Çeyize bardak alırken

dinora

Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2022
153
436
Merhaba hanımlar,

Evlilik hazırlığı yapılırken yemek ve çatal-kaşık-bıçak takımları için günlük ve misafirlik olarak iki ayrı takım alındığına sıkça rastlıyoruz. Ben de öyle yapmayı tercih ettim. Misafir takımlarımı zaten nadiren kullanacağımdan evladiyelik olur, beni uzun seneler götürür diye düşündüm. Sıra bardak takımı almaya gelince ise duraksadım. Bardaklar da çok sık kullanılan ve makineye girdikçe parlaklığını yitiren parçalar. O bakımdan misafir için ayrı bardak takımı aldınız mı, ne tavsiye edersiniz bir sorayım dedim. Fikirler için teşekkürler şimdiden.

Merhaba hanımlar,

Evlilik hazırlığı yapılırken yemek ve çatal-kaşık-bıçak takımları için günlük ve misafirlik olarak iki ayrı takım alındığına sıkça rastlıyoruz. Ben de öyle yapmayı tercih ettim. Misafir takımlarımı zaten nadiren kullanacağımdan evladiyelik olur, beni uzun seneler götürür diye düşündüm. Sıra bardak takımı almaya gelince ise duraksadım. Bardaklar da çok sık kullanılan ve makineye girdikçe parlaklığını yitiren parçalar. O bakımdan misafir için ayrı bardak takımı aldınız mı, ne tavsiye edersiniz bir sorayım dedim. Fikirler için teşekkürler şimdiden.

Konunuzu hatalı bölüme açmışsınız.

Merhaba. Ben almıştım misafir takımı denilen şeyi hatta aşkı memnuda gördüğüm hafif kesme takımı yaptırmıştım özel olarak. Ancak misafirliği falan yok gündelik kullanıyorum kendim de ondan içiyorum gelene de onla sunuyorum. 😀

Evet ben aldım. Misafir için kadeh ve su bardağı seti oluşturdum Madame Coco ya da English Home'dan. Ama günlük için de sıradan bardaklar almıyorum. Lav odin, paşabahçe elysia güzel seriler.
Ben de Paşabahçe'nin serilerini çok beğeniyorum, Allegra setini alacaktım, arkadaşım bunları günlük kullanacağına emin misin diye sorunca kafam karıştı. Oysa beğendiğim bardağı kırk yılda bir misafir gelince kullanmayı pek de istemiyorum.

Merhaba. Ben almıştım misafir takımı denilen şeyi hatta aşkı memnuda gördüğüm hafif kesme takımı yaptırmıştım özel olarak. Ancak misafirliği falan yok gündelik kullanıyorum kendim de ondan içiyorum gelene de onla sunuyorum. 😀
Bundan sonra Aşkı Memnu yemek sahnelerini daha dikkatli izleyeyim, merak ettim :)

Ben de Paşabahçe'nin serilerini çok beğeniyorum, Allegra setini alacaktım, arkadaşım bunları günlük kullanacağına emin misin diye sorunca kafam karıştı. Oysa beğendiğim bardağı kırk yılda bir misafir gelince kullanmayı pek de istemiyorum.

Bundan sonra Aşkı Memnu yemek sahnelerini daha dikkatli izleyeyim, merak ettim :)
Dur atayım. 😀

Merhaba hanımlar,

Ben almamıştım. Sonradan bimden 6lı güzel bir takım almistim misafire onu çıkarıyordum. Desenli yaldızlı olan şeyler makinede yıkanmiyor sanırım ben uğraşamam elimde yikamayla.

Ben de aldım ama su takımı ya da kristal takım diye satılanlardan değil. Makinada zarar görmeyecek beğendiğim öyle alelade şık bir takım aldım. Yinede makinada solmasın diye çok makinaya koymamaya çalışıyorum.

Alıp almama konusu aileniz,çevreniz, misafir durumunuz göz önüne alınarak değişir. Ama bence olmalı.Ben süs gibi köşede bekleyen hiçbir şeyi sevmiyorum,minimalist yaşamaya özen gösteriyorum bu sebeple evet aldım ama kendim de kullanıyorum,misafire de çıkarıyorum.

Misafir için Karaca’dan şık bir takım almıştım. Günlükler de karışık. English Home, Madame Coco var, Paşabahçe var. Ama bu bir dert değil.
Evet dert değil, daha önce çeyizle ilgili sorular sorulduğunu gördüğüm için buraya açmış bulundum bilmediğimden.

Ben almamıştım. Sonradan bimden 6lı güzel bir takım almistim misafire onu çıkarıyordum. Desenli yaldızlı olan şeyler makinede yıkanmiyor sanırım ben uğraşamam elimde yikamayla.
Ben de desenli yaldızlı almam, sadece iki ayrı takım alınıp alınmadığını merak etmiştim. Yine elde de yıkamam ama en azından daha uzun aralıklarla makineye girmiş olur, ömrü daha uzun olur diye düşündüm.

Benim var ayrı çay bardaklarim. Kutularını atmdim içine koyuyorum isim bittikçe. Çünkü sık kullanılan bardaklar da eski parlaklik kalmıyor. Misafir için olan daha uzun süre gidiyor

Bizler almadık gerek de yok bence.
Varaklı, elde yıkanan setler özellikle çok fazla misafir geldiğinde sıkıntı yaratıyor.

Şık bir bardak seti alın, hatta bol yedekli olsun ki fazla misafir geldiğinde rahat edin. Diğer türlü bir bardak kırılsa problem, tabaklarda yine firmalar yardımcı olıyor da bardakta aynısını bulmanız zor.

Evde resmi davetler vermiyoruz biz. 😂
Misafirlerimiz arkadaşlar ve ailemiz oluyor biz ne kullaniyorsak onu kullaniyorum. Misafir takimi ben almadim ama annem almişti hep derim 8 senedir o 12 kişilik yemek takimi+ bardak takimi annemin evinde oylece duruyor. Kendi de kullanmiyor. 😂

Bir ara bendekileri atarsam alir gunluk kullanirim. 🤷
Bana gereksiz geliyor normal kendi cevresini agirlayan insanlar icin.

Evet dert değil, daha önce çeyizle ilgili sorular sorulduğunu gördüğüm için buraya açmış bulundum bilmediğimden.

Ben de desenli yaldızlı almam, sadece iki ayrı takım alınıp alınmadığını merak etmiştim. Yine elde de yıkamam ama en azından daha uzun aralıklarla makineye girmiş olur, ömrü daha uzun olur diye düşündüm.
O zaman mantıklı. Koyacak yeriniz varsa alın tabi. Benim vitrinim yok mesela, herşeyi mutfak dolaplarina koyuyorum, o yüzden de misafire ayrı günlüğe ayrı almıyorum eşyalarımı.

O zaman mantıklı. Koyacak yeriniz varsa alın tabi. Benim vitrinim yok mesela, herşeyi mutfak dolaplarina koyuyorum, o yüzden de misafire ayrı günlüğe ayrı almıyorum eşyalarımı.
Hımm evet bir de bu var, bunu şu anda bilemiyorum henüz ortada ev yok, iyisi mi çok acele etmeyeyim bardak konusunda.

Merhaba hanımlar,

Hiç birini set almadim
Evlenmeden 2 yıl önce ailem ile ev almıştık. Komşular 24lu düz bardak getirmişti. 18 tanesini günlük kullandim sadece 2 model misafir için bardak aldım kisa ve uzun 12 12 24 tane. 3 tane sürahi ile işim bitmiş oldu.
Bana gelen bardakları beğendiysem 6tane evden çıkardım onları kullandım

X