Çene Estetiği Çene protezimin boyutu (lutfen yardim)

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

idilbilgeasya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2016
444
1.153
36
Sevgili arkadaşlar, 5 gün evvel çene implanti taktırdım. Boyutu konusunda tam anlayamadığım bir şey var. 7 mm, 9 mm gibi ifade edilen rakam tam olarak neyi anlatıyor? Yani bu rakam önden görüntüyü mu etkiliyor yoksa yandan görüntüyü mu? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

bildiğim kadarı ile implantların boyutları var yandan yada önden olarak tanımlandığını sanmıyorum. c şekline benzer bi görüntüsü var. eski ve yeni hali resmini atabilirsen daha fazla yardımcı olan olacaktır.
7 cm lik bi implant takılmış olmalı öyle yazıyorsa eğer.

Su an koyduğum fotoğraf herkesi yanıltacaktir çünkü çok fazla sisligim var. Yuzum iki kat neredeyse. :KK43: Hani bu protezler özellikle 5mm,7mm,9mm diye adlandırıliyor ya bu esas alınan rakamların neye ait olduğunu anlamaya çalışıyorum. Bunlar arkadan öne mi, yukarıdan aşağıya mi çıkıntıyı sağlıyor ki... Sağ olun bu arada. :)

benim bildiğim kadarıyla mm ile ifade edilen implantın baştan uca uzunluğu. Benim çenem bayağı geride, görüştüğüm bir doktor sana 9mm yani en uzunu gerekir demişti bir diğeri 7mm yeterli olur demişti. Bu çene ucuna konan implant, çene yanlarına da koyabiliyorlar bildiğim kadarıyla. Siz ameliyatı kime oldunuz acaba?

Ameliyatimin ustunden neredeyse 2 hafta geçti. Artık anladim galiba. :) Benimki de çok geride idi ve küçüktü. Doktorun Kemal İslamoglu tam 9 mm'lik bir protez takmis. Basta bana devasa geldi. Kafayı yiyordum neredeyse. Su bir iki gün evvel gelinceye kadar akla karayı seçtim. O kadar büyüktü ki... megersem şişlikmis. 2 3 gündür tadını çıkarıyorum cenemin. Ciddi ciddi yokmuş cenem. Su an kendimi iyi hissediyorum.

7 mm bana küçük gelecekmis. Sizinki de çok küçükse belki 9 mm uygun olabilir. Kime ameliyat olmayı dusunuyorsunuz? 2 haftalikken bile diyorum ki eğer ceneniz küçükse kesinlikle ameliyat olun. Çok farklı bir hava katıyormuş doğru protez. Cok zordu ama değecek eminim. :)

Çok geçmiş olsun umarım zamanla daha da güzelleşir :) ben aynı zamanda burun ameliyatı da olmak istiyorum ama iki ameliyatı da yapan ve güven duyduğum bir doktor bulamadım henüz. Bulamasam bile çene önceliğim olduğu için sadece çene ameliyatı olacağım sanırım en yakın zamanda. Doktorunuzdan memnun kaldınız mı acaba?

Su an için doktorumdan çok memnunum. Bildiği gibi yaptı ve doğru olanı yaptığını düşünüyorum. Bana da burun önerdi ama ben burnumdan memnunum. Şişlikler inince fotoğraf koyacağım. Hâlâ inmeyen bir taraf var. İstanbul da ali Mezdegi ve emre ilhani değerlendirebilirsiniz. İsimlerini çok duyuyorum. İmplant, enfeksiyon kapmadigi surece omurluk sevgili arkadaşım,dolgu gibi degil. Ben dolguyu mantıklı bulmuyorum. Yaptırdım bir kere iki bin lira 5 6 ay götürdü beni. :KK43:

Sagol canim..kalici olsun tabi peki fiyat ortalama nedir birde ilerde sikinti cikmanasi icin hangi tip& marka varsa protezi onerirsiniz(saglik acisindan) ve ucretler assagi yukari nedir..doktorum malesef ceneni yaptirmadan sana burun yapmam dedi o yuzden sart bana bu Ameliyat

Kizkar şişlik ilk gunlerde cok anormal mi ilk duruyor? Bende olmak istiyorum ama farkedilmesini istemiyorum is ortaminda falan. Bi de yeme icme ve konusma da sorun oluyor mu?

X