Chron veya kolit olanlar ilk belirtileriniz nelerdi?

Byazzambak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2021
130
12
24
Hanımlar 1 aydır karnımın sağ tarafında ağrı var. Tomografi, röntgen, ultrason hepsi temiz çıktı. Günde 1 kere büyük tuvalete çıkıyorum ishalim. Bazı günler midem bulanıyor, kusuyorum. Bağırsaklarımda baskı var sanki sürekli. Karnımdan ses geliyor. Gaz yapamıyorum. Decitel, sposmomen, buscopan hiç ağrımı almıyor. Doktora gidiyorum bi şeyin yok diyip eve gönderiyorlar şaşırdım kaldım. Ailemde bağırsak rahatsızlığı yaşayan da yok. Eğer kolit VS olsa tomografi ya da ultrasonda belli olur muydu?

Hanımlar 1 aydır karnımın sağ tarafında ağrı var. Tomografi, röntgen, ultrason hepsi temiz çıktı. Günde 1 kere büyük tuvalete çıkıyorum ishalim. Bazı günler midem bulanıyor, kusuyorum. Bağırsaklarımda baskı var sanki sürekli. Karnımdan ses geliyor. Gaz yapamıyorum. Decitel, sposmomen, buscopan hiç ağrımı almıyor. Doktora gidiyorum bi şeyin yok diyip eve gönderiyorlar şaşırdım kaldım. Ailemde bağırsak rahatsızlığı yaşayan da yok. Eğer kolit VS olsa tomografi ya da ultrasonda belli olur muydu?
Doktora hangi bölüme gittiniz? Safra kesenize bakıldı mi?

Doktora hangi bölüme gittiniz? Safra kesenize bakıldı mi?
İlk acile gittiğimde apandisit diye düşündüler ama tomografi röntgen ultrasonda her şey normal çıktı. Sonraki hafta ağrıma mide bulantım da eklenince genel cerrah a gittim safra taşından şüphelendi karın ultrasonu istedi sonucum temiz çıktı

Safrada problem yokmuş ve sikayetleriniz sindirim sistemi uzerine gibi, Gastroenterolojiye gidebilirsiniz.

annemde de var aynı şikayetler endoskopi kolonoskopi de yapıldı normal çıktı ama ağrılar bazen dayanılmaz oluyor ve mide bulantısı fazlalaştığı ve birşey yiyemediği için 1 yılda 10 kg verdi. uzun zamandır gidip geliyoruz hastaneye ama hala teşhis konulamadı

Bağırsakla ilgili olabilir mi acaba sorunum özel hastanede bildiğim çok iyi Genel Cerrahi doktoru var kolonoskopi yapar belki
Merhaba kesinlikle gastroenteroloji bölümüne gidip kolonoskopi yaptırın. Maalesef bana 8 yıl sonra crohn hastalığı teşhisi konuldu keşke daha önce kolonoskopi olsaydım. Benim bagirsagimda darlık var ve sağ tarafım ara ara ağrıyor ve karnından acayip gruldama.sesleri geliyor

X