Çene Estetiği Cene ameliyati oldum

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda tüm sorunlarınız çözülür.
Benim sormak istediğim epey soru var diyorum ve başlıyorum..
Çene ameliyatı öncesi muhakkak ortodonti tedavisi görmek zorundayız. Bu dişlerimiz inci gibi dizili olsa da şart.
Siz ortodonti tedavisine ne zaman başladınız? Ve maliyeti nedir?
Ortodonti tedavisinden kaç ay yada yıl sonunda ameliyat oldunuz?
Üst çene ameliyatı mı ? Alt çene ameliyatı mı ? Çift çene ameliyatı mı oldunuz ?

Bahsettiğiniz ameliyat ücreti piyasaya oranla oldukça düşük.. Açıkçası çok şaşırdım. Tabi yalnızca alt yada üst çene ameliyatı olduysanız durum değişebilir.
Tekrar geçmiş olsun.. Umarım en kısa sürede istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Sevgiler..
Merhabalar. Yaklaşık bir buçuk yil dan biraz az bir sure oldu ortodontiye baslayali ancak tellerimi takali daha bir yil olmadi. Öncesinde üst damagim genişletildi. Ameliyatim indirimli fiyatiydi. Tanidik olmasından dolayi. Başka hic bir yere de fiyat sormadim. tek alt çene oldum. Alt cenm geri alindi. Ameliyatin tüm masrafları dahildi. Ortodonti ise yine ailemizin çok yakin olduğu bir klinik. Dental akademi kliniği. Masraflar da diş çekiminden dolgusundan tel fiyatinda hepsi var. Ve hepsini belli zamanlarda ayri odedik ve daha ortodonti devam ettiği için bu 5 bin i bulur diye tahmin ediyorum total de. Normalde her yer dolar endeksli olduğu için de fiyat artabiliyor. Ama indirimli fiyatlarim bunlar dediğim gibi.

Neden lastik takiyorlar anlayamadim. Cene ile ne ilgisi var, ceneye implant takilmiyor mu?
Kolu alciya almak gibi diyelim :) sonrasında da ortodonti amaçli takiiyorum su an ama istediğimde cikartiyorum. Bütün çene ameliyatlarında lastik takiliyor

Merhabaa, doktorum benim için de çene ameliyatının gerekli olduğunu söylüyo fakat çok büyük korkularım var. Ayrıca maliyetinin de 20 bin gibi bi rakam olacağını söylediler. Size olan maliyeti harika denebilicek kadar düşük. Bu konuda biraz beni de bilgilendirirseniz sevinirim.

Merhabaa, doktorum benim için de çene ameliyatının gerekli olduğunu söylüyo fakat çok büyük korkularım var. Ayrıca maliyetinin de 20 bin gibi bi rakam olacağını söylediler. Size olan maliyeti harika denebilicek kadar düşük. Bu konuda biraz beni de bilgilendirirseniz sevinirim.

Merhaba canım,
Sana önerilen ameliyat çift çene ameliyatı olabilir mi?

keske resim atsanız görebilsek

hepinize geçmiş olsun.

İnstagramdan bulduğum önce ve sonrası fotoğrafları,

Çift çene ameliyatı olmuş ( birde burun ameliyatı) ve çok da güzel olmuş,
Benimde çene sorunum buna yakın olduğundan paylaşmak istedim.. Sizinki nedir??

15050343_1197323783649433_1923210096_n.jpg
15086439_1197323780316100_729280012_n.jpg
15086818_1197323773649434_772162308_n.jpg
15086822_1197323796982765_868623275_n.jpg
15057851_1197331090315369_846928629_n.jpg

Hangi hastane ve hangi doktor ile görüştün paylaşabilir misin?

Açıkçası bana bunu söyleyen ortodontistti. Adını hatırlayamıyorum yabancı bi beyefendiydi ama başka ortodontistlerle de görüştüm hepsi aynı şeyi söyledi bana. Hastane olarak genelde özel hastanelerle çalışıyorlar Özel çapa hastanesi gibi o civardaki bi kaç hastane için konuşulmuştu. Dediğim gibi maliyetler hep çok yüksek söylendiği için yanaşmadım bile ama gittikçe rahatsızlık vermeye başlıyo. Ben de iyi ve benim kazancıma uygun bi yer arıyorum ama bulamadım.

Açıkçası bana bunu söyleyen ortodontistti. Adını hatırlayamıyorum yabancı bi beyefendiydi ama başka ortodontistlerle de görüştüm hepsi aynı şeyi söyledi bana. Hastane olarak genelde özel hastanelerle çalışıyorlar Özel çapa hastanesi gibi o civardaki bi kaç hastane için konuşulmuştu. Dediğim gibi maliyetler hep çok yüksek söylendiği için yanaşmadım bile ama gittikçe rahatsızlık vermeye başlıyo. Ben de iyi ve benim kazancıma uygun bi yer arıyorum ama bulamadım.

Maliyetin yüksek olmasına absürt değil bence. En zor ameliyatlardan bir tanesi. Daha fazla araştırma yapmanız gerek. Bir konu daha var bununla alakalı.. Bu arkadaş da sizinle aynı sorundan muzdaripmiş..
Bende daha önce sormuştum ama söylememişti fiyatı.. Sende bir dene istersen şansını..

Son düzenleyen: Moderatör:
Absürtlükten çok karşılayabilecek gücüm olmadığı için olmak istememiştim. Bir de bu konu için zeyna hanımın ödediği fiyatı duyunca biraz şaşırdım açıkçası o yüzden soruşturmak istedim. Link için de çok teşekkürler , şansımı deneyeceğim ☺️

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Yaklaşık bir buçuk yil dan biraz az bir sure oldu ortodontiye baslayali ancak tellerimi takali daha bir yil olmadi. Öncesinde üst damagim genişletildi. Ameliyatim indirimli fiyatiydi. Tanidik olmasından dolayi. Başka hic bir yere de fiyat sormadim. tek alt çene oldum. Alt cenm geri alindi. Ameliyatin tüm masrafları dahildi. Ortodonti ise yine ailemizin çok yakin olduğu bir klinik. Dental akademi kliniği. Masraflar da diş çekiminden dolgusundan tel fiyatinda hepsi var. Ve hepsini belli zamanlarda ayri odedik ve daha ortodonti devam ettiği için bu 5 bin i bulur diye tahmin ediyorum total de. Normalde her yer dolar endeksli olduğu için de fiyat artabiliyor. Ama indirimli fiyatlarim bunlar dediğim gibi.
Merdivenköydeki dental akademi, sedat bey miydi ortodontistiniz

Diş çekimini her ameliyatta mi yapiyorlar yoksa size özel bir durum mu bende fotografinizi görebilir miyim

Cook mutluyum. Ameliyat dusunenlere fotogtaflarimi gosterebilirim
Doktorum Ersin Ulkur beydi. Cok ama cok memnunum. Eline koluna saglik. Hic morarma kusma yasamadan bir hafta DA atlattim. Sisim indi.
Fotoğrafları nasıl görebiliyoruz ya da nasıl mesaj atabiliyoruz ben bilmiyorum da, buralardaysanız beni bilgilendirir fotoğrafları paylaşır mısınız?

X