Canımı çok yaktı, ama şuan çok mutlu neden ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok benden aldığı bir şey yokta yinede büyük konuşmamak lazım ya sizden ya çocuklarınızdan daha kötüsü çıkabilir zaten buranın sorunu bu genellikle çok büyük konuşuyorlar kendi başlarına gelmez düşünerek belkide geliyordur onun acısıyla insanları yerip yadırgılıyorlar evet siz hiç aşık olup hata yapmadınız en zeki en uyanık en açık gözlü sizsiniz bayan okur:)

Ben ateistim. Bilimsel olmayan hiçbir şeye inanmam ancak karma ilahi adalet ah alma adına ne derseniz deyin tuttu. Herkes şaşırdı.

2 kişi beni yürekten çok üzdü. İkisi de özür diledi. Başlarına korkunç şeyler geldi.

Kimsenin kötü enerjisini almamak gerek.

Siz unutup yolunuza baktığınızda size haberleri gelecek.

Ben sizi anlıyorum.

Sizin mantıkla bakarsak belki kimbilir sizede biri ah etti belki bir komsunun kalbini kirdiniz belki benim yoruma kötü birşey yazdınız ah ettim çıktı sizden yani bu sevgili sayesinde üzüldünüz sizden de o ah çıktı bilemeyiz .Yani her durum bizim kafamizdaki gibi değil tabiki işleyişte birde hep ahım çıkardı demişsiniz ya bu konularda çok konuşmak ah etmek sürekli olmasını beklemek de başka başka kötü durumlari çeker size .Tabiki Allah bilir kimin kimde ne kadar hakkı var sonuçta anladım üzülmüşsünüz de anne hakkı baba hakkı yada Allah'a borcumuz olan kul hakki kadar değildir hakkınız bir söz vardır affefmek ve unutmak iyi insanların intikamidir.Elbette hak vardır ama Allah bazen bazı kullarına bir sebeple bir takım olumsuzluklarda yaşatır.Biz bilemeyiz nedenini sebebini adam onu yapmis kadın bunu yapmış der dururuz..Banada mesela ahının çıkmasını bekleyen kafayı sırf buna takan insanlar çok takıntılı ve tehlikeli geliyor ve ben tam tersini çok görüyorum o insanlar mutlu oldukça hesap kitap yapıp ah üzerinden yol alan yaya kalıyor.Bazende biz cekiyoruz yaptiklarimizla birinin bizi uzmesine izin vermek ve bunu kesmemek ah etme hakkını baştan kaybetmektir.Onun dışında ah ile kimse ölmez kimse sonsuza kadar mutsuz olmaz(yok sevgilim yarı yolda bıraktı yok karisini kocasını terk etti yok kalbimi cok kırdı yok aldatti ) Allah böyle insanın sandığı sonsuz bir nefretle gibi ah çıkarsa hani derlerya ilk taşı hiç günahı olmayan atsın oyle yada böyle hepimiz az çok günah işliyoruz ya.Valla hiçbirimiz sağlam kalmazdik .Hapishanede bile sonsuza kadar yatirmiyorlar herkesi tövbe kapısı olmazdı ah kesinlikle çıkacak birşey olsaydı Yani hafife almıyorum acinizi fakat ah etmek yerine kendiniz için bundan sonrası için dua etseniz çok daha iyi şeyler olur.

Çok değil 6 7 ay önce canımı çok yakan duygusal anlamda beni aylarca dipte bırakmış biri.. Ben dipteyken bile o başkasını bulup en güzel zamanlarını yaşadı hâlâ yaşıyor. Normalde haklı olduğumda ve canımı çok yakan biri olduğunda sadece Allaha bırakırım bunda da öyle yaptım ama hayatımda çok nadirdir bunu yaşadığım genellikle hemen duama geri dönüş olur Allah bana o üzen kişinin durumunu gösterir ben anlarım ama bunda öyle olmadı çok şükür geçtik o raddeleri ama canımı yakışını, beni oyalayıp kandırışını, asla unutmam unutamam. Neden böyle oldu sizce ?
İlahi adalet hızla gerçekleşen bir durum değil malesef sen takip ettikçe daha dipte kalmaya devam edersin. Hala hissin var bence. Hayatta her ilişki sonsuza kadar sürecek diye birşey yok. Seven insan olmadığı için acı çekmesini beklemek ütopik.
Zaten zehirli ilişkiymiş kurtulmuşsun, benim ergenken konuştuğum kişi ise uzun süre sonra başıma şöyle böyle geldi demişti ameliyat olmuş araba kazası geçirmiş bilmem ne bilmem ne. Hiç umursamadım hala da umursamam bu kişiyi ben. 🤭
Yani o olayları bile benle konuşmak için kullanan biri ya. 😀Salak bu tipler.

Hayır ben kimseye zarar vermem çünkü Allahtan korkarım kimseyi de yargilamam başıma gelir ya benim ya benden olanlar çeker diye korkarım çünkü dediğim gibi malesef hangi anne baba hata yapıyorsa çocukları çekiyor neden bende anlamış değilim

Ben buna inanmıyorum her bebek günahsız yaratılır doğar hiçbir insan anne ve babasının günahını çekmez bu adil olmaz yaratıcı tarafından bakarsak..

Çok değil 6 7 ay önce canımı çok yakan duygusal anlamda beni aylarca dipte bırakmış biri.. Ben dipteyken bile o başkasını bulup en güzel zamanlarını yaşadı hâlâ yaşıyor. Normalde haklı olduğumda ve canımı çok yakan biri olduğunda sadece Allaha bırakırım bunda da öyle yaptım ama hayatımda çok nadirdir bunu yaşadığım genellikle hemen duama geri dönüş olur Allah bana o üzen kişinin durumunu gösterir ben anlarım ama bunda öyle olmadı çok şükür geçtik o raddeleri ama canımı yakışını, beni oyalayıp kandırışını, asla unutmam unutamam. Neden böyle oldu sizce ?
Çünkü hep bir beklenti içerisindesiniz. Bazı insanlar vurdumduymaz başlarına bir şey gelse acaba şu insanın ahı yüzünden mi diye bile düşünmezler. Bir iki gün üzülüp tekrar hayatına bakarlar o yüzden en güzeli kendin için dua etmek bir şeyin bitişi belki de daha güzel bir şeyin başlangıcıdır takılı kalma orada

Cunku ilahi adalet diye birsey yoktur.

Psikolojinizin kötü olduğu çok belli, sorunuz da çok saçma. Keşke her can yakan öyle şak diye cezasını bulsa. Öyle bi dünyada mı yaşıyoruz sizce? Dünyada ne zulümler var ne zalimler var. Kime ne oluyor? İnançlı bir insansanız bu dünyanın bir hesabı olacağını bildiğiniz gibi bunun bir zamanı olacağını da bilmeniz lazım. Ayrıca haramdan helal da çıkmaz yani madem din konuşuyoruz.

yazdım yazdım sildim yani inançlı bi insansınız fakat sağlıksız düşünüyorsunuz öfkeniz yüzünden
kimsenin ahı kimsede kalmaz bir kere bunu kafanıza kazıyın
belki bugün belki yarın belki 10 yıl sonra en mutlu gününde dünyası başına yıkılır ama siz böyle adım adım bekleyemezsiniz
kendinizi hasta edersiniz

Ben buna inanmıyorum her bebek günahsız yaratılır doğar hiçbir insan anne ve babasının günahını çekmez bu adil olmaz yaratıcı tarafından bakarsak..
Aynen öyle bu ah peşinde koşup durma olayida çok kötü .Allah'ın kanununun bekçisi gibi çıktı çıkacak benim kesin çıkar Ayin peşindeki yörünge gibi bu ah peşinde olma olayıda hep böyle olayları çekiyor art arda karadelige kadar götürüyor en son insanı koca bir boşluğa.... Hele o ahım çıktı sevinci hop kaydırır ayağını bunları konuşmak bile kötü enerji.Kendi hayatında çok hayatını güzelleştirmek ten çok kara liste tutmak gibi birşey.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X