Çevremdeki insanlar yüzünden özgüvenimi ve özsaygı ve sevgimi kaybettim

Haklısınız kendime değer vermeliyim sismanken veriyordum . Zayıflayınca bir haller oldu eşime . Sen çok değiştin kadın mı oldun vs diyor bana
Çünkü farkında değiştin, güzelleştin daha dinamik oldun, o da bunu manipule etmeye calısarak ezik bir psikolojiye girmenizi istiyor ve başarmak üzere. Silkelenin acilen, kendinizi beğendiğinizi aynada sesli söyleyin. Kendi farkında gayet de fıstık gibi kadın oldugunun

Annem ona böyle konuşulduğunda hemen beni arar üzüntüsünü söyler bir de . İşin içinden çıkamıyorum en çok sevmem gereken kişi kendimim buna engel olunuyor bırakmıyorlar beni . Kocam yakışıklı değil ve de şişman bakımsız annem de güzel değil ama ben kimseye bir şey demiyorum sürekli eziyorlar.
Ezik bir karakter de değilim ama öyle bir psikolojik şiddete maruz kaldım ki dışarı da karşı cins baktiginda çirkin oldgum için bakıyorlarmis gibi geliyor.aynaya bakıyorum çirkin değilim . Ama iç ses bana çok çirkin olduğumu söylüyor çünkü dolaylı yoldan annem de bunu söylemiş oldu.yuzume demedi ama vücuduma laf etti.kocam zaten hep asagiliyor yani demekki benim aynada gördüğüm hatalı diye düşünmeye başladım
O kocan kendine baksın ya
Sende desene kendine bak diye
Adama bak terbiyesiz
Öküz işte
Kadınların ruhundan anlamayan bir öküz resmen

Yazdıklarından anladığım kadarıyla senin degisiminle ilgili eşinin başka problemleri var. Senin bu yeni halin hiç işine gelmemiş beyefendinin. Bunu yapmak çok zor ama lütfen onun söylediklerini icsellestirme.
Kırıldığını elbette belli et ama taviz verme bu kadar benim kadinligimi benim kilomu benim giyimimi bu saatten sonra bırak ta ben düşüneyim de geç. Lütfen artık bu konuları kapatalım de. O şimdi seni sindirmek için böyle davranıyor. Sürekli gündelik yasaminizda her daim bunlar konusulmuyordur sanirim. Hangi zamanlarda bu tavrı takiniyor gözlemle. Tetikleyen şey ne. Bu cümleleri sana neye istinaden söylüyor.

Değişimimle ilgili kesinlikle.kisi kendinden bilir işi demisler.her gördüğü kadına ağzının sularını akitarak baktığı icin başkası da bana bakacak diye korkuyor bence.cunku eski halim onun konforunu bozmuyordu.biri bakacak diye beni aşağı çekiyor.gezmeye gittiğimizde birilerinin baktigini görünce o an hakarete başlıyor.seni keserim atarım vs gibi şeyler söylüyor aşırı açık giyinmiyorum.giyinsem bile deme hakkı yok fakat işte normal bir erkek yanında eşine bakildiginda bakan kişiye bir bakış atar ve rahatsızlığını belirtir . Benim eşim bana,bakan kişinin de duyacağı şekilde hakaretler tehditler sıralıyor.

Konu o kadar karisik ki hic bir sey anlamadim. Madem obez sinirindasiniz niye crop giyiyorsunuz. Yada 38 bedenseniz bu nasil obez sınırı. Zamanlar mi farkli. Hepsi birbirine karisti.

Çünkü farkında değiştin, güzelleştin daha dinamik oldun, o da bunu manipule etmeye calısarak ezik bir psikolojiye girmenizi istiyor ve başarmak üzere. Silkelenin acilen, kendinizi beğendiğinizi aynada sesli söyleyin. Kendi farkında gayet de fıstık gibi kadın oldugunun
Evet aslında guzellestim.esim ve ann hariç herkesten güzel sözler iltifatlar duyuyorum.haklisiniz kendi konforu bozulmasın diye beni eski halime cevirmeye çalışıyor

Teşekkür ederim moralim bozuk olduğu için hızla yazdım uygun zamanda duzenleyecegim.suan kilo problemim yok pek 38 bedenim .manken değil manken gibi normal kızları eklemişti yani bunu yaparken beni asagiladi.sorun beni aşağılayıp başkalarını yuceltmesi.burada bahsetmemişim ama iyi giyinmemi de istemiyor ama iyi giyimli kadınlara bakıyor sürekli.cirkin hissettirip soyutlamak istiyor.ben de beni kırmak üzmek hayata küstürmek istedikleri için kiriliyorum

ama belki de bu sizin fikrinizdir sadece yani sizi hayata küstürmek için neden uğraşsınlar

beni depresyona itiyorlar diyorsunuz da onlara bu ortamı siz yaratıyorsunuz gibi geldi

annenizin huyunu biliyorsunuz ama ona kilonuzdan dert yanıyorsunuz mesela

lekeyi umursadığınızı gösteriyorsunuz

örneğin manken gibi kadınlara bakınca sizi nasıl aşağılayıp çirkin hissettiriyor ki

manken gibi kadınlara ben de bakıyorum

ben sizin gibi 38 beden de değilim hatta

ama hiç kendimi çirkin hissettirilmiyorum çünkü güzel olmak gibi bir kaygım yok

örneğin manken yahut 20li yaşlarının başında olan bir kızın giydiği kıyafetleri giymeye özenmiyorum ona çok yakışmış olabilir ama bana yakışmayabilir o kişi benim rakibim değil ki

ya da daha gündelik iş arkadaşıma çok yakışan kıyafet bana yakışmayabilir ama iş arkadaşım ile güzellik yarışına neden gireyim ki ben işimde iyi olayım yeter varsın o güzel olsun

hayata küsmek dediğiniz nedir

50 kg da olsum 80 kg da

hiç hayata küsme moduna girmedim kilolarım için ama işsiz kaldığımda dibe çekildiğimi hissettim vs

yani güzelliği, fiziği, neden bu kadar umursuyorsunuz

bence beden algınızda muhtemelen gençliğinizden kalma, annenizin kilolulara dair düşüncelerinin de temel olduğu travmalar olabilir

psikolojik destek almalısınız, belki iyi gelir, o beni iyileştirse de bunlar yeniden hasta eder diyorsunuz da siz önce bir iyileşin, belki şimdi taktıklarınızı o zaman takmazsınız

sorun artık kilo değil
sorun sizin kendi düşünceniz
ne kadar zayıflasanız da kendinizi hala şişman çirkin vs buluyorsunuz
şişman olmanız olmamanız fark etmiyor
ne kilolu insanlar var o kadar kendinden eminler ki kimse tek bir laf edemiyor.
hayat şöyle bir şey; siz üzgünken teselli bekliyorsunuz ama siz kendinize acıdıkça insanlar üstünüze geliyor
siz kendinize acımayı bırakın bi hele artık
güzel olduğunuza bir inanın
kim ne derse desin sen kendine bak deyin yahu
annenize de gerekirse deyin eşinize de.
valla anne çok beğeniyorum ben kendimi deyin hiç öyle ağlama mağlama bağlamayın kendinizi.
çocuk doğurmuşsunuz bir de kilo vermişsiniz bunu yapan insan emin olun kendine güvenmeyi de becerebilir.
ben olsam anne senin de kırışıkların belli olmaya başladı iyicene bir güzel krem alalım artık sana falan derim. Hele eş... Kesin kıskanıyor seni, bu kadın da güzelleşti eyvah eyvah diyodur içinden

Konu o kadar karisik ki hic bir sey anlamadim. Madem obez sinirindasiniz niye crop giyiyorsunuz. Yada 38 bedenseniz bu nasil obez sınırı. Zamanlar mi farkli. Hepsi birbirine karisti.
Hayır yanlış anlaşıldım sanırım.eskiden obez sınırındaydim.ben 9 yıllık evliyim annem hep mutluyum sanıyordu.ben de en başından anneme anlatıyordum o an.suan 38 bedenim ama hala kilo veriyorum.6 kilo falan fazlam kaldı.yakisiyor da giydiğim ama annem hıc kilo vermediği hiç kilo problemi olmadığı gibi şişman veya daha önce şişman olmus birinin psikolojisinden anlamıyor.hatta annem şişman nazisidir.esim de öyle hep dalga geçer sismanlarla ama bnimle evlendi.simdi kendisi obezite sınırında ama beni begenmiyor yani annem de kocam da öküz patavatsız sanırım

sorun artık kilo değil
sorun sizin kendi düşünceniz
ne kadar zayıflasanız da kendinizi hala şişman çirkin vs buluyorsunuz
şişman olmanız olmamanız fark etmiyor
ne kilolu insanlar var o kadar kendinden eminler ki kimse tek bir laf edemiyor.
hayat şöyle bir şey; siz üzgünken teselli bekliyorsunuz ama siz kendinize acıdıkça insanlar üstünüze geliyor
siz kendinize acımayı bırakın bi hele artık
güzel olduğunuza bir inanın
kim ne derse desin sen kendine bak deyin yahu
annenize de gerekirse deyin eşinize de.
valla anne çok beğeniyorum ben kendimi deyin hiç öyle ağlama mağlama bağlamayın kendinizi.
çocuk doğurmuşsunuz bir de kilo vermişsiniz bunu yapan insan emin olun kendine güvenmeyi de becerebilir.
ben olsam anne senin de kırışıkların belli olmaya başladı iyicene bir güzel krem alalım artık sana falan derim. Hele eş... Kesin kıskanıyor seni, bu kadın da güzelleşti eyvah eyvah diyodur içinden
Ben annemin kirilmasindan çok korkuyorum ona karşı her zaman çok dikkatli konuşmaya çalışırım ama sanırım salak olarak görmeye mi başladılar nedir bilmiyorum.obezken de kendimi beğenirdim. Kilo verirken de begeniyordum ta ki eşim durdik yere hakaretlere başlayana kadar.hic sebebi yokken başladı asagilamalara.aslinda kendini yine de seven bir insanım bırakmıyorlar beni.surekli asagiliyor eşim işte annem de böyle yapti üstüne tuz biber oldu.esimle böyle problem olmasa veya annemin haberi olmasa alınmazdim biliyor ne çektiğimi gözünün önünde ağlamışım bir gun önce o yine gelip ertesi gün beni yine yıkıma sürüklüyor

Hayır yanlış anlaşıldım sanırım.eskiden obez sınırındaydim.ben 9 yıllık evliyim annem hep mutluyum sanıyordu.ben de en başından anneme anlatıyordum o an.suan 38 bedenim ama hala kilo veriyorum.6 kilo falan fazlam kaldı.yakisiyor da giydiğim ama annem hıc kilo vermediği hiç kilo problemi olmadığı gibi şişman veya daha önce şişman olmus birinin psikolojisinden anlamıyor.hatta annem şişman nazisidir.esim de öyle hep dalga geçer sismanlarla ama bnimle evlendi.simdi kendisi obezite sınırında ama beni begenmiyor yani annem de kocam da öküz patavatsız sanırım

hımm olayın değişik bir boyutu
acaba eşin kilo aldığı için içten içe sana kızıyor olabilir mi?
anneni de o kadar kristal vazo gibi düşünme
ben de annem çok zor bir sürecinde iyiden iyiye beni ruhsal kum torbası olarak görmeye başlamıştı bir dönem
bir açtım ağzımı yumdum gözümü sonra da darıldı ama hiç geri adım atmadım çünkü herkesin bir sınırı vardır.
sonra şu an gayet iyiyiz. insan bazen sınırını aşabiliyor kim olursa olsun.

Haklısınız evet cevap verdim ama vicdan azabı çekiyorum annemi üzdüm diye
Bu dunyada üzeni takmicaksin ne lan bize ölüm yokmu bosversene.

Neden seninle evlenmis madem begenmiyor bosansin o manken gibi kizlar burnunun ucuyla bakmaz esine hodük.

Calis bosan ve hayatini 0 dan Kur kilo ver sadece kendin icin kilo zor olur yillarini alir ama geç kalmadan basla .

Bu dünyaya bir daha gelmiceksin diğer herkes gibi .Mutlu olmak en büyük hakkin onundeki tek Engel kilo degil seni assalayip kendi eksikliklerini kapatmaya calisan rezil insanlar.

Kendine hedefler koy ve listenden şasma

hımm olayın değişik bir boyutu
acaba eşin kilo aldığı için içten içe sana kızıyor olabilir mi?
anneni de o kadar kristal vazo gibi düşünme
ben de annem çok zor bir sürecinde iyiden iyiye beni ruhsal kum torbası olarak görmeye başlamıştı bir dönem
bir açtım ağzımı yumdum gözümü sonra da darıldı ama hiç geri adım atmadım çünkü herkesin bir sınırı vardır.
sonra şu an gayet iyiyiz. insan bazen sınırını aşabiliyor kim olursa olsun.

he bu arada sen bana öyle dedin ühü ühü tarzında değil
asla ağlamak yok
aplamak yok rocky sakın!

o dediğin kız kimmiş ne yapmış o
sen elalemi öveceğine kendi kızınla gurur duy, falan tarzı kendi yaptıklarını övecek şekilde...
İşte nelerde başarılıysan böyle abarta abarta ama kendinden emin bir şekilde

Bakın eşiniz kesinlikle özgüveni düşün ve kompleskli birisi, eminim hayatta kendini sizden aşağıda gördüğü bir çok konu var bu yüzden de sürkli sizin özgüveninizi kırıyor.

ama belki de bu sizin fikrinizdir sadece yani sizi hayata küstürmek için neden uğraşsınlar

beni depresyona itiyorlar diyorsunuz da onlara bu ortamı siz yaratıyorsunuz gibi geldi

annenizin huyunu biliyorsunuz ama ona kilonuzdan dert yanıyorsunuz mesela

lekeyi umursadığınızı gösteriyorsunuz

örneğin manken gibi kadınlara bakınca sizi nasıl aşağılayıp çirkin hissettiriyor ki

manken gibi kadınlara ben de bakıyorum

ben sizin gibi 38 beden de değilim hatta

ama hiç kendimi çirkin hissettirilmiyorum çünkü güzel olmak gibi bir kaygım yok

örneğin manken yahut 20li yaşlarının başında olan bir kızın giydiği kıyafetleri giymeye özenmiyorum ona çok yakışmış olabilir ama bana yakışmayabilir o kişi benim rakibim değil ki

ya da daha gündelik iş arkadaşıma çok yakışan kıyafet bana yakışmayabilir ama iş arkadaşım ile güzellik yarışına neden gireyim ki ben işimde iyi olayım yeter varsın o güzel olsun

hayata küsmek dediğiniz nedir

50 kg da olsum 80 kg da

hiç hayata küsme moduna girmedim kilolarım için ama işsiz kaldığımda dibe çekildiğimi hissettim vs

yani güzelliği, fiziği, neden bu kadar umursuyorsunuz

bence beden algınızda muhtemelen gençliğinizden kalma, annenizin kilolulara dair düşüncelerinin de temel olduğu travmalar olabilir

psikolojik destek almalısınız, belki iyi gelir, o beni iyileştirse de bunlar yeniden hasta eder diyorsunuz da siz önce bir iyileşin, belki şimdi taktıklarınızı o zaman takmazsınız
Ben 29 yaşındayım.mankenlere bakması konu değil.facebooktan benimle evliyken eklemiş birilerini.benimle dışarıdayken de başka kızları süzüyordu bakıyordu.gozu disaridaydi haliyle şişman olunca insan daha da inciniyor.anneme hiç kilo muhabbeti yapmadim.sismanken sismanligima hiç ağlamadım.kimseye bu konuda bir şey söylemedim.kilo vermeye başladım sadece.giyimim kusamim değişti.guzel giyinmeye başladım.ve asagilamalar başladı.ben asagilamadan biraz uzaklaşayim dedim anneme gittim annem de böyle şeyler soyledi.kendimi neden depresyona sokayım en son 10 yaşındayken suanki kilomdaydim.suan en iyi halimdeyim.oyle bir degisimki beni akrabalarım arkadaşlarım bile tanımadılar.haberi olmayan insanlar ben olduğuma inanamadilar.50 kilo verdim ben.ona rağmen çok sarkık falan değilim.ama insanın ağzından hiç mi iyi bir şey çıkmaz? Annem ne çektiğimi bildiği halde yaoti kocam şuan umrumda bile değil annemin yaptığı beni daha çok kırdı.mankenlere ben de bakıyorum vs defilelerini çok severim izlerim ama konu o değil.adam herkese bakıyor ucana kaçana sonra da giyimime karışıyor.baktigi kızlardan çirkin olmamı istiyor benim yanımda bakıyor onlara benim de bakımsız olmamı istiyor umarım anlayabilmişimdir şimdi

he bu arada sen bana öyle dedin ühü ühü tarzında değil
asla ağlamak yok
aplamak yok rocky sakın!

o dediğin kız kimmiş ne yapmış o
sen elalemi öveceğine kendi kızınla gurur duy, falan tarzı kendi yaptıklarını övecek şekilde...
İşte nelerde başarılıysan böyle abarta abarta ama kendinden emin bir şekilde
Haklısınız bakıyorum başka annelere çocuğunu sonuna kadar korur.benimki çocukluğumdan beri yem ediyor birilerine.mutevazi insanı ezmeyi seviyorlar.50 kilo verdim tek başıma bu bile başarı.bir de bilmediği konularda konuşması beni deli ediyor.kilo vermekle ilgili en ufak bilgisi yok ama fikri çok

Bu dunyada üzeni takmicaksin ne lan bize ölüm yokmu bosversene.

Neden seninle evlenmis madem begenmiyor bosansin o manken gibi kizlar burnunun ucuyla bakmaz esine hodük.

Calis bosan ve hayatini 0 dan Kur kilo ver sadece kendin icin kilo zor olur yillarini alir ama geç kalmadan basla .

Bu dünyaya bir daha gelmiceksin diğer herkes gibi .Mutlu olmak en büyük hakkin onundeki tek Engel kilo degil seni assalayip kendi eksikliklerini kapatmaya calisan rezil insanlar.

Kendine hedefler koy ve listenden şasma
Beni en iyi anlayan siz oldunuz teşekkürler.bakmazlar tabiki kendisini nasıl görüyor bilmiyorum.ben ona çok aşık oldgum icin çok simarttim sanırım artık hislerim bitti.herkes öyle sevecek sanıyor .o kadar vizyonsuzum ki mutluluk bile istemiyorum hayattaki tek isteğim daha fazla mutsuz olmamak yani bu hale getirdi beni .ayrılsam rahatlayacagim biliyorum omzumda yükle dağ tirmanisi yapıyormuşum da ellerime basiyorlarmis gibi hissediyorum

Bakın eşiniz kesinlikle özgüveni düşün ve kompleskli birisi, eminim hayatta kendini sizden aşağıda gördüğü bir çok konu var bu yüzden de sürkli sizin özgüveninizi kırıyor.
Dışarıda görünmez gibi olduğunu hiç bir kadinin ona bakmadığını hatta kafasını çevirdiklerini söyledi.onceden ben şişman olduğum için yanımda görece daha iyi duruyordu kendince şimdi zayıfladım tarzım değişti kendisini kötü hissediyor diye düşünüyorum bah işte çirkin olmadığımı biliyorum da nasıl hala öyle sanıyorum çok tuhaf bişey bu

X