Çene Estetiği Çene Törpüleme

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
Öncelikle geçmiş olsun. Bende de aynı sıkıntı var. Cuma günü randevu aldım. Merak ettiğim ameliyat öncesi tel tedavisini görmek zorunlu mu? Yoksa sizin dişlerde mı gerekliydi. Ameliyat çok zor diyorlar. Korkuyorum. Zorunluluk olmadan yaptırmaya değer mı? Bir ay konuşulamıyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geçmiş olsun. Bende de aynı sıkıntı var. Cuma günü randevu aldım Ersoy beyden. Merak ettiğim ameliyat öncesi tel tedavisini görmek zorunlu mu? Yoksa sizin dişlerde mı gerekliydi. Ameliyat çok zor diyorlar. Korkuyorum. Zorunluluk olmadan yaptırmaya değer mı? Bir ay konuşulamıyormuş.
Öncelikle geçmiş olsun. Bende de aynı sıkıntı var. Cuma günü randevu aldım Ersoy beyden. Merak ettiğim ameliyat öncesi tel tedavisini görmek zorunlu mu? Yoksa sizin dişlerde mı gerekliydi. Ameliyat çok zor diyorlar. Korkuyorum. Zorunluluk olmadan yaptırmaya değer mı? Bir ay konuşulamıyormuş.

Merhaba size de geçmiş olsun şimdiden. Ersoy bey çok iyi biri ger sorunuza yanıt alacağınıza eminim. Benim al dişlerin çarpıktı ondan tel tedavisi mecburiydi. Ameliyatım bahsedilen kadar zor geçmedi .3 gün hastahanede kaldıktan sonra taburcu oldum. Bir ay ağzının lastikle kapalı kalıyor. Konuşmanıza engel değil anlaşılması zor oluyor başlarda ama sonra herkes anlıyor sizi.ileride keşke yaptırsaydım dememek için yaptırmanız en doğrusu bence hayatımda verdiğim en doğru karar olduğunu düşünüyorum. İnşallah sizinde istediğiniz gibi geçer.sevgiler

Merhaba size de geçmiş olsun şimdiden. Ersoy bey çok iyi biri ger sorunuza yanıt alacağınıza eminim. Benim al dişlerin çarpıktı ondan tel tedavisi mecburiydi. Ameliyatım bahsedilen kadar zor geçmedi .3 gün hastahanede kaldıktan sonra taburcu oldum. Bir ay ağzının lastikle kapalı kalıyor. Konuşmanıza engel değil anlaşılması zor oluyor başlarda ama sonra herkes anlıyor sizi.ileride keşke yaptırsaydım dememek için yaptırmanız en doğrusu bence hayatımda verdiğim en doğru karar olduğunu düşünüyorum. İnşallah sizinde istediğiniz gibi geçer.sevgiler
Çok teşekkürler

Arzu Merhaba
Aradığım kişi sensin galiba :)
Kapanış bozukluğu var ben de üst çene daha ileride
Ama çok değil dışarıdan farkedilmiyor pek

Sadece telle düzelen vakalar gördün mü veya duydun mu hiç

öncelikle ersoy beye ameliyat olmuş biri olarak söyleyebilirm ki bi kadının hayatında çok şeyi değiştirecek bir ameliyat. benim alt çenem arzu gibi ilerideydi yaklaşık 5 mm fazlalık vardı. bunu yanında elmacık kemiklerim basık olduğu için ameliyatı üst çeneden de yapabileceklerini söylediler. 5 mm major bir bozukluk ve ameliyat şart, dışarıdan çok belli bir bozukluk var. ama aşırı aşırı bir durum değil konseyde fikrimi sordular. üst çene ameliyatında kesi yeri çok büyük olduğu için iyileşme süreci daha uzun ve ağrı çok daha fazla. ben üst çene ameliyatı olmak istedim.konsey başkanı da ameliyatı ersoy hoca ve ekibine verdi. 1 ay sonraya ameliyat randevusu aldım. ameliyattan sonra müthiş ağrı oluyor yaklaşık bir hafta burundan kan geliyor.ağız içi ameliyat yapıldığı için nazal(burundan) anestezi uygulanıyor. bu burnuzudan akciğerinize nefes almanız için ince bir hortum sokulması demek.ameliyat sonrası burun tıkanıklığı yaşamanız çok olası.ve ilk bir hafta nurun spreyi kullanmanız yasak. çenenizde braketlerin üzerinden lastikle bağlandığı için nefes almak bir eziyete dönüşüyor.ayrıca ağız için ameliyatların başka bir handikapı da ağzınızın kenarları resmen yırtılıyor.baya acıyor.ama bunların hepsi bir hafta sürüyor.şişlik çok önemli bi sorun değil.canınızı acıtan bir durum değil. bir de ameliyattan sonra dişlerinize bir kalıp yerleştiriliyor ve dişleriniz bu pozisyonda lasitklerle bağlanıyor. bir ay pipetle yemek yemeniz gerekiyor. ama ersoy hoca çok başarılı bir ameliyaat gerçekleştirdiği için benim dişlerim zaten tam olarak kapanıyordu. o kalıbı takmadan direkt lastiklerle dişlerimi kapattılar. o aparatta bi miktar ağrı yapıyor. hep can sıkıcı yönlerinden bahsettim ama sonuç gerçekten harika. beni görenler tanıyamıyor şuan:) o yüzden başka bir şehirde oturmama veailem karşı çıkmasına rağmen tek başıma hastaneye gidip 2013 yılında ameliyat oldum. tabi onlar da ameliyat günü tıpış tıpış geldiler. annem diyor ki harika oldun :) şuan karşı çıktığı için yanlış düşünmüşüm diyor. ama o da tabi annelik içgüdüsyle karşı çıktı. anestezi almam onu korkuttu. sen güzelsin filan diyordu ama her anneye yavrusu dünya güzelidir. ben kendimi güzel hissetmiyordum.

hee bi de çift çene ameliyatları var sanırım onları 9mm gibi çok ciddi kapanış bozukluğu olanlara yapıyorlar.hem üst çene boydan boya kesilip ayrılıp öne alınıp vida ve plakalarla birleştiriliyor hem de alt çeneden sağ ve soldan iki parça çıkarılıp yine vida ve plakalarla birleştiriliyor. (alt çene önde üst çene gerideyse) ayrıca ben lise2 den beri tel takıyorm.yaklaşık 7 yıl tel tedavisi aldıktan sonra ortodontistim beni plastik cerrahiye yönlendirdi. yani ortodontist ve plastik cerrah koordineli çalışıyorlar. hatta ameliyatta ortodontist bile bulunuyor. ama tel takmadan ameliyat olmanız pek olası değil. çünkü ameliyattan sonra düzgün kapanışın sağlanması için tel takıp dişleri uygun pozisyona getiriyorlar ve ameliyattan sonra dişlerinizi braketlerin üstünden lastik takarak sabitliyorlar. o yüzden bence tel takmadan çene cerrahisi mümkün değil(doktor değilim ama çıkarım yapıyorum)

eski fotoğrafımı bulamadım ama yeni bi fotoğrafımı ekledim. sonuç öncekine göre harika oldu.

Eklentiler

• 20160414_110609_HDR.jpg
    20160414_110609_HDR.jpg
    37 KB · Görüntüleme: 586
Ben ortodonti tedavisi sonucunda Aralık ayında Hacettepe Üniversitesi Plastik Cerrahi bölümünde Prof. Dr. İbrahim Vargel'e çift çene ameliyatı oldum. Ameliyat sırasında kendisi yanağımın iç kısmında braketi (dişlerime yapıştırılan çelik metal) düşürmüş. Daha sonra sol yanağımda enflamasyona (iltihap) sebep oldu bu. Bir ay boyunca şişlik ve ağrı çektim gecelerce uykusuz kaldım ağrıdan dolayı. Fakat kendisine kontrole gittiğimde gayet rahat ve umursamaz bir şekilde normal bu geçer dedi. Beni resmen kandırdı. Daha sonra şikayetlerim azalma olmayınca başka bir Prof.e gösterdi beni ve acilen ameliyata alınıp iltihaplı bölgenin temizlenmesi gerektiğini söyledi. Bir ay geçmeden 2. ameliyatımı oldum. Herşey düzelecek derken bu sefer de çene simetrimi bozmuş ve ağzım tam olarak kapanmıyor. Ortodonti doktorum da şu an ne yapacağını bilemiyor. Üçüncü bir ameliyat gerekebilir dedi. Sinirlerim o kadar bozuk ki ne yapacağımı bilmiyorum. Üstelik Kpss hazırlanma sürecimi mahvetti sınavıma çalışamıyorum. Psikolojim alt üst oldu. Ben bu kadar ilgisiz ve vicdansız asabi başka bir doktor görmedim. Bu doktora ameliyat olacaksanız iyi düşünün. Bir aylık tedavi sürem sayesinde 3 aya çıktı hatta yeni bir ameliyatla karşı karşıyayım şuan.

Geçmiş olsun çok üzüldüm. Şimdi durumun nasıl canım? Ameliyat gerektirecek kadar küçükmüydü çenen? Benim de gıdı ve küçük çene problemim vardı, çene hattım belirgin olmadığı için yüzüm yaşlı ve şişman duruyordu. Ama izmirde bulduğum bir plastik cerrah Saime Irkoren ameliyatsız çözdü. Acaba senin de ameliyatsız hallolabilir mi tekrar ameliyat çok meşakkatli iş çünkü :KK43:
istersen instagramdan foto konulmasına izin verdim ben bir bak. Benzer bir durumsa benim doktora bir danış.
drsaime adıyla instagramdan bulabilirsin canım.
Tekrardan çok geçmiş olsun.