Bağırsaklarım mı rahatsız?

Benim gastroenteroloji doktoru yaptı kolonoskopi mi stresin bağırsaklarına vurmuş dedi zaten çok stresli zamanımdan sonra ağrım olmuştu.cuma günü psikiyatri ye gittim anlattım durumumu 1 yıldır çok zor şeyler yaşadığımı söyledim doktor da stres en çok bağırsaklara mideye vurur yazdığım ilaçları kullan çok faydasını göreceksin dedi ama başlamadım daha. Antidepresan 1 tanede uyku ilacı verdi
Kullan canım belki iyi gelir benim endoskopiyi hep gittiğim genel cerrahi doktorum vardı ona yaptircam koloniskopiyi tanıdığım için gönlüm rahat oluyor.. benimde ani başladı hep apandisten korkum vardı o aralar korku ve kaygı mi olusturdu stresten bilmiyorum artik bende

Kullan canım belki iyi gelir benim endoskopiyi hep gittiğim genel cerrahi doktorum vardı ona yaptircam koloniskopiyi tanıdığım için gönlüm rahat oluyor.. benimde ani başladı hep apandisten korkum vardı o aralar korku ve kaygı mi olusturdu stresten bilmiyorum artik bende
Stres zaten bütün hastalıkların başı Allah şifa versin inşallah hepimize

Merhaba nasıl oldunuz
1 yıldır var dr kronık gastrit ibs stres diyor. Antidepresan içince geçiyor emin olun ama o ilaçlarla bitin duygular gidiyor ve selülit yapıyor ondan bıraktım. Stres geçmedikçe bu kasık, karın, meshane hepsi ağrır. Sporcuyum bir de düzgün beslenme hep vardı ondan da değil.

İnternetten bakınca çok kötü şeyler yazıyor ya psikolojim bozuldu apandist çıkmadı acaba apandisit miyim diyorum kendi kendime sizin ağrınız nasıl ben 2022 temmuzda endoskopi olmuştum mide ağrısından gastrit çıkmıştı zaten 2015 te de olmuştum o zaman da gastrit vardı yani sağ tarafında ilk kez ağrı oluyor. Baş ağrısı için doktor laxoal diye bir ilaç vermişti onu içince kabız oluyordum 12 ay kullandım çok kabız yapınca bırakmıştım. :KK43:
Aynısıyım kronık gastrit sanırım bunu yapan zamanla gaz artıp bağırsağı etkiliyor. Wc sonrası rahatım ama bşyler yeyim içeyim gaz üstten alttan başlıyor. En çok sağım. Ama bazen sola ve alt karına iniyor, sanki bağırsaklarımda taş tsşıyorum. İshal kabız değilim o da normal ama bazen streslenınce cok calısıyor :KK43:

Aynısıyım kronık gastrit sanırım bunu yapan zamanla gaz artıp bağırsağı etkiliyor. Wc sonrası rahatım ama bşyler yeyim içeyim gaz üstten alttan başlıyor. En çok sağım. Ama bazen sola ve alt karına iniyor, sanki bağırsaklarımda taş tsşıyorum. İshal kabız değilim o da normal ama bazen streslenınce cok calısıyor :KK43:
Ben WC den sonra da ağrım oluyor geçmiyor hiç sağ kasık ve mesane ağrıyor bende kabızlıkta var

Canım koloniskopi kolaymi ya bir şey anlamadinmi stres basıyor beni hiç olmadım
Yok uyutuyorlar zaten bi şey duymuyorsun. Hazırlık aşaması zor biraz. 1 gün önce bir şey yemiyorsun sadece su içiyorsun benim akşama doğru başım döndü gittim serum taktırdım

Yok uyutuyorlar zaten bi şey duymuyorsun. Hazırlık aşaması zor biraz. 1 gün önce bir şey yemiyorsun sadece su içiyorsun benim akşama doğru başım döndü gittim serum taktırdım
Evet bugün doktor ayrıntılı bir şekilde anlattı bana liste verdi 3 tane lavman verdi biri sabah biri akşam yapcam pazartesi baslicak salı günü sabahı tekrar lavman yapcm . 9 da koloniskopi yapacakmış canım lavman nasıl yapilcak pek bilmiyorum ama

Evet bugün doktor ayrıntılı bir şekilde anlattı bana liste verdi 3 tane lavman verdi biri sabah biri akşam yapcam pazartesi baslicak salı günü sabahı tekrar lavman yapcm . 9 da koloniskopi yapacakmış canım lavman nasıl yapilcak pek bilmiyorum ama
Bana 2 şurup 2 toz 2 lavman vermişti. İşlem sabahı lavmanı yapmamıştım boşalmıştım zaten sarı su geliyordu tuvalete çıkınca. Lavmanın reçetesinde yazar nasıl kullanılacağı, bana annem yapmıştı

Bana 2 şurup 2 toz 2 lavman vermişti. İşlem sabahı lavmanı yapmamıştım boşalmıştım zaten sarı su geliyordu tuvalete çıkınca. Lavmanın reçetesinde yazar nasıl kullanılacağı, bana annem yapmıştı
Bana phospho soda yazmış 2 tane meyve suya katcam 3 litre su iç dedi canım 3 tane lavman yazmis

Bana phospho soda yazmış 2 tane meyve suya katcam 3 litre su iç dedi canım 3 tane lavman yazmis
Canim kolonoskopi sonucunu yazar mısın. Benzer şeyler yaşıyoruz. Benimde 10 aydır kabızlık problemim var ve sadece adet dönemine az kala başlıyor ve adet bitince bitiyor. Diğer ay yine aynısı oluyor. İyice moralim bozuldu. Hayat kalitem sıfır meğer bağırsak sağlığı herşeymis. Bu bahhsettigim süreçte tuvalete çıkmak resmen işkence 😔

Canim kolonoskopi sonucunu yazar mısın. Benzer şeyler yaşıyoruz. Benimde 10 aydır kabızlık problemim var ve sadece adet dönemine az kala başlıyor ve adet bitince bitiyor. Diğer ay yine aynısı oluyor. İyice moralim bozuldu. Hayat kalitem sıfır meğer bağırsak sağlığı herşeymis. Bu bahhsettigim süreçte tuvalete çıkmak resmen işkence 😔
Çok ilginç regl iken mi kabızlık yaşıyorsunuz ?

Yazarım tabiki sonuçları inşallah temiz çıkar benimde

Yazarım tabiki sonuçları inşallah temiz çıkar benimde
İnşallah canım Allah şifa versin hepimize
Benim 8-9 sene oldu. Stres en önemli faktörü. Bazı baharatlar, süt dokunuyor ve dokununca karnımda ağrı ve gaz sancısı oluyor. Ataklar oluyor bu şeyleri yersem veya çok streslenirsem sonrada hemen tuvalet ihtiyacı oluyor.
Ben biraz daha sakin bi rahatsızlık yaşıyorum çok şükür ama çok daha sık atak yaşayan insanlar var sosyal hayatını ciddi şekilde etkileyen. Genel de tek taraflı ağrı olmaz diye biliyorum. En azından bende öyle oluyor.
Slm canım bu ibs de tek kabızlık olur mu her ay atak seklinde

İnşallah canım Allah şifa versin hepimize

Slm canım bu ibs de tek kabızlık olur mu her ay atak seklinde
Olabilir. Bazılarında ishal olarak bazılarında kabızlık veya ikisi bir arada olabilir. Ama tek başına kabızlık belirti değildir. Doktora görünmeniz gerekiyor geçmiş olsun :)

X