chp mitingi sonrası başörtülülere çirkin saldırı

ama başörtülü bayanlar önceden cidden eziliyodu toplumda
okula giremiyo askeriye giremiyo falan filan uzar gider işte herkes biliyo
bi de dışlanıyolardı bazı çevrelerce
bu o zaman devlet eliyle yasaklandığı için insanlar daha hassaslaştı heralde bu konuda

yoksa açık bayanlar da benzer şeylere maruz kalabiliyo

çok doğru yazmışsın. üzerimizde hala o ezilmişliğin kalıntıları var. bu psikolojiden hemen kurtulmamız beklenmemeli.. dediğim gibi başı açık olup saldırıya uğrayanların arkasında güçlü bir medya var. mesela geçen gün ak parti mitinginden dönenlere laf atan kadını koca koca adamlar dövmeye kalktı. ne kadar çirkin bir hareket değil mi? bunu medya ekranlara taşıdı, kınadı. ama bu olayı görmemezlikten geliyorlar. yani bizi savunmak yine bize düşüyor.
ayrıca burada saldırıya uğrayan kadın değil, başörtüsüdür. bir şey yapmamışlar ne var bunda diyenlere de "o kadınla saldırganlar arasında cam olmasaydı daha fazlasını yapmaktan çekinmezlerdi" diyorum. halbu ki kadını tanımıyorlar bile. yoldan geçen, kimseye zararı olmayan biri. ve şu günlerde chp için kapı kapı dolaşıp oy toplayan bir cemaatçi olma ihtimali bile var. ama bunların hiç bir önemi yok. o baş örtülü ya, kesin akplidir!

Ne zaman vazgeçeceğiz birbirimizi kıyafetlerimizle eleştirmekten? O kadınların başörtüsü size ne yaptı? Başörtüsü siyasi simge olarak kullanılıyor evet, ama o örtüyü takan kadınlar tarafından değil, o o örtüyü böyle partizanlık adına hakaret etmek için kullanan sizin gibi provokatörler tarafından. :KK19:

çok doğru yazmışsın. üzerimizde hala o ezilmişliğin kalıntıları var. bu psikolojiden hemen kurtulmamız beklenmemeli.. dediğim gibi başı açık olup saldırıya uğrayanların arkasında güçlü bir medya var. mesela geçen gün ak parti mitinginden dönenlere laf atan kadını koca koca adamlar dövmeye kalktı. ne kadar çirkin bir hareket değil mi? bunu medya ekranlara taşıdı, kınadı. ama bu olayı görmemezlikten geliyorlar. yani bizi savunmak yine bize düşüyor.
ayrıca burada saldırıya uğrayan kadın değil, başörtüsüdür. bir şey yapmamışlar ne var bunda diyenlere de "o kadınla saldırganlar arasında cam olmasaydı daha fazlasını yapmaktan çekinmezlerdi" diyorum. halbu ki kadını tanımıyorlar bile. yoldan geçen, kimseye zararı olmayan biri. ve şu günlerde chp için kapı kapı dolaşıp oy toplayan bir cemaatçi olma ihtimali bile var. ama bunların hiç bir önemi yok. o baş örtülü ya, kesin akplidir!

valla başörtülülerin nasıl hepsi akpli oluyo onu ben de anlamadım
ben bi sürü başka partiye oy verecek başörtülü bayan tanıyorum
özellikle mhpye veren çok kişi biliyorum

nedense böyle algı oluşmuş ülkede

yok haklısın sahne kötüydü. resmen o ellerindeki kağıdı cama bizzat onların olduğu yere yapıştırmışlar. ayıbın ötesi. bu tarz hareketleri kınıyorum. iyikide orda değilim...kendimi kontrol ederim geneldede. ama bazende gözüm kararır.. tutamayabiliyorum bazen kendimi.. kesin dayak yemiştim o sapkınlar tarafından.
ha bende yaşadım bunu.. banada başörtül bazı kişilikler
zamanında hakaret etti. ama işte böyle terbiyesizleri kaale alıp bir düşünceye yada partiye mal etmek yanlış.

Son düzenleme:

Evet geçmişte başörtülüler bir çok alanda mağdur edilmiş, ezilmiş. İnsanların üzerlerin de hala bu ezilmişliğin kalıntılarının olması da ççok normal aslında.
Şu anda hükümet başartülülerin yanında,hükümete bağlı medya organları da çok fazla aslında medyaya taşınmamış olmasına en azından yanlı organlar tarafından bir anlam veremedim doğrusu.
Aslında başartüsü siyasi değildir ama yıllardır siyasi simge olarak kullanılmaktadır bunuda kabul etmek gerekir.

çok trajikomik. sanki imanın şartlarından biri akpye oy vermekmiş gibi.. bu algıyı akpnin yarattığı söyleniyor ama bu olay bunun böyle olmadığı gösteriyor. kadının saldırıya uğramasının tek sebebi başındaki örtüsü.. aman Allahım ne korkunç..
evet özellikle mhpnin çok fazla başörtülü partilisi var. neden olmasın ki, ne kimseye saldırdıklarını gördüm ne de savunur gibi yapıp zarar verdiklerini. adamlar neyse o. bu dönemde en çok tavrını beğendiğim parti mhp..

yok haklısın sahne kötüydü. resmen o ellerindeki kağıdı cama bizzat onların olduğu yere yapıştırmışlar. ayıbın ötesi. bu tarz hareketleri kınıyorum. iyikide orda değilim...kendimi kontrol ederim geneldede. ama bazende gözüm kararır.. tutamayabiliyorum bazen kendimi.. kesin dayak yemiştim o sapkınlar tarafından.
ha bende yaşadım bunu.. banada başörtül bazı kişilikler
zamanında hakaret etti. ama işte böyle terbiyesizleri kaale alıp bir düşünceye yada partiye mal etmek yanlış.

Kesinlikle partiye mal etmek çok saçma, chp 11 milyonun oyunu almış bir parti. 11 milyon chplinin her biri bir başörtülüyü taciz etseydi ne olurdu ülkenin hali düşünebiliyor musunuz? Her kesimden birkaç kendini bilmez çıkıyor maalesef.

çok trajikomik. sanki imanın şartlarından biri akpye oy vermekmiş gibi.. bu algıyı akpnin yarattığı söyleniyor ama bu olay bunun böyle olmadığı gösteriyor. kadının saldırıya uğramasının tek sebebi başındaki örtüsü.. aman Allahım ne korkunç..
evet özellikle mhpnin çok fazla başörtülü partilisi var. neden olmasın ki, ne kimseye saldırdıklarını gördüm ne de savunur gibi yapıp zarar verdiklerini. adamlar neyse o. bu dönemde en çok tavrını beğendiğim parti mhp..

ama bu algıyı oluşturanlar da normal insanlar
ben bazen görüyorum parti konusu açılıyo başörtülü birini gösterip bunlar kesin akpli diyolar
ya da açık biri görünce chpli diyolar
ya ne alakası var anlamıyorum
hatta nerelisin diye sorup parti konusuna dalanlar bile var

çok saçma geliyo bana
insanları da bi nevi yönlendirme gibi birşey yapıyolar farkında değiller

bi de ben 3 yıl önce antalyada staj yaparken akplilere yönelik büyük baskı vardı
çalışanların çoğu chpliydi ve parti konusu açılınca akplilere karşı psikolojik baskı yapıyolardı adeta
yani ona oy verenlere burada söylemek istemem açıktan kim o ....... gibi laflar kullanıyolardı
ben şok olmuştum

eminim bu durum diğer partilerde de vardır
ki görüyoruz çok öfkeli insanlar da var özellikle chpye karşı

bu fanatiklik ya da düşmanlık nedir anlamıyorum
neden herkes birilerinin seçimine görüşüne karışıyo ve bu sebepten düşmanca davranıyo anlamış değilim

Son düzenleme:
ben işin parti kısmıyla ilgilenmiyorum ama gece gece sinirlerim hopladı. neden her koşulda madur edilen başörtülüler oluyor? bu kızların suçu ne? bu iğrenç saldırıyı görmemezlikten gelemem. artık kimse beni chpnin özgürlükçü olduğuna inandıramaz.. hayır yani sizin için o kadar çırpınan! ablalara da mı saygınız yok.. cık cık çok ayıp..

Her koşulda mağdur edilen başörtülüler mi oluyor? Hükümeti desteklemeyenler her koşulda mağdur hanımefendi. Takip ediyor musunuz bilmiyorum ama sekiz insan öldü biri çocuk, bir çocuk kafasından vuruldu yaralandı, başbakanın korumaya çalışırken yanlışlıkla (!) Van'da kendi halinde genç aşçı bir adamı vurdular göğsünden, felç kalma tehlikesi var. Emin olun kimse başörtülü diye mağdur olmuyor, yazdıklarımı düşünürseniz. Üstelik aynı hassasiyeti benim mini eteğim için de gösteriyor musunuz? Çünkü başörtülü bayanlar da bana kin kusarak bakıyorlar genelde, hele bir de ramazanda bi cafede falan yemek ye of of, bir defasında yemediğimiz laf kalmamıştı. Kim mağdur iyi düşünmek gerek

CHP mitingi sonrası başörtülülere çirkin saldırı? İlginç başlık, haberi verme yöntemi de ilginç. Gerçi Kanal 7:) Şimdi videoyu izleyelim. Başka şehirlerde nasıldır bilmiyorum ama Ankara'ya gösteri ve yürüyüşlerden sonra araçlar kornaya basar, gösteridekiler el sallar. İki üç dakika trafik kesilir. Burada da bir otobüs denk gelmiş. Otobüsün içinde açıklar da var kapalılar da var. Koca bir grup var, grubun içinde de sadece bir kendini bilmez çıkmış otobüsün camına (tam da kapalıların oturduğu yere denk geliyor) galiba para yapıştırmış (Ben para olduğunu düşünüyorum. Belki de başka birşeydir). Grubun diğer bütün üyeleri de farkındaysanız kendisini uyarıyor "yapma yapma" diye, adamı geriye çekiyorlar. Ben daha önce birkaç yorumumda belirtmiştim CHP'li değilim, üyesi değilim. Ama şu kısacık görüntüden böyle çirkin bir başlıkla böyle çirkin yorumlarla haber yapmak, bu haberi de bu şekilde yorumlamak aslında başlı başına çirkinliğin ta kendisidir. O başörtülü arkadaşlarımıza tepki gösteren ve para yapıştıran vatandaş çok çirkin bir iş yapmış ve etrafındaki bilinçli vatandaşlar tarafından uyarılmış. Ama saldırı bunun neresinde. Ben hakaret duymadım. Duyan varsa ne dendiğini yazsın aydınlanayım. Birisinin birine vurduğunu, çekiştirdiğini, tartakladığını görmedim. Gören varsa uyarsın aydınlanayım. Ve emin olun tüm kadınlarımız mağdur ediliyor; Başörtülü ve başörtüsüz diye ayrıştırılarak, kutuplaştırılarak. Kadın olarak siz bari bu tip haberlere itibar etmeyin. İnanışınız gereği taktığınız başörtüsünün siyasete alet edilmesine izin verdikçe aslında inançlarınızın kirletilmesine de izin veriyorsunuz.

aklı başında bilinçli birey için zaten kapalı olan herkesi AKP li olarak görmek yanlış.Öyle görüldüğünü de sanmıyorum. biraz önce demiştim CHP mitingde bir sürü kapalı kadın var. AKP de açık.
sadece ülkemizde bir gurup var ki açık kapalı ayrımı yapıp ötekileştiriyor. sen, ben , o kimse rahatsız değil baş örtüden. inaçlarıma da aykırı değil ayrıca.

Şu olaya meydan veren 3-5 kişi de olsa CHP ye oy veren herkesin yargısız infaz edilmesinin
bakın işte bunların hepsi böyle denilmesinin nedeni; içinde benim de dahil oldum bu algıyı oluşturan
CHP nin suçudur.Konu burada çözümlenebilecek kadar basit değildir.Sosyolojik,psikolojik nedenleri vardır.
Yıllarca dolduruşa getirilmiş insan yığını var.Bir taraf bunlara oy verirseniz iran olacaksınız şeriat gelecek derken
diğer taraf hala 90 yıl öncesinin CHP sinin eksiklerini hatalarını gözümüze sokuyor.Bütün belgeleriyle resmi
kayıtlarla Atatürk'ün tamir ettirdiği yaptırttığı camiler duruken hala CHP camiyi depo yaptı söylentisi ortada
dolaşıyor.Ayda bir bu konu ısıtılıp önümüze sürülüyor.60 yıldır iktidar olamamış sol görüş Türkiyede yapılan
yanlışların ve yapılamayan eksikliklerin sorumlusu olarak gösteriliyor.Dinimizi özgürce yaşarken,yaşam tarzlarımıza
karışılmayan,ahlaksızlık ve yolsuzluğun tavan yapmadığı özgür bir Türkiye hepimizin arzusudur.İnşallah kardeşçe
birbirimizi kırıp dökmeden yaşamayı öğreniriz.

Bu münferit olaylarda sığ,derinliği olmayan basit insanların işi.Elinde palalı gezen AKP li adam gibi.
Ben bir gün başörtülü kardeşime birinin böyle davrandığını görsem.Direk dalarım hiç anlamam (şiddete hayır)
herhalde kendimi tutamam diye düşünüyorm.:KK19::KK71:

Evet geçmişte başörtülüler bir çok alanda mağdur edilmiş, ezilmiş. İnsanların üzerlerin de hala bu ezilmişliğin kalıntılarının olması da ççok normal aslında.
Şu anda hükümet başartülülerin yanında,hükümete bağlı medya organları da çok fazla aslında medyaya taşınmamış olmasına en azından yanlı organlar tarafından bir anlam veremedim doğrusu.
Aslında başartüsü siyasi değildir ama yıllardır siyasi simge olarak kullanılmaktadır bunuda kabul etmek gerekir.

hangi geçmişten ne kadar kötü muameleden bahsediyorsunuz ki.,
olanlar her ülkenin geçtiği sınavlar, çalkantılar. 20 yıl önce böyle bir kriz var mıydı?

aklı başında bilinçli birey için zaten kapalı olan herkesi AKP li olarak görmek yanlış.Öyle görüldüğünü de sanmıyorum. biraz önce demiştim CHP mitingde bir sürü kapalı kadın var. AKP de açık.
sadece ülkemizde bir gurup var ki açık kapalı ayrımı yapıp ötekileştiriyor. sen, ben , o kimse rahatsız değil baş örtüden. inaçlarıma da aykırı değil ayrıca.

ben de o ötekilkeştiren tiplerden bahsediyorum zaten
hepsinden değil

bunu iki tarafta yapıyo çünkü

CHP nin başörtüye bakış açısı bellidir. Şimdi özgürlük adına hoşgörü ile karşılamalarına ben inanmıyorum. Bunu CHP ye oy verenler için söylemiyorum. Parti için söylüyorum. Oy toplamak adına hoşgörülü davrandıklarını düşünüyorum...

Videoyu izlemedim bu arada...

konu chp akp olmamalı 1 kişinin yaptığı terbiyesizlik olarak algılanmalı bana göre ben açık biriyim ama dikkatinizi çekiyim sadece başım açık ben yeteri kadar kapalıyım uzun mont giyerim kot giysemde tunik giyerim v.s ama banada böyle bir saldırı oldu akp li bir gruptan aynı şekilde bir tepki aldım ve kıyafetim hiç abartı değildi he bence mini etekli olanda aynı lafı yemek zorunda deil yada türbanlı olanda ben chp lide deilim akp lide bunuda sorgulamamanız için söylüorum x bir partiden radikal bir görüş belirtiyorum sadece bu ülkede türban nasıl hakir görülmüosa mini etekte görülmemeli her iki kısımda kendi seçimlerini yaşamaktadır artık bazı kapalılar erkekleri daha çok çekmeye başladı akp içindede chp içindede yada x bir parti içindede bu çeşit insanlar mevcut bu tüm kesime mal edilmemeli benim düşüncem bu yönde

Ne zaman vazgeçeceğiz birbirimizi kıyafetlerimizle eleştirmekten? O kadınların başörtüsü size ne yaptı? Başörtüsü siyasi simge olarak kullanılıyor evet, ama o örtüyü takan kadınlar tarafından değil, o o örtüyü böyle partizanlık adına hakaret etmek için kullanan sizin gibi provokatörler tarafından. :KK19:

titanların öfkesi vardı televizyonda dün.andromeda diye bi kadın vardı nickini görünce yazayım dedim kadın çok güzeldi :KK49:

hangi geçmişten ne kadar kötü muameleden bahsediyorsunuz ki.,
olanlar her ülkenin geçtiği sınavlar, çalkantılar. 20 yıl önce böyle bir kriz var mıydı?

Kötü muameleden bahsetmiyorum ama üniversitelere alınmamalarını çok doğru bulmuyorum.
İnsanların kinlenmiş olabileceklerini anlayabiliyorum demek istedim.
Tabiki de bu sınavlardan hepimizi etkiledi. Başörtülü değilim ama ben mini eteğimle okula girebildiysem onlarında girebilme özgürlükleri olmalıydı, bu sebepten eğitim haklarından mağdur edilmemeliydiler.
Yoksa o kötü muameleler sadece başaörtülülere yapılmadı bu ülkede oruç tutmadığı için oruç tutanlar tarafından öldüresiye dövülen insanlar vardı.
Sizinde dediğiniz gibi bunlar sınavdı ve bu sınavlar aşıldı. Biraz daha bilinçle daha iyi olucaktır ben inanıyorum.
Herkes herkese saygı duymalı (eğer suç teşkil eden birşey yoksa) ben bunu bilir bunu söylerim.

chplilerin özelliklede tesettürlülere karşı tavırları hep böyle...bunun çok örnekleri var...
başı açık olanlarıda chpli zanneder yanında rahat rahat başbakana küfrederler.
sonra seçim zamanı da çarşaflı birine parti rozeti takarlar :KK53:

X