Çapulcu gibiyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ekruuli

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Mart 2022
2
31
28
26 yaşındayım, üniversiteden mezun olduğumdan beri çalışıyorum. Okul öncesinde ücretli öğretmenlik yapıyorum. Asgari ücret bile alamıyorum. Aldığım parayla hem ailemi geçindirmeye çalışıyorum hem kendimi. Anne ve babamın yaşı baya var, çalışacak durumda değiller. İşten gelince de kpssye çalışıyorum ama yorgunluktan hemen yatağa devriliyorum, masada duramıyorum bile.

Üstüme başıma hiç kıyafet alamıyorum. Bir siyah pantolonum var birisi dar birisi de bol paça. 3 tane kazağım birkaç tane de hırkam var. Bir tane botum ve bir de spor ayakkabım. Bunları sürekli yıkaya yıkaya giyiyorum. Ne kadar temizliğime önem versem de artık renkleri soldu. Ben eskiyim diye bağırıyorlar.

Birilerinin yanında yürürken ezik büzük yürüyorum. Hiç rahat olamıyorum. Bazı kafelere giremiyorum bile utandığımdan. Kimse bilmiyor. Hep bir bahane uyduruyorum. Ki girsem bile sadece çay içebilecek kadar bir bütçem oluyor. İnanın bazen ay sonunda cebimde sadece 1-2 lira kalmış oluyor.

Bu arada 6 yıllık da bir ilişkim var. Erkek arkadaşım bu konuda asla bir şey söylemedi. Ama bugün çok ağladım. Bi kafede buluştuk. Kendisi bi tarafa bakıyordu sürekli sonra ben kendisine bakınca da hiç bakmamış gibi davrandı kaç kere. Sonra bende bi bakayım dedim arkamda ne var yada neye bakıyor diye. Baya güzel giyimli ve kendisi de baya güzel sarışın mavi gözlü bir kız vardı. Meğersem ona bakıp duruyormuş. Gerçekten çok güzel çok çekici bir kızdı. Kendimi o kadar kötü ve ezik hissettim ki.. Bir bahaneyle kalkıp eve döndüm. Ne tepki vereceğimi bilemedim bile.

Çok kırgın hissediyorum. Artık iş harici evden çıkacağımı düşünmüyorum. Çok üzgünüm çok çok. O kadar özgüvensizim ki. Size içimi dökmek istedim anlarsınız beni belki diye . Çok teşekkür ederim okuduğunuz için

neye bakıyor diye. Baya güzel giyimli ve kendisi de baya güzel sarışın mavi gözlü bir kız vardı. Meğersem ona bakıp duruyormuş.
Bunun sizin kılık kıyafetinizle alakası olmadığını size nasıl anlatabilirim bilemiyorum.

Sizi sevmesi için; şık ve pahalı giyinmeniz, slav ırkları gibi sarı tenli mavi gözlü olmanız gerekmiyor.

Kendisi sarışın mavi gözlü mü? Altında lamborghini arabası mı var?

Sizin ezik olmanız giydiklerinizle alakalı değil bence.

Sizden güzeli görünce gözünü alamayan bir erkek arkadaşa hak veriyorsunuz konunuzda resmen. Açıkça değil belki ama cümleleriniz altında yazmadıklarinizi da okuyabilen herkes fark etmiştir bu durumu.

Siz de pahalı spor arabayla gezen, pahali deri ceket giyen erkeklere bakin bakalim sevgiliniz ezilip büzülmeyi mi tercih ediyor yoksa anında sizi kapı önüne koymayı mı?

Biz bu ülkede; eğitimi, parası, zekasi, kariyeri vb ne olursa olsun ezik kadın ve eğitimi, parası, zekası , kariyeri vb ne olursa olsun özgüven patlaması yaşayan erkekleri ve daha fenası buna daima hak veren kadınları nasıl yetiştiriyoruz bilmiyorum ama... vallahi de bravo.

Bunun sizin kılık kıyafetinizle alakası olmadığını size nasıl anlatabilirim bilemiyorum.

Sizi sevmesi için; şık ve pahalı giyinmeniz, slav ırkları gibi sarı tenli mavi gözlü olmanız gerekmiyor.

Kendisi sarışın mavi gözlü mü? Altında lamborghini arabası mı var?

Sizin ezik olmanız giydiklerinizle alakalı değil bence.

Sizden güzeli görünce gözünü alamayan bir erkek arkadaşa hak veriyorsunuz konunuzda resmen. Açıkca değil belki ama cümleleriniz altında yazmadıklarinizi da okuyabilen herkes fark etmiştir bu durumu.

Siz de pahalı spor arabayla gezen, pahali deri ceket giyen erkeklere bakin bakalim sevgiliniz ezilip büzülmeyi mi tercih ediyor yoksa anında sizi kapı önüne koymayı mı?

Biz bu ülkede; eğitimi, parası, zekasi, kariyeri vb ne olursa olsun ezik kadın ve eğitimi, parası, zekası , kariyeri vb ne olursa olsun özgüven patlaması yaşayan erkekleri ve daha fenası buna daima hak veren kadınları nasıl yetiştiriyoruz bilmiyorum ama vallahi de bravo.
Ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi 👏

Aileniz emekli degiller mi? Nereye kadar evi gecinidireceksiniz? Uzuldum duruma.

Bu arada erkek arkadasiniz çok kaba ve saygisizca davranmiş. Uzmek istemem ama seven insan gözlerini dikip dikip surekli sizi bile o tarafa baktirana kadar başkasini gozuyle yemez bu şekilde. 😾

Sevgilisinin karşısında aleni bir şekilde başka bir kıza bakma rahatlığını nerden buluyor sevgiliniz? Böyle bi durumda ezik hissetmek yerine yol vermeniz daha doğru olacaktır. Madem dış görünüş bu kadar önemli kutu bebekleri ile beraber olsun.

26 yaşındayım, üniversiteden mezun olduğumdan beri çalışıyorum. Okul öncesinde ücretli öğretmenlik yapıyorum. Asgari ücret bile alamıyorum. Aldığım parayla hem ailemi geçindirmeye çalışıyorum hem kendimi. Anne ve babamın yaşı baya var, çalışacak durumda değiller. İşten gelince de kpssye çalışıyorum ama yorgunluktan hemen yatağa devriliyorum, masada duramıyorum bile.

Üstüme başıma hiç kıyafet alamıyorum. Bir siyah pantolonum var birisi dar birisi de bol paça. 3 tane kazağım birkaç tane de hırkam var. Bir tane botum ve bir de spor ayakkabım. Bunları sürekli yıkaya yıkaya giyiyorum. Ne kadar temizliğime önem versem de artık renkleri soldu. Ben eskiyim diye bağırıyorlar.

Birilerinin yanında yürürken ezik büzük yürüyorum. Hiç rahat olamıyorum. Bazı kafelere giremiyorum bile utandığımdan. Kimse bilmiyor. Hep bir bahane uyduruyorum. Ki girsem bile sadece çay içebilecek kadar bir bütçem oluyor. İnanın bazen ay sonunda cebimde sadece 1-2 lira kalmış oluyor.

Bu arada 6 yıllık da bir ilişkim var. Erkek arkadaşım bu konuda asla bir şey söylemedi. Ama bugün çok ağladım. Bi kafede buluştuk. Kendisi bi tarafa bakıyordu sürekli sonra ben kendisine bakınca da hiç bakmamış gibi davrandı kaç kere. Sonra bende bi bakayım dedim arkamda ne var yada neye bakıyor diye. Baya güzel giyimli ve kendisi de baya güzel sarışın mavi gözlü bir kız vardı. Meğersem ona bakıp duruyormuş. Gerçekten çok güzel çok çekici bir kızdı. Kendimi o kadar kötü ve ezik hissettim ki.. Bir bahaneyle kalkıp eve döndüm. Ne tepki vereceğimi bilemedim bile.

Çok kırgın hissediyorum. Artık iş harici evden çıkacağımı düşünmüyorum. Çok üzgünüm çok çok. O kadar özgüvensizim ki. Size içimi dökmek istedim anlarsınız beni belki diye . Çok teşekkür ederim okuduğunuz için
Erkek arkadaşınız hödüğün teki. Ona buna bakmasının sebebi siz ya da giyiminiz değilsiniz tamamiyle onun hödüklüğü.. bu arada MEB okul öncesine çok önem veriyor artık atamalarda ağırlıklı olarak okul öncesi öğretmenliği olacak.. KPSS ye önem verip atanın kendiniz için

Inşallah atanırsınız en kısa zamanda.. ben de sizin yaşınızda ücretli öğretmenlik yapıp ablamın eskilerini giyiyordum. Cebimde 5 kuruş harçlık kalmıyordu. Canınızı sikmamaya çalışın, derslerinize asılın, erkek arkadaşınızın davranışını normallestirmeyin, bunun sizin giyiminizle alakasi bile yok siz bu konuda çok hassas olduğunuz için böyle algılamışsınız.

Bence bir uzmandan destek almalısınız. Okul öncesi ücretli öğretmenleri yarım gün çalışır. Ve yorucu bir değil.
Depresif da falan olabilir misiniz

Erkek arkadaşınızın yanınızda başkasını süzdüğü bir ortamı terketmek için neden bir bahaneye ihtiyaç duydunuz? Ben olsam yerin dibine sokardım onu.

Çapulcu değil, özgüvensizsiniz. Dik duran, zeki ve akıllı bir kadının çekiciliği üstündeki kazaktan çok daha fazladır.

Bence bir uzmandan destek almalısınız. Okul öncesi ücretli öğretmenleri yarım gün çalışır. Ve yorucu bir değil.
Depresif da falan olabilir misiniz
Yorucu falan değil öyle mi… ay deliricem… evden otururken hiç deneyimlemeden ne kadar kolay…

Konu sahibi ben de öğretmenim. ben de hep siyah giyerim giyinmekten hoşlanmıyorum. hiç süslü bi kadın olmadım ama montum ayakkabım çantam kalitelidir gerisi bi siyah kot, siyah kazaklar , tişört hırka falan. Kendimi hiç çapulcu gibi hissetmedim. Temiz olsun dikkat çekecek kadar eski ve yıpranmış olmasın yeter. Özgüveniniz ve hareketleriniz tamamen sizi ortamda güzel ve saygıdeğer kılan. Bunu öylesine söylemiyorum. ❤️

Kalbinizdeki tüm dileklerin gerçeklesmesini dilemeye geldim.Biran universiteye giderken ki durumum aklima geldi maddi imkansizlikla şık giyinen arkadaslarin arasinda ezik hisseden ben,özguven sıfırdı.Bir gün bir cafeye gittik cebimde cok az para var o günde mecburen hesaba para koydum bir cay icsem bile tum parami koydum ve yol param kalmadi.Kartimda da yokmus nasil rezillik yasadim anlatamam kizlardan biri metroya basti kartindan.Metrodan sonra otobuse binip eve gitmem gerekiyor mecburen yürüdüm 1 saat 😔univ bitti ben kimseyle gorusmedim iletisimde kalmadim.Yillar gecti guzel bir isim var en luks otellere gittim luks arac sahibi oldum cok guzel evlerde yaşadım istedigim kiyafeti alip giyiyorum ama icimde derin yara hic unutmadim.Geçiyor arkadaşım gelecek güzel günler..

Kilo probleminiz var mı?

Kıyafetten ziyade kendinizi beğenmiyor gibisiniz.

İnsan dilediği bedende olunca isterse çuval giysin kendini özgüvenli hissediyor.

Kpss 'ye sıkı çalışın.İnsallah bir an önce atanirsiniz.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

Tabi ki yorulmakta haklısınız.Yorucu bir mesleğiniz var.Size hak veriyorum.

Yorucu değil mi? Yoruculuk kıstasınız nedir?
kötü niyetle yazmadı bence üye.devlette yarım gündür ve ders çalışmaya vakit vardır.acaba siz başka şeylere de üzülüp ders çalışmaya odaklanamıyor musunuz demek istedi bence

Yorucu falan değil öyle mi… ay deliricem… evden otururken hiç deneyimlemeden ne kadar kolay…

Konu sahibi ben de öğretmenim. ben de hep siyah giyerim giyinmekten hoşlanmıyorum. hiç süslü bi kadın olmadım ama montum ayakkabım çantam kalitelidir gerisi bi siyah kot, siyah kazaklar , tişört hırka falan. Kendimi hiç çapulcu gibi hissetmedim. Temiz olsun dikkat çekecek kadar eski ve yıpranmış olmasın yeter. Özgüveniniz ve hareketleriniz tamamen sizi ortamda güzel ve saygıdeğer kılan. Bunu öylesine söylemiyorum. ❤️
Evde oturduğunda ilgili tek cümle söyledim mi?
On yargılı olmak ve etiketlemek çok kolay bence.

Okul öncesi öğretmeniyim. Ücretli öğretmenlikte yaptım kolejde de çalıştım.

7 yıldır bir universitede çalışıyrum. Sadece bugün derslere girmem ve artı yapmaya çalıştığım yayın için çalışmamı sayarsak 12 saatten fazla çalıştım.

Dipnot: siz 4 saatte yorulabilirsiniz. Ben yorulmuyor um. Delirecek bir durum da görmüyorum.

Erkek arkadaşınızın yaptığı çok çirkin onun tartışılacak yanı yok. Bence siz kendinizi sizin deyiminizle çapulcu gördüğünüzden karşı tarafında öyle gördüğünü düşünüyorsunuz. İlk tanışmada belki önemli olabilir ama uzun süreli ilişkide bu tarz durumlar aşılmış olmalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X