cekici etkileyici bir Parfüm...

bade_22

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2015
210
54
36
selam kizlar... uzun zamandir forum'u takip etmeme ragmen araniza yeni katildim

Tahmin ediceginiz üzere yardima ihtiyacim var :)

kisaca özet gecmek gerekirse Parfüm konusu bende eski bir takinti. Bu Parfüm takintim yada tutkum bir ara duruldu hata bir dönem unutuldu. Ama son bir kac senedir yine ara ara alevleniyor.
Dönüp dolasip hep ayni yere geliyorum. Sanirim bunda istedigim Parfümü bulamamamin etkiside var.
Bugün tekrar iki parfümeriye gittim ve bir kac koku denedim yanliz görevli ellini hangi Parfüme attiysa hayir o olmaz, onu kullanmistim, sunu arkadasim kullaniyor, bunu arkadasim almayi düsünüyor gibi bir durum oldu. Baktim böyle bir yere varamicam kizlara bir danisim dedim.

Aradigim parfümdeki özelikler:
1. Kokusunu begenmem
2. Tenime yakismasi
3. afrodizyak etkili olmasi
4. Kalicilik
5. Kendini Hatirlatmasi
6. Rahatsiz etmemesi
7. Kesinlikle yakin cevremde kullanilmiyor olmasi

Gelelim en önemli ve kilit maddeye 7. Madde benim icin cok önemli cünkü cevremde kullanilan ve gecmiste kullandigim bir parfümü tekrar kullanmak istemiyorum. Bazilarini belki ara ara degisiklik olsun diye kullanabilirim ama kesinlikle sürekli kullanim icin farkli bir parfüm ariyorum. Malesef begendigim bazi parfümler yakin cevremde kullaniliyor ve kesfedip almayi düsündügüm 1-2 parfümüde paylastigim bir arkadas farkli birsey aradigimi bilmesine ragmen saolsun benden sonra deneyip almayi düsündügünü söyleyince vazgectim.

Hata 4-5 farkli parfüm ariyorum. Bunlarin icinden 1 tanesinin de imza parfümüm olmasini istiyorum. Ve onunda cekici etkileyici olmasini istiyorum.

suana kadar kullandigim ve yakin cevrem de kullanilan veya kullanilmis olan parfümler:

Lancome Hypnose
Lancome Miracle
Gucci Rush
Chanel Coco Mademoiselle
Chanel Chance
Chanel Allure
Armani She
Escade Magnetism
Jean Paul Gaultier
Armani code
Ysl black opium
Chloe by Chloe
Dolce Gabbana the one
Dolce Gabbana the light blue
Dior hypnotic poisen

aklima ilk gelen bunlar

Son düzenleyen: Moderatör:
selam kizlar... uzun zamandir forum'u takip etmeme ragmen araniza yeni katildim

Tahmin ediceginiz üzere yardima ihtiyacim var :)

kisaca özet gecmek gerekirse Parfüm konusu bende eski bir takinti. Bu Parfüm takintim yada tutkum bir ara duruldu hata bir dönem unutuldu. Ama son bir kac senedir yine ara ara alevleniyor.
Dönüp dolasip hep ayni yere geliyorum. Sanirim bunda istedigim Parfümü bulamamamin etkiside var.
Bugün tekrar iki parfümeriye gittim ve bir kac koku denedim yanliz görevli ellini hangi Parfüme attiysa hayir o olmaz, onu kullanmistim, sunu arkadasim kullaniyor, bunu arkadasim almayi düsünüyor gibi bir durum oldu. Baktim böyle bir yere varamicam kizlara bir danisim dedim.

Aradigim parfümdeki özelikler:
1. Kokusunu begenmem
2. Tenime yakismasi
3. afrodizyak etkili olmasi
4. Kendini hatirlatmasi
5. Rahatsiz etmemesi
6. Kesinlikle yakin cevremde kullanilmiyor olmasi

Gelelim en önemli ve kilit maddeye 6. Madde benim icin cok önemli cünkü cevremde kullanilan ve gecmiste kullandigim bir parfümü tekrar kullanmak istemiyorum. Bazilarini belki ara ara degisiklik olsun diye kullanabilirim ama kesinlikle sürekli kullanim icin farkli bir parfüm ariyorum. Malesef begendigim bazi parfümler yakin cevremde kullaniliyor ve kesfedip almayi düsündügüm 1-2 parfümüde paylastigim bir arkadas farkli birsey aradigimi bilmesine ragmen saolsun benden sonra deneyip almayi düsündügünü söyleyince vazgectim.

Hata 4-5 farkli parfüm ariyorum. Bunlarin icinden 1 tanesinin de imza parfümüm olmasini istiyorum. Ve onunda cekici etkileyici olmasini istiyorum.

suana kadar kullandigim ve yakin cevrem de kullanilan veya kullanilmis olan parfümler:

Lancome Hypnose
Lancome Miracle
Gucci Rush
Chanel Coco Mademoiselle
Chanel Chance
Chanel Allure
Armani She
Escade Magnetism
Jean Paul Gaultier
Armani code
Ysl black opium
Chloe by Chloe
Dolce Gabbana the one
Dolce Gabbana the light blue
Dior hypnotic poisen

aklima ilk gelen bunlar

:KK70: En sinir bozucu olanı da parfümün ne diye sorup çevrenizdeki herkesin o parfümü alıp gezmesi.. Tabi bunu dile getiremezsiniz..
Burberry The Beat
Cacharel Eden
Cacharel Noa
Nina Ricci (Kırmızı olan )
Christian Dior Miss Dior
Gucci Rush
Beyonce Heat
Bunlar gerçi kullanılan parfümler ama sizin listenizde olmadığından şans vermeniz açısından yazdım..Afrodizyak etkilerinide bilmiyorum ama buram buram koktukları kesin :) İmza parfüm kesinlikle Cacharel Eden olabilir :) birde parfüm de herkesin zevkleri farklıdır belkide beğenmezsiniz :)
Size önerim sevdiğiniz parfümlerin notalarına bakıp daha sonra kimsenin kullanmadığı parfümü bulun bu şekilde kendi parfümünüzü daha rahat bulabilirsiniz..:)

Konu gereginden fazla uzun oldugu icin toparlamak adina yeni denedigim ve cok begendigim bir kac parfümü paylasmak istedim.

Bu arada kendimde imaj degisikligine gidicegim icin kokumu degistirmek istiyorum.
Günlük kullanim, Alisveris, Arkadaslarla bulusma, Ilk bulusma vs icin 4-5 farkli parfüm ariyorum.
Iclerinden birisi imza Parfümüm olsun bana yeter.

Imza Parfümüm:
Güclü bir Parfüm olsun. Kendini hatirlaticak, hissetiricek ama kesinlikle rahatsiz etmicek bir Parfüm.
Sokakta adini sorduran, kizlar arasinda merak edilen, gectiginiz yerde arkanizdan baktiran
Bazen cok sevdiginiz bir kokuyu gözlerinizi kapiyarak icinize cekersiniz ya. Mesela bebekleri öyle sever bazi insanlar icine cekerler iste erkek arkadasinizin icine cekicegi bir koku. Icinizdeki masum kizada sexy kadinada hitap etsin. Afrodizyak etkisi olmasa bile etkilesin.

Diyer Parfümlere gelicek olursak:
onlarda her türlü tavsiye ye acigim pudrali, tatli, vanilyali oryantal fark etmez begendiginiz idaali parfüm tavsiyelerine acigim cok spor olmamak kaydiyla.

Bugün denediklerim :
Armani Si
Shiseido Zen
Paco Rabanne Olympea
Ysl Manifesto

Shiseido Zen: Bu kokuyu daha önceden de taniyordum hata begeniyordum da tenimde henüz denemedim ama koku kagidinda müthis bir etkisi var.

Paco Rabbanne Olympea: Paco Rabbanne'in yeni kokusu tesadüf eseri gördüm denedim. Sonradan icerisinde tuzlu vanilya oldugunu duyunca ilgimi cekti bir daha denedim kokuyu begendim. Diyerlerine göre notalari farkli.
Fazla agir bir koku degil. Gündelik kullanim icin ideal.

Armani Si ve Ysl Manifesto hakkinda malesef begendigimi söylemekten baska birsey diyemicem. Kokularin ikiside beni rahatsiz etmedi. Yanliz okadar cok koku deneyince haliyle bir kac pardümden sonra kokulari tam algilayamiyorsunuz.

Begendigim Parfümler:
Chanel coco mademoiselle
Chanel chance
Dior hypnotic poisen
Thierry Mugler Alien
Chloe by Chloe

:KK70: En sinir bozucu olanı da parfümün ne diye sorup çevrenizdeki herkesin o parfümü alıp gezmesi.. Tabi bunu dile getiremezsiniz..
Burberry The Beat
Cacharel Eden
Cacharel Noa
Nina Ricci (Kırmızı olan )
Christian Dior Miss Dior
Gucci Rush
Beyonce Heat
Bunlar gerçi kullanılan parfümler ama sizin listenizde olmadığından şans vermeniz açısından yazdım..Afrodizyak etkilerinide bilmiyorum ama buram buram koktukları kesin :) İmza parfüm kesinlikle Cacharel Eden olabilir :) birde parfüm de herkesin zevkleri farklıdır belkide beğenmezsiniz :)
Size önerim sevdiğiniz parfümlerin notalarına bakıp daha sonra kimsenin kullanmadığı parfümü bulun bu şekilde kendi parfümünüzü daha rahat bulabilirsiniz..:)

Canim okadar cok parfüm denyip kullandimki sadece aklima gelenleri yazabildim.
Mesela Gucci Rush bir klasiktir bir ara cevremdeki herkes kullanyiordu bende cok seviyordum.
Charcharel Noa bu parfüm de de zevklerimizin bir oldugu kesin. Buda kesinlikle cok hos bir parfüm.
Burrberry her nekadar parfüm konusunda basarili olsada hayvanlar üzerinde deneyen yapan bir marka oldugu icin parfümlerini almayi düsünmüyorum. Edenin orta bayan yas kokusu oldugunu duymustum o yüzden hic aklimin ucundan bile gecmiyordu ayrica sisesi cok itici geliyor bana ismiyse tam tersi firsat bulursam deniyebilirim.
Miss dior'un namini cok duydum onu'da denemeyi düsünüyordum. Hatirlatigin iyi oldugu. Buda klasik bir parfüm ve etrafimda kullanan kimse yok. Miss dior'u ekliyorum denencekler listesine :)

Tavsiyelerin icin cok tsk ederim. Su fazla kilolarimi atip imaj degisikligine gidestene kadar vaktim var dogru parfümü bulmama :)

B bade_22 D&G Pour femme ye bir bak istersen.Ben severek kullanıyorum,belki zevklerimiz aynıdır. Intense olanı değil ama diğeri. Sıktıktan bir müddet sonra bıraktığı hisse aşığım diyebilirim

Christina Aguilera Royal Desire vanilya ağırlıklı diye biliyorum
Elizabeth Arden 5th Avenue çiçeksi yaz-kış kullanılabilir.
L'instant de Guerlain kışlık, çok kalıcı vanilya-pudra-çiçek
Donna Sergio Tacchini yazlık ferah bir koku.

Ya arkadaşlar bu saydığınız orjinal parfümleri nereden alıyorsunuz?
Ben bulamıyorum yaa..o_O
Mecbur açık parfümlere kalıyorum sonra..

YKM, Selin, Tekin Acar vb.. Canım internetten de birçok güvenilir siteden alabilirsin...

Son düzenleme:
Canim okadar cok parfüm denyip kullandimki sadece aklima gelenleri yazabildim.
Mesela Gucci Rush bir klasiktir bir ara cevremdeki herkes kullanyiordu bende cok seviyordum.
Charcharel Noa bu parfüm de de zevklerimizin bir oldugu kesin. Buda kesinlikle cok hos bir parfüm.
Burrberry her nekadar parfüm konusunda basarili olsada hayvanlar üzerinde deneyen yapan bir marka oldugu icin parfümlerini almayi düsünmüyorum. Edenin orta bayan yas kokusu oldugunu duymustum o yüzden hic aklimin ucundan bile gecmiyordu ayrica sisesi cok itici geliyor bana ismiyse tam tersi firsat bulursam deniyebilirim.
Miss dior'un namini cok duydum onu'da denemeyi düsünüyordum. Hatirlatigin iyi oldugu. Buda klasik bir parfüm ve etrafimda kullanan kimse yok. Miss dior'u ekliyorum denencekler listesine :)

Tavsiyelerin icin cok tsk ederim. Su fazla kilolarimi atip imaj degisikligine gidestene kadar vaktim var dogru parfümü bulmama :)

Rica ederim aklıma bu kadar geldi aslında..
İsimlerine bakmadan parfüm alırım genelde :)
İnşallah kısa sürede istediğin parfüme ve mutlu olduğun görünüme kavuşursun :)

Ya arkadaşlar bu saydığınız orjinal parfümleri nereden alıyorsunuz?
Ben bulamıyorum yaa..o_O
Mecbur açık parfümlere kalıyorum sonra..

Valla mağazadan parfüm alacaksam Sephoradan başka mağazadan almam açıkçası. İnternetten aldığımda da mizu tercih ediyorum.

Hugo boss xx i denedin mi? Herkeste olmayan, güzel bir parfüm.
Hayir canim denemedim. Kokusunu biraz tarif edebilirmisin?
Daha önceden Huga Boss orange ve femme de önerilmisti ama Boss parfümleri siselerinden dolayi kaybediyor bende :)
Biliyorum sacma ama siseye de dikkat ediyorum :) ama Parfüm esi benzeri olmayan bir kokuya sahipse tabiki ozaman siseye önem vermem.

Etrafı rahatsız etmesin gibi özellikler demişsiniz de bu değişkenlik gösterir.
Böyle genel geçer kuralları yoktur parfümlerin.
Ben bvlgari jasmin noir aşığıyım mesela. Ama annem o kokuyu benim yanımda sakın sıkma diyor. Dayanamıyor.
Ben doyamıyorum koklamaya. Bunlar zevk meselesi.
Sephora'ya gidip sabırla koku denemeye devam etmeli. Elbet bir gün bulunur size farklı gelecek yeni bir koku.

Rica ederim aklıma bu kadar geldi aslında..
İsimlerine bakmadan parfüm alırım genelde :)
İnşallah kısa sürede istediğin parfüme ve mutlu olduğun görünüme kavuşursun :)

iyi dileklerin ve tavsiyelerin icin cok tsk ederim cnm zaten ilk hedefim imaj degisikligi ama bu sürede de ufak detaylarla ilgileniyim dedim :)

Christina Aguilera Royal Desire vanilya ağırlıklı diye biliyorum
Elizabeth Arden 5th Avenue çiçeksi yaz-kış kullanılabilir.
L'instant de Guerlain kışlık, çok kalıcı vanilya-pudra-çiçek
Donna Sergio Tacchini yazlık ferah bir koku.

tavsiyelerin icin cok tskler cnm christiana aguilera gibi sanatci parfümleri almayi düsünmüyorum. Cünkü genelikle bazilarinin kokusu kült kokulara benzetiliyor. Ve ayrica gicigim o kadina hahah
Ah keske L'instant de Guerlain deneme sansim olabilseydi. Malesef bizim Parfümeride satilmyior guerlein parfümleri.
Donna Sergio Tacchini ferah bir koku oldugu icin simdilik es geciyorum ama Elizabeth arden 5th avenue ilk firsata denicem.

Etrafı rahatsız etmesin gibi özellikler demişsiniz de bu değişkenlik gösterir.
Böyle genel geçer kuralları yoktur parfümlerin.
Ben bvlgari jasmin noir aşığıyım mesela. Ama annem o kokuyu benim yanımda sakın sıkma diyor. Dayanamıyor.
Ben doyamıyorum koklamaya. Bunlar zevk meselesi.
Sephora'ya gidip sabırla koku denemeye devam etmeli. Elbet bir gün bulunur size farklı gelecek yeni bir koku.

Yorumun icin tsk ederim canim ten de farklilastigindan denemeden almayi düsünmüyorum en mükkemmel parfüm bile itici olabilir. Yanliz dün parfümeri de görevli ellini hangi parfüme atiysa olmadi hepsi genelde gecmiste kullanmis oldugum, cevremden kullanilan yada alinmayi düsünülen parfümler oldu. Bu yüzden burda sizden bir kac tavsiye alip öyle tekrardan parfüm bakmaya gitmeyi düsünüyorum.
Bu arada benim de annem bazi kokulara tahamül edemiyor ama ben rahatsiz etmesin derken kokum benden önce gitmesin bir mekana tarzi birsey demek istedim. Aslinda güclü bir Parfüm aradigimdan rahatsiz etmesin maddesini ekledim.
Ayni sey afrodizyak etkisi icin de gecerliymis diye duydum kimilerinde gül ,vanilya afrodizyak etkisi yapiyorken kiminde de yasemin yada siyah orkide filan yapiyormus. Herkeste kokular farklilastigindan herhalde.

Hayir canim denemedim. Kokusunu biraz tarif edebilirmisin?
Daha önceden Huga Boss orange ve femme de önerilmisti ama Boss parfümleri siselerinden dolayi kaybediyor bende :)
Biliyorum sacma ama siseye de dikkat ediyorum :) ama Parfüm esi benzeri olmayan bir kokuya sahipse tabiki ozaman siseye önem vermem.
Sabunsu ve pudralı tarzda bir koku bana göre.. Farklı herkeste olmayan değişik ama güzel bir koku.. Tam ten parfümü.. Kuzenim kullanıyor ordan biliyorum.. Hatta ben bile alabilirim =) en azından herkeste olmayan bir parfüm

Sabunsu ve pudralı tarzda bir koku bana göre.. Farklı herkeste olmayan değişik ama güzel bir koku.. Tam ten parfümü.. Kuzenim kullanıyor ordan biliyorum.. Hatta ben bile alabilirim =) en azından herkeste olmayan bir parfüm

Galiba sen yazmıştın. Başkası da olabilir ama bilemedim. Armani night'a benzer bir koku denmişti bana hugo boss xx için. Hatta deneyecektim unuttum. Armani night çok fazla sevdiğim bi koku. Ona benzerse dpde bakayım önce.

Galiba sen yazmıştın. Başkası da olabilir ama bilemedim. Armani night'a benzer bir koku denmişti bana hugo boss xx için. Hatta deneyecektim unuttum. Armani night çok fazla sevdiğim bi koku. Ona benzerse dpde bakayım önce.
Yok canım ben değilim. Armani nightı bilmiyorum çünkü. Hugo boss xx dpde varmıymış? varsa benimde bakmam lazım..:)

X