Çatlaklar çatlaklarım hiç geçmeyecek mi?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

fitblack

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2016
6.480
9.877
hiç takmayın demeyin çünkü çok takıyorum.yaşım 22 ama vücudum çok deforme bu çatlaklar yüzünden.her yerimde var resmen olmayan yerim yok ama en çok karın ve kalça kısmımda var,ince de değil çok geniş ve kırış kırış.beyaz üstelik.gerçekten çatlakları olup geçiren var mı? ya da %50 azaltan falan? her kadında olan çatlaklar gibi dursun istiyorum en azından uzaktan belli olmasın,yara izi gibi durmasın.annemin sezaryen izi bile benim çatlaklardan belirsiz.spor yaparak sıkılaşır mı biraz?incelir mi en azından,hiç mi çözümü yok cidden çok mutsuzum.

Benimde var ya kalça kısmımda ve dizimde.
Ben onları kabullendim gibi gibi.
Bazı arkadaşlar kremler kullanarak geçiyor diyorlar ama sanmıyorum ya.
Dalgalarımla mutlu olmaya çalışıyorum :KK51:

Benim de aynen senin gibi canım. Kalça bazen karın diz arkası hep catlak. Yapacak bişey yok. Bende istemezdim ama oldu. Sağlık olsun, rabbim başka dert vermesin

Bunun tedavisi yok gibi. Kremler filan oluşmadan fayda sağlıyo lierac vs. Ama olduktan sonra lazer tedavisi diyolar. O da kesin sonuç değil.

Çok mu kilo alıp verdin?
evet 52 kilodan 80'lere çıktım şimdi kilo veriyorum,spor da yapıyorum ama çatlaklarım hiç geçmeyecek gibi.benim cildim çok kuru ve hassastır,sanki 200 kilo olmuşum gibi oldu çatlaklar.kilolu olan akrabalarımızda falan bendeki kadar çatlak yok,zaten amacım geçirmek değil azalsın biraz çok kötüler

Benim de aynen senin gibi canım. Kalça bazen karın diz arkası hep catlak. Yapacak bişey yok. Bende istemezdim ama oldu. Sağlık olsun, rabbim başka dert vermesin
eminim sizde doğumdan sonra olmuştur ve değmiştir o zaman bu kadar üzülmezdim :KK43:

niveanın Q10 kremini gordum azaltıyormus sanırım onu deniycem bende onun dısında bioil falanda kullandım cok fayda etmedi ama en guzeli dusta surekli kese yapmak ve alore veralı kremler kullanmak

Tca peeling ile iyiden iyiye azaltiyolarmis catlaklari forumdada konulari vardi arastir istersen. Benimde cok kotu catlaklarim var ama tca kisin uygulaniyormus o yuzden havalari sogumasini gunesin etkisini kaybetmesini bekliyorum

niveanın Q10 kremini gordum azaltıyormus sanırım onu deniycem bende onun dısında bioil falanda kullandım cok fayda etmedi ama en guzeli dusta surekli kese yapmak ve alore veralı kremler kullanmak
teşekkür ederim deneyeyim bunları da ya azıcık sıkılaşıp rengi koyulaşsa yine tamam,bio oil'i falan sanırım oluşmadan sürmek gerekiyordu ama cahillik işte bilmiyordum

Tca peeling ile iyiden iyiye azaltiyolarmis catlaklari forumdada konulari vardi arastir istersen. Benimde cok kotu catlaklarim var ama tca kisin uygulaniyormus o yuzden havalari sogumasini gunesin etkisini kaybetmesini bekliyorum
evet biliyorum onu da deneyeceğim ama güneşte görünmeyen yerlerimize yapsak yine de olmuyormuymuş?

X