Çaresizim.

Merhaba bayanlar cok caresiz ne yapacağimi bilemedigim dar bi köşede sıkıştım kaldim nefes alamiyorum artik önceki konulardan Bildiğiniz gibi eşim agresif sinirli ilgisiz sevgisiz biri bana karşı kendi ailesi işi gücünden başka birşey bilmez. Pandemi zamaninda aylarca evimizden cikmadik eşim işe gidip geldi bende koca evde cocugumla kaldim tam da cocugumun gelisim çağında eşim evimin işleeini dört dörtlük yapmami ister yemeğide dört dörtluk ister 1gun onceden kalan yemegi yemez pratik yemegi yemek saymaz. Pandemi zamani o işe giderdi sabah aksam dönerdi yemegi yiyip yatardi cocugu uzak tut yorgunum derdi. Bense butun gun hem cocukla ilgilenmeye çalisiyodum hem de ev işlerini halletmeye çalisiyodum. Eşim hicbir ev işinde ufak da olsa yardim etmez isren gelincede baska odada yatigi icinde ilgisiz olduguna benimle hic sohbet etmez birsey emretcekse azarlicaksa konusur cocukla isten gelince 5-10dakika oper sever bu kadar oyunlar oynamaz kitap okumaz. Kimseyede gidip gelmedigimizden cocuk asosyel oldu ve bende mecburiyetten dursun diye cizgi film izletiyodum 1bucuk yasina geldi ismiyle sesleniyoruz bakmiyo anne demiyor konusmuyor baba dede ver gel su demeye başladi yeni yeni tv izletmeyi biraktim ona odakladigimdan beri kendimi. Doktora goturduk Daha 1bucuk yasindaki cocuga otizim bu rapor cikartin dedi. Dünyamiz başimiza yikildi eşim hemen beni suçladi. Senin yüzünden sen iyi ilgilenemedin cocukla elinde hep telefon dedi. Ben de insana hasret kaldim iki kelime etmeye bende kendimi sosyal medyaya atmıştim ve yemek tarifleride bakiyodum. Ben de sıkildim bunalmistim sevgisizlik ilgisizlik yalnizliktan başka doktorlada götürdük cocugumuzu çogu gözlemledi fazla cizgi film izlemekten ve yalniz kalmaktan asosyellikten dikkat uyari eksikligi var az da olsa goz temasi kuruyor otizim gibi görunmuyor otizim demek icin yaşı cok erken dediler özel egitim görerek gelisimine fayda olur dendi. Haftada 3gun sabahlari 1saat ozel egitime getiriyorum. Eve gidiyorum kayinbabam annemler esim herkes sadece cocukla ilgilen yalniz birakma ev işini vakit buldukca yap diyorlar oyle yapiyorum her sabah cocugum 6-7de kalkiyor zaten uykusuz halimle onu okula göturup getirip evde onunla oyun oynuyorum gunde belki 1defa 1saat kadar ogle uykusu uyuyor o uyudumu yemek yapiyorum supurge yapiyorum derken ütüye üst katın temizligine terasin temizligine yetişemiyorum. Eşim hem cocukla ilgilenmemi basindan ayrilmamami istiyor hemde ev isleri konusunda azarliyor cocuk saat 12gibi uyuyo uyuyunca yorgunluktan bnde hemen uyuyorum kiziyo cocuk uyumusken kalan işleri yapmadigim icin sabah cocuk su istedi. Cesmeden verdim su bidonu cok buyuk katamiyorum bardaga su termusuna koyup termustan iciriyoruz termusta misafir gelince terasta kalmisti ben yukari ciktigimda cocuk arkamdan geliyor merdivenlerden cikip diye almaya gidememistim asla zaten eşimden bidondan su kativer desem katmaz kizar birsey ağir dedigimde beddua eder beceriksiz diye boyle bi insan suyu cocuga çesmeden veriyorum diye kizdi bidon ağir bardaga katarken dökulir diye icirdim dedim termusu alip gelemiyomusun dedi kizdi cocuk pesinden geliyo merdivenden duscek geride indiremiyorum inmek istemiyo yukari cikinca cocugun başindan ayrilmiyorum butun gun onunla ilgileniyorum dedim bagirdi kizdi vurdu bana cocugun gozu onunde zaten cocuk 7-8aylikkende cocugun gozu onunde yere yatirarak döverdi cocuk bakardi cocuk bakiyo yapma derdim kucuk cocuk ne anlicak derdi ama ben bagirdigimda yuksek sesli konustugumda cocuk var diyip döver. Sabah sabah bu mevzudan yine agladim bogazimi sıkip tehdit etti yine seni bisarum bin pisman olursun kafani duvarlara vurursun cocugunda benimde yuzumu goremessin insan olmani istiyorum sadece olamiyosun diyip agiza alinmicak kufurler beddualar ediyor Allah in adini agzina alma senin agzina yakismiyor sen pis bi kadinsin diyor. Cok agir seyler ben namuslu dinini ahlakini bilen bi kadinim Allah korkusu vardir namazini kiliyordur diye evlenmistim. Ama hic biri yok zaten Allah korkusu olan cocugunun annesine o laflari yapmaz aileme kac defa anlattim ailem huyuna git sus otur evladin var annesin dedi sahip cikmiyorlar. Her boşanma aşamasina geldigimizde ailem ve onun ailesi eşime barışin diyolar kendi ailem bile hic bir kere bile tepki gostermedi eşime hep yumuşak yuzlu konustular kizlarini kucucuk yasta adam hem kacirmis hem dövuyor hem sövuyor herşeyini kısitliyor doyunca herşeye s,*ktr git diyip istemiyor benim ailem hala ses cikarmiyor sadece bana kocandir huyuna git erkektir cocuguna yazik diyolar ben ne yapayim ne edeyim bilmiyorum.
Cocugu uzak tut diyen adamdan cidden uzak tutarım cocugumu
Az yesin de kendine hizmetci tutsun bu ne be.
Ay nolur cıkın o evden,7 aylık cocugun önünde annesi dövülüyor ya bu travma ona yeter.
Tvde bile bu kadar vahset yoktur.

Eşin belli ki sorunlu.. Bir de yanlış anlamayın ama neden kaçarak evlendiniz? Ailenizden daha mı iyi şimdi?

Severek, tanıyarak ailelerinde rızasını alarak evlenmek daha iyi değil miydi?

Kendinize böyle bir hayatı nasıl reva görürsünüz?

Siz seçimlerinizi yaşıyorsunuz da çocuğunuzun ne suçu var?

Açıkçası en çok çocukların çaresizlikleri ve bilinmezliğe doğru gidecek olan hayatları üzüyor beni.

Sen bu adamın elinde ölsen bu çocuğa kimse sahip çıkmaz. Daha şimdiden suratına bakmıyorlar. Ayrıca sana da yazık. Ne yap ne et o evden çık.

Eşinizden bir sekilde biran önce kurtulmaya calisin, Allah yardım etsin.
Sizi üzmek istemem bu kadar olayın üzerine ama cocuk konusunda haksiz buldum sizi. Ben oglum izlemesin diye kendim bile 1.5 yasina kadar tv izlemedim, tel elime nerdeyse hic almadim. Çocuğumuda babasiz büyüttüm. Psikolojim normalde degildi. Hergun evimi sildim, süpürdüm, cocuk var diye. Butun gun oyun oynadım onunla. Oglum cokta zor bir çocuktu, butun gun kucağımda sn bensiz durmazdı.
Dovdugunde darp raporu alin, barodan avukat isteyin, korkuyorsanız uzaklastirma karari alin. Gidecek hiçbir yeriniz yoksa aileniz kabul etmiyorsa sığınma evine gidin.
Allah yardımcınız olsun. Cok zor bir durum

Allah yardımcınız olsun, çok üzüldüm. Eşinize söylenecek en ağır sözleri söyledim sayın, bence boşanın. Bu kafasının içinde beyni olmayan adamın kahrını çekeceğinize ailenizin yanında ne olursa olsun. Bundan kötü olamaz. Yaşınız genç. Yeniden başlarsınız. Söylemesi kolay belki ama bir yerden başlamak lazım. Bu adamın kahrını çekmeyin daha fazla.

Peki nereye kadar çekeceksiniz?
Ben öyle adamın ağzına sçrım!

O değil insan kafayı yer cinnet geçirir
Siz de olmuyor heralde o cinnet halı

Sabah sabah gerildim vallahi

Bu kadar güçsüz olmayın en azından evladınız için!
Sinir krizi gecirdim kac defa içinden agla aglicaksan duymiyim diyo sessiz olmaya calisirken istem dışi titreyip garip sesler cikartarak agliyorum bazen videomu cekiyo bn o haldeyken

Bir kere o doverken refleksle cinsel organina tekme attim yarim saat ayaga kalkamadi kalkinca daha beter oldu
o arada polisi aramak aklınıza gelmedi tabi
birick kocanıza aman bir şey olurdu çünkü
geçin bunları seçimlerinizi yaşıyorsunuz
küçücük ! yaşta kaçmak yerine ayaklarınızın üstünde durmak için uğraşsaydınız bu durumda olmazdınız
adam eve hizmetçi almış başka evde yapsanız bu işleri üstüne para alırdınız
bu evliliğe adama çocuk yapmak niye
ben çektim yetmedi o da çeksin
çekin o zaman

Kadının hayatı filimlere senaryo olacak cinsten dövüş derslerini nasıl alsın.

Bu kadına ailesi destek olmalı. Kaçtığı için kendilerince cezalandırıyorlar.
Öyle...
Anladım da...
Ne diyeyim ki.
Boşanmıyor.
Dayak yiyor.
Çözüm yok ki...

Sinir krizi gecirdim kac defa içinden agla aglicaksan duymiyim diyo sessiz olmaya calisirken istem dışi titreyip garip sesler cikartarak agliyorum bazen videomu cekiyo bn o haldeyken
Peki sizin zorunuz nedir? Boşanmaya karar verince aileler araya giriyor barışıyorsunuz

Neden barışıyorsunuz kardeşim? İllaki öldürülmeyi mi bekliyorsunuz.

Adam tam bir ruh hastası!

o arada polisi aramak aklınıza gelmedi tabi
birick kocanıza aman bir şey olurdu çünkü
geçin bunları seçimlerinizi yaşıyorsunuz
küçücük ! yaşta kaçmak yerine ayaklarınızın üstünde durmak için uğraşsaydınız bu durumda olmazdınız
adam eve hizmetçi almış başka evde yapsanız bu işleri üstüne para alırdınız
bu evliliğe adama çocuk yapmak niye
ben çektim yetmedi o da çeksin
çekin o zaman
Polis gelcek yalandan götürücek ifadesini alcak eve geri yollicak kadını daha çok dovucek fikriniz gerçekten dahiyane. Ayrica şuan kadın çözüm ariyo insanların konusuna girip egosunu oksamasini değil bu sözlerden çok kötü bi kalbiniz var bu belli oluyo en azindan daha yumussak ifade edebilirdiniz zarar gören bir kadin ve bir cocuk varken bunları yazmanın hiçbir faydasi yok

Konu sahibi her şeye rağmen eşyalarını toplayıp ailenin evine gitsen nolur. Disari aticak insanlar mı. Ben çalışırım size yük olmam deseniz. Evden hicbir sekilde cikamiyosanizda lutfen adamin suyuna gidin bunu soylemek istemezdim ama en azindan siddet gormezsiniz. Bi de muhakkakki olabildigince para biriktirin kenra gizliden 50tlniz olsa darp raporu almaya gitmek icin taksi parasi olur en azindan

Konu sahibi her şeye rağmen eşyalarını toplayıp ailenin evine gitsen nolur. Disari aticak insanlar mı. Ben çalışırım size yük olmam deseniz. Evden hicbir sekilde cikamiyosanizda lutfen adamin suyuna gidin bunu soylemek istemezdim ama en azindan siddet gormezsiniz. Bi de muhakkakki olabildigince para biriktirin kenra gizliden 50tlniz olsa darp raporu almaya gitmek icin taksi parasi olur en azindan
ailesi ne yaparsa yapsın bu adamdan kötüsünü yapamaz değil mi
istemiyolarmış otur çıkma evinden babanın evi değil mi
çözüm falan aramıyor bekle düzelir dememizi bekliyor

ailesi ne yaparsa yapsın bu adamdan kötüsünü yapamaz değil mi
istemiyolarmış otur çıkma evinden babanın evi değil mi
çözüm falan aramıyor bekle düzelir dememizi bekliyor
Arasi duzelmez dahada kotuye gider sadece. Belki adam yaslaninca duzelir onda da bi ömür heba olmuş olur zaten. Eski konularını bilmiyorum gizlemis bakamadim siz ona gore mi yorum yaptınız

Kesinlikle aileniz bu adamdan beter olamaz. Emin olmamakla birlikte çocukların anneden alınması çok çok zor diye biliyorum. Yani annenin yüz kızartıcı suçlar işlemesi gerekiyor diye biliyorum. Bilenler bilgilendirme yapacaktır. Bence sizin ilk olarak dik duruş sergilemeniz gerekiyor. Boşanmama ihtimalini zaten göremiyorum ama sakin olun. Delil toplayın. Delillere karşı gelemeyecektir. Şu an da sizin böyle bir şey yapacağınıza ihtimal vermediği için rahat toplayabilirsiniz bence. Kanıtlarınızla birlikte davanızı açarsınız. Aileniz kabul etmezse de sığınma evine gidersiniz. Ailenizde sizin sonunda boşanmaktan vazgeçeceğinizi düşündükleri için destek olmuyor belki de. Siz kararlı olursanız her şey düzelir inşAllah. Allah yardımcınız olsun

Peki sizin zorunuz nedir? Boşanmaya karar verince aileler araya giriyor barışıyorsunuz

Neden barışıyorsunuz kardeşim? İllaki öldürülmeyi mi bekliyorsunuz.

Adam tam bir ruh hastası!
Zorla baristiriyolar zaten bana soran yok eşimle konusuyo hepsi banada esini hoş tut diye öğut veriyolar

Zorla baristiriyolar zaten bana soran yok eşimle konusuyo hepsi banada esini hoş tut diye öğut veriyolar
Gitmiyorum bu adamla barışmıyorum bitti diyeceksiniz gitmeyeceksiniz. Sokağa mı atacaklar sizi? Siz gözünüzü karartırsanız mecbur alacaklar eve siz pasif durduğunuz için bu kadar söz hakları oluyor.

X