Çat kapı gelmek iyi niyet göstergesi midir.

gulrecelim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2020
3.485
6.345
30
Kızlar buraya danışmak istedim. Kendimi sebepsiz yere mi dolduruyorum acaba diye. Eşim ve KV ne göre öyle çünkü.
Konu eşimin halası ve ailesi. Yeni evli sayılırız dün oğullarını, gelinlerini toplamış ev görmesine gelmiş. Buyursun gelsin ama arıyor biz kapidayiz otomatige bas. Saat 8 i az geciyirdu. Sok oldum. Ustum müsait değil, Allah'tan ev topluydu ama mutfak dağınık sofra öylece duruyor. Üstüme hırka eşofman giydim apar topar kapiyı açtık. Neyse girdiler salonu gösterdim kocasi direk odalara daldı. Yatak odama hemde ya böyle bir saygisizlik olabilir mi? Sen kapıda arıyorsun beni, belki iç camasirim ortada yatağım dağınık. Allah'ım birşeyi düşünmeden girdiler mutfağa vs de neyse geçtiler ben tabi o an panik ve şoktayım. Buzlukta pogacam vardı, eşime kuruyemiş aldirttim öyle oturduk meyve falan koydum. 7 kişi kendileri 4 te çocuk. 11 kişi gelmişler. Gittiler hemen KV mi aradim. Anne bu ne terbiyesizlik vs dedim habersiz gelip nasıl yatak odama girebilirler. Neden haber vermiyorlar. Bende sonuçta yeni yeni adapte oluyorum evim her zaman düzgün olmuyor hele o saatte falan sitem ettim. Sonra ertesi gün halanla konuştum da zahmet vermemek için arayıp haber vermemis diyor. İşte ararsa hazırlık yaparmisim. E yapsaydım insan gibi arasaydi tatlı vs yapardım evimi temizlerdim böyle daha mı iyi oldu. Düpedüz art niyettir bu başka birşey değil. İyi niyetli insan bilir bu kız yeni evli evi müsait mıdır nasıldır acaba en azından hiç olmadı 1 saat öncesinden arayıp haber edelim derdi. Hele o yatak odasına girmeleri... O kadar kızgınım ki. Onuda gelinlerini de asla evinde istemiyorum bir daha. Yılların ev hanımı olsam gene gelsinler ev işine falan adapte olmuş olurum. Sanki gidelim evi pisse soyleyse böyleyse rezil olsun gibi hissettim ben. Belki bu noktada bana kızacak olanlar vardır ama yazıcam valla getirdikleri hediye çarşaf seti. Bir tane lastikli çarşaf iki tane yastık yüzü bu kadar. 11 kişi bunu getirmiş. Keşke getirmeselerdi onuda diyorum ben utanıtim getirmesinler boş oturmaya gelsinler. Ama adı hediye aldık ev görmesine gittik birde. Kullanmam istemiyorum dedim kv me vericem. O kadar sinirlendim ki onuda görmek istemiyorum :)
Velhasıl böyle kadın iyiliğin için masraf etme birşeyler hazırlama diye öyle gelmiş diyorlar. Bence bu düpedüz art niyet. Siz ne düşünüyorsunuz

Çok fazla tepki vermissiniz bence yok aramalar yok terbiyesizlik kendinizi cok gaza verirmisiniz.
Evet yaptıkları hic hoş olmamis amma siz de bir yetişkin olarak hoşgeldiniz keske haberim olsaydı hazırlık yapardım deyip bir kahve ikram etmek hepsi buydu her olaya bu kadar fevri tepki veriyorsanız hayat yorucu olur iki taraf için de tabi bu benim fikrim
Ben bir sorun olduğunda birebir karşındaki insanla çözmeyi tercih ederim. Hala bunu yaptıysa kendisini arayıp demeliydiniz yatak odama girilmesin bir daha ya da habersiz gelmeyin ama.kv aramak bana garip geldi.

Çok fazla tepki vermissiniz bence yok aramalar yok terbiyesizlik kendinizi cok gaza verirmisiniz.
Evet yaptıkları hic hoş olmamis amma siz de bir yetişkin olarak hoşgeldiniz keske haberim olsaydı hazırlık yapardım deyip bir kahve ikram etmek hepsi buydu her olaya bu kadar fevri tepki veriyorsanız hayat yorucu olur iki taraf için de tabi bu benim fikrim
Ben bir sorun olduğunda birebir karşındaki insanla çözmeyi tercih ederim. Hala bunu yaptıysa kendisini arayıp demeliydiniz yatak odama girilmesin bir daha ya da habersiz gelmeyin ama.kv aramak bana garip geldi.
Dedim kendilerine de hala haberimiz olsaydı keşke daha iyi agirlasaydik sizi diye. Eşi bosveeer dedi. Yatak odasına girdiler aniden salonu gösterdim geçtiler beni anlamadım. Ama ben nasıl desem böyle dağınık ev işlerinde biraz tembelim :) yani 1 saat yarım saat öncesinden aramaları lazım o yüzden evi vs toparlamam lazım 😂😂
Çocuklar kahve icmezdi ki hem. 4 tane erkek yetişkin sonuçta düşünmeleri lazımdı. Ha bakacaklar mi haber etmeleri lazımdı ki ben de ona göre toparlasaydim.

Bence çok çok haklısınız. Kimsenin evine pat diye gidilmez, ben 6 yıllık evliyim bana da kimse pat diye gelemez. Çok ayıp yani. Bir de 11 kişi nedir? Keşke eşiniz annesine tepki gösterseydi.
Dememişler ki ona deselerdi kesinlikle haber ederdi bize hazırlıklı olun diye. Kimseye demeden gelmişler. KV de işte iyi niyet falan diyor hediyelerini istemiyorum aticam ya da sen al diyince :)
Az bile demissiniz... Sizin tepkinize abarti diyenlerin evine 2 kati insan doluşsun yatak odasindan cocuklar iç camasirlarini salona getirsin diyesim geldi :KK70:
Amiiiiiin. :)

Çat kapı gelmek iyi niyet değildir. Düpedüz yol yordam bilmemek. Çok ayıp ya bir de yatakodasına dalıyolar cümbür cemaat. Koca koca adamların yatakdasında ne işi var? Görgüsüzlük bu resmen. Kim olursa olsun oda gezmeyi yakışık bulmuyorum ben.
Hele bir de çatkapı!!

Tam benlik bir konu😅 Aniden gelen misafiri kurşun yağmuruna tutasım geliyor🤣Banada çok yapılıyor bu, herseferinde onları eleştiriyorum habersiz gelen misafirden nefret ediyorum diyorum tık yok kimsede yine aynı performans👏 Allah yardımcın olsun bunlar hep böyle yapan cinstenler diye düşünüyorum işin zor.Olabildiğince araya mesafe koy bu tipler anca bundan anlar.

Ya ben size söyle söyleyim. Ev kiralarken yatak odasini görmeden kiraladik hemde kac kez. Eşim hic bakmadi bende ev sahibinin zoruyla goz ucuyla bakmisimdir. Yani cat kapı gel yatak odana dal... 40 yillik ev hanimi da olsan istemezsin. Bari geldin evde gezinme gösterilen yere otur kahveni ic kalk git

Bana göre çat kapı gelmek iyi niyet göstergesi/kötü niyet göstergesi olarak ayrılmaz. Çünkü çat kapı gelmenin niyetle alakası yoktur, terbiyesizliktir, ayıptır. İyi niyetli bile ayıp etmiş olsak, ayıp etmiş oluyoruz; aa bu iyi niyetten ayıp sayılmaz demiyor bize kimse..

Eşimin teyzesi bunu bir kere yaptı bana. Ben dışardaydım, kızım bakıcımızla evdeydi. Bilerek dönmedim eve o gidene kadar. Sonra döndüm kayınvalideme sitem ettim, ayıp değil mi diye. Dedim sen mi konuşursun, ben mi konuşayım? Ben hallederim dedi. O günden beri mutlu mesut yaşıyoruz.

Sizin durumunuzda ise, akşam 8de 11 kişilik insan güruhunun iyi niyetle geldiğine inanmak zaten saflık olur. Bence gayet doğru tepkiler vermişsiniz ama asla gelemezler gidemezler filan, bu derece uzatmayın. Şimdi içiniz almıyor olabilir ama uzun vadede haklıyken haksız olursunuz. Hediyeyi de söz konusu yapmayın. Yine haksız olursunuz.

Kızlar buraya danışmak istedim. Kendimi sebepsiz yere mi dolduruyorum acaba diye. Eşim ve KV ne göre öyle çünkü.
Konu eşimin halası ve ailesi. Yeni evli sayılırız dün oğullarını, gelinlerini toplamış ev görmesine gelmiş. Buyursun gelsin ama arıyor biz kapidayiz otomatige bas. Saat 8 i az geciyirdu. Sok oldum. Ustum müsait değil, Allah'tan ev topluydu ama mutfak dağınık sofra öylece duruyor. Üstüme hırka eşofman giydim apar topar kapiyı açtık. Neyse girdiler salonu gösterdim kocasi direk odalara daldı. Yatak odama hemde ya böyle bir saygisizlik olabilir mi? Sen kapıda arıyorsun beni, belki iç camasirim ortada yatağım dağınık. Allah'ım birşeyi düşünmeden girdiler mutfağa vs de neyse geçtiler ben tabi o an panik ve şoktayım. Buzlukta pogacam vardı, eşime kuruyemiş aldirttim öyle oturduk meyve falan koydum. 7 kişi kendileri 4 te çocuk. 11 kişi gelmişler. Gittiler hemen KV mi aradim. Anne bu ne terbiyesizlik vs dedim habersiz gelip nasıl yatak odama girebilirler. Neden haber vermiyorlar. Bende sonuçta yeni yeni adapte oluyorum evim her zaman düzgün olmuyor hele o saatte falan sitem ettim. Sonra ertesi gün halanla konuştum da zahmet vermemek için arayıp haber vermemis diyor. İşte ararsa hazırlık yaparmisim. E yapsaydım insan gibi arasaydi tatlı vs yapardım evimi temizlerdim böyle daha mı iyi oldu. Düpedüz art niyettir bu başka birşey değil. İyi niyetli insan bilir bu kız yeni evli evi müsait mıdır nasıldır acaba en azından hiç olmadı 1 saat öncesinden arayıp haber edelim derdi. Hele o yatak odasına girmeleri... O kadar kızgınım ki. Onuda gelinlerini de asla evinde istemiyorum bir daha. Yılların ev hanımı olsam gene gelsinler ev işine falan adapte olmuş olurum. Sanki gidelim evi pisse soyleyse böyleyse rezil olsun gibi hissettim ben. Belki bu noktada bana kızacak olanlar vardır ama yazıcam valla getirdikleri hediye çarşaf seti. Bir tane lastikli çarşaf iki tane yastık yüzü bu kadar. 11 kişi bunu getirmiş. Keşke getirmeselerdi onuda diyorum ben utanıtim getirmesinler boş oturmaya gelsinler. Ama adı hediye aldık ev görmesine gittik birde. Kullanmam istemiyorum dedim kv me vericem. O kadar sinirlendim ki onuda görmek istemiyorum :)
Velhasıl böyle kadın iyiliğin için masraf etme birşeyler hazırlama diye öyle gelmiş diyorlar. Bence bu düpedüz art niyet. Siz ne düşünüyorsunuz
Haklısın çok ayıp etmişler kaldı ki senelerin ev hanımı bile olsan habersiz kimse gelmemeli o an duştan çıkmış olabilirsin duşta olabilirsin herşey olabilir orası senin evin haber vermeden kimse gelemez kv den usülünce söylesin bidaha yapmasınlar, ayrıca şu dönemde 11 kişi aynı evde çalışan var ya birinde corona pozitif olsa hiç doğru değil

birdahakine bastan müsait degiliz deyin, ayip olarak algilayan algilasin.herseyin edebi bir yolu vardir yani... bu ne böyle. Ev görmeye de yatak odasina girilmez terbiyesizler. Orasi mahrem. Kadin kadina dahi olsa istemiyorsam mahrem alanimi kimseye göstermem.
Ben anlamiyorum blyle insanlari resmen art niyetbu... aksamin 8 inde yeni evliler. Olmasa bile ayol ben belki esimle özel anlar yasiyorum. Valla söyleyin ben habersiz misafir kabul etmiyorum diye hepsi duysun. Ve öyle arayip kapida olacaklar olursa da acmayin. Telefona cevap vermeyin. Soran olursa müsait degildim deyin! Sinirlendim😂

Ve size tavsiyem ben misafir gelince kapilari odalarin kilitliyorum. Hele yatak odasi müsaot degil kimseyi iceri almam diyorum.

dedikoducular.... hic sevmem ceyiz bakmaya ev bakmaya gelenleri. Geliyosaniz oturun güzelce salonda kipirdamayin bi yere.... sanki müze.
Sinir hastasi edecek böyleleri beni. Tavrini belli et bidaha tenezzül bile etmesinler lafi carp! Onlar utansin az adap ögrensin

normal günler yaşasak belki hafifletıcı sebepler bulabılırdım ama şu covıd dönemınde çat kapı bukadar kalabalık misafir bende çok rahatsız olurdum haklısınız bence

İyi niyetli olsa o saatte gelip butun odalara bakmaz gecer oturma odasina ikramini yer kalkardi. O saatte gelip yatak odasina kadar girmek iyi niyet değil.
6 yillik evliyim ama hala evim daginik olabiliyor gayet, hala çat kapi insan istemem. Yeni evliyken ben bu yuzden kv ile sorun yaşamiş biriyim.
Eşim sayesinde kv birakti huyunu.

açmazdım ben olsam.
açmasaydınız ne sinır yıpranırdı ne birşey.
hesapta soramazlardı .
niye açmadınız diye.
pat diye söylenecek çok şey var.

X