Canımı çok yaktı, ama şuan çok mutlu neden ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Umarım başına gelmez gelirse de yaz buraya güzel bi gülerim bende insanların acısıyla dalga geçecek kadar pişkin ve vicdansızsınız Allah korkusu namına hiçbir şey yok bazı insanlar da ayrıca kocanız aldatsa sizi başkasına tercih etse sevgiliniz yapsa günlerce aylarca depresyonundan çıkmayacak kadın gelmiş gülüyor 🙃🙃
Milletin kaç yıllık kocası çoluk çocuğunun babası ile senin sümüklü sevgilin bir mi?

Siz ne yaptınız da bunları yaşıyorsunuz? Annenize babanıza sorun olmazsa, kimin tavuğuna kışt demişler? Zamanında bi tane densiz de anneannem hakkında dedemin halasının ahının tuttuğunu ondan yatalak kaldığını söylemişti, kendi kızı bakım parasını almadan kabul etmedi oysa anneannem 1 lirasını alabilmiş değil, 40 yıl onun bet suratını çekti üstüne. Oracıkta yolacaktım zor aldılar elimden.

Dur buna da güleceğim hayatı acılarla dolu kadın :KK70:
Sizinki kadar acılarla dolu mudur bilmiyorum eğer birisinin acısına gülüyorsanız hâlâ atlatamadığınız sorunlar var ne yazik ki acı ama gerçek

Siz ne yaptınız da bunları yaşıyorsunuz? Annenize babanıza sorun olmazsa, kimin tavuğuna kışt demişler? Zamanında bi tane densiz de anneannem hakkında dedemin halasının ahının tuttuğunu ondan yatalak kaldığını söylemişti, kendi kızı bakım parasını almadan kabul etmedi oysa anneannem 1 lirasını alabilmiş değil, 40 yıl onun bet suratını çekti üstüne. Oracıkta yolacaktım zor aldılar elimden.

Dünyada insanların insanlığın çocukların en büyük katilleri uyuşturucu baronları en büyük ah alanlar hepsi sefahat içinde… ilahi adalet kavramını sorgulamanızı öneririm. Belki başka bir dünyada…
Son cümlenize katılıyorum belki başk
Ama engelli bir çocuğunuz olursa birinin ahını almış olursunuz inanışınıza

Herkes birbirinin ahını alırsa imtihan denen şey olmaz dünya da kimisi imtihan ediliyor kimisi imtihan eden kişi oluyor imtihan eden kişi olursak zaten dünyada da ahirette de kaybederiz imtihan olan kişi olursak kazanan kişi ikisini ayırt etmek lazım

Herkes birbirinin ahını alırsa imtihan denen şey olmaz dünya da kimisi imtihan ediliyor kimisi imtihan eden kişi oluyor imtihan eden kişi olursak zaten dünyada da ahirette de kaybederiz imtihan olan kişi olursak kazanan kişi ikisini ayırt etmek lazım
Ha sana olunca imtihan, başkasına olunca ah tutuyo. Yani kendine yontmaya çok açık bir konu bu da.

Dünyada insanların insanlığın çocukların en büyük katilleri uyuşturucu baronları en büyük ah alanlar hepsi sefahat içinde… ilahi adalet kavramını sorgulamanızı öneririm. Belki başka bir dünyada…
Son cümlenize katılıyorum belki başk

Ha sana olunca imtihan, başkasına olunca ah tutuyo. Yani kendine yontmaya çok açık bir konu bu da.
Yok öyle bir şey demedim hoş bende birinin ahını alsam hak etmişim derdim cidden

Nasıl anlamak istiyorsanız anlayabilirsiniz:)
Siz ne anlatıyorsanız onu anlıyoruz. Siz sütten çıkmış ak kaşıksınız, başınıza bir iş gelirse imtihan. Başkaları kötü insanlar, başlarına gelen işler ah aldıklarından. Bundan farklı bir şey anlatmıyorsunuz.

Hüküm veriyorsunuz resmen. Anladığım kadarıyla inançlı bir insansınız. Ahtan uhtan önce bu kısımda kendinize çeki düzen vermeniz gerekir bence. İnandığınız dinde en büyük günahlardan biri.

Seninle benzer durumdayim yorumlari boşver Allah peygamberini yalanci çıkarmaz adildir diye düşünüyorum.Belki 1 sene sonra belki 10 sene sonra belli olmaz.
Cani yanan sabretsin can yakan da caninin yanacagi günü beklesin.Hz.Muhammed (s.a.v)

GGL3rc4WkAAQ1y6.jpg
ilahi adalet sizin sandığınız gibi bir şey değil bence ama yine de siz bilirsiniz tabii. Ben beddua etmediğim ve çoluğundan çocuğundan çıksın inşallahhh demediğim için kendine saygısı olmayan olayım, siz de ah ettiniz ve kenarda sonuç bekliyorsunuz diye kendisine saygısı olan olarak devam edin. Bence kendine saygıyı da ilahi adalette olduğu gibi yanlış anlamışsınız ama neyse.

Eki Görüntüle 3397972 ilahi adalet sizin sandığınız gibi bir şey değil bence ama yine de siz bilirsiniz tabii. Ben beddua etmediğim ve çoluğundan çocuğundan çıksın inşallahhh demediğim için kendine saygısı olmayan olayım, siz de ah ettiniz ve kenarda sonuç bekliyorsunuz diye kendisine saygısı olan olarak devam edin. Bence kendine saygıyı da ilahi adalette olduğu gibi yanlış anlamışsınız ama neyse.
Tolga'yı basur yap mı ahahahah delirdim.

Siz yazdıklarımı net okumamışsınız tabikide insanlar evlenir boşanır anlaşamaz insan ilişkileri sürekli aynı kalmıyor beni zoruma giden aldatma kandırma benimle konuşurken başka birisiyle farklı yola çıkma ve son dakikasına kadar bana sanki hiç bırakmayacak gibi davranıp bir anda çukura itmesi eğer önceden hazırlıklı olsaydım bu kadar canım yanmazdı eğer benimle olurken başkasıyla olmasaydı benimle olan ilişkisini bitirseydi anlaşır bitirirdik ama insanı kandırıp maske takıyorlar seninle ileriye dönük şeyler yaşamak istiyorum deyip zamanlarını doldurduktan sonra şutluyorlar bende bunu kendime yediremiyorum kendisine yedirip tecrübe bilmem ne diyenlere de saygı duymuyorum çünkü öyle insanlar daha çok darbe yerler her darbe atana yarabbi şükür mantığı normal değil burda da karşıdaki insanı yermek yerine aldatılıp duygusal olarak çökertilmiş kadının üzerine gidilmesi de normalde feminizmi kadın hakkını savunup işlerine gelmeyince ah etme diyorlar ama başlarına gelse yerden yere vurur belkide intikam almak için neler yaparlar şu var daha önce bizde aynı şeyleri buna benzer şeyler yaşıyoruz bazılarımız ama üzerinden seneler geçince sanki hiç o hataları yapan zamanında hiç beddua etmemiş canını yakan kişiden hakkını istememiş gibi başka hata yapanlara sallıyoruz çünkü herkes anadan pak doğmuş ve kimse en ufak hata yapmamış eminim burada beddua etme diyen kadınların hepsi bir zamanlar hayatlarının illa bir döneminde canlarına yakan erkek ya da kadın olsun ne beddualar ne şeyler sayamam bile :)
Ayyy üfff.
Ne ah edeceğim ya, hayatının hatası beni kaybetmek de geç.
Bu kadar trajedi yok.
Bilenler bilir burada bu tip konulara hep derim. Beni eski sevgilim benden öncekine gitmek için terk etti. Üstüne de evlendi. Bu arada arayıp arayıp ağlardı ben seni çok sevdim ama geçmişi sindiremem diye. Neticede engelledim, arama dedim. Ne ah ettim ne peşine düştüm. Kendi hayatıma baktığım için, kendin odağım olduğun içinde her anlamda bin kat iyisini buldum evlendim😁😁
Bu kafadan çıkın siz bencs

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X