Bahçe Bakımı ve Çiçekler Çiçek Sevenlerin Buluşma Mekanı

IMG_20150325_015733.jpg IMG_20150325_015709.jpg IMG_20150325_015807.jpg IMG_20150325_015834.jpg evet kızlar gece kuşunuz geldi bunlar yasemin cnm arkadaşımın yolladığı güzel saksılar ve telgraf çiçeğim vede kızımı unutmamış teyzesi tekrar tşk ediyorum tatlım :KK66:diğer saksıya dikenler tacını ektim bi saksım boş kaldı telgraf çiçeğim havasız nasılda gelmiş bi görseniz biraz buruşmuş o kadar ama hali çok iyiydi sanki bi lutuf bnm için çok değerli oldu :KK66:

Selam kizlar bahar geldi bende balkonumu renklendirmek istiyorum.bana iri cicekli,cok hassas olmayan hangi cicekleri onerirsiniz
merhaba nicki balkon için bakımı son derece kolay sardunyayı öneririm renk renk açık havayı sever çiçekleri top top olur bnm bildiğim en dayanıklı çiçektir yazın balkonda kışın evde hiç bişey olmaz :KK66:

Günaydınnnnn nilayım canım gece kuşum benim baya geç gelmişsin ben o saatte horluyordum :KK48:
Sevinmene beğenmene çok sevindim yaa, hepsi ufak şeyler ama burda zaten ufak şeylerle mutlu olan bir arkadaş topluluğuyuz. küçücük bir filiz bizi dünyalar kadar mutlu ediyor, bu hayatta çok büyük bir zenginlik. ufak şeylerden mutlu olmak gerçekten çok büyük bir lutuf. Allaha şükürler olsun.
doğumdan sonra kilo vermeye çalışıyorum demiştin ya, piko çikolatayı onun için gönderdim. diğer çikolatalara göre yağ oranı yok denecek kadar az, hiç olmazsa insanın tatlı ihtiyacını gideriyor:KK72: o çoraplar ile tacı da tam kızıma alacaktım, birden aklıma sen geldin, sidelyama alayım ben bunları dedim. mor rengi çok severim biliyorsun mutfağım bile mor :) saksılarda öylelikle hoşuma gitti, birde bktımki altlarıda delik, birde su akmasın diye üstüne bir kat daha saksı yapmışlar fikir hoşuma gitti. şu tatile bir gidip geleyim kendime de alacağım onlardan:KK55:
bu arada gerçekten telgraf çiçeği nerdeyse hiç bozulmadan gelmiş süper sevindim. saksısıda ne güzel olmuş hayırlı olsun.
bu arada dikenler tacın çiçek mi açmış??? yoksa benmi yanlış görüyorum? ayyy ben onu yerim yaa daha 2 tane yaprağı var o hali ile çiçiek mi açmış o oyyyyyy minik kuzu yaa maşallah:nazar:
bu arada gerçekten o gönderdiğin soğanlardan büyük olanı yeşermeye başladı çok sevinçli ve heyecanlıyım :KK49:
Biber tohumlarıda hareketelenmeye başladı, toprağın üzerinden hafif hafif beyazlklar görmeye başladım geliyorlarrrrr.
Arapsaçlarıma ise gözüm gibi bakmaya devam ediyorum, 6 tane saksıdan 3 tanesini sera şekli ile diğer 3 tanesini açık şekilde besliyorum, büyük saksıdaki inşallah tutacak, küçükler ise ne öldüler nede canlandılar, ama çok şükürki çıkmadık candan ümit kesilmez, o minik yaprakları yeşil hepsinin, bu da benim en büyük mutluluğum.:KK36:

Selam kizlar bahar geldi bende balkonumu renklendirmek istiyorum.bana iri cicekli,cok hassas olmayan hangi cicekleri onerirsiniz
nick canım hoşgeldin aramıza, ben balkonuma buz çiçeği dikmeyi düşünüyorum, yaz kış yeşil kalması benim için önemli olan nokta. yazın küçük küçük pembe çiçekler açıyor kışın ise sadece yeşil yaprakları kalıyor bildiğim kadarıyla. buz çiçeği bu;
DSC05183 (Küçük).JPG
ama sen büyük çiçekli birşey istediğin için bence ortanca hem dayanıklı hem bakım istemiyor hemde her yıl yeniden canlanıp açıyor.
123.jpg
birde şu çiçek var onuda tercih edebilirsin ama ismini unuttum ben bunun, arkadaşlar söyler birazdan;
100869556_64.jpg

Nilaycığım güle güle kullanın yeni cicilerinizi sen ve kızın :)
Grap inşallah yeşeren soğanlarının çiçeklerini de görürsün :) yaptığın hediye paketine de bayıldım.
Ben dün yeni bir şey deneyeceğim demiştim. Akşam keyfim yoktu o yüzden sabah işe gitmeden acele acele yapıverdim :KK70: umarım beğenirsiniz.
Buna uzun dallı kaktüsümü koyacağım.
Fotoğrafta çay kupası gibi durmuş ama aslında küçük değil. Kaktüsü ekince daha iyi anlaşılacak :)
Bu akşam da yün iplikle askılı saksı yapıp buz çiçeğim çillenince ona ekeceğim.
image.jpg

Nilaycığım güle güle kullanın yeni cicilerinizi sen ve kızın :)
Grap inşallah yeşeren soğanlarının çiçeklerini de görürsün :) yaptığın hediye paketine de bayıldım.
Ben dün yeni bir şey deneyeceğim demiştim. Akşam keyfim yoktu o yüzden sabah işe gitmeden acele acele yapıverdim :KK70: umarım beğenirsiniz.
Buna uzun dallı kaktüsümü koyacağım.
Fotoğrafta çay kupası gibi durmuş ama aslında küçük değil. Kaktüsü ekince daha iyi anlaşılacak :)
Bu akşam da yün iplikle askılı saksı yapıp buz çiçeğim çillenince ona ekeceğim.
VAOVVVVVV flores sen resmen bir sanatçısın yaaa. renklerin uyumuna bayıldım gerçekten çokkkkk hoşuma gitti maşallah diyorum sana bunu ne ile yaptın yani ne boyası ile?:nazar: ebruli gibi yapmışsın anladığım kadarıyla ama renklerin uyumuna gerçekten tekrar tekrar söylüyorum bayıldım harikasın maşallah süper. ayyyy en kısa zamanda içine dik çok merak ettim. acele yaptığın buysa oturup özene bezen yapsan bakmaya kıyamayız heralde:KK66:

VAOVVVVVV flores sen resmen bir sanatçısın yaaa. renklerin uyumuna bayıldım gerçekten çokkkkk hoşuma gitti maşallah diyorum sana bunu ne ile yaptın yani ne boyası ile?:nazar: ebruli gibi yapmışsın anladığım kadarıyla ama renklerin uyumuna gerçekten tekrar tekrar söylüyorum bayıldım harikasın maşallah süper. ayyyy en kısa zamanda içine dik çok merak ettim. acele yaptığın buysa oturup özene bezen yapsan bakmaya kıyamayız heralde:KK66:
Teşekkür ederim canım keşke sanatçı olsaydım ama şuradan buradan bulduğum fikirleri deniyorum işte :)
Su dolu leğene oje damlattım o zaten kendiliğinden ebru deseni alıyor. Şekil vermek istersen kürdanla yapabilirsin ama kürdana yapışıyordu ojeler ben o yüzden fazla müdahale edemedim. Sonra da seramik saksıyı yavaş yavaş suya sokuyorsun o desen yapışıyor kuruyunca da tamam oluyor :)

Teşekkür ederim canım keşke sanatçı olsaydım ama şuradan buradan bulduğum fikirleri deniyorum işte :)
Su dolu leğene oje damlattım o zaten kendiliğinden ebru deseni alıyor. Şekil vermek istersen kürdanla yapabilirsin ama kürdana yapışıyordu ojeler ben o yüzden fazla müdahale edemedim. Sonra da seramik saksıyı yavaş yavaş suya sokuyorsun o desen yapışıyor kuruyunca da tamam oluyor :)
aaaaa inanamıyorum özel bir boya değil yani vay beee inanki bende deneyeceğim sakın unutturma bana, evde oje var, haftaya eve geldiğimde mutlaka deneyeceğim harikasın yaa oje ile harikalar üretmişsin süper. bunu ilk sayfaya koyacağım müsadenle?

rabiş,zeyno laci canlar ne güzel kaynatmışınız öle kahkahalar espriler havada uçuşuyo
yrn sırf sizinle çene yarıştırmak için evde kalıcam kimse kaybolmasın lutfen :KK70::KK70::KK70::KK70:
kilo konusuna gelince şu an 1 no bnm beni rekoru kimse kıramaz amma çok güzel yol kat ettim tuyolar isterseniz sırrımı veriyim
yasemin hiçte öle kilolu durmuyon kuzum çok iyi görünüyon inan
gazel nerdesiniz tatlım bu kızlar neler yapmış böyle yeni adımızı sevsinler keşke daha önce yapsaydık bu işi
yrn ilk işim yeni cicilerimin fotosunu atmak olucak :KK66:
nası kilo verdin :KK51:
nick canım hoşgeldin aramıza, ben balkonuma buz çiçeği dikmeyi düşünüyorum, yaz kış yeşil kalması benim için önemli olan nokta. yazın küçük küçük pembe çiçekler açıyor kışın ise sadece yeşil yaprakları kalıyor bildiğim kadarıyla. buz çiçeği bu;
Eki Görüntüle 1468060
ama sen büyük çiçekli birşey istediğin için bence ortanca hem dayanıklı hem bakım istemiyor hemde her yıl yeniden canlanıp açıyor.
Eki Görüntüle 1468057
birde şu çiçek var onuda tercih edebilirsin ama ismini unuttum ben bunun, arkadaşlar söyler birazdan;
Eki Görüntüle 1468058
petunya olmasın

aaaaa inanamıyorum özel bir boya değil yani vay beee inanki bende deneyeceğim sakın unutturma bana, evde oje var, haftaya eve geldiğimde mutlaka deneyeceğim harikasın yaa oje ile harikalar üretmişsin süper. bunu ilk sayfaya koyacağım müsadenle?
Kaktüsümü ekeyim öyle koyarsın canım bu haliyle koymayalım bence :KK48:
Tamam hatırlatırım sende ne renkler var?

Kaktüsümü ekeyim öyle koyarsın canım bu haliyle koymayalım bence :KK48:
Tamam hatırlatırım sende ne renkler var?
ayyy sen daha tamam demeden koydum okadar beğendim ki :))) istersen kaldırayım, yada sen çiçeği ekince bu resmi kaldırıp, o resmi koyarım. zaten maximum 30 tane resim koyma hakkımız varmış, o kısımda bir düzenleme yapacağım, herkesin max 3-4 tane çiçeğinin resmini koyabileceğiz heralde. zamanla düzenleriz orayı

ayyy sen daha tamam demeden koydum okadar beğendim ki :))) istersen kaldırayım, yada sen çiçeği ekince bu resmi kaldırıp, o resmi koyarım. zaten maximum 30 tane resim koyma hakkımız varmış, o kısımda bir düzenleme yapacağım, herkesin max 3-4 tane çiçeğinin resmini koyabileceğiz heralde. zamanla düzenleriz orayı
Tamam dursun :KK70: Sende ne renkler var merak ettim :)

Bu arada yolumun üzeri ne kadar bereketliymiş :)
Hep gözüme çarpan ama ottur deyip geçtiğim bitkiyi bugün biberiyeye benzettim. Yaklaşıp bir yaprak kopardım ve mis gibi biberiye koktu :KK76:
Bundan da alacağım sanırım :KK70:

image.jpg

Kizlar tesekkurler tavsiyeleriniz icin ,bende ortancayi begeniyorum ama bahce ve golge cicegi deniliyor internette yinede bir tane alip denemeyi dusunuyorum.
sardunyalar gercekten çok dayanıklı ve rengarenk ama yapraklarinin değişik bir kokusu var pek hoslanmiyorum kokusundan.bu sene kokuyor falan demeyip ondanda almayi dusunuyorum bol bol. geçen seneden 2 tane uzun,2 renkli ,1 tane metalden duvara asilan 1 tanede tavana asilan saksim var.gecen sene hosuma giden cicekleri almistim megersem kış cicekleriymis. siklamen ve acelyalarim vardi hepsi mefta oldu. uzun saksilarimda da mineler vardi ben şehir disina cikinca esim su diye benim çamaşır sulu deterjanli karisimi sıkmis, yakmış hepsini. yani elde var sıfır:-) pazar günü yeni çiçeklerini alınca fotograflarini koyarim, sabirsizlaniyorum almak için

Kizlar tesekkurler tavsiyeleriniz icin ,bende ortancayi begeniyorum ama bahce ve golge cicegi deniliyor internette yinede bir tane alip denemeyi dusunuyorum.
sardunyalar gercekten çok dayanıklı ve rengarenk ama yapraklarinin değişik bir kokusu var pek hoslanmiyorum kokusundan.bu sene kokuyor falan demeyip ondanda almayi dusunuyorum bol bol. geçen seneden 2 tane uzun,2 renkli ,1 tane metalden duvara asilan 1 tanede tavana asilan saksim var.gecen sene hosuma giden cicekleri almistim megersem kış cicekleriymis. siklamen ve acelyalarim vardi hepsi mefta oldu. uzun saksilarimda da mineler vardi ben şehir disina cikinca esim su diye benim çamaşır sulu deterjanli karisimi sıkmis, yakmış hepsini. yani elde var sıfır:-) pazar günü yeni çiçeklerini alınca fotograflarini koyarim, sabirsizlaniyorum almak için
hoşgeldin canım
ahhh bu erkekler çiçeklerimizden ne istiyorsunuz :KK70:

X