chp mitingi sonrası başörtülülere çirkin saldırı

yolcu20

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2013
3.017
477
CHP'lilerden başörtülü kadınlara taciz - İzle
Kılıçdaroğlu'nun Ankara Tandoğan meydanında düzenlediği miting sonrası bir grup, caddeye çıkarak araçlara saldırdı. Halk otobüsündeki başörtülü kadınları taciz etti.

CHP'lilerden başörtülü kadınlara taciz

Kanal 7'nin haberine göre, ellerinde CHP bayraklarıyla sokağa inen bir grup genç, yoldan geçen araçların önünü kesip taciz etti. Başbakan Erdoğan'a hakaretler yağdıran gurup bununla yetinmeyip araçları tekmeledi.

BAŞÖRTÜLÜ KADINLARA HAKARET ETTİLER
Halk otobüsünün önünü kesen CHP'li grup otobüsün üzerine çeşitli provokatif afişler yapıştırarak halkı kışkırttı. CHP'li grup otobüsteki başörtülü genç kızlara ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu.

ben işin parti kısmıyla ilgilenmiyorum ama gece gece sinirlerim hopladı. neden her koşulda madur edilen başörtülüler oluyor? bu kızların suçu ne? bu iğrenç saldırıyı görmemezlikten gelemem. artık kimse beni chpnin özgürlükçü olduğuna inandıramaz.. hayır yani sizin için o kadar çırpınan! ablalara da mı saygınız yok.. cık cık çok ayıp..

Son düzenleme:
ben bunun gibileri maçlarda takımına ceza kestiren taraftarlara benzetiyorum..olmamalı ,yapılmamalı...bu bile yapılmamalı...
ancak kanalın da pek objektif olduğunu söyleyemeyiz..ne olduğu belli bu kanalın...

ben işin parti kısmıyla ilgilenmiyorum ama gece gece sinirlerim hopladı. neden her koşulda madur edilen başörtülüler oluyor? bu kızların suçu ne? bu iğrenç saldırıyı görmemezlikten gelemem. artık kimse beni chpnin özgürlükçü olduğuna inandıramaz.. hayır yani sizin için o kadar çırpınan! ablalara da mı saygınız yok.. cık cık çok ayıp..

iğrenç diye bahsetmişsiniz evet belki sizin açınızdan öyle olabilir...buna saygı duyarım ama ben daha kötü bi şey düşünmüştüm iğrenç diyince...
temas şeklinde bi taciz gibi...malesef birbirimizin fikirlerine saygı duymayı öğrenemedik...

ayrıca şunu söylemeliyim fanatikler her partide var ne yazık ki...sadece chp için değil bu..bana göre hiç biri tam olarak doğru değik..sadece kötünün iyisi olarak gördüğüm partiye oy vereceğim..o da vatandaşlık görevimi yerine getirmek için...
ayrıca çok sevdiğim,başörtülü arkadaşlarım da var....

Bir olaydan tüm bir genelleme yapılamaz. Bir hafta önce otobüste arkadasimla yolculuk yaparken tayyip hakkında konuşuyorduk adamin biri ayağa kalkip sesimizi kapatmamiz gerektiğini aksi halde sacimizdan tutup asagiya atacagini bu ülkenin tayyibin olduğunu istemeyenin çekip gideceğini tepemizde haykirdi.

Bu durumda bizi kamera çekmiyor diye mağdur olamadik galiba... Zaten eminim ceksede mağdur olmazdik konusmasinlar o zamannder gecerdiniz kimse basortuye gösterdiği hassasiyeti baska bir seye gostermez oldu bu ulkede...Ama bu o partinin de suçu diyemem çünkü ipsiz sapsiz beyinsiz parti destekleyeni çok.

Görüntülerde sadece bir kişi otobüsün içindeki 2 türbanlı hanıma doğru birşeyler söylemiş ne söylediği anlaşılmıyor ama iyi şeyler olmadığı kesin.
Kendisini kınıyorum:KK19::KK19::KK19:
Aynı zamanda gurup ''yapma yapma yapma'' diye uyarıyor.
Chp lilerden başörtülülere çirkin saldırı diye verilmesi çok yanlı zaten haberi yapanları düşününce bunu anlamak zor değil.
Ayrıca sanki otobüsün önü başörtülüleri protesto etmek için kapatılmış izlenimi yaratılıyor ki bu asla öyle değil.
Akan bir trafik var ve mitingten çıkan kalabalık sebebiyle trafik duruyor ya da ağır ilerliyor.
Yanlı bakarsanız linç girişimi diye de verilebilir haber...

Ben tesettürlüyüm ve çevremin geneli chpli. Hiç böyle bi tavırla karşılaşmadım. Kanal 7 nin haberlerine de inanmıyorum zaten. Carpıtmak için kırk takla atıyorlar.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Çok çirkin .

Öfkelendikleri şeyin faturasını başkalarından çıkarmak . Henüz hangi partinin destekleyicisi bile olduğunu bilmedikleri iki kişiye Başbakan üzerinden saldırmak .

Doğru ya başındaki örtü siyasi simgeydi değil mi (!) ?

Geçelim madalyonun öteki yüzüne , diyelim ki AKP seçmeni bu iki kişi . Sende CHP seçmenisin . Seçmene kin kusmak neden ?

Daha dün yazdım burada . Başbakan üzerinden seçmenine yakışıksız uslüp ve hakaret içinde bulunmak , sanıldığı gibi başarılı bir muhalefet değildir .

Tam aksine öfke ve nefret duygusunu körüklemek , ayrımcılığın daniskasına yapmak , tarafları bağlı oldukları ideolojiye daha da bağlamaktan öteye geçmez diye.

Şimdi konu klasikleşmiş bir hal alacak . Münferit bir olay denilecek . Evet münferit olmasa da genellemeye varılmayacak ama ön izlenim oluşturacak bir tablo bu .

Sokakta taciz edilen dekolte örnek verilecek . Evet o da var bu ülke de , ama şimdi bu da var ı konuşuyoruz değil mi ???

Çok çok çirkin .

İnsanların öfkelerini birbiri üzerinden çıkarmadıkları bir düzene sahip değiliz.

Ha bir klasik replik daha , yazılmadan yazayım . Tüm bunları Başbakanın ayrımcılığı yaptı . O meydanlarda halkını bölerek konuşmasa idi , kimse kimseye düşman olmazdı .

Yok arkadaş !

Erdoğanın bir Başbakan olduğunu unutup , zaman zaman bir parti genel başbakanı gibi sadece seçmenine seslendiği ve bunun son derece yanlış olduğunu her zaman söyledim .
Ama bende olmayan bir nefreti , bende olmayan bir ötekileştirmeyi , bende olmayan yakıp yıkma , öfkeden soluğum kesilircesine birilerine saldırma duygusunu kimse bana empoze edemez . O öyle konuştu o yüzden halkın bir kesimi bu düşmanlığa başladı demek son derece yanlış bir bakış açısıdır .
O da yanlış , sen de yanlış , o zaman yok birbirinizden farkınız . Demek sen şimdiden böyle isen , o koltukta otursan neleri ayrıştıracaksın diye de geçer benim aklımdan .

Olay çok çirkin .

Nice böyle çirkin olaylar yaşadı Türkiye zaman içinde . Daha büyük bir çoğunluk bu galeyana gelmediği için karşılıklı , hala özümüzü koruyoruz . Ve her daim korumamızı da diliyorum.

ben inanmıyorum artık böyle şeylere videosu bile olsa tiyatro senaryosu olmadığı ne malum,*?
kabataşı hatırlatırım,başı kapalı bir bayanın anlattıklarını hepimiz gördük ne kadar da gerçek dışıydıııı!!!

her 2 taraftada böyle sapkın kişiler var.
sadece tek tarafta yok. ona bakarsanız bede başım açık diye yaşamıştım böyle bir tavrı. bunu ne chpye atfetmek, nede benim yaşadığımı akpye atfetmek doğru değil.
. chpye oy vereceğim ve kadın olarak bizim giyinmize karışılmasına karşıyım.

Son düzenleme:
görüntüsü olan olaya inanmıyorum diyen arkadaşlara gülüyorum sadece.

ben partiler üstüyüm. desteklediğim partinin yaptığı yanlışı görmemezlikten gelecek kadar zavallı değilim. Allaha şükür başkalarının yönlendirmeleriyle yanlışlara yanlış demekten korkmuyorum.
benim gözümde, geçen gün ak parti mitinginde saldırıya uğrayan kadın ne ise bu kadınlar da odur. mağdurdur, masumdur. bunu kabul etmeyen zalimdir. bu konuyu da verilecek tepkileri ölçmek için açtım. bu olaya çanak tutmayan, duruşunu gösteren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum..

başkalarının özgürlük alanına taciz edilmesini zevkle izleyen insanlarının özgürlük dilenmeye hakkı yoktur. biraz empati..

Son düzenleme:
görüntüsü olan olaya inanmıyorum diyen arkadaşlara gülüyorum sadece.

ben partiler üstüyüm. desteklediğim partinin yaptığı yanlışı görmemezlikten gelecek kadar zavallı değilim. Allaha şükür başkalarının yönlendirmeleriyle yanlışlara yanlış demekten korkmuyorum.
benim gözümde, geçen gün ak parti mitinginde saldırıya uğrayan kadın ne ise bu kadınlar da odur. mağdurdur, masumdur. bunu kabul etmeyen zalimdir. bu konuyu da verilecek tepkileri ölçmek için açtım. bu olaya çanak tutmayan, duruşunu gösteren arkadaşlarıma teşekkür ediyorum..

başkalarının özgürlük alanına taciz edilmesini zevkle izleyen insanlarının özgürlük dilenmeye hakkı yoktur. biraz empati..

üslubunuza dikkat edin lütfen!
kimse burda zavallı yada aciz değildir!herkes kendi düşüncesini söyler
bizde burda sana yada başka birine değil olayla ilgili konuya yorum yapıyoruz
inanırız yada inanmayız bu da bizi bağlar

Son düzenleme:
chp'li değilim hiç oy vermedim,ama o saçmalıkları yapanların da provakatör oldukları çok belli,ben daha kötü olayların olmasından korkuyordum:KK50:

Bu ülke kurulduğundan beri hiç bir zaman baş örtüsü bu Kadar sorun olmamıştı. Ordu evlerine giren baş örtülü kadınlar vardı. Bir kaç yıldır ciddi kıstaslar getirildi onlara da işte hani eskiden ananelerin bağladığı bir şekil vardı, türban gibi değildi ancak ona izin veriliyor. Ama bunu da yapmaya mecbur kaldılar, artık o kadar partizanlaştı ki bir gurup.
Yıllar yılı hiç sorun olmamışken şimdi siyasi görüş belirlemek için kıstas haline geldi. O yöne çekenler de yok değil hani bağlama şekillerinden anlaşılıyor.
Ama inandığı için gerçekten bunu yaşamaya mahkum olanlar için çok kötü. Ben bu adam gibi insanların da çok olduğunu sanmıyorum. Her guruptan uçta birileri mutlaka vardır.

üslubunuza dikkat edin lütfen!
kimse burda zavallı yada aciz değildir!herkes kendi düşüncesini söyler
bizde burda sana yada başka birine değil olayla ilgili konuya yorum yapıyoruz
inanırız yada inanmayız bu da bizi bağlar

Benim aklıma şöyle bir örnek ya da soru geliyor bu yazdıklarınızı okuduğum da , dilerseniz konuşup eğer yanlış anlıyorsam düzeltiriz .

İnanırız ya da inanmayız bizi bağlar !

Bu sözünüzden yola çıkarak konuşuyorum , son günlerde gündemi oldukça meşgul eden olaylar malumunuz , bir kısım inanırken diğer kısım inanmıyor , montaj diyor .O vakitte inanmayanlara , yok artık her şey kör göze parmak daha ne delil arıyorsunuz diye soruluyor değil mi ?

Bana göre bu videoda da her şey kör göze parmak o vakit . Ya ben bu videonun da tamamen bir kurgu olduğunu ve CHP seçmenini karalamak için oluşturulmuş çokça figüranlı bir tiyatro sahnesi olduğuna da ihtimal vermeliyim ve bahsettiğim diğer kişilerde gündemi meşgul eden olayların '' montaj ve bir tiyatro sahnesi '' olduğunu da değerlendirmeli .... Ya da bizim için oluşturulan septik algı üzerinden yürümeye devam etmeli .

Yani bir tarafa ihtimali sıfırlarken diğer tarafa cömertçe ihtimal sunmak bizi doğruya vardırmaz .

O zaman herkes çıkar inanırız ya da inanmayız bizi bağlar der ! Ne de güzel olur aslında , doğrusu da bu da aslında ama hep o müdahale değil mi , nedense ?

Benim aklıma şöyle bir örnek ya da soru geliyor bu yazdıklarınızı okuduğum da , dilerseniz konuşup eğer yanlış anlıyorsam düzeltiriz .

İnanırız ya da inanmayız bizi bağlar !

Bu sözünüzden yola çıkarak konuşuyorum , son günlerde gündemi oldukça meşgul eden olaylar malumunuz , bir kısım inanırken diğer kısım inanmıyor , montaj diyor .O vakitte inanmayanlara , yok artık her şey kör göze parmak daha ne delil arıyorsunuz diye soruluyor değil mi ?

Bana göre bu videoda da her şey kör göze parmak o vakit . Ya ben bu videonun da tamamen bir kurgu olduğunu ve CHP seçmenini karalamak için oluşturulmuş çokça figüranlı bir tiyatro sahnesi olduğuna da ihtimal vermeliyim ve bahsettiğim diğer kişilerde gündemi meşgul eden olayların '' montaj ve bir tiyatro sahnesi '' olduğunu da değerlendirmeli .... Ya da bizim için oluşturulan septik algı üzerinden yürümeye devam etmeli .

Yani bir tarafa ihtimali sıfırlarken diğer tarafa cömertçe ihtimal sunmak bizi doğruya vardırmaz .

O zaman herkes çıkar inanırız ya da inanmayız bizi bağlar der ! Ne de güzel olur aslında , doğrusu da bu da aslında ama hep o müdahale değil mi , nedense ?

Bu olay yasanmis bu inkar edilemez. Kimin yaptigi ne amaçla yaptigi asla bilinemez. Ancak şöyle bir durum var oradaki herkes ayni tepkiyi.gösteriyor olsa tüm partinin görüşü tepkisi diyebiliriz. Ancak iki kişinin sapkinligi ve etrafindakilerin susturma cabasi hepsinin ayni niyette olmadigini gösteriyor bize.

Bunu soyle örnekleyeyim bir AKP uyesi beni giydigim.askili tshirtten dolayı azarlasa ben bunu bütün akplilere genellersem ne kadar doğru olur?herkesin görüşü bu mudur?

Yapilan şey çok çirkin ... Ama bunu genellemek kotu bir siyaset yapmaktan başka bir şey olmaz ve bunu kimse yemez ne yazik ki.

X