CGH ile tüp bebek tedavisi

Güzel bir konu açmışsınız.
Peki CGH nedir?

Daha önce PGD yöntemiyle gebelik oluşmasını ve oluşan gebeliğin gelişimini engelleyen bazı kromozomal kusurlar inceleniyordu. Ancak 23 çift kromozomun tamamı incelenemiyordu. CGH adı verilen yöntem ile tüm kromozomlar artık incelenebiliyor ve incelenen embriyoların gebelik oluşumunu veya devamını etkileyen kusurları tespit edilerek anne adayına nakledilmesi engelleniyor.

Güzel bir konu açmışsınız.
Peki CGH nedir?

Daha önce PGD yöntemiyle gebelik oluşmasını ve oluşan gebeliğin gelişimini engelleyen bazı kromozomal kusurlar inceleniyordu. Ancak 23 çift kromozomun tamamı incelenemiyordu. CGH adı verilen yöntem ile tüm kromozomlar artık incelenebiliyor ve incelenen embriyoların gebelik oluşumunu veya devamını etkileyen kusurları tespit edilerek anne adayına nakledilmesi engelleniyor.

Teşekkür ediyorum.... daha önceden iki denemem var .....3'üncü denemeyi yapacağım doktorum bunu kesinlikle yaptırmam gerektiğini bu yöntemin bana başarıyı getireceğini söylüyor.... bende kendisine çok inandım ....biraz uzun bir tedavi olacak ama olsun.... sonu iyi olduktan sonra hiç önemli değil beklerimmm

Hakkınızda hayırlısı olsun. Söylediğiniz yöntem pgt yani preimplatasyon genetik tanı. Tedavi sonunda oluşan embriyolarinizin tüm kromozomlari incelenerek transfere karar verilecek. Pgt topigimiz var, oradan daha detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

Hakkınızda hayırlısı olsun. Söylediğiniz yöntem pgt yani preimplatasyon genetik tanı. Tedavi sonunda oluşan embriyolarinizin tüm kromozomlari incelenerek transfere karar verilecek. Pgt topigimiz var, oradan daha detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

PGT ile CGH arasında çok fark var.
PGT işleminde 9 gene bakılıyor CGH ise 24 gene bakılıyor . Ayrıca CGH 5 güne ulaşabilen embriyolar üzerinde yapılıyor

Pgt yöntemin genel ismidir. İki şekli vardır. Birincisi fish, ikincisi array CGH. Fish'te dediğiniz gibi 9 temel kromozoma bakılır. Array'de ise tüm kromozomlara bakılır. Bir de CGH sadece 5.gun değil 3. veya 4.gun embriyolarina da yapılır. Yani 3.gun embriyolardan hücre alınıp uygun embriyo bulunursa 4.gun transfer yapılır. Ya da 4.gun hücre alınıp 5.gun transfer yapılır. Embriyolar çok iyi gelisiyorsa 5.gun de hücre alınabilir. O zaman 6.gun transfer gerçekleşir.

Pgt yöntemin genel ismidir. İki şekli vardır. Birincisi fish, ikincisi array CGH. Fish'te dediğiniz gibi 9 temel kromozoma bakılır. Array'de ise tüm kromozomlara bakılır. Bir de CGH sadece 5.gun değil 3. veya 4.gun embriyolarina da yapılır. Yani 3.gun embriyolardan hücre alınıp uygun embriyo bulunursa 4.gun transfer yapılır. Ya da 4.gun hücre alınıp 5.gun transfer yapılır. Embriyolar çok iyi gelisiyorsa 5.gun de hücre alınabilir. O zaman 6.gun transfer gerçekleşir.

Ben sizin kadar bilmiyorum benim tedavimde planlanan CGH 5 gün embriyosuna yapılacak daha sonra ise sağlıklı embriyo olursa dondurulacak ... daha önceden iki başarısız denem olduğu için Histeroskopi yapılacak.... bir sonraki dönemde ise transfer yapılacak ....

Ben uzun süre ön araştırma yapmıştım. Tabi işin içine girince insan daha çok şey öğreniyor.

CGH yaptıran arkadaşlar
Cnm benimde çok denemem var.cgh bana da önerileri ama kesin sonuç vermeyebiliyor. Bu yöntemi genelde 35 yaş üstü kadınlara tekrarlayan tup bebek basarisizliklar a yada genetik problem olan kişilere uygulaniyor .sen daha 2 kez denemişsin. Çok pahalı bir uygulama.hangi merkeze gidiyorsun bilmiyorum ama bence çok iyi merkezler var bir kaç doktorla daha görüş derim.

Cnm benimde çok denemem var.cgh bana da önerileri ama kesin sonuç vermeyebiliyor. Bu yöntemi genelde 35 yaş üstü kadınlara tekrarlayan tup bebek basarisizliklar a yada genetik problem olan kişilere uygulaniyor .sen daha 2 kez denemişsin. Çok pahalı bir uygulama.hangi merkeze gidiyorsun bilmiyorum ama bence çok iyi merkezler var bir kaç doktorla daha görüş derim.

acıbadem maslak tüp bebek merkezinde bülent hocayla tedavi görüyorum anlattıkları cok mantıklı geldi kısmetse yarın tedaviye başlıyorum

Canim mrh bu yöntem yeni bir yöntem bana uygulandi bu yöntem sormak istediklerin olursa seve seve cevaplarim

acıbadem maslak tüp bebek merkezinde bülent hocayla tedavi görüyorum anlattıkları cok mantıklı geldi kısmetse yarın tedaviye başlıyorum

Tedavınız hayırlı olsun bende Kasım ayında tedavıye Bülent bey ile başlıyorummm

Benımde ückez düşüğüm var banada cgh önerdi.
Biraz pahalı ama bir daha aynı acıları yasamak istemiyorum

Kimsecikler yok mu

Tedavınız hayırlı olsun bende Kasım ayında tedavıye Bülent bey ile başlıyorummm

Benımde ückez düşüğüm var banada cgh önerdi.
Biraz pahalı ama bir daha aynı acıları yasamak istemiyorum

Hoş geldin

Gündüzleri çalıştığım için maalesef sadece akşamları girebiliyorum

Tedaviye ne zaman başlayacaksın

X