çevremdekilerin tepkisinden çekiniyorum. siz saç bakımı ve güzellik hizmetleri bölümü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Epilasyon bir derece ama estetisyenlik için şahsen ben 4 yıl okul okumuş insana gitmem. Ben küçük bir şehirde yaşıyorum,ona rağmen her yer doktor. Cilt bakımını bile doktorlar yada yardımcıları yapıyor artık. Doktor yardımcısı olabilirim, tanıdığım var, kliniği olan doktorla olur diyorsan bir derece ama sadece ablayla olacak iş değil. Kendi adıma konuşayım ben doktoru olmayan, bir binanın bir katında olan yerlere gitmem. Bunun için bu kadar okul okumaya gerek yok , dediğim gibi halkeğitim kursu bile var. Eğer yeteneğiniz varsa ben kesinlikle gastronomi diyorum. Dünyanın her yerinde iş bulursun çünkü
herkes instagramda reklamini goruyordur merkezi ankara cukurambarda olan bir guzellik merkezi var. turkiyenin her yerinde varmis boyle imparatorluk gibi. cakma buz lazer falan yapiyorlar. :KK70:

benim bir kez kalici ojemi cikarttirmam gerekti o taraftaydim, parayi biraz fazla verince randevusuz aldilar profesyonelligi dusun. kizlarla konusurken bana iki yillik adalet bitirdiklerini soylediler ben bu isin okulu var mi demistim. is basvurusunda bulunuyorlarmis, 15 gunluk sertifika programina katiliyorlarmis, sonra hop estetisyensin. kasi da o aliyor, lazeri de o yapiyor, kalici ojeyi de o cikariyor hepsi her isi yapiyor yani. bu kadar degersizlesmis bir sektorun okulunu okumak cok mantiksiz. kaliteli elemana ihtiyaci yok ki adamlarin, yolunu bulmuslar zaten.

Epilasyon bir derece ama estetisyenlik için şahsen ben 4 yıl okul okumuş insana gitmem. Ben küçük bir şehirde yaşıyorum,ona rağmen her yer doktor. Cilt bakımını bile doktorlar yada yardımcıları yapıyor artık. Doktor yardımcısı olabilirim, tanıdığım var, kliniği olan doktorla olur diyorsan bir derece ama sadece ablayla olacak iş değil. Kendi adıma konuşayım ben doktoru olmayan, bir binanın bir katında olan yerlere gitmem. Bunun için bu kadar okul okumaya gerek yok , dediğim gibi halkeğitim kursu bile var. Eğer yeteneğiniz varsa ben kesinlikle gastronomi diyorum. Dünyanın her yerinde iş bulursun çünkü
Doktor olan yere bile hemen girilmez. Iyi araştırma gerek. Haberlerde neler duyuyoruz.

Merhaba, ben YKS'ye hazırlanıyorum gastronomi (4 yıllık) okumak istiyordum fakat bugün ablam güzellik uzmanlığı düşünebilirsin bende kurslarını almaya başlayacağım estetisyenlikle ilgili ilerde beraber bir dükkan açarız dedi. fakat saç bakımı ve güzellik hizmetleri bölümünde (2 yıllık) iş olanağı nasıldır? çevremdeki insanların puanın başka bir şeye yetmedide bunu seçtin diye ön yargılarındanda çekiniyorum? ne düşünüyorsunuz?
Ne ablanın önerisine ne de çevrenin ne diyeceğini umursama.Gerçekten ne olmak istiyorsan onu ol.Seçilen meslek insan hayatını o kadar çok etkiliyor ki...Çevren bile büyük ölçüde ona göre şekilleniyor.Yaşayacağın tek bir hayatın var gönlünce yaşa,o ne düşünür bu ne der kaygısıyla değil.Ben de çok başarılı bir öğrenciydim herkesin beklentisi dr olmamdı ama ben istemiyordum başka birşey okudum ve çokta mutluyum iyi ki öyle yapmışım keyifle yaptığım bir mesleğim var.

Çevreden ziyade ne istediğin önemli. Ama şöyle düşün, bu bölümü her zaman okuyabilirsin. Ama hayalin gastronomiyse asla ablanın lafiyla hareket etme. 2 gün sonra vazgeçtim derse ne yapacaksın

Yanlış anlamayın ama bir sürü güzellik ile ilgili sertifika veren yerler var.cogu insan üniversite okumadan guzelllik uzmanı vb. Oluyor diğer bölüm olsun demiyorum ama güzellik sektörü doldu benim fikrim

O çevre erkek arkadaş ve ailesi falansa sakın ha güvenip de hayatına yön verme. İçinden geleni yap, mutlu olacağın işe yönel. Erkek arkadaşla evlensen de boşanma ihtimalin var, ailesi desen zaten surat burmaya gelmez. Ama mesleğin seni yarı yolda bırakmaz.

X