Çeyize bardak alırken

Misafirlik için ayrı alınabilir. Dediğiniz gibi çatal kaşık gibi bardaklarda kötü oluyor. Benim mesela misafire ayrı çay bardaklarım var. Sürekli kullandıklarımın rengi soluk duruyor.

Annemin var, hatta kutulayıp kaldırıyor misafir gittikten sonra. Bizde yok. Hem saçma geliyor bana misafir kavramına ayrı masraf yapmak hem de uğraşamam ayrı ayrı. Zaten güzel şık yaldızı maldızı olmayan cam çay bardaklarım var, fazla fazla aldım (bir sebebi de sık kırma potansiyelim var) gelene de çıkartıyorum bize de onu kullanıyoruz

Çay için bir set 6li yakın misafirlerim için var birde 12li var çünkü ben dümdüz bardak ve çay tabağı kullanıyorum Her zaman çelik tabak çıkaramam diye yine gelen hediyelerden ayırmıştım yakın arkadaşım geldiğinde ne yapsın çelik çay tabağını:KK70:

Bir de kaliteli bardak almaya özen gösterdim, kendi tecrübem madame coconun camlarını beğenmiyorum. Bulanıyo bi bozuluyo. Paşabahçeyi beğeniyorum adamların işi cam zaten. Ara sıra bulaşık makinesine çamaşır suyu tableti atıyorum hiç sarı leke olmuyor, bir de zaten makinenin parlatıcısını hiç eksik etmeyince bardaklarda bir sorun yaşamıyorum.

Bir de kaliteli bardak almaya özen gösterdim, kendi tecrübem madame coconun camlarını beğenmiyorum. Bulanıyo bi bozuluyo. Paşabahçeyi beğeniyorum adamların işi cam zaten. Ara sıra bulaşık makinesine çamaşır suyu tableti atıyorum hiç sarı leke olmuyor, bir de zaten makinenin parlatıcısını hiç eksik etmeyince bardaklarda bir sorun yaşamıyorum.

Çamaşır suyu tableti nasıl oluyor?

Rossmann çamaşır suyu tableti kullanıyorum. White King markası, google a yazın bir Rossmann a gidiyorsanız tanıdık gelecektir. Çamaşır makinasına 1 tablet atılıyor yoğun yağlı bulaşıklara veya bu tarz sarı lekelere karşı.
Çamaşır suyunun gücüne bulaşık deterjanları erişemez evet ama ben bulaşıklarıma çamaşır suyu değdirmezdim sanırım :KK43:

Ben madame cocodan misafirler icin set olustururken , lav markasının lal serisinin setini de günlük olarak aldim. Beğendiğiniz allegra serisine benzer bir model

Ben kendimi bildim bileli ailemde hic misafirler icin kullanılan seyler görmedigim icin yorum yapamayacagım. Böyle misafirlere ayrı günlük olarak ayrı kullanılan seyleri benimseyemedim haliyle. Bence evinizdeki güzellikleri misafirleriniz icin değil de kendiniz icin kullanmaya baslayın.

Ayrı ayrı almaya gerek yok.
Mudodan bakabilirsiniz senelerdir mudodan alırız. Karaca, m. Coco, e. Home karısık var. Alkol kadeh bardakların çoğu Paşabahçe memnunum.
Lav güzeldir bide.

Ben ayrı misafir için bardak takımı almadım. Ama arkadaşlarım 12 tane yemek takımıma uygun su bardağı hediye aldı 😅 ama ben kendimiz ne kullanıyorsak onu kullanıyorum genelde misafire de. Ya da misafire diye hediye geleni kendimiz de kullanıyoruz 😅 çatal kaşık zaten ayrıca almadım.

Rossmann çamaşır suyu tableti kullanıyorum. White King markası, google a yazın bir Rossmann a gidiyorsanız tanıdık gelecektir. Çamaşır makinasına 1 tablet atılıyor yoğun yağlı bulaşıklara veya bu tarz sarı lekelere karşı.

Aa çok teşekkür ederim. Bilmiyordum ben çok ilgimi çekti. 💐

Merhaba hanımlar,

Evlilik hazırlığı yapılırken yemek ve çatal-kaşık-bıçak takımları için günlük ve misafirlik olarak iki ayrı takım alındığına sıkça rastlıyoruz. Ben de öyle yapmayı tercih ettim. Misafir takımlarımı zaten nadiren kullanacağımdan evladiyelik olur, beni uzun seneler götürür diye düşündüm. Sıra bardak takımı almaya gelince ise duraksadım. Bardaklar da çok sık kullanılan ve makineye girdikçe parlaklığını yitiren parçalar. O bakımdan misafir için ayrı bardak takımı aldınız mı, ne tavsiye edersiniz bir sorayım dedim. Fikirler için teşekkürler şimdiden.
Misafir için hiçbir şey almadım tavsiye de etmiyorum misafir sizden değerli mi ya bu misafire özel şeyler alma kafasını hiç anlamıyorum ya şık bir takım alın tek alın siz onları kullanmaya değer değil misiniz? zaten siz toplasanız setin 4 ünü kullanacaksınız gerisi tertemiz kalacak , bardak takımını da aynı yapın misafire verdiğiniz değeri az kendinize verin misafire de kendi kullandığınız bardakları verin ölmezler, ben hiçbir evde bardak parlak mı değil mi dikkat etmiyorum

Ozdilekten lav'ın gül kurusu, tombul bardaklarindan almistim gunluk kullanim icin. Asla birkere bile elde yikamadim ve birkez su ictigim bardagi ikinci kez kullanmam. Sayısız defa 65 derecede yikandilar, 2.5 senede parlakligini yitirmediler. Pasabahcenin renkli bardaklarida ayni sekilde solma yapmadi.

Ben kendimi bildim bileli ailemde hic misafirler icin kullanılan seyler görmedigim icin yorum yapamayacagım. Böyle misafirlere ayrı günlük olarak ayrı kullanılan seyleri benimseyemedim haliyle. Bence evinizdeki güzellikleri misafirleriniz icin değil de kendiniz icin kullanmaya baslayın.

Ayrı ayrı almaya gerek yok.
Mudodan bakabilirsiniz senelerdir mudodan alırız. Karaca, m. Coco, e. Home karısık var. Alkol kadeh bardakların çoğu Paşabahçe memnunum.
Lav güzeldir bide.
Günlük kullanım için de sevdiğim beğendiğim şeyler aldım, farkları daha küçük setler olmaları. Teşekkürler tavsiyeler için.

Misafir için hiçbir şey almadım tavsiye de etmiyorum misafir sizden değerli mi ya bu misafire özel şeyler alma kafasını hiç anlamıyorum ya şık bir takım alın tek alın siz onları kullanmaya değer değil misiniz? zaten siz toplasanız setin 4 ünü kullanacaksınız gerisi tertemiz kalacak , bardak takımını da aynı yapın misafire verdiğiniz değeri az kendinize verin misafire de kendi kullandığınız bardakları verin ölmezler, ben hiçbir evde bardak parlak mı değil mi dikkat etmiyorum
Neden bu kadar celallendiğinizi ve kendime değer vermediğimi nereden çıkardığınızı anlayamadım. Günlük kullanım için aldığım takımları da gayet kaliteli markalardan aldım, hiçbir şeyin ucuzuna dandiğine kaçmadım. Sevmediğim bir şey de kullanmayacağım elbette. Fikir soruyorum, yargılıyorsunuz. Sizinkiyle birlikte alıntıladığım yorumu okuyabilirsiniz, aynı şeyi söylemiş hanımefendi ama sizin gibi değil.

Hanımefendi ben evli değilim ama ne kadar az alırsanız o kadar iyi çünkü annemle babam 42 yıl önce evlenmiş, bir çocuk da ben varım 3 kişilik bir aileydik anlayacağınız, seneler içinde evi annem o kadar çok bardakla falan doldurdu ki evde 200 belki daha fazla bardak vardır :-) Siz de seneler içinde onu beğendim bunu beğendim diye doldurursunuz boş verin şimdiden hepsini almayın :-)

Hiç misafire özel servis açmadım :KK70: Tabi annem bulunduruyor ama özel misafirler olmadığından eş dosta kendi kullandıklarımızı açıyoruz. Zaten geçen sene taşınırken annemle bi karar aldık o kullanılmayan tüm bardak tabakları açıp bizde kullanıcaz dedik boş boş duruyor :KK70: Sadece bardaklar sık kullanıldığından ve her ne kadar bulaşık makinesinde kullandığım deterjana dikkat etsekte çiziliyor maalesef. O yüzden misafir için ayrı bardak takımı aldık. Anneme kalsan her şeyi 6 lı alacak bense 2 li 4 lü alıp geçiyorum aşırı yer kaplıyor. Bu arada English Home, Madam Coco, Karaca da gerçekten uygun fiyatla su bardakları, tabaklar oluyor onlara bakabilirsiniz :)

Ben de Paşabahçe'nin serilerini çok beğeniyorum, Allegra setini alacaktım, arkadaşım bunları günlük kullanacağına emin misin diye sorunca kafam karıştı. Oysa beğendiğim bardağı kırk yılda bir misafir gelince kullanmayı pek de istemiyorum.

Bundan sonra Aşkı Memnu yemek sahnelerini daha dikkatli izleyeyim, merak ettim :)
Ben 6’lı aldım Allegra, günlük kullanıyorum çok güzel 🥰 iki tane de kadehi var.

X