Bahçe Bakımı ve Çiçekler Çiçeklerim

Sümbüllerim :KK33: satıldığı yerde çok küçük bir saksıdaydılar. Yamulmuşlar:KK34:
Acaba düzelir mi?:KK75:
IMG_0692.JPG

IMG_9103.JPG
Miyav_su Miyav_su Hoşgeldiniz :))

Işık alacak ama direk güneş almayacak,
Saksısı dekoratif amaçlı şeffaf değilse hemen şeffafa alın çünkü köklerinin ışık alması lazım
Şebeke suyu değil oda sıcaklığında içme suyu ile haftada bir içindeki orkide toprak karışımı ıslanana kadar sulayıp, tabağa inen suyu boşaltmalısınız ki
Kökleri suda kalıp çürümesin
Nemli ortamı çok sevdiğinden ışığı müsaitse mutfağınıza ya da nem için alet kullanıyorsanız o odaya koyabilirsiniz
Kökleri saksı altından uzamadıkça ve saksı içinde kökler çok sıkışmadıkça saksı değiştirmenize gerek yok
Değiştirirseniz eğer yapı marketlerin bahçe reyonunda saksısı da toprak karışımı da satılıyor
Sıvı besin açmadan önce çalkalayın,ayda 2 kere içme suyuna 1 lt ye yarım kapaktan az karıştırıp onunla sulayabilirsiniz
Kireçsiz su için aslında önerilen ütü suyu ama ben hiç denemedim
Yaprakların ortasına yani iç kısmına su kaçmamasına özen gösterin
Çiçeklerin ömrü dolup solduktan sonra alttan 4.boğumun 2 parmak üzerinden dalı keserseniz yenilenir
Aklıma gelenler bunlar :))
Yerini değiştirmezseniz ortadan yaprak vermesinden size alışıp alışmadığını anlayabilirsiniz :))
Fotoğraf gönderirseniz rengiyle topiğimizi şenlendirirsiniz :)

Gelişmeleri ve varsa diğer çiçeklerinizi de paylaşın lütfen :)
Güzel günlerde mutluluk getirmeye devam etsin hediyeniz
Sevgiler
İşte resmî

Önce kaktüs yanındakileri de yeni bir tür sandım baktım narlarla süslenmiş yalnız kalmasın diye :))

Çok şekerler de... kaktüslerime ne zaman yanlışlıkla elim ucundan dokunsa komple onlarca diken bana geçiyo hele saksı değiştirirken kalın eldivenle epey cebelleştim :))
Saksıların da güzellermiş

Sana her baktığımda aklıma çay geliyo iyi mi :))
Çay için çay :))

Önce kaktüs yanındakileri de yeni bir tür sandım baktım narlarla süslenmiş yalnız kalmasın diye :))

Çok şekerler de... kaktüslerime ne zaman yanlışlıkla elim ucundan dokunsa komple onlarca diken bana geçiyo hele saksı değiştirirken kalın eldivenle epey cebelleştim :))
Saksıların da güzellermiş

Sana her baktığımda aklıma çay geliyo iyi mi :))
Çay için çay :))
Çay iyidir çayı sevelim :KK53:
Benim sarıdaki kaktüs çok batmıyorda öteki fena :confused: