Çat kapı gelmek iyi niyet göstergesi midir.

Bir insanın çat kapı gelmesi için iki sebep vardır. Ya çok samimi bir diyaloğunuz vardır yada görgüsüzdür. Ev sahibi olarak sen güler yüzünü eksik etmeyip ikramda bulunduysan geri kalan ev halidir olabilir çokta dert etme kendine.

Düşüncelerinizde çok haklısınız. Haber vermeden gelmeleri, evin içindeki tavırları, geldikleri saat hepsi birlikte tam bir düşüncesizlik.

Ay çok korkunç. Telefon diye bir şeyin icat edilmediği dönemlerde normal karşılanabilir ancak😂 Bayağı baskın yapılmış size re za let😬

Gorgusuz insan dolu bu memleket. Sasirmadim.

Yapmaniz gereken yatak odaniza giren beyefendiye pardon amca orasi yatak odamiz girmezseniz sevinirim demekti. Bu kadar tek kelime. Halaya da belki ay hala cok mahcup oldum uygunsuzduk bir daha lutfen arayin gelmeden ki yine uygunsuz yakalanmayalim diyin yeterli.

Sülalecek baskın yapmışlar resmen odaya falan girmelerine girmiyorum hic Çat kapı 10 kişi gelmeleri nasıl bir terbiyesizlik YUH

Konu eski ama aklıma çocukluğum geldi, eskiden herkesin evinde telefon yoktu, misafirliğe gideceğimiz zaman, annemler gidecekleri komşuya önden beni yollarlardır “ayşe teyze müsaitseniz annemler akşama çaya size gelecekler” diye… hey gidi günler, sanki eskiden herşey daha güzeldi 😌

Kızlar buraya danışmak istedim. Kendimi sebepsiz yere mi dolduruyorum acaba diye. Eşim ve KV ne göre öyle çünkü.
Konu eşimin halası ve ailesi. Yeni evli sayılırız dün oğullarını, gelinlerini toplamış ev görmesine gelmiş. Buyursun gelsin ama arıyor biz kapidayiz otomatige bas. Saat 8 i az geciyirdu. Sok oldum. Ustum müsait değil, Allah'tan ev topluydu ama mutfak dağınık sofra öylece duruyor. Üstüme hırka eşofman giydim apar topar kapiyı açtık. Neyse girdiler salonu gösterdim kocasi direk odalara daldı. Yatak odama hemde ya böyle bir saygisizlik olabilir mi? Sen kapıda arıyorsun beni, belki iç camasirim ortada yatağım dağınık. Allah'ım birşeyi düşünmeden girdiler mutfağa vs de neyse geçtiler ben tabi o an panik ve şoktayım. Buzlukta pogacam vardı, eşime kuruyemiş aldirttim öyle oturduk meyve falan koydum. 7 kişi kendileri 4 te çocuk. 11 kişi gelmişler. Gittiler hemen KV mi aradim. Anne bu ne terbiyesizlik vs dedim habersiz gelip nasıl yatak odama girebilirler. Neden haber vermiyorlar. Bende sonuçta yeni yeni adapte oluyorum evim her zaman düzgün olmuyor hele o saatte falan sitem ettim. Sonra ertesi gün halanla konuştum da zahmet vermemek için arayıp haber vermemis diyor. İşte ararsa hazırlık yaparmisim. E yapsaydım insan gibi arasaydi tatlı vs yapardım evimi temizlerdim böyle daha mı iyi oldu. Düpedüz art niyettir bu başka birşey değil. İyi niyetli insan bilir bu kız yeni evli evi müsait mıdır nasıldır acaba en azından hiç olmadı 1 saat öncesinden arayıp haber edelim derdi. Hele o yatak odasına girmeleri... O kadar kızgınım ki. Onuda gelinlerini de asla evinde istemiyorum bir daha. Yılların ev hanımı olsam gene gelsinler ev işine falan adapte olmuş olurum. Sanki gidelim evi pisse soyleyse böyleyse rezil olsun gibi hissettim ben. Belki bu noktada bana kızacak olanlar vardır ama yazıcam valla getirdikleri hediye çarşaf seti. Bir tane lastikli çarşaf iki tane yastık yüzü bu kadar. 11 kişi bunu getirmiş. Keşke getirmeselerdi onuda diyorum ben utanıtim getirmesinler boş oturmaya gelsinler. Ama adı hediye aldık ev görmesine gittik birde. Kullanmam istemiyorum dedim kv me vericem. O kadar sinirlendim ki onuda görmek istemiyorum :)
Velhasıl böyle kadın iyiliğin için masraf etme birşeyler hazırlama diye öyle gelmiş diyorlar. Bence bu düpedüz art niyet. Siz ne düşünüyorsunuz
esinin halasi tam bir isguzar ve kayinvalidende seni acayip saf goruyor .
aklinca cocuk kandiracak .
insanlarin evine ilk kez gidilince habersiz gidilmez .
hazirlik yaomasini istemedigin yere gitmeden 2 saat once ararasin biz bi caya gelucez musaitsen hazirlik yapma dersin.
hepsi izguzar bunlarin 😈

başlığa istinaden söylemek istiyorumki çat kapı gelen kimseye kapıyı açmam kapıda kalır. bunda niyet aranmaz çünkü bi önemi yoktur habersiz gelen kişi kimse kapıda kalmayı hak etmiştir bana göre. sonuçta benimde bir hayatım bir özelim var ve bana saygısızlık yapamaz kimse bu şekilde. edit: konu eskiymiş niye hortlatıyosunuz ya :KK70:

X