carrie_izmir'in başarı öyküsü...

süpermiş, ben de zayıflamaya başladım bile, 62,5 çıkıyordum dün 61 oldum. haftaya kadar 59 olurum inş. et ve sebze bence de çok önemli. ve tabi bakliyat. giden kilolar geri gelmesin inş :))
çorbaları ben de dediğin gibi çok severim ama pek tarif bilmiyorum, bi kaç tarif verebilir misin? şimdiden teşekkürler.. a.s.

sene 2008...yaz tatilindeyiz.....kilolu olduğumun farkındayım ama o kadar takmıorum....birgün yüzüoruz arkadaşımın çok şakacı (!) babası anaaaaaa balina geliyor dedi....o an dank etti....ben gerçekten kiloluydum :KK43: hayatımda hiçbir dönem zayıf olmadım..hatta ilkokula giderken yaşıtlarından 5 kilo fazlan var biraz dikkat etmelisin ilerde başına dert olabilir dediğini bile hatırlıorum...lisede hep 85 kiloydum...hep yedim...büyük babannem hep ağzıma tıkardı lokmaları...tatlı krizleri de atlanılarcak bir nokta değildi..yarım kilo fıstık sarma alıp oturup yediğimi bilirim...en yakın arkadaşım da kiloluydu ama 85e vurduğu zaman diyete başladı...oldukça verdi...onu kıskanıyordum içten içe ama hiç işime gelmiyordu...üniversiteye başladım..ilk yıl yurttu okuldu derken 85ten 79-80 e düşmüştüm..vücudum sıkılaşmıştı..sonra eve çıktım yine kilo aldım....3. sınıfa kadar adam akıllı hiç tartılmadım..ama tartıldığım zamanlar 87-88 çıkıyordum...yukarda da yazdığım gibi üniversite 3. sınıfı bitirdiğimde yaz tatilinden dönüşte tartıldım...tam tamına 93 kiloydum..boyum 1.70...iri yapılıyımdır zaten genetik bizde...ama dediğim 93 bunun iri yapılılıkla bir ilgisi yok!! depresyonabile girdim o yaz...tedavi gördüm..ilaç başlamak zorunda kaldım...o zaman kendimden başka hiçbirşeyin o kadar önemli olmadığına karar verdim...başladım diyet ve spora...sabah kalkıp kahvaltımı yapmadan köpeğimle yürüyüşlere...1. hafta 3 kilo vermiştim..hemde sadece dikkat ederek...sonra ankaraya okula döndüğümde devam ettim diyet ve spora..6 ay gibi bir sürede 77 kiloya düştüm...çok mutluydum...ondan sonra diyeti bıraktım..neden bilmiorum istemdışı oldu...hep 77-80 arasıydım...sonra okul bitti...iş buldum ve izmire taşındım...taşındığımın 5. ayı tartıya çıktım ve o da ne????? ben yine kilo almıştım...hem de ööle bööle diil 84 olmuştum:KK43: bu arada 22 yaşındayım...ani bir karar alıp yine diyet ve spora başladım....şu an 74 kiloyum...yani hayatımda hatırladığım en zayıf halimleyim:)) diyete ve spora devam...hava da ısındı benim iştahım iice kaçtı:) 6dan sonra yemiyorum..yürüyüş yapıyorum.....booool booooooooooooool su içiyorum....sabahları yumurta sade kahve ve 1 dilim kepek ekmeği...öğlen az şekerli kahve ve form ürünlerinden yiyorum...akşam salata ve çorba...karnımda doyuyo ama çok değil...yürüyüşlerde zorlamıyorum kendimi..çok mutluyum ve 65 kilo olmak istiyorum...umarım bir gün o rakamı tartıda görücem..herkese soruyorum zayıflamış mıyım diye?? duydukça gaza geliyorum...bu yaz için bikinimi aldım..küçük beden...sığıcam ona ve kimse gözlerini üzerimden alamayacak!!! :KK70: benim gibi obur ötesi bir insan başarırsa herkes başarır..kendiniz için yapın...yaş ilerledikçe kilolar verilmiyor...yaşlandıkça da kilo alabilme olasılığımız yükseldiği için şimdiden önlemini almak lazım.... :sm_cool:

bu kadar sık kilo alıpğ vermen iyi değil şimid zayıflamışın ama sana şu adresi vericem zorlanmadan yap ve inan vücudunda bulunan kaslarını güçlendirdiğin zaman o bölgende yağ olmayacak bundan sonra.. ilerki yaşlarında kasların çok çalıştığı için kilo almayacaksın
erkekler neden fazla kilo almıyorlar? nedeni = ))) onların metobolizması bizden daha çok çalışıyor ... bu yüzden kasları güçlü...

bunu atlamayalım vücumuzda bulunan yağları kasa çevireleim... karın ve basenlerimizi sıkılaştıralım...

çok faydasını görecegiz.. bir anda toprlandığını göreceğiz...

sonra sibel can gibi olmak istemiyorsanız..... kaslarınızı güçlendirin.. günde 5 dk.. yürüyüş yaptınız geldiniz ısınmış vüvudunuzla yapınız... ve kalkınca zıplayınız....
http://video.ivillage.mynet.com/video/601037

Son düzenleme:
Merhaba, yeni üye oldum bu siteye ve ilk senin yazını okudum bu azimle devam edersen istediğin kiloya ulaşacağından eminim.Maaşallah diyelim :nazar:

Tebrik ediyorum güselim seni inş. bende senin gibi kocaman bir başlık atabilirim başardım diye azminden dolayı kutluyorum :-)

ya arkadaşlarım çok çok özür diliyorum ben bu forumumu unuttum :KK70:

öncelikle en son 72yi gördüm ama şu an 74-75 arasıyım..bu hafta yeniden spor ve sağlıklı beslenmeye başladım..sonuçları tekrardan paylaşmaya çalışıcam..

çorba tarifi isteyen arkadaşım bak sana bir kaç tarif vereyim :)

küçük bir soğanı doğra çok az yağ ve salçada kavur..içine 1 küçük kase kırmızı mercimek 1 avuç da prinç at sıcak suyu da dök mecimek ve prinç pişince on numara oluyor..

brokoli-patates-havuç haşlıyorum içine 1 bardak süt koyup blendırdan geçiriyorum bu da güzel oluyor..

içine tavuk didiklediğim şehriye çorbası çok doyurucu oluyor..ama tavuk suyuna yapmıyorum çok ağır oluyor bence...

Her zaman arkandayım canım.Bende iri yapıdayım başlayalı 1 ay oldu 93'ten 88'e indim:) Daha yaza kadar hiç bıkmadan usanmadan devam edicem şöyle bir 15 kilom falan kaldı ama onu da vericem Allah'ın izniyle.

=) braaaavo sana ben de senle aynı boydayım açıkcası ben de baya iri yapılı bi bayanım. omuzlarım geniş, göğüslerim biraz irice :) 77,5 kiloyum. 1 ay diyet yaptım ve 2 kilo verebildim sadece depresyone giricem az kaldı :KK43: önereceğin bişi var mı bana?:26:

X