Çarpık diş problemi

Bakteriyofaj

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
148
96
Benim sağ üst köpek dişim bayağı içeride. İnsanlar çok dikkatli bakılmadıkça fark edilmediğini söylüyorlar ama dönem dönem kafama takıyorum bu durumu. Ortodontik tedavi ve implantların fiyatı almış başını gidiyor zaten. Ayrıca 33 yaşındayım bu yaştan sonra tel takmak istemiyorum ve implant olsa da kendi dişim olmayacak, sağlık açısından bir zorluk çıkarmıyor sadece güzelliğimi bozduğu için takıyorum. Herkesin dişi düzgün iken benimki neden yamuk diyorum. Sizinle dertleşmek istedim. Siz bu tarz problemler yaşadınız mı? nasıl aştınız? Çarpık dişlerle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Şeffaf plak kullanıyorum,27 yaşındayım . Diş hekimiyim aynı zamanda . Çağın icatlarından ya valla çoğu zaman fark edilmiyor bile kullandığım. Ha özveri istiyor, ağrı vs de oluyor ama değer bence . Bütçe konusunda haklısınız ama hiçbir klinik çat diye istemiyor bu paraları genelde bir kısmı peşin sonra ay ay ödüyorsunuz. Türk firmaları var daha uygun fiyata denk geliyor .

Şeffaf plak kullanıyorum,27 yaşındayım . Diş hekimiyim aynı zamanda . Çağın icatlarından ya valla çoğu zaman fark edilmiyor bile kullandığım. Ha özveri istiyor, ağrı vs de oluyor ama değer bence . Bütçe konusunda haklısınız ama hiçbir klinik çat diye istemiyor bu paraları genelde bir kısmı peşin sonra ay ay ödüyorsunuz. Türk firmaları var daha uygun fiyata denk geliyor .
Yaklaşık olarak fiyatlar ne kadar peki bilgi verebilirsiniz misiniz? Ayirabilecegim bütçe maksimum 15 bin ve sadece üst çene. Bu para yeterli olabilir mi? Şeffaf diş teli de olabilir eğer plak tedavileri çok pahalı ise. Çarpıklık çok fazla değil, tek dişim bu şekilde.

Yeterli olabileceği vakalar var . Bi de çoğu yerde muayene ücretsiz . Gidin muayene olun fiyat alın karşılaştırın . Hastalar hep böyle . Biz hekimler baya alışkınız. Ben hatta kendim diyorum artık pahalı tedavilerde iyice düşünün ani karar vermeyin diye . Gittiğim yerde illa yaptırmak zorunda değilsiniz yani . Direkt fiyat pahalı diyip bile çıkabilirsiniz o kadar normal ki . Böyle kafanızda soru işareti olacağına gidin güzelce muayene olun derim .

Benim sağ üst köpek dişim bayağı içeride. İnsanlar çok dikkatli bakılmadıkça fark edilmediğini söylüyorlar ama dönem dönem kafama takıyorum bu durumu. Ortodontik tedavi ve implantların fiyatı almış başını gidiyor zaten. Ayrıca 33 yaşındayım bu yaştan sonra tel takmak istemiyorum ve implant olsa da kendi dişim olmayacak, sağlık açısından bir zorluk çıkarmıyor sadece güzelliğimi bozduğu için takıyorum. Herkesin dişi düzgün iken benimki neden yamuk diyorum. Sizinle dertleşmek istedim. Siz bu tarz problemler yaşadınız mı? nasıl aştınız? Çarpık dişlerle ilgili ne düşünüyorsunuz?
Ben 30 yaşımda taktırdım. Hem de sağlam üç dişimi çektiler. Üstelik sonra hamile olduğumu öğrendim. Ama halaaaa iyi ki de taktırdım diyorum. Ben beğenmiyordum. İyi de yaptım. 2016 yılında 4000 tl ödemiştim.

X