Çatlaklar Çatlaklarımdan Kurtuldum

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Merhaba, çatlaklar önce kırmızımsı, sonra pembe ve en son da sedef rengini alırlar..Eğer sedef rengini almış ise çatlakların son aşamasına ulaşmış demektir.Eğer tenine baktığında çatlak göremiyorsan başarmışsındır.Çatlaklarım sedef rengi aldı diyorsan vücudundaki çatlaklar oluşumunu tamamlamış demektir maalesef.

Benim çatlaklarımda sedef rengindeydi, bir dönem kilom çok oynuyordu ona istinaden oluşmuşlardı :KK43: ben umursamayınca iyice yerleşmişlerdi. Arkadaşla aynı yöntemle şu an neredeyse sıfırlandı. Oluşumunu tamamladı deyip umutsuzluğa düşmeye gerek yok yani, gerçekten aksatmadan düzenli bir şekilde yapıldığında çok işe yarayan bir yöntem açıkçası.

Benim çatlaklarımda sedef rengindeydi, bir dönem kilom çok oynuyordu ona istinaden oluşmuşlardı :KK43: ben umursamayınca iyice yerleşmişlerdi. Arkadaşla aynı yöntemle şu an neredeyse sıfırlandı. Oluşumunu tamamladı deyip umutsuzluğa düşmeye gerek yok yani, gerçekten aksatmadan düzenli bir şekilde yapıldığında çok işe yarayan bir yöntem açıkçası.

gerçekten mi canım, benim çatlaklar ergenlikten kalma yani hepsi sedef renginde, bu kremleri mi kullandın sende, çok acıtıyor diyorlar, doğrumu.

gerçekten mi canım, benim çatlaklar ergenlikten kalma yani hepsi sedef renginde, bu kremleri mi kullandın sende, çok acıtıyor diyorlar, doğrumu.

Sadece acnelyse çok soyuyor o sırada da bazen canı yanıyor insanın gerçekten ama ben çok soyulunca eczaneden pomad alıp onu sürüyordum düzelene kadar. Yani inatla çok soyulunca bile acnelyse sürmedim çatlaktan kurtulayım derken yara bere içinde kalmayayım diye. Medicassolün ise acı ya da soyma gibi etkileri yok çatlak onarıcı bi bileşeni varmış sanırım onu devamlı kullandım hiç aksatmadan. Eğer acnelyse seni zorlarsa haftada 3-4 kere kullan cnm ben de bazen öyle yaptım açıkçası, bence uygulamaya başlayacaksan bile bahar gelmeden uygula cnm, ten görününce güneş kremi de sürsek koruması zor oluyor insanın deriyi :KK34:

Bir de dermoroller ve herhangi bir masaj aletini de kullanmanı tavsiye ederim belli aralıklarla onların da çok faydası oldu :KK66: umarım geçer seninkilerde, hepimiz için çatlaksız günlere :nazar:

Sadece acnelyse çok soyuyor o sırada da bazen canı yanıyor insanın gerçekten ama ben çok soyulunca eczaneden pomad alıp onu sürüyordum düzelene kadar. Yani inatla çok soyulunca bile acnelyse sürmedim çatlaktan kurtulayım derken yara bere içinde kalmayayım diye. Medicassolün ise acı ya da soyma gibi etkileri yok çatlak onarıcı bi bileşeni varmış sanırım onu devamlı kullandım hiç aksatmadan. Eğer acnelyse seni zorlarsa haftada 3-4 kere kullan cnm ben de bazen öyle yaptım açıkçası, bence uygulamaya başlayacaksan bile bahar gelmeden uygula cnm, ten görününce güneş kremi de sürsek koruması zor oluyor insanın deriyi :KK34:

Bir de dermoroller ve herhangi bir masaj aletini de kullanmanı tavsiye ederim belli aralıklarla onların da çok faydası oldu :KK66: umarım geçer seninkilerde, hepimiz için çatlaksız günlere :nazar:

sağol canım, ben şimdi 5 haftalık hamileyim zaten daha fazla çatlıycam diye kilo almamaya çalışıyorum,
korkumdan yarı aç yarı tok geziyorum, hamileyken sürsem acaba zararı olurmu?

sağol canım, ben şimdi 5 haftalık hamileyim zaten daha fazla çatlıycam diye kilo almamaya çalışıyorum,

Bence sürme bebişin zarar görmesin Allah korusun :KK43: zaten az kalmış ama başlamayı çok istiyorsan bi doktoruna danış istersen cnm. Allah bağışlasın şimdiden.

Ek olarak internetten örnek bir foto buldum buradaki renk-duruş olarak benim çatlak yapıma çok benziyor ama yoğunluk olarak %40 daha azdı bende ki. Umarım yardımcı olur

$çatlak.jpg

merhaba eşimin kuzeni hamileliğinin 3.ayından itibaren lierac diye bi krem kullanmıs suan bebegi 5 aylık ve inan hiçbir yerinde bir catlak yok. bende de kilo alıp vermeden kaynaklanan catlaklar var alıp onlara sürdüm düzenli kullandıgında yok edicek sanırım ama bir türlü düzenli kullanamıyorum. bence sen o kremi dene cünkü doktorlar tarafından da tavsiye edilen hamilelere özgü bir krem zaten prospektüsünü okuyunca anlarsın

Bence sürme bebişin zarar görmesin Allah korusun :KK43: zaten az kalmış ama başlamayı çok istiyorsan bi doktoruna danış istersen cnm. Allah bağışlasın şimdiden.

Ek olarak internetten örnek bir foto buldum buradaki renk-duruş olarak benim çatlak yapıma çok benziyor ama yoğunluk olarak %40 daha azdı bende ki. Umarım yardımcı olur

Eki Görüntüle 622382

sağol canım ama maalesef bebeğimin kalbi durmuş,3 gün önce aldırmak zorunda kaldık,artık hamile değilim:KK43:
kendimi acilen toparlamam lazım, hafta sonu spora başlıyorum,bu kremleride alıcam kısmet olursa,göğüslerede sürülebiliyor mu?
ve kaç ay kullanmam lazım.

merhaba eşimin kuzeni hamileliğinin 3.ayından itibaren lierac diye bi krem kullanmıs suan bebegi 5 aylık ve inan hiçbir yerinde bir catlak yok. bende de kilo alıp vermeden kaynaklanan catlaklar var alıp onlara sürdüm düzenli kullandıgında yok edicek sanırım ama bir türlü düzenli kullanamıyorum. bence sen o kremi dene cünkü doktorlar tarafından da tavsiye edilen hamilelere özgü bir krem zaten prospektüsünü okuyunca anlarsın

sağol canım dediğin kremden almıştım ama kullanmak nasip olmadı,artık hamile değilim.
bende öylesine nemlendirici olarak sürerim artık,belki faydası olur.

merhaba yıllardır bu forumları okur, ürünler araştırır beni zorlamayacak hemen hemen herşeyi denerim. en iyi sonuçlardan birisini lierac ampul ve strivectin sd krem ile gördüm. lierac uygun ama çabuk bitiyor eğer çatlağınız çoksa, strivectin ise malesef türkiye de çok pahalı oratalama 350 tl civarı 177 ml.. si çok uçuk bir rakam.. ama kesinlikle etkili. çizgileri inceltiyor tamamen gitmiyor ama ben 1 tüple bayağı inceltmiştim. Peki çözümü nasıl buldum. almanyadaki bir satış sitesinde 50 euro 150 ml si. ve bir arkadaşım bana 2 tüp aldı ve yolladı sanırım 1 hafta içinde gelir düzenli kullanımla hiç bırakmadan yok olmasa bile inceleceğini biliyorum ÇOK MUTLUYUM.. kremlerim sorunsuz gelsin lütfen :))) eğer foto yükleme imkanım olursa öncesini ve sonrasını mutlaka paylaşıcam...

ya inşallah senin yaptığın ve memnun kaldığın ilaç bendede etkili olur.çünkü kırmızılar var ama çoğu beyaz ne harcamalar yaptım ama gitmedi bide senin dediğini oygulayacam.inşallah şans banada güler.:KK33:

Soğan zarı :::)) en temizi en kolayı hatta ilacı var contratubex soğan zarı ekstresi

acnelyse krem artık piyasada yokmuş, eğer eczanenin deposunda kalmışsa bulabilirsiniz dediler.
3 eczaneye sordum hiçbirinde yok, sadece medacassol ve bepanten krem aldım,
2 gündür sürüyorum çok güzel nemlendiriyor ve nemini koruyor,
belki çatlaklarım geçmez ama en azından yenilerinin oluşacağını sanmıyorum.

acnelyse krem artık piyasada yokmuş, eğer eczanenin deposunda kalmışsa bulabilirsiniz dediler.
3 eczaneye sordum hiçbirinde yok, sadece medacassol ve bepanten krem aldım,
2 gündür sürüyorum çok güzel nemlendiriyor ve nemini koruyor,
belki çatlaklarım geçmez ama en azından yenilerinin oluşacağını sanmıyorum.

kalmamıs ama gelıcek mıs dimi?ben bugun yarın almak ıstiyordum.siz nerde oturuosunuz?

kalmamıs ama gelıcek mıs dimi?ben bugun yarın almak ıstiyordum.siz nerde oturuosunuz?

canım ben elazığda sordum gelecek demediler,
piyasayada yok artık dediler,3 yere gittim hepsi aynı şeyi söyledi,
hatta birbirlerine telefon açtılar depoda var mı diye, hepsi yok dedi.

canım ben elazığda sordum gelecek demediler,
piyasayada yok artık dediler,3 yere gittim hepsi aynı şeyi söyledi,
hatta birbirlerine telefon açtılar depoda var mı diye, hepsi yok dedi.

yaa cok uzuldum ıns ben ıstanbuldayım bulabılırım.peki neden kaldırılmı bununla ılgılı bısey soyledılermı

yaa cok uzuldum ıns ben ıstanbuldayım bulabılırım.peki neden kaldırılmı bununla ılgılı bısey soyledılermı

bişey söylemediler, gerçi sormak aklıma gelmedi acelem vardı.
istanbuldaysan bulma imkanın yüksek, mutlaka depolarında kalmıştır.
yada ona eşdeğer başka bir krem var mı onu sorup öğrenebilirsin,
eğer onun yerine bunu tavsiye ederiz derlerse bana da söyler misin.
sen önceden kullanıyordun sanırım, faydası oldu mu.

bişey söylemediler, gerçi sormak aklıma gelmedi acelem vardı.
istanbuldaysan bulma imkanın yüksek, mutlaka depolarında kalmıştır.
yada ona eşdeğer başka bir krem var mı onu sorup öğrenebilirsin,
eğer onun yerine bunu tavsiye ederiz derlerse bana da söyler misin.
sen önceden kullanıyordun sanırım, faydası oldu mu.

hayır ben ılk defa baslıycaktım.
eger bulursam haber verırım.stok olark aalıcam ozaman eger bulursam tabi:KK43:

yanlarda küçük 2 tane çatlak izi var lanet şey gitmedi bepanten ve madecassol sürdüm bide bebe yağı sadece nemlendiriyo iz hala duruyo malesef

Tedavisinin çok zor olduğunu biliyorum ben öyle çok kilo alıp vermeme rağmen çatlaklarım var ve çok sinirimi bozuyor özellikle yazın forumda kahve ve limon tarifi buldum onu denemek istiyorum gerçekten işe yarar mı pek bilemiyorum ama

sağol canım ama maalesef bebeğimin kalbi durmuş,3 gün önce aldırmak zorunda kaldık,artık hamile değilim:KK43:
kendimi acilen toparlamam lazım, hafta sonu spora başlıyorum,bu kremleride alıcam kısmet olursa,göğüslerede sürülebiliyor mu?
ve kaç ay kullanmam lazım.

Cnm çatlağın seviyesine ve ne kadar eski olduğuna bağlı ama 2. aydan sonra farkı görmeye başlıyor insan. Uzun zamandır giremiyordum geç dönüş yapabildim özür.

contractubex le madecassolun etki olarak ne farkı var bilen var mı ?

contractubex te çok iyi bir krem son yıllarda cilt lekelerinde vs. de kullanılmaya başladı fakat daha çok ameliyat sonrası iz kalmasın diye veriliyor fiyat farkı fazla olduğu için medicassolü kullandım ben çünkü günlük sürünce en fazla 1 hafta gidiyor 1 tüp ama imkanın varsa o da güzel diye biliyorum.

hayır ben ılk defa baslıycaktım.
eger bulursam haber verırım.stok olark aalıcam ozaman eger bulursam tabi:KK43:

İstanbulda birçok eczanede var ben yeni aldım sayılır. Özel msjına geri dönemiyorum benim mesaj sayım yetersiz olduğundan üzgünüm :/

X