Canımızı almak isteyen ev sahibi 2

hindistancevizli

Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2023
526
900
Selam arkadaşlar herkese iyi günler dilerim.
Eski konuma çok yorumlar gelmişti.
Güncelleme olarak halen daha anlaşamadık bu ev sahibiyle.
En son 7 bin tl yaparım bir kuruş aşağı inmem diyor kiram 2 bindi hatırlarsanız çok ufak yerde oturuyorum çarşı uzak merkez uzak hastane postane market uzak
Üst katımdaki kiracısını kirada anlaşamadığı için çıkartmış daha yeni haberim oldu
Kirada anlaşamadıkları için psikolojik baskıya kadın dayanamamış
En sonunda istediklerine ulaştılar üst katım boşalıyor
Bana dün mesaj atmış “7 bin tlden başkası beni kurtarmaz istemezsen kendine ev bul çık”
Üsluba bakar mısınız ne kadar saygısızca
Çirkef.
Bu üsluba yine düzgün cevap verdim.
5 diye düşünüyorduk 6 olsun bari dedik eşimle
Ki şu an 6 yı verirkende çok zorlanacağım.
%25 i at bir kuruş üstünü atma dedi ablamın avukat arkadaşı
Ama böyle bir şey yapsam habire kapıda karşılaşıyoruz habire bahçedeler kapının ordalar görüyorum sürekli laf sokuyorlar
Bir de geçen sene üst katımdaki abla resmiyete uygun zam yaptı avukat tutup ama bu sene onu zorla çıkartıyorlar kadınında hali kalmadı savaşmaya bunlarla
Ne yapacağım bilmiyorum avukatın dediğini yapsam cidden başım ağrıyacak kızımı hava aldırmaya muhakkak çıkartıyorum kapıya filan çıktığım her an görüyorum bunları böyle kestirip atabilsem burda üstümde oturmasalar tavrımı net koyarım.
Ne yapacağım inanın bilmiyorum
Bu ekonomiyi bu hale getirenlerden Allah hesap sorsun gerçekten

Üzüntüden tam tamına 1 aydır ne yapacağım bilmiyorum evden o denli soğudum ki çıkmamında imkanı yok
Temizlik bile yapasım gelmiyor
Evden tiksiniyorum ara ara
Eşimde halime çok üzülüyor neden bu kadar kendini sıkıyorsun diyor
Ama cidden böyle bir tavır almaları beni çok itti bu evden
Eve girerken para konuları hiç önemli değil diyorlardı bir de
Çok mutsuzum
Maddi olarakta çok zorlanacağız bu gidişle

Kanunsuzluk böyle bir şey.
Madem yapıldı yasal bir uygulama, bunun şikayet ve ihbar hattı da olmalı, cezai yaptırımı şart olmalı.
Çıkmayın asla bir kuruş fazla vermeyin, çıkarabiliyorsa çıkarsın derdim ama ülke teksasa döndü, haklılar mazlum ahlaksızlar güç sahibi.
Bu sebeple çıkın diyorum.

Şu an emsal kiralar 10 bin tl
Benim bu evde 2 senem bitti 3 e giriyorum
Çıksam çok daha zarardayım bu evin tadilatı vs derken
inanın imkanım olsa saniye durmam burda çok bunaldım gerçekten

İnsanlardan korkmasam nelet diyeceğim de işte…
O zaman vereceksiniz başka yoku yok.
Çünkü dediğiniz gibi zarar mı verir huzur mu bırakır belli değil.

Ekonomik koşullarınızı bilemem ama bu evden çıksanız 5-6 ya başka ev bulabilir misin? Ya da ev sahibinizin dediği 7 ye bulabilir misiniz? Bence çok zor.
Direkt şu an tutulan evler 10 bin doğru.
Ama benim gibi 2-3 senelik daha fazla senelik kiracılar halen 3-4’e oturuyor.
Yan binamda 2 idi kirası 2.500 yaptılar
Önümde benim evimden daha iyisi daha güzeli 3 buçuktu 4.500 yapmışlar.
En büyük zammı geçen senede bana yapmıştı ev sahibi
Bu senede en büyük zammı yine o yaptı
2 bin tl nerde 7 bin tl nerde..

Muhtemelen yine ev kirası sebebiyle insan cikardi 3 yıldır bu kavga var çünkü. Üst kata gelecek olana da rahat vermeyecek bilmeden gelecek yazik
Keşke bir sosyal platform olsa yada not sistemi. Karşılıklı puan verilse böylelikle ne iyi ev sahipleri ne iyi kiracılar zora düşer. Artık 2 zam yapan, peşin isteyen hatta dolar isteyen var. Benim oyum çıkmanızdan yana çünkü sonu yok.
Büyüksehir mi küçük bir yer mi? Çünkü maliyet ne olursa olsun 4 5bin kiraların yeni normalleştigi kasaba koy tarzı yerler var o yüzden sordum

Özür dilerim gerçekten ama sizi de anlıyorum ev sahibini de anlıyorum. 2 bin kirası olup iki bin beşyüz yapan ev sahibi tek tüktür. Aynı enflasyonu hep birlikte yaşıyoruz sonuçta 7 bine evinizde memnunsanız vermeye çalışın. Çünkü 7 bin de kira yok. Çıksanız çok daha büyük rakamlara tutacaksınız evi

Bilmiyorum Erzurumloru asla çıkma tavsiyesi veremem çünkü aynı apartmanda ikamet ediyormuşsunuz huzur vermez.
Psikolojik olarak çok yıpratır başka eve de kesinlikçe çıkamam derseniz verin bari 7 bin sussun.
Diger türlü ablanızın avukat arkadaşı kanuni hakkınızı kullanmanızı öneriyor ama ev sahibiyle aynı apartmanda o yaşamıyor.

Ulkece herkes birbirini katlede durumda
Kimse ınatlasacak gücüm yok cocuguma esime zarar gelsin istemem kendımı geceli cok oldu.

Cıkın tasının kanun mu var kanun olsa kac yazar sizlere bısey olduktan sonra

Doğru diyorsun canım ama avukat tabiki kanundan yana olacak ama ben bunlardan çektiğimi inşallah yeni gelecek kiracı onlara yüz katı fazlasını çektirir oh derim valla
Temiz titiz evine iyi bakan çivi dahi çakmamış birini zor bulur benim gibisini

Eski kiracıya hadi 500 tl şu ekonomik koşulda, enflasyonda çok az kalsa bile 7.000 tlye birden çıkarmak ta vicdansızlık. Ev sahiplerini anlamak bazen mümkün değil, üzüldüm adınıza. Eğer 7000 civarı kiraya bir yer bulabilirseniz hiç uğraşmayın bu insanlarla taşının bence. Seneye de ne isteyecekleri belli olmaz gibi

Daha 7000 i de beğenmiyorlar ki bizim ev sahibi güya yüzde 10 dan fazla zam yapmam dedi şimdi yüzde 320 yi kabul etmiyor,ev alana kadar istediğiniz kadar oturun diyip 8-9 bin vermiyorsanız işinize gelmiyorsa çıkın diyor Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın keşke evimizi satmak zorunda kalmasaydık

karakola gidin şikayet edin o attığı mesajları da delil olarak gösterin kiramızı ödediğimiz halde kanuni sınırın üzerinde kira artışı istiyorlar huzur ve sukuneti bozma suçu oluşuyor bence. bi karakola çağrılıp ifade verirlerse akıllanırlar hatta gerekirse koruma talebi isteyeceğim bak evine giremezsin deyin korkarlar

bu işi daha çok yokuşa sokar.
karşı tarafı daha çok şiddetlendirir ve daha farklı boyutlara çeker.
TV lerde bunun bir sürü örnekleri var.
Allah muhafaza ...

bu işi daha çok yokuşa sokar.
karşı tarafı daha çok şiddetlendirir ve daha farklı boyutlara çeker.
TV lerde bunun bir sürü örnekleri var.
Allah muhafaza ...
malesef böyle yapılarak kazanılmış bir hakkın kullanımına engel oluyorlar.kimse ses etmezse her lehimize olan hakkı kullanamayız işte böyle. öfkeyi size değil kanunu çıkartana göstersin madem. ev sahiplerine ileriki dönemlerde bu sebeplerle özel yaptırımlar getirileceği konuşuluyor zaten.

kime neye nasıl ses edeceğiz ki.
TR de hukuk sitemine zaten hiç girmek istemiyorum.
Şimdi bu devirde herkes kendi kanunu nu kendi yazıyor ve uyguluyor maalesef.
Böyle çarpık bir düzen içerisindeyiz.
ALLAH sonumuzu hayr etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…