Çene Estetiği Çene Törpüleme

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

arzu_deniz55

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2015
11
1
34
Öncelikle çift çene ameliyatı olmak isteyenler için söylüyorum..Kesinlikle yaptırın çünkü kendinizi harika hissediyorsunuz.2 sene tel tedavisi gördükten sonra Hacettepe Üniversitesi Plastik ve rekonstrüktif cerrahi 5 Ağustos tarihinde ameliyatımı gerçekleştirdi.Çok kısa sürede toparlandım ve normal yaşantıma devam ettim.Hayatımdaki iyi ki var dediklerimin başında sevgili doktorum geliyor.Tek kelime ile mükemmel bir insan.İyi ki tanımışım ve yollarımız kesişmiş.Kendime güvenim geldi.Etrafımdakilerden aldığım yorumlar ile daha da mutlu oluyor ve birazcık da şımarıyorum.İyi ki bu ameliyatı olmuşum.Olmak isteyen herkese tavsiye ederim.Sormak istedikleriniz varsa cevaplandırabilirim.İyi günler.(Öncesi ve sonrası resmini atıyorum)

Eklentiler

• IMG_9131.JPG
    IMG_9131.JPG
    51,5 KB · Görüntüleme: 9.207
Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun öncelikle. Gerçekten mükemmel olmuş ameliyat sonucunuz. Bende tel tedavisine başlamak istiyorum ama alt çenem çok hafif önde. Yanlış anlamayın ama sizinki bayağı bir ileri boyuttaymış. Ortodonti doktoru sadece üst dişlere takmanın beni tatmin edeceğini söylüyor. Karar veremiyorum bir türlü. Ameliyat çok zorlu mu? Ücret olarak ne kadar tutuyor?

Evet benim bayağı öndeydi:):) iyi ki yaptırmışım diyorum eski resimlere bakınca:) korkulacak hiç birşey yok sadece karar vermeniz yeterli eğer Ankara' da yaşıyorsanız.Benim gittiğim doktorları şiddetle öneririm.Bir ay kadar ağzınız bağlı ve sıvı tüketiyorsunuz. Ağzınındaki lastikler alınınca normal yaşantınıza devam ediyorsunuz.Emin olun çok memnun kalacaksınız sonucu görünce. Ücret konusunda hastahanenin aldığı fark ücreti var doktorunuzla görüşünce zaten gerekli bilgiyi veriyor benim vermem doğru olmaz diye düşünüyorum.

Evet benim bayağı öndeydi:):) iyi ki yaptırmışım diyorum eski resimlere bakınca:) korkulacak hiç birşey yok sadece karar vermeniz yeterli eğer Ankara' da yaşıyorsanız.Benim gittiğim doktorları şiddetle öneririm.Bir ay kadar ağzınız bağlı ve sıvı tüketiyorsunuz. Ağzınındaki lastikler alınınca normal yaşantınıza devam ediyorsunuz.Emin olun çok memnun kalacaksınız sonucu görünce. Ücret konusunda hastahanenin aldığı fark ücreti var doktorunuzla görüşünce zaten gerekli bilgiyi veriyor benim vermem doğru olmaz diye düşünüyorum.
Nasıl söyleyeyim hiç kimse ameliyat olmam taraftarı değil. Dişlerim tam kapanıyor ama işte çok ufak birşey olsa da ben ameliyat olsam mı diye düşünüyorum. Ankara dayım bende
konuşmadım ama hacettepede birkaç kez gördüm.Ortodonti doktorunuz kimdi? Birde fiyatı özelden yazsanız olur mu?

Şöyle söyleyeyim önce plastik cerrahi doktoruna görünmeniz gerekiyor.Sonrasında sizi ortodontiste yönlendiriyor.Ben o şekilde tanıştım kendisi gerçekten çok mükemmel bir insan.Muayene ücreti yok dosya açtırıyorsunuz.Tel ücreti tabiki var ama ben 2 yıl önce verdim şu an fiyatlar değişmiştir.Öncelikle Plastik cerrahınızla görüşmenizi öneririm.

Şöyle söyleyeyim önce plastik cerrahi doktoruna görünmeniz gerekiyor.Sonrasında sizi ortodontiste yönlendiriyor.Ben o şekilde tanıştım kendisi gerçekten çok mükemmel bir insan.Muayene ücreti yok dosya açtırıyorsunuz.Tel ücreti tabiki var ama ben 2 yıl önce verdim şu an fiyatlar değişmiştir.Öncelikle Plastik cerrahınızla görüşmenizi öneririm.
Teşekkür ederim. Sanırım çene ameliyatından vazgeçip sadece üst dişlerime tel taktırcam. Bunun için direk ortodontiste gidebilirim değil mi?

arzu merhaba cnm

çok geçmiş olsun fıstık gibi olmuşsun güle güle kullanmanı dilerim.özgüven çok önemli heleki dalga geçenlerinide düşünürsek.

ben tel tedavimi oldum ameliyat bekliorum dr.una sorabilirmisin kontroldesindir illaki.ortodontis başka dr da ameliyat başka dr da olurmu.çünkü bu dr.larla ilgili tecrübelerini bilmiyorum.bana yardımcı olabilirmisin.alt ve üst çene ameliyatı olucam sanırım üst damağım dar çünkü.

Merhaba , çok teşekkür ederim.eminim sende çok güzel olacaksın.başka doktor tabi ki oluyor ama bana sorarsan her iki doktorun ortaklaşa aynı yolda ilerlemesi daha mantıklı.Eğer doktorun konusunda olmak istemezsen kendi doktorumu şiddetle öneririm.Bende çift çene oldum alt çenemi arkaya üst çenemi öne aldılar.Anladığım kadarıyşa sen doktorundan memnun değilsin tedavinin hangi aşamasındasın istersen her iki doktorun için benim doktorlarımla görüşmeni sağlayabilirim.Ankara da yaşıyorsan özelden mesaj at detaylı konuşuruz.Görüşmek üzere.

Ben ortodonti tedavisi sonucunda Aralık ayında Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi bölümünde Prof. Dr. İbrahim Vargel'e çift çene ameliyatı oldum. Ameliyat sırasında kendisi yanağımın iç kısmında braketi (dişlerime yapıştırılan çelik metal) düşürmüş. Daha sonra sol yanağımda enflamasyona (iltihap) sebep oldu bu. Bir ay boyunca şişlik ve ağrı çektim gecelerce uykusuz kaldım ağrıdan dolayı. Fakat kendisine kontrole gittiğimde gayet rahat ve umursamaz bir şekilde normal bu geçer dedi. Beni resmen kandırdı. Daha sonra şikayetlerim azalma olmayınca başka bir Prof.e gösterdi beni ve acilen ameliyata alınıp iltihaplı bölgenin temizlenmesi gerektiğini söyledi. Bir ay geçmeden 2. ameliyatımı oldum. Herşey düzelecek derken bu sefer de çene simetrimi bozmuş ve ağzım tam olarak kapanmıyor. Ortodonti doktorum da şu an ne yapacağını bilemiyor. Üçüncü bir ameliyat gerekebilir dedi. Sinirlerim o kadar bozuk ki ne yapacağımı bilmiyorum. Üstelik Kpss hazırlanma sürecimi mahvetti sınavıma çalışamıyorum. Psikolojim alt üst oldu. Ben bu kadar ilgisiz ve vicdansız asabi başka bir doktor görmedim. Bu doktora ameliyat olacaksanız iyi düşünün. Bir aylık tedavi sürem sayesinde 3 aya çıktı hatta yeni bir ameliyatla karşı karşıyayım şuan.

Esra Hanım, geçirdiğiniz olumsuz sonuçlardan dolayı çok üzüldüm.Bu ameliyatta gerçekten doktorun bir kez daha önemli olduğunu anladım. Ersoy Bey'e sizden bahsedeceğim.önereceği birşey mutlaka olur.Ben doktoruma çok güveniyorum.Sizin için elimden geleni yapacağım.İyi günler dilerim.

Çok teşekkür ederim canım görüştük. Kendisi şu an yurtdışındaymış, şişliklerimin hemen geçmeyeceğini biraz sabırlı olmam gerektiğini söyledi. Yarın kendi doktorum ve Emin hoca tekrar kontrol edip bir karar vereceklermiş durumumla ilgili. Umarım ameliyat olmadan düzeltilebilecek bi durumdur. Şu an onun için dua ediyorum :KK43:

Benimde ameliyatımın üstünden 5 ay geçti ama şişlerim tam olarak inmiş değil ama ben bu halini bile çok sevdim.Hep olumlu düşün güzel şeyler olsun Esracığım. çok kibar ve pozitif biri hemşerim olması da güzel bir tesadüf oldu :) Ben inanıyorum ameliyat olmadan düzelecek birazcık sabır kpss hazırlanma sürecini de etkilemesin.Tüm güzel dilekler seninle olsun.Sağlıcakla.