Çeyize bardak alırken

Ben aldım misafir takımı ama mecburen. Çünkü ilk aldığım tabak kare ve bardaklar çok büyük. Makinede ciddi yer sıkıntısı yaşıyordum. Sonra Gündelik küçük tabak ve bardak aldım. Günlük kullanım için carrefour gibi marketlerde Paşabahçe ürünleri satılıyor. Onlardan alıyorum kırıldıkça yenisi bulunuyor

Misafirlik adı altında takımım yok ama çok sayıda bardağım var. Öyle 12 li set falan değil. Geçenlerde 12 kişilik bir misafir ağırladım, çaya geldiler. 4-5 de çocuk vardı. Abartısız söylüyorum 12 çay bardağının yanında 20 den fazla su bardağı kullanıldı. Misafirin yanında bulaşık yıkamayla uğraşılmaz, çocuklar durup durup su istiyor, büyükler de öyle. Kimseye aynı bardakta bir kere daha su verilmez. Dolayısıyla şeklinden şemalinden ziyade 3-4 takım bardak almanızı öneririm. İster misafirlik yaparsınız ister kendiniz kullanırsınız.

Ben bir problem yaşamadan kullanıyorum zaten kapsülün üretim amacı da o olduğundan sorun olmuyor. Siz bilirsiniz :)
Şimdi baktım internetten, paketinde çamaşır bulaşık makinesi, klozet ve mop kovası sembolü var. Mantıklı geldi ancak bir tablet bir litre çamaşır suyuna eşitmiş, düşününce fazla geldi 😅.

Günlük kullanım için de sevdiğim beğendiğim şeyler aldım, farkları daha küçük setler olmaları. Teşekkürler tavsiyeler için.

Neden bu kadar celallendiğinizi ve kendime değer vermediğimi nereden çıkardığınızı anlayamadım. Günlük kullanım için aldığım takımları da gayet kaliteli markalardan aldım, hiçbir şeyin ucuzuna dandiğine kaçmadım. Sevmediğim bir şey de kullanmayacağım elbette. Fikir soruyorum, yargılıyorsunuz. Sizinkiyle birlikte alıntıladığım yorumu okuyabilirsiniz, aynı şeyi söylemiş hanımefendi ama sizin gibi değil.
Benim gibi veya değil beni ilgilendirmez herkesin karakteri ve üslubu farklıdır günlük takımları kaliteli almanız değil mesele , mesele toplasanız 10 kete gelecek insanlar için ayrı çaba sarfetmeniz , siz hangi tabakta , bardakta yiyip içiyorsanız misafir de onda yiyip içebilir yıl olmuş 2023 çıkın artık bu kafadan

Benim gibi veya değil beni ilgilendirmez herkesin karakteri ve üslubu farklıdır günlük takımları kaliteli almanız değil mesele , mesele toplasanız 10 kete gelecek insanlar için ayrı çaba sarfetmeniz , siz hangi tabakta , bardakta yiyip içiyorsanız misafir de onda yiyip içebilir yıl olmuş 2023 çıkın artık bu kafadan
Yukarıda verdiğim cevabı okudun mu?
HER ŞEYİN İYİSİNİ ALDIM ZATEN size ne oluyor yahu kimsiniz de çıkın bu kafadan falan diye konuşabiliyorsunuz? Ben böyleyim deyip kenara çekilmek yerine karakterinizi ve üslubunuzu bir gözden geçirin derim, haddinizi aşmamış olursunuz böylece.

Yukarıda verdiğim cevabı okudun mu?
HER ŞEYİN İYİSİNİ ALDIM ZATEN size ne oluyor yahu kimsiniz de çıkın bu kafadan falan diye konuşabiliyorsunuz? Ben böyleyim deyip kenara çekilmek yerine karakterinizi ve üslubunuzu bir gözden geçirin derim, haddinizi aşmamış olursunuz böylece.
Okuması gerekenin ben olduğumu düşünmüyorum otur tekrar oku

Merhaba hanımlar,

Evlilik hazırlığı yapılırken yemek ve çatal-kaşık-bıçak takımları için günlük ve misafirlik olarak iki ayrı takım alındığına sıkça rastlıyoruz. Ben de öyle yapmayı tercih ettim. Misafir takımlarımı zaten nadiren kullanacağımdan evladiyelik olur, beni uzun seneler götürür diye düşündüm. Sıra bardak takımı almaya gelince ise duraksadım. Bardaklar da çok sık kullanılan ve makineye girdikçe parlaklığını yitiren parçalar. O bakımdan misafir için ayrı bardak takımı aldınız mı, ne tavsiye edersiniz bir sorayım dedim. Fikirler için teşekkürler şimdiden.
Kesinlikle makineye girdikce bardaklar ciziliyor, kirilabiliyor falan. Benim normal cam ve mavi cam 2 allegra setim var , pasabahce gold full setim ve madame coco full setim var hepsi misafirlik. Allegrayi gundelik almistim ama kiyamadim. Gunluk olarak da iste lav pasabahceden hosuma gifen bardajlari almisim bir suru kullaniyorum oyle. Madame coco bardajlari cookk kalin kesinlikle tavsiye etmiyorum bardak alirken gorerek dokunarak almakta fayda var bence

X