chp mitingi sonrası başörtülülere çirkin saldırı

Her koşulda mağdur edilen başörtülüler mi oluyor? Hükümeti desteklemeyenler her koşulda mağdur hanımefendi. Takip ediyor musunuz bilmiyorum ama sekiz insan öldü biri çocuk, bir çocuk kafasından vuruldu yaralandı, başbakanın korumaya çalışırken yanlışlıkla (!) Van'da kendi halinde genç aşçı bir adamı vurdular göğsünden, felç kalma tehlikesi var. Emin olun kimse başörtülü diye mağdur olmuyor, yazdıklarımı düşünürseniz. Üstelik aynı hassasiyeti benim mini eteğim için de gösteriyor musunuz? Çünkü başörtülü bayanlar da bana kin kusarak bakıyorlar genelde, hele bir de ramazanda bi cafede falan yemek ye of of, bir defasında yemediğimiz laf kalmamıştı. Kim mağdur iyi düşünmek gerek

bakın işte bahsettiğim tam olarak bu. ben başörtülüler diyorum siz akpliler diyorsunuz. insanları zorla akpli olmaya itiyorsunuz. neden o kadının chpli yada mhpli hatta bdpli olma ihtimalini düşünmüyorsunuz? hükümeti desteklediği kadının neresinde yazıyor? kafasında değil mi? önyargılarınıza limon sıkmış gibi olmayayım ama gayet tesettürlü ama ak partili değilim. ne ilginç değil mi?
ha bu arada evet mini eteklinin hakkının gasp edilmesine de aynen böyle tepki gösteririm. çünkü ben herkese eşit hak ve özgürlüklerden yanayım. sizin gibi bu mini etekli hakediyor, ya da vay gavur nasıl da ramazan da yemek yiyor diye düşünmedim, düşünmeyeceğim de..

bakın işte bahsettiğim tam olarak bu. ben başörtülüler diyorum siz akpliler diyorsunuz. insanları zorla akpli olmaya itiyorsunuz. neden o kadının chpli yada mhpli hatta bdpli olma ihtimalini düşünmüyorsunuz? hükümeti desteklediği kadının neresinde yazıyor? kafasında değil mi? önyargılarınıza limon sıkmış gibi olmayayım ama gayet tesettürlü ama ak partili değilim. ne ilginç değil mi?
ha bu arada evet mini eteklinin hakkının gasp edilmesine de aynen böyle tepki gösteririm. çünkü ben herkese eşit hak ve özgürlüklerden yanayım. sizin gibi bu mini etekli hakediyor, ya da vay gavur nasıl da ramazan da yemek yiyor diye düşünmedim, düşünmeyeceğim de..

Yanlış anladınız. Yani sizden alıntı yaptım evet ama sözüm elbette size değil. Genel bir yanlıştan bahsediyorum. Başörtülü kendi gibinin hakkını savunup diğerininkini gasp ediyor. Açık olanlarda da bu var. Birçok tanıdığım kapalı ve onlar hükümeti desteklemiyor kastettiğim bu değildi. Bu gibi mağduriyetlerin aslında ne kadar küçük olduğunu belirtmeye çalıştım ülkedeki diğer mağduriyetlerin yanında...Yoksa asla savunmam başörtülü bayanların taciz edilmesini.

üniversite ve başörtüsü sorununu biraz irdelerseniz sorunların erbakan döneminde ayyuka çıktığını görürsünüz...ayrıca daha önce de bahsetmiştim başörtüsü sorununu sadece chp ye mal etmek ne kadar doğru bir algı bilemiyorum...zira başörtüsünün resmi olarak yasaklanması 1982 ye tekabül eder

ayrıca chp nin içinde başörtüsüne anlamsız bir şekilde, laikliği savunduğunu zannederek karşı olan kesim ulusalcı kanatla azalmıştır...yani artık maalesef istense de başörtüsü yasağı chp ile anılamaz...

bu arada "ahan da chp liler başörtüsüne karşı" haberleri kabak tadı vermeye başladı...bu ülkede artık başörtüsü sorunu diye bişey yok, kullanamazsınız...

üstelik bir çok arkadaşın söylediği gibi ülke siyaseti sadece Akepe ve Cehape den ibaret değil....

ülkenin bu hale gelmesinde payı olan, geçmişten günümüze, hangi parti mensubu olursa olsun, tüm siyasetçilere de kocaman bir aferin...iki elim yakanızda olacak ....

CHP mitingi sonrası başörtülülere çirkin saldırı? İlginç başlık, haberi verme yöntemi de ilginç. Gerçi Kanal 7:) Şimdi videoyu izleyelim. Başka şehirlerde nasıldır bilmiyorum ama Ankara'ya gösteri ve yürüyüşlerden sonra araçlar kornaya basar, gösteridekiler el sallar. İki üç dakika trafik kesilir. Burada da bir otobüs denk gelmiş. Otobüsün içinde açıklar da var kapalılar da var. Koca bir grup var, grubun içinde de sadece bir kendini bilmez çıkmış otobüsün camına (tam da kapalıların oturduğu yere denk geliyor) galiba para yapıştırmış (Ben para olduğunu düşünüyorum. Belki de başka birşeydir). Grubun diğer bütün üyeleri de farkındaysanız kendisini uyarıyor "yapma yapma" diye, adamı geriye çekiyorlar. Ben daha önce birkaç yorumumda belirtmiştim CHP'li değilim, üyesi değilim. Ama şu kısacık görüntüden böyle çirkin bir başlıkla böyle çirkin yorumlarla haber yapmak, bu haberi de bu şekilde yorumlamak aslında başlı başına çirkinliğin ta kendisidir. O başörtülü arkadaşlarımıza tepki gösteren ve para yapıştıran vatandaş çok çirkin bir iş yapmış ve etrafındaki bilinçli vatandaşlar tarafından uyarılmış. Ama saldırı bunun neresinde. Ben hakaret duymadım. Duyan varsa ne dendiğini yazsın aydınlanayım. Birisinin birine vurduğunu, çekiştirdiğini, tartakladığını görmedim. Gören varsa uyarsın aydınlanayım. Ve emin olun tüm kadınlarımız mağdur ediliyor; Başörtülü ve başörtüsüz diye ayrıştırılarak, kutuplaştırılarak. Kadın olarak siz bari bu tip haberlere itibar etmeyin. İnanışınız gereği taktığınız başörtüsünün siyasete alet edilmesine izin verdikçe aslında inançlarınızın kirletilmesine de izin veriyorsunuz.

Algıda seçicilik bu olsa gerek , şu mesajdan sonra 2 kez daha izledim videoyu .

Amacım bilir kişi raporu oluşturmak değil ama yanlış bir algı oluşturmanın önüne bir nebze de olsa geçebilmek .

Sadece bir kendini bilmez değil .

İzlediğim görüntülerde , önce kızıl dalgalı saçlı kadın otobüse doğru koşup elindeki pankartı o iki kişinin olduğu cama yapıştırıp, bir can havliyle de hırsız var diye bağırılıyor .Fonda kahkalar , alkışlar ...Kimse yapmayın demiyor !
Ardından siyah saçlı , siyah montlu adam gelip aynı kişilerin camına para yapıştırıyor ve yine cama vurarak ve anlamsızca homurdanarak bir şeyler sayıyor .
Sonra bir kez daha para yapıştırılıyor .Yine alkış kıyamet .
Sonra kırmızı şapkalı adam geliyor , orada bir cama yapışıp söylenenler var ki , bunca yapılandan sonra otobüstekilerden bir tepki aldığına göre ''iltifat ''olmadığı kesin . Hala alkış , slogan , bağırışlara devam .
En son otobüs hareket ediyor ve o zaman biri otobüse tekme sallıyor .İşte orada yine bir tek kişi yapma yapma yapma diye uyarıyor arkadaşı .

Şimdi olay tek bir kişinin had bilmezliği değilmiş bu bir .
Şimdi orada ki kalabalık bu had bilmezliğe karşı hep bir ağızdan dur yapma dememiş bu iki .
Otobüste seyir halinde iken bir güruhun cama yapışıp , sanki hırsızmışsınız gibi size karşı öfke kusması saldırı değilse , her gün yapıverelim o vakit bu nahoş hareketi değil mi , bu üç.

İnsanlar videounun tamamını izlemeden konu hakkında fikir sahibi olabiliyor , o sebeple yazarken ve yorumlarken tam olarak olanları yazalım ki doğru yorum yapılsın bu beş .

Şimdi bu gerçek üzerinden , isteyen oyun der , isteyen ayıp der , komplo bu diyen de olur saldırıdır düpedüz diyen de ... Haberi gerçek yorumladıktan sonra herkes şahsi düşüncesinde serbesttir bu da kaçsa kaç .

Görüntülerde sadece bir kişi otobüsün içindeki 2 türbanlı hanıma doğru birşeyler söylemiş ne söylediği anlaşılmıyor ama iyi şeyler olmadığı kesin.
Kendisini kınıyorum:KK19::KK19::KK19:
Aynı zamanda gurup ''yapma yapma yapma'' diye uyarıyor.
Chp lilerden başörtülülere çirkin saldırı diye verilmesi çok yanlı zaten haberi yapanları düşününce bunu anlamak zor değil.
Ayrıca sanki otobüsün önü başörtülüleri protesto etmek için kapatılmış izlenimi yaratılıyor ki bu asla öyle değil.
Akan bir trafik var ve mitingten çıkan kalabalık sebebiyle trafik duruyor ya da ağır ilerliyor.
Yanlı bakarsanız linç girişimi diye de verilebilir haber...

imzamı atarım. Taraflı bakmayın. Chp den böyleleri elbette var ama hepsi böyle değil. Eğer bunu düşünürseniz ir çok partiye mensup insan öyle böyle diye yaftalayalım, faşizmin Alasını yapalım.

Geçenlerde bir haber vardi. Afiş dagitan bayanlara saldirildi üstelik o kagitlati yere atip cevre katli yaptılar siyasete kin ve öfke ona buna saldırarak olmaz sandik basina gidersin tepkini orada gosterirsin olay bu kadar basit. Ona buna saldıran insan kötü örnek teşkil ediyor.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Yanlış anladınız. Yani sizden alıntı yaptım evet ama sözüm elbette size değil. Genel bir yanlıştan bahsediyorum. Başörtülü kendi gibinin hakkını savunup diğerininkini gasp ediyor. Açık olanlarda da bu var. Birçok tanıdığım kapalı ve onlar hükümeti desteklemiyor kastettiğim bu değildi. Bu gibi mağduriyetlerin aslında ne kadar küçük olduğunu belirtmeye çalıştım ülkedeki diğer mağduriyetlerin yanında...Yoksa asla savunmam başörtülü bayanların taciz edilmesini.

bu olayı küçük görmenizi kabul edemem. çünkü bizzat yaşadım, yaşıyorum. markette alış veriş yaparken de, parkta otururken de, restoranda yemek yerken de.. orta parmağını gösteren mi dersin, gözünü lokmama dikip şeytanca gülen mi, yoksa yanımdan geçerken arkadaşına "fahişeler kendilerini masum göstermek için başörtü takarlarmış" diyen mi? sonra da bunlar hep mağdur edebiyatı yapıyorlar yahu diye gülerler. yani hem ezileceğiz hem de sinip oturacağız. özgürlük bunu neresinde?
işte bu yüzden benim için hiç de küçük bir olay değil. hayatımızın tüm alanlarına yayılmış, bizi hep kısıtlayan, sanki hiç birşeye hakkımız yokmuş gibi düşündüren malesef ama malesef chp.. keşke olmasa, keşke gerçekten kucaklayıcı, kabullenici, özgürlükçü olsalar.. onlar değil miydi çarşaflıya önce rozet takıp sonra döven, onlar değil miydi baş örtüsü serbest kılınınca mahkemeye götüren, onun zihniyeti değil mi hala baş örtülü avukatları duruşmalara almayan, baş örtülü vekiller meclise gelince birbirlerini zorla sakinleştiren? diyeceksiniz ki onlar akpnin baş örtüyü kullanmasına karşı. e o zaman akpnin kullanmasına mahal vermesinler, ama yasaklayarak değil, destek vererek. dini sadece ak partinin tekeline bırakmayarak, dindarları bir partiye mahkum etmeyerek..

1923 Türkiye Cumhuriyetinin ilk anayasasında başörtüsü ve hatta çarşaf benzeri kadın giyimi ile ilgili bir madde yoktu...olmadı ...bazı işgüzarlar bunu istediler fakat o dönemki mecliste kabul edilmedi..yani Atatürk böyle bir yasak istemedi sadece kadının modern giyimi tercih etmesini, çarşafı çıkarmasını istiyordu....

sonra 1960larda (60 darbesinde) gayrı resmi olarak yasaklamalar başladı ve en son 80 muhtırasından sonra 82 de resmi olarak yasaklandı...yani chp bu yasağın pek bir yerlerinde yok...soru askere muhturacılara sorulmalı daha çok....evet chp içerisinde kendisini Atatürkçü zanneden, cumhuriyeti ve laikliği koruduğunu zanneden rozet Atatürkçüleri de bu soruna tuz biber ekip bu günlere gelinmesinde büyük pay sahibi olmuşlardır...fakat bu ülkede başörtüsünü kullananlar, başörtüsünü savunduğunu söyleyenlerdir...

bununla ilgili bulabileceğiniz basit bir link...tıkladım çıktı bir okuyun

http://www.aljazeera.com.tr/dosya/turkiyede-basortusu-yasagi-nasil-basladi-nasil-cozuldu

Amacım bilir kişi raporu oluşturmak değil ama yanlış bir algı oluşturmanın önüne bir nebze de olsa geçebilmek .

İzlediğim görüntülerde , önce kızıl dalgalı saçlı kadın otobüse doğru koşup elindeki pankartı o iki kişinin olduğu cama yapıştırıp, bir can havliyle de hırsız var diye bağırılıyor .Fonda kahkalar , alkışlar ...Kimse yapmayın demiyor !
Ardından siyah saçlı , siyah montlu adam gelip aynı kişilerin camına para yapıştırıyor ve yine cama vurarak ve anlamsızca homurdanarak bir şeyler sayıyor .
Sonra kırmızı şapkalı adam geliyor , orada bir cama yapışıp söylenenler var ki , bunca yapılandan sonra otobüstekilerden bir tepki aldığına göre ''iltifat ''olmadığı kesin . Hala alkış , slogan , bağırışlara devam .
En son otobüs hareket ediyor ve o zaman biri otobüse tekme sallıyor .İşte orada yine bir tek kişi yapma yapma yapma diye uyarıyor arkadaşı .

Şimdi orada ki kalabalık bu had bilmezliğe karşı hep bir ağızdan dur yapma dememiş bu iki .
Otobüste seyir halinde iken bir güruhun cama yapışıp , sanki hırsızmışsınız gibi size karşı öfke kusması saldırı değilse , her gün yapıverelim o vakit bu nahoş hareketi değil mi , bu üç.

İnsanlar videounun tamamını izlemeden konu hakkında fikir sahibi olabiliyor , o sebeple yazarken ve yorumlarken tam olarak olanları yazalım ki doğru yorum yapılsın bu beş .

Şimdi bu gerçek üzerinden , isteyen oyun der , isteyen ayıp der , komplo bu diyen de olur saldırıdır düpedüz diyen de ... Haberi gerçek yorumladıktan sonra herkes şahsi düşüncesinde serbesttir bu da kaçsa kaç .

Emin misiniz? Tekrar tekrar izliyorum videoyu. Kızıl saçlı bir hanım var ve elinde pankart var. Pankartı bir yere yapıştırdığı yok. Bu tip gösterilerde AKP'nin yaptığı yolsuzluklara tepki nedeniyle biliyorsunuzdur slogan "HIRSIZ VAR" tüm gösterilerde önlerinde başıörtülü hanımlar olsun ya da olmasın aynı slogan kullanılıyor. Dikkat ederseniz otobüs daha gelirken, henüz önlerinde durmadan, henüz başörtülü hanımlarımız görünmeden zaten "HIRSIZ VAR" sloganları atılıyor. Yani direk onlara yönelik birşey değil. Kaldı ki yine görüntülere bakarsanız orada başörtüsü takmayan hanımlar da görürsünüz. Ve insanların sesleri duyuluyor para yapıştıran adama yönelik "YAPMA YAPMA" diye. Yani bilemiyorum ama benim mesleğim bu. Ama dediğim gibi o adam çok büyük bir terbiyesizlik yapmış ancak bunu CHP MİTİNGİ SONRASI ÇİRKİN SALDIRI falan gibi cümlelerle tüm mitinge atfetmek doğru değil. O mitingde kaç kişi vardı, şu görüntüde kaç kişi var. Haydi diyelim ki benim gözlerimde bir bozukluk var ve yanlış görüyorum. Haydi diyelim ki buradaki insanların hepsi manyakçasına tepkiler verip başörtülü hanımlarımıza saldırmışlar.... Bu mitinge katılan herkese maledilebilir mi? Tekrar ediyorum, başörtüsü takmak ya da takmamak kişinin kendi tercihidir. Ancak bu tip yanlı haberlere prim verip bunu siyaset malzemesi yapmalarına izin verirseniz ya da kendiniz siyaset malzemesi yaparsanız ancak ve ancak inancınızı kirletirsiniz. Saygılar.....

eline koluna sağlık aus.. çok güzel açıklamışsın. ben de arkadaşın yorumu üzerine videoyu tekrar izledim ve daha çok üzüldüm. bu çirkinliği bile basite indirgemeye çalışıyorlar ya, bunu bile ne var bunda diye görmek istemiyorlar ya..
arkadaşa, aynı saldırıya uğrayan başı açıkmış da çevredekiler ak partiliymiş diye varsayıp tekrar izlemesini öneriyorum. belki o zaman gözündeki perde kalkar..

bu olayı küçük görmenizi kabul edemem. çünkü bizzat yaşadım, yaşıyorum. markette alış veriş yaparken de, parkta otururken de, restoranda yemek yerken de.. orta parmağını gösteren mi dersin, gözünü lokmama dikip şeytanca gülen mi, yoksa yanımdan geçerken arkadaşına "fahişeler kendilerini masum göstermek için başörtü takarlarmış" diyen mi? sonra da bunlar hep mağdur edebiyatı yapıyorlar yahu diye gülerler. yani hem ezileceğiz hem de sinip oturacağız. özgürlük bunu neresinde?
işte bu yüzden benim için hiç de küçük bir olay değil. hayatımızın tüm alanlarına yayılmış, bizi hep kısıtlayan, sanki hiç birşeye hakkımız yokmuş gibi düşündüren malesef ama malesef chp.. keşke olmasa, keşke gerçekten kucaklayıcı, kabullenici, özgürlükçü olsalar.. onlar değil miydi çarşaflıya önce rozet takıp sonra döven, onlar değil miydi baş örtüsü serbest kılınınca mahkemeye götüren, onun zihniyeti değil mi hala baş örtülü avukatları duruşmalara almayan, baş örtülü vekiller meclise gelince birbirlerini zorla sakinleştiren? diyeceksiniz ki onlar akpnin baş örtüyü kullanmasına karşı. e o zaman akpnin kullanmasına mahal vermesinler, ama yasaklayarak değil, destek vererek. dini sadece ak partinin tekeline bırakmayarak, dindarları bir partiye mahkum etmeyerek..

rütbenizde ne güzel yazıyor herşey....

iş bu tiyatroculara mahal vermemekte...bu da bizim elimizde kullanana izin vermemekte siz ezik hissetmeyeceksiniz, parmağıyla gösterene sorunun ne olduğunu soracaksınız....başınız dik çıkacaksınız böylelerinin karşısına...ben bunu gerçekten kabullenemiyorum...ben başörtülü olsam kimsenin beni ötekileştirmesine izin vermezdim...

ben de haber kaynağına sürekli laf atılmasını anlamıyorum

diğer konularda da böyle
kaynağı beğenmeyen ben zaten buna itibar etmem diyo
ama kendi koydukları kaynaklar da yanlı haber yapıyo
ama o zaman ses yok

bu durumda sitece bikaç kaynak belirleyip sadece ondan haberler paylaşalım o zaman

diğer konularda da böyle
ama o zaman ses yok

bu durumda sitece bikaç kaynak belirleyip sadece ondan haberler paylaşalım o zaman

Aynen bende anlamiyorum. Haber kaynagini görünce yorum yapmasinlar hem şikayet edip hem yorum yapmak da bana ilginç geliyor.

Emin misiniz? Tekrar tekrar izliyorum videoyu. Kızıl saçlı bir hanım var ve elinde pankart var. Pankartı bir yere yapıştırdığı yok. Bu tip gösterilerde AKP'nin yaptığı yolsuzluklara tepki nedeniyle biliyorsunuzdur slogan "HIRSIZ VAR" tüm gösterilerde önlerinde başıörtülü hanımlar olsun ya da olmasın aynı slogan kullanılıyor. Dikkat ederseniz otobüs daha gelirken, henüz önlerinde durmadan, henüz başörtülü hanımlarımız görünmeden zaten "HIRSIZ VAR" sloganları atılıyor. Yani direk onlara yönelik birşey değil. Kaldı ki yine görüntülere bakarsanız orada başörtüsü takmayan hanımlar da görürsünüz. Ve insanların sesleri duyuluyor para yapıştıran adama yönelik "YAPMA YAPMA" diye. Yani bilemiyorum ama benim mesleğim bu. Ama dediğim gibi o adam çok büyük bir terbiyesizlik yapmış ancak bunu CHP MİTİNGİ SONRASI ÇİRKİN SALDIRI falan gibi cümlelerle tüm mitinge atfetmek doğru değil. O mitingde kaç kişi vardı, şu görüntüde kaç kişi var. Haydi diyelim ki benim gözlerimde bir bozukluk var ve yanlış görüyorum. Haydi diyelim ki buradaki insanların hepsi manyakçasına tepkiler verip başörtülü hanımlarımıza saldırmışlar.... Bu mitinge katılan herkese maledilebilir mi? Tekrar ediyorum, başörtüsü takmak ya da takmamak kişinin kendi tercihidir. Ancak bu tip yanlı haberlere prim verip bunu siyaset malzemesi yapmalarına izin verirseniz ya da kendiniz siyaset malzemesi yaparsanız ancak ve ancak inancınızı kirletirsiniz. Saygılar.....

Tekrar yazmayayım arkadaşım , kare kare yorumladım izlediklerimi , farklı videoyu izlemiyorsak aynı görüntüyü farklı yorumluyor olabiliriz ancak .

Diğer tüm sözlerinizde hem fikirim , bu olaydan bir tüme varım yapılmayacağını yazının başındaki yorumlarımda yazdım zaten .

Ben sadece önce videoyu doğru analiz edelim , ardından fikrimiz neyse onu elbette paylaşacağız vurgusunu yaptım .

Tek bir had bilmez yoktur , engelleme de tekmelemeye olmuştur .

Bunun dışında tüm CHP liler denilemez evet , kimse için '' tüm '' denilmez ama ... bunu da göz ardı etmeyelim .

Medyaya gelince , oraya hiç gelmesek :KK14: Tarafsız bir medya bulmak imkansız . Sadece algı oluşturan medyayı izlerken kendi mantık süzgecimizi kullanmak bize düşüyor . Yoksa ha Ali ha Mehmet Ali , medya denilen 4.güç artık diğer güçlerin elinde bir maşa sadece , kendi ipini kendi çekti medya .

Malzeme olarak kullanmakta şu ortamda siyasetin taa kendisi oldu , bundan vazgeçmeleri imkansız .

yanlış anlaşılmasın ama nerede yaşıyorsunuz da bu kadar tepki gösteriyorlar:26:
senelerdir kapalıyım daha en küçük tepki almadım.aksine daha saygı gördüm.bu istanbulda da böyleydi,daha başka yerlerde de.hatta 1 ay önce istanbulda taksimde gezdim,alışveriş merkezlerinde gezdim hiç böyle bir durumla karşılaşmadım:44:

diğer konularda da böyle
ama o zaman ses yok

bak yazacaktım unuttum. sözcü, hürriyet, milliyet, posta veee asıl bomba oda tv.. bunların tarafsız olduklarını düşünüyor olabilirler mi gerçekten?

yanlış anlaşılmasın ama nerede yaşıyorsunuz da bu kadar tepki gösteriyorlar:26:
senelerdir kapalıyım daha en küçük tepki almadım.aksine daha saygı gördüm.bu istanbulda da böyleydi,daha başka yerlerde de.hatta 1 ay önce istanbulda taksimde gezdim,alışveriş merkezlerinde gezdim hiç böyle bir durumla karşılaşmadım:44:

türkiyenin farklı illerinde bulundum. hepsini aynı her gün yaşamıyorum tabii ama yaşıyorum inanın yazarken ben utandım. ama artık insanların türkiyenin ne kadar tahammülsüz, bağnaz bir ülke olduğunu öğrenmesi gerekiyor. pollyannacılık oynamaya gerek yok..

ben videoyu izleyemiyorum
chp değilmi herşey beklenir onlardan...

Son düzenleme:
rütbenizde ne güzel yazıyor herşey....

iş bu tiyatroculara mahal vermemekte...bu da bizim elimizde kullanana izin vermemekte siz ezik hissetmeyeceksiniz, parmağıyla gösterene sorunun ne olduğunu soracaksınız....başınız dik çıkacaksınız böylelerinin karşısına...ben bunu gerçekten kabullenemiyorum...ben başörtülü olsam kimsenin beni ötekileştirmesine izin vermezdim...

o iş o kadar kolay değil işte.. genelde yanımda eşim, çocuğum olur, maraz çıkmasından korkarım. hem bu denli gözü dönmüş insancıkların bağıra bağıra küfretmeyeceği, saldırmayacağı ne malum?

türkiyenin farklı illerinde bulundum. hepsini aynı her gün yaşamıyorum tabii ama yaşıyorum inanın yazarken ben utandım. ama artık insanların türkiyenin ne kadar tahammülsüz, bağnaz bir ülke olduğunu öğrenmesi gerekiyor. pollyannacılık oynamaya gerek yok..

bak ben,ankara istanbul,adapazarı,afyon,aydın,izmir ve bilecikte yaşadım.hiç bir zaman karşılaşmadım.şanslıymışım:KK31:

X