CHP yalova'yı 6 oyla geri aldı..

millan

la havle vela isla bonita
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2011
12.316
15.365
Yalova Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP ve AK Parti'nin itirazları üzerine geçersiz sayılan oylar yeniden incelendi. İncelenme sonrasında daha önce 1 oy farkla seçimi kaybeden CHP adayı Vefa Salman, bu kez 6 oyla belediye başkanlığına seçildi.

Yalova Belediye Başkanlığı seçiminde 124 sandıkta geçersiz oylar için itiraz edildi. Merkez İlçe Seçim Kurulu sabah geç saatlere kadar inceleme yaptı. İncelemelerin ardından CHP adayı Vefa Salman 27 bin 229 oyla belediye başkanlığına seçildi. İtirazlar öncesinde 1 oy farkla önde olan AK Parti adayı Yakup Koçal ise 27 bin 223 oy aldı.

Diğer partilerin aldıkları oylar ise şöyle oldu: MHP adayı Ahmet Kaplan 3 bin 390, HDP adayı Tuncay Turanlı 2 bin 101, SP adayı Celal Korkmaz bin 298.

kaynak:http://gundem.bugun.com.tr/iste-kazanan-parti-haberi/1042758

Yalova Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP ve AK Parti'nin itirazları üzerine geçersiz sayılan oylar yeniden incelendi. İncelenme sonrasında daha önce 1 oy farkla seçimi kaybeden CHP adayı Vefa Salman, bu kez 6 oyla belediye başkanlığına seçildi.

Yalova Belediye Başkanlığı seçiminde 124 sandıkta geçersiz oylar için itiraz edildi. Merkez İlçe Seçim Kurulu sabah geç saatlere kadar inceleme yaptı. İncelemelerin ardından CHP adayı Vefa Salman 27 bin 229 oyla belediye başkanlığına seçildi. İtirazlar öncesinde 1 oy farkla önde olan AK Parti adayı Yakup Koçal ise 27 bin 223 oy aldı.

Diğer partilerin aldıkları oylar ise şöyle oldu: MHP adayı Ahmet Kaplan 3 bin 390, HDP adayı Tuncay Turanlı 2 bin 101, SP adayı Celal Korkmaz bin 298.

kaynak:http://gundem.bugun.com.tr/iste-kazanan-parti-haberi/1042758

Bu kesin bilgimi ?
Ankaradanda guzel haberler gelecek insallah

Bu kesin bilgimi ?
Ankaradanda guzel haberler gelecek insallah

inşallah ankarayıda alırız..
bırcok ılde ıtırazlar var,oylar yenıden sayılıyor..
kımı seçmen kâğıtlarıysa çöplerden çıkıyor..
nasıl olcak bılemıyorum

inşallah ankarayıda alırız..
bırcok ılde ıtırazlar var,oylar yenıden sayılıyor..
kımı seçmen kâğıtlarıysa çöplerden çıkıyor..
nasıl olcak bılemıyorum

aslinda secimi yenşilemek lazim ama sistemi farkli yapmak lazim. yoksa sonuc yine ayni olur maalesef :KK43:

Sanırım Köyceğiz, önce AKP'deydi sonra itiraz edildi CHP'ye geçti ve yeniden itirazlar sonucunda AKP'ye.

Bir çok duyguyu bir arada yaşıyorum. Bir gülesim geliyor bir sinirleniyorum, bi an öf amann yeter diyorum bilmiyorum canım çok sıkıldı bu olanlara. Ordan oraya ordan oraya ne bu böyle yaa.

Sandığa güveneceksin diyorlar bir de hadi gel de güven. Başka ülkelerde böyle rezaletler olsa hemen seçim iptal edilir. Buna neden olanlara dava açılır. Eee orası chp ye geçti, Muğla'nın Dalaman ve Köyceğiz ilçeleri de geçti peki bu yanlış girişlere neden olanlar hesap verecek mi, üstü mü kapatılacak.

Bir konuya yazdim burayada yaziyorum
Kaybedenler neden kaybettiklerini sorgulasin diyenler;sorguladik ve bulduk HIRSIZ VAR......

Bir il aldilar ama dogrulukla hakkiyla aldilar,oy hirsizligi yapmadilar :KK14:

Ama hirsiz ev sahibini bastiriyor buluyor herseye bir bahane kilif
Guzel olan almak degil HELALiyle almak

kim hak ettiyse o alsın

akp tekrar itiraz edecekmiş.

ne olacak bilmiyorum çok karışık. gerçekten kimin oyu fazlaysa onun olsun.

X