Çevremdeki insanlar yüzünden özgüvenimi ve özsaygı ve sevgimi kaybettim

Eşiniz sizin resmen kilolu ve bakımsız biri olmanızı istiyor. Sizi çekemiyor. Çünkü daha şık, daha bakımlı olursanız onu beğenmeyeceginizden korkuyor. Özgüvensiz pislik.

Eşiniz çok kompleksli ve geçimsiz bir adam. Sorunlu olan o sizi de hasta etmiş.
Neden sürdürüyorsunuz evliliğinizi var mı elle tutulur yanları?
Hadi anneyi atsan atılmaz satsan satılmaz.. Mesafe konar bi şekilde sınır çizilir ama eş?
7/24 evde modunuzu düşüren , size ket vuran, yaşam enerjinizi sömüren bir şey. İnsan bile demiyorum dikkat ederseniz.
Normal bir insan eşini destekler, motive eder, yüceltir ve taktir eder.

Hayır yanlış anlaşıldım sanırım.eskiden obez sınırındaydim.ben 9 yıllık evliyim annem hep mutluyum sanıyordu.ben de en başından anneme anlatıyordum o an.suan 38 bedenim ama hala kilo veriyorum.6 kilo falan fazlam kaldı.yakisiyor da giydiğim ama annem hıc kilo vermediği hiç kilo problemi olmadığı gibi şişman veya daha önce şişman olmus birinin psikolojisinden anlamıyor.hatta annem şişman nazisidir.esim de öyle hep dalga geçer sismanlarla ama bnimle evlendi.simdi kendisi obezite sınırında ama beni begenmiyor yani annem de kocam da öküz patavatsız sanırım
Heh. Teshisi koyduğuna gore tedaviye gec. Hayat enerjini dusuren herkesi hayatindan cikar. Kocan veya annende olsa.

Eşiniz çok kompleksli ve geçimsiz bir adam. Sorunlu olan o sizi de hasta etmiş.
Neden sürdürüyorsunuz evliliğinizi var mı elle tutulur yanları?
Hadi anneyi atsan atılmaz satsan satılmaz.. Mesafe konar bi şekilde sınır çizilir ama eş?
7/24 evde modunuzu düşüren , size ket vuran, yaşam enerjinizi sömüren bir şey. İnsan bile demiyorum dikkat ederseniz.
Normal bir insan eşini destekler, motive eder, yüceltir ve taktir eder.
Evet dediğiniz gibi sürekli modumu düşürüp umursamazca da vakit geçiriyor sonra da ben üzüldüm diye negatif olmakla suçluyor.evliligimi sürdürme nedenim şuan mecburiyet.pandemi sebebiyle çocuğumu düzenli şekilde kreşe verip ise giremeyecegim için beklemek zorundayim.kendimi maddi yönden güvende hissettgimde bosanacagim çünkü gerçekten yürümüyor .bu evlilik değil zaten seviyesiz kötü bir birliktelik

Eşiniz sizin resmen kilolu ve bakımsız biri olmanızı istiyor. Sizi çekemiyor. Çünkü daha şık, daha bakımlı olursanız onu beğenmeyeceginizden korkuyor. Özgüvensiz pislik.
Aynen de öyle. Oysaki tek istediğim şey beni sevmesiydi.hata bende demekki bu kadar vizyonsuz olursam olacağı buydu. Fazla değer verdim aşağı gördü beni.buza çevirdi duygularım bitti resmen

Merhaba arkadaşlar.kendimi bildim bileli hep sismandim çocukluğumda bile sismandim.yetiskin zorbaligina çok maruz kaldım üstelik maruz kalırken annem de yanımda olmasina rağmen ağzını açıp bir şey demedi.yine de hayatıma kendimi daha az severek başlamış oldum ama yine de ozguvenim vardı mutluydum benim için çok önemli değildi.evlendim çocuk doğurdum ve kilo vermeye karar verdim oldukça zayıfladım artık normal bir vücuda sahibim.giyimim de değişti daha bakımlı ve şık oldum ve olmaya çalışıyorum.bu süreçte eşim de bana karşı çok değişti beni çok aşağılamaya başladı.kadinligima görünüşüme her detayima laf söylemeye başladı.sirtimda stres kaynaklı olduğunu öğrendiğim ve tedaviye başladığım annemde ve bir kaç akrabamda da olan lekeler oluşmaya başladı.bundan annem de eşim de haberdar.ben kusurlarıma değil iyi olan yerlerine odaklanmak istiyorum kendimi sevmek istiyorum ama eşimin davranışlari sebebiyle çok yaralandım kendimi ucube gibi görmeye başladım bir yandan da aslında öyle olmadığımi da bilsem de artık kendimden nefret ediyorum.yine bir gün eşimin yoğun hakaret ve asagilamalari sonucu aldım çocuğumu biraz uzaklaşmak adına anneme gittim.esimle yaşadığım seylerin tamamını biliyor.sirtimdaki lekeyi de zaten biliyor.henuz daha yeni içeri girmişken çantamı dolaba koyarken arkama geçip alaycı bir tavırla geçmiş olsun sende de lekeler var dedi.zaten asagilanarak ağlayarak kendimi o eve atmışım.bana bunu söyledi içime attım bişey demedim akabinde hiç tanımadığım bir arkadasinin hiç tanımadığım gelinini bana gösterip güzelliğini övdü aynı 5 dakikalık zaman dilimi içerisinde oluyor tüm bunlar.ayni gün ben ağlayarak eşimin bana sarfettiği sözleri anlatıyordum evliyken manken gibi yabancı kızları sosyal medyada ekledigini o zamanlar obez sınırında olduğum icin daha fazla incindigimi gururumun çok daha fazla yaralandığını anlatırken o eşime hak verir tarzda konuştu herkes güzele bakarmis ne varmış.beni seviyormuş ki yanimdaymis..çünkü annem şişman düşmanı.o gün lavaboda gizli gizli ağladim eşime kizmamaya karar verdim annem bile böyle davranıyorsa elin oğlu ne yapmaz diye düşündüm.iki gün sonra crop bluz ve şort giymiştim denize gidecektik hala kilo verme sürecindeyim karnım biraz gevşek ama abartı değil ki oladabilirdi manken olmak zorunda değil kimse ama ben zaten dış görünüş konusunda inanılmaz ozguvensiz bir halde oldugum için daha çok alınacak durumdayken annem geldi bana karnın gevşek minvalinde bir şeyler söyledi.bu kadın hayatında bir kilo bile vermemiş hiç kilo problemi çekmemiş bir insan.cok kolay atıp tutuyor yok daha fazla kilo verme yok oran gevşek buran gevşek..sinir krizi geçirdim o gün.kendimi öldürmek istiyorum her zaman istiyordum ama artık daha fazla istiyorum.ya bir insanın annesi neden bunu yapar.esim tarafından asagilandigimi bilmese yine bisye demeyecektim ama biliyor perişan durumdayım.depresyondan da çıkamıyorum psikiyatriste gitsem depresyon tedavisi için ilaç kullansam dahi fayda göreceğimi sanmıyorum çünkü içsel nedenlerle girmiyorum beni zorla sokuyorlar oyun oynuyorlar benimle.annem ben kriz geçirirken bana çevreyi neden takıyorsun kimsenin lafını takma kendini sev dedi alay eder gibi.. sırtımdaki lekeyi de gormemisimdir diye söylemismis biliyor zaten biliyordu.velevki bilmiyorsun dedim elinde çözüm var mı ben zaten bu durumdayken daha beter hale getiriyorsun beni dedim.evime geçtim şimdi işte birazda eşim asagilasin demekki asagilanmaya layık bir insanım.bir insan annesi tarafından bile çirkin, aldatilmaya asagilanmaya layık görülüyorsa vardır bir sey.o yüzden kendimi daha da aşağılık görmeye başladım.baska kızı övmek için efor harcadı beni de yerin dibine soktu ben bu insanlara ne yapıyorum da bana böyle davranıyorlar eşime aşıktım annemi aşırı derece de kaybetme korkusu yaşayan bir insanım üstelik.icimi dökmek için yazdım yazın hataları vs varsa kusura bakmayın.
Merhaba buraya henuz uye oldum, bu yaziyi okuyunca cevap vermek zorunda hissettim. Klise olacak onlari bosver diyemiyorum. Insan annesinden Yara alinca cidden cok derin oluyor , uzuluyoruz. Cok sey demek istiyorum. Bence siz kendinizi begenmediginizi ( aciginizi) file getirince etraftakiler hic acilmiyor. Eminim cok guzelsiniz cunku iyi niyetlisiniz, anlam veremeyisinizde ondan Bence. Ben yillarca savastim, anlamaya calistim Annemi cok cok.uzuldum, artik 40 I gectim. Anliyorum artik Anne ye kotu demeyi yakistiramiyoruz , Anne diye de laflarini cok icsellestiriyoruz. Ama artik dusunuyorum ki. Bir Anne kiskanc, Narsist kotu bir anneyse Ben hayatimin geri Kalanini da onun dediklerine uzulerek geciremem, kendi dunyasinda negatifce yasasin. Kendimi Severim, samimi iyi niyetli dostlarimi gercekten dinlerim, kotu niyetlilere gelince annemde olsa kendi kendine konussun diyorum( icimden Hala bir Anne nasil Boyle olur? Sorusu hep var ama Boyle anneler var malesef. En iyisini kendiniz icin siz bilirsiniz, suslenin, puslenin isterseniz kilolu olun ister zayif o gun kendinizi Mutlu edin. Anne veya es bisey dese de, laylaylom giyinin cikin onlara hic belli etmeyin. Ben de sizin gibi zayifliklarini hemen dile getiren biriyim ama baxilarina acik olmak iyi olmuyor. Bi kere annenizden gencsiniz metobolizma daha iyi calisir IF le verirsiniz, Ben yaptim 3 Ayda 9 kilo gitti. Hergun aksam 5 te yemeyi birakin sizin enerjinizi dusurmelerine izin verirseniz stres hormonlariniz yukselecek daha cok yemek isteyeveksiniz. Aksam 5 ten sonra sekersiz ne bulsaniz icin yatin , guclu oldugunuza, iyi niyetli oldugunuza eminim. Baskalarinin sizi etkilemesine izin vermeyin

Aynen de öyle. Oysaki tek istediğim şey beni sevmesiydi.hata bende demekki bu kadar vizyonsuz olursam olacağı buydu. Fazla değer verdim aşağı gördü beni.buza çevirdi duygularım bitti resmen
Evli kalmak zorundaysaniz eger , daha cok kendinizi Mutlu edecek anlar gecirin, kendinizi cok sevin. Once karsi taraf sever mi, memnun kalir mi diye bakmayin. Esiniz odakli yasamayin. Bakimli ve guzel oldugunuza , olabileceginize eminim. O Zaman da siz AAA gobegin mi.cikmis diyim😃 hic tarzim degildi insanlara onlar gibi yapmak ama Narsist veya empatik olmayanlara artik yapmaya calisiyorum, yapmaliyiz.

Teşekkür ederim moralim bozuk olduğu için hızla yazdım uygun zamanda duzenleyecegim.suan kilo problemim yok pek 38 bedenim .manken değil manken gibi normal kızları eklemişti yani bunu yaparken beni asagiladi.sorun beni aşağılayıp başkalarını yuceltmesi.burada bahsetmemişim ama iyi giyinmemi de istemiyor ama iyi giyimli kadınlara bakıyor sürekli.cirkin hissettirip soyutlamak istiyor.ben de beni kırmak üzmek hayata küstürmek istedikleri için kiriliyorum

Ver mahkeme cebini eline aklı başına gelsin
Kocan iğrenç bir insan, basbayağı cinsi sapık ona buna salya akıtıyor😡 Ben olsam sokağa atmıştım çoktan ş.refsize bak

X