inceleyebiliriz mi diyecekler yaşayan veya örnek verecek olanlar varsa çok sevinirim
Canım ikili testim 1:50 kombine risk 1:132 di ense kalınlığı normal burun kemeği vardı ama bende senin gibi çok kafama takıyordym ama amniyosentez düşük de bazı riskleri olduğuniçin yaptırmadım sonra doktorumuz bize nipty(fetal DNA testi) önerdi biraz maliyetli yurt dışına kan örneği yolluyorsun Türkiye’de yapılan hastane ve lab var çok şükür nipty testimiz temiz çıktı kızım doğdu 3 aylık gayet sağlıklı
Rabbim sana da hayırlısı işe nasip etsin

Teşekkür ederim umarım sağlıkla kucağıma alırım.. ön araştırma, hazırlık süreci belki sonrasında daha kolay alışmama da yardımcı olur diye bilmek isterim açıkçası.. Aldırmam mümkün değil hayatta ki oğlumdan bir farkı yok benim için ama duam Allah beni evladımın sağlığıyla imtihan etmesin

Aminnn, herkesin bebeği sağlıkla doğsun.

2 gün önce 2li test sonucumu aldım.. Biyokimyasal risk 1 :56 kombine riskim ise 1:397 çıktı.. Biliyorum yanıltıcı, istatiskten ibaret bu testler ama acaba mı diye ölüyorum.. Ense kalınlığı 0.90 burun kemiği mevcut sadece kandan alınan örnek 1:56 çıktı doktorum sağlıklı doğma ihtimali daha yüksek dedi birde perinatolojiye yönlendirdi orada ki Dr amniyosentez önerdi bu düşünceyle hamileliği yaşama öğrenelim sonucu dedi şimdi ayrıntılı ultrasonu bekliyorum eğer down sendromuna eşlik eden başka bulgularda bulunursa doktoru dinleyeceğim ama aldırmayacağım.. Şuan 15+5 haftalık hamileyim özele gitsem bebek bu kadarlıkken incelerler mi yoksa ayrıntılı ultrasona kadar bekle bebek büyüsün organlarını ancak o zaman inceleyebiliriz mi diyecekler yaşayan veya örnek verecek olanlar varsa çok sevinirim

Lütfen nifty testini yaptırın, sadece kandan yüzde doksan dokuz oranında doğruluğu var. Bir sorun yoksa boşuna amniyosentezle düşük riski oluşacak.

Ücreti yüksek onların canım şuan için yaptırmam mümkün değil

Yaşadığınız strese oranlarsanız... Eminim bulunur, geçen yıl 1000-1500 arasıydı, tam anımsayamadım. 2016 da beş bin küsur lira vermiştik, ilk çocuğumda ve kan gerçekten usa ya gitmişti, artık Ankara'da bir lab.yapıyor testi, kanı gelip evinizde bile alıyorlar, sonuç daha kısa sürüyor ve çok daha hesaplı.

Yaşadığınız strese oranlarsanız... Eminim bulunur, geçen yıl 1000-1500 arasıydı, tam anımsayamadım. 2016 da beş bin küsur lira vermiştik, ilk çocuğumda ve kan gerçekten usa ya gitmişti, artık Ankara'da bir lab.yapıyor testi, kanı gelip evinizde bile alıyorlar, sonuç daha kısa sürüyor ve çok daha hesaplı.
1000-1500 civarı olsaydı biraz zaman alırdı ama biriktirir yaptırırdım ama 3 bin civarı diye okudum birkaç yerde birde.. Eşimde kimseden borç almaz amniyosenteze git der kesinlikle herhangi bir aile yardımı almamız da mucize olur durumumuz çok şükür iyi ama bu dönem de o parayı çıkartamamak gerçekten canımı sıkıyor aslında o ücreti karşılayacak (maaş) alacağım var ama eski patronum ödemiyor.. Herşey üst üste gelir mi diyorlar ya gerçekten geliyor

Ben 18 haftalıkken gittim erken diyip durdu doktor 20 haftaya kadar bekle derim. Bunun icinde kendini cok üzme benim 1/41700 çıkmıştı ama bebegin suyunda azalma ardından detaylı da bazi sorunlar cıktı amniyosentez önerdiler istemedm kendi kendilerine sonlandırma kararı aldılar onu da kabul etmedim her sey rabbimden dua et inşallah sağlıklıdır bebegin

1000-1500 civarı olsaydı biraz zaman alırdı ama biriktirir yaptırırdım ama 3 bin civarı diye okudum birkaç yerde birde.. Eşimde kimseden borç almaz amniyosenteze git der kesinlikle herhangi bir aile yardımı almamız da mucize olur durumumuz çok şükür iyi ama bu dönem de o parayı çıkartamamak gerçekten canımı sıkıyor aslında o ücreti karşılayacak (maaş) alacağım var ama eski patronum ödemiyor.. Herşey üst üste gelir mi diyorlar ya gerçekten geliyor

3000 değil, 0555 028 58 71 Genoks Nergis hanım, bir sorun lütfen, bir yardımları olur belki.

fetal dna sonucuma göre maternal risk im 1/56 çıkmıştı, çocuğum çok sağlıklı
inşallah sizinki de öyledir

Ben genoks'ta nisan ayında fetal dna testi yaptırdım 2700 lira verdim.

Ayrıca öğrenme isteğinizi de anlıyorum. Güzel bir sonuç alsanız hamileliğinizin tadını çıkarabilirsiniz. İstemediğiniz bir sonuç çıkarsa da hazırlığınızı yaparsınız. Dilerim sevinçli haberler alırsınız.

Son durumunuzu merak ettim bebeğiniz sağlıklı mi acaba.

X