Çaresizim.

Bende bu tarz aileleri anlayamıyorum
İlerde elden ayaktan dusseler ilk sizin kapıda beklerler
Ah kadınlarımız
Okumaktan başka seçeneğimiz yok ve hemen iş hayatına girmemiz lazim
Yoksa elin erkeğinin insafına kalıyorsun.

Zorla baristiriyolar zaten bana soran yok eşimle konusuyo hepsi banada esini hoş tut diye öğut veriyolar
siz babanızın evinden çıkmayıp gitmeyeceğim deyince zorla çıkartıyorlar mı mesela
kafanıza silah dayıyorlar mı

Darp raporunuzu alın gidin ailenize aplayın yalvarın gerekirse ama bir daha geri dönmeyin bir cinnet geçirin orda. Zorla mı gönderecekler istemiyorum gitmicem öldürecek beni diyin. Bi şekilde bunu yapmalısınız yoksa gerçekten öleceksiniz çok üzüldüm halinize

Bu çocuk eşinin yüzünden böyle. Eşinden ne baba nede koca olmuş. Seni kendine hizmetçi diye almış. Çocukta ilgi sevgi alaka görmediği için böyle bi duruma gelmiş. Buna bi çözüm bul. Bazen yorum yapmaya korkuyorum yanlış bişey söylerim diye. Ama dayanamıyorum. Aylen nasıl sus otur diyorya ya bi gün senin ölüm haberin onlara giderse ozaman vicdanları rahat edecekmi. O çocuğun yaşadığı herşey aklında hayatında teker teker kalıcak çocuğun hayatınıda olumsuz etkilicek. Allah yardımcın olsun bence tek başına o adam olmayan kocanla baş etme belliki seni avucunun içine almış nasıl olsa aylesi bişey demiyor deyip sana herşey yapıyor. Birilerinden yardım iste bu böyle gitmez.

Daha küçücüksün bir de yavrun var ya bu adama katlanma ailen sahip çıkmıyor belli ki devlet sahip çıkar. Darp raporunu al polise git çocuğunu da yanına al sığınma evine sığın orada sana iş de bulurlar. Sonra muhtarlıktan fakirlik belgesi alarak ildeki avukatlar barosuna başvuracaksın sana avukat arayacaklar ve kurtulacaksın bu pislikten. Sen adamın ayağına paspas olmuşsun bide adam sana şiddet uyguluyor. Yerin dibine batsın böyle baba.

En iyi avukatlari tutar maddi durumu iyi ben ne yapabilirim ki ülkemizdede gordugumuz gibi kadina sahip cikilmiyo
Maddi durumu iyiyse eve neden bir temizlikçi falan çağırmıyorsunuz? Günlük bulaşık mak boşaltmak , kuruyan çamaşırları toplayıp ütülemek katlamak gibi işleri yapsın haftada iki yarım gün gelse yeter. Siz de çocuğunuzla ilgilenin bu arada. Neye harcıyor parayı bu adam. Evladının sağlığına harcasın böyle. Bir de kaçırdı beni mi yazdınız ben mi yanlış okudum

Ben kadinmişim yapmak o işleri görevimmiş ölurum de trilyonlarimda olsa yardimci tutmam eve diyor sadece bi halilari yikatmaya veriyorum ona dahi söyleniyo kendim yikamiyorum diye

Peki sizin zorunuz nedir? Boşanmaya karar verince aileler araya giriyor barışıyorsunuz

Neden barışıyorsunuz kardeşim? İllaki öldürülmeyi mi bekliyorsunuz.

Adam tam bir ruh hastası!
Bana soran olmuyo boşanmak istiyoruz eve geliyo aileler eşimi bi odada ikna edip konuşuyolar gidiyolar banada huyuna git suyuna git ne derse tamam de kocandir sus sesini cikarma diyip gidiyolar

Bana soran olmuyo boşanmak istiyoruz eve geliyo aileler eşimi bi odada ikna edip konuşuyolar gidiyolar banada huyuna git suyuna git ne derse tamam de kocandir sus sesini cikarma diyip gidiyolar
Gitmiyorum diyeceksiniz
Gitmiyorum bitti.
En fazla nolur baba evinde de şiddet görürsünüz ki düşük ihtimal ama kocanız olacak şerefsiz sizi öldürecek. Bitirin evliliğinizi ya zor mu,kocasiz kalınca kimseye bir şey olmuyor. O kadar kişi size yöntem göstermiş, es geçmişsiniz hepsini. Sığınma evi,darp raporu,barodan avukat,işe giriş
Evladınızla saglikli bir yaşam. Bu kadar..

1,5 yaşındaki bir çocuk nasıl öğlen bir saat uyur ve nasıl gece 12 kadar dayanır.????..4 çocuk büyüttüm..o yaşlardayken akşam en geç 20:00 yatmak zorundalar!!! Bence sizin çocuk uykusuz!!!! tabiki odaklamamaz hiç bir şeye. Konuşma konusuna gelince..onunla konuşun ki dili gelişsin..sorular sorun cevap bekleyin..yaşına uygun kitablar alın okuyun...ve resimleri gösterip adını söyleyerek kelimeleri tekrar etmesini bekleyin...kitab okumak dil gelişiminde çok çok önemlidir kelime haznesi gelişir..belki hepisini söyleyemez (sonuçya her çocuğun kendi temposu vardır) ama beyine yükler ve zamanı geldiğinde kullanır.

Eşin cidden ruh hastalıkları olan biri, yol yakınken kurtulmalısin. Ailenle ciddi ciddi konuş, kararlı ol , seni sokağa atacak halleri yok , sen kararını verip , onlara kararlı olduğunu belirtirsen seni desteklerler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…