Aile Planlaması Cerazette

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Tazeanne462

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2021
13
0
27
Dogum yapali 2 ay oldu ve 2 hafta once adetim bitti. Esimle iliskide geri cekilme yoluyla korundum. Yinede hamile kaldim suphesiyle korkuyorum. Cerazette kullanmaya baslasam ve hamile kaldiysam eger bunu onleyebilir mi . Ne yapmaliyim.

Dogum yapali 2 ay oldu ve 2 hafta once adetim bitti. Esimle iliskide geri cekilme yoluyla korundum. Yinede hamile kaldim suphesiyle korkuyorum. Cerazette kullanmaya baslasam ve hamile kaldiysam eger bunu onleyebilir mi . Ne yapmaliyim.
Cerazette ne bilmiyorum ama geri cekilme bir korunma yontemi değil. Esiniz bir zahmet kondom taksin kendine. Dogum kontrol hapiysa bu saatten sonra gecti artik. Ayin basindan beri kullanmaniz gerekti. Sizi her konuda sıkıntıya sokacak yeni bir süreç icin keske kendini biraz sorumlu hissetseydi esiniz bey.

Cerazette ne bilmiyorum ama geri cekilme bir korunma yontemi değil. Esiniz bir zahmet kondom taksin kendine. Dogum kontrol hapiysa bu saatten sonra gecti artik. Ayin basindan beri kullanmaniz gerekti. Sizi her konuda sıkıntıya sokacak yeni bir süreç icin keske kendini biraz sorumlu hissetseydi esiniz bey.
Bende cerazette kullanıyorum yedi aydır ama şimdiye kadar hiç adet olmadım ve sürekli sırt ağrısi bel ağrısı bazen yumurtalıklarda ağrı oluyo bu normal mi daha önce uzun süreli kullananlar oldu mu

Evet tabiki geri cekilmenin garanti bir yontem olmadigini biliyorum . Cerazette ise dogum kontrol hapi gibi birsey daha etkili diebilirim .

Doğumn 3. Ayında kullanmaya başladım 7 aydır kullanıyorum
Cerezetta oluşan gebeliği engellemez. Doktorum bana ilk 21 gün cerezetta ile birlikte ekstra korunma yöntemi de kullan çünkü 1 ay sonra tam etki ediyor dedi.. eğer hamile değilseniz ve kullanacaksanız 1 ay preservatif de kullanın

Bende cerazette kullanıyorum yedi aydır ama şimdiye kadar hiç adet olmadım ve sürekli sırt ağrısi bel ağrısı bazen yumurtalıklarda ağrı oluyo bu normal mi daha önce uzun süreli kullananlar oldu mu
Ben kullanıyorum 6 ayın sonunda adet oldum.. 1 seneye kadar adet olmamak normal kabul ediliyor

Benimde ağrılarım çok özellikle karın ağrısı ve bel ağrısı bende iki şekilde korunuyorum hem hab içiyorum hemde eşim geri cekiliyo seninde yumurtalıkların agriyomuydu hafif bı agri
Evet dedim ya kask ağrısı yaşıyordum. Özellikle hapa ara verdiğim zamanlar.
O ağrılardan korkup hep test yapardım. Şimdi 2 kere adet oldum rahatladım ama 3. Yü bekliyorum hala olmadım 🤷‍♀️

İnşallah bende olurum yedi aydır hiç olmadim
Emziryon musunuz ? Cerezettadan ziyade emzirmenin etkisi daha büyükmüş. Ben de 7 ay olmamıştım. 8. Ay oldum 3 gün sündü 9. Ay oldum 4 gün sürdü şimdi 10. Aydayım ara vereli bugün 3. Gün bekliyorum 😏😏 Umarım olursun sen de.. 🤲

Ama bu haba hiç ara vermeden içilmesi gerekiyo
Bana mı dedniz ? Ara dediğim 21 gün kullanıp 7 gün bırakıp 8. Gün tekrar başlamak.. Bu şekilde kullanmamı söyledi bana doktorum. O 7 günlük süreçte adet olacaksın dedi..

Ben şmdi neten baktm da aralksz kullanlyormuş bana niye ara ver dedii anlamadm. Gerçi kullanmını hemşire söyledi bana blmyor mydu acaba 🙄🙄🙄 ay ben 7 aydr şansa mı korundum acaba 😱😱😱 A Aysimaesma

X