Cicim aylar dei,l ikence aylar oldu..

valla sen bilirsin canım ama bu adamdan hayır gelmez bana göre..ne demek ya 1 aylığına git falan ...çok istiyosa vur kapıyı çık ...çocuk olmadan ..yıllarını heba etmeden bırak gitsin zararın neresinden dönersen kardır ..!

evet cok rahatsizmis ben onun sozunu dinlemiyormusum kadinlik yapmiyormusum ..su kadinlik nasil oluyo inanin bilmiyorum artik daha nasil soz dinlemeliyim anlamadim istedigi yere gideriz istedi yemegi yapariz ..benim cnm bi sey isteyince ortaligi yikiyo..resmen benim insan yerine koymuyo degerim yok maliyim sadece...halbuki cokta sesiz ve uysal biriyim ..hep azarlanmak terslenmek benimde canim ayetti artik ya

bir dakika daha yanında durmayın bence... derhal terkedin onu... bunu şimdi yapmazsanız ilerde hiç yapamayacak durumlarla karşı karşıya kalırsınız. çok yakından tanıdığım bir insanın eşine ve çocuklarına davranış modeliyle aynı eşinizin yaptıkları... adam 62 yaşında hala hiçbir değişiklik yok... bence eşinizin sorunu kişilik bozukluğu... siz durdukça dozunu artırarak devam edecek... düzelme beklemeyin... kurtarın kendinizi... kendiniz de sinir hastası olursunuz...

belki çok sert oldu yazdıklarım ama bu benim fikrim. katılmayanları saygıyla karşılarım...

5 ayda her dakika azarlanan bir evlilik, ne yapsa göze batan..
hatalı olabilirsiniz bilmiyorum ama bu bile sürekli çemkirilmeyi, hakaret duymayı gerektirmiyor.
hele ısrarla sizi ailenizin evine gönderme çabaları..

ben bi insanın değişeceğine inanmıyorum nedense..
7'sinde neyse 70'in de o dur.
hele ki bi adam 36 yaşından sonra; bilmiyorum çok zor..

siz 1 aylığına ailenizin yanına gitseniz o geri çağırır mı bilmem ama ben olsam geri dönmezdim sanırım..

evlilikte saygı bittiğinde iş hakaretlere kadar gelindiğinde birde üstüne evden kovulmak istendiğinde ,bence o evlilik evlilikten çıkmış demektir. ben böyle bir adamla asla bir ömür boyu yaşayamazdım. ne bu 5 ayda devamlı hakaret. çeker yurduma geri dönerdim. arkamada bakmazdım

cnm tr'ye değilde bi süre evden ayrıl bence snein kıymetini öyle anlar
bide uzun yıllar orda yanlız yaşamış rahata alışmış şimdi sen onun sorumluluğusun ve bunu kaldıramıyor olabilir

ay yazık ya çok üzüldüm umarım düzelır
bu durumda biraz sessiz kalnı bence
yeni ısınma donemleri olabilir kavgalar çıkabilir.
çocuk isiytrsada yap bir tane nolcak
bu durumu çözecekse yap.

bu durumu çözecekse yap.

cnm bence acele etmesin çocuk için bu kadar hakaretin üzerine hediye verir gibi çocukmu yapılır bence bekle cnm :teselli:

üzülrdüm:) bazı arkadaşlar dönme demiş çık demiş içinde yaşmayan bilemez peki onun sözünü sinlediği falan biri yokmu eşinle konuşsa 5 ayda sevgi bitemez hakaret etmeside çok kötü evlilikleri yürüten saygı bence umarım herşey düzelir

çocuk olmaması tek sorun değil ki evlilikte. birde çocuk olursa işi dahada karmaşıklaşır. adam devamlı ezme ve hakaret peşinde. bu evliliğin böyle yıllarca devam ettiğini düşünsenize. o cocuğun psikolojisi ne olacak. saygı duyulmayan ve hakaretlere maruz kalan bir anne. ve devamlı hır gür. çocuk yapması en yanlış şey şu anda.

sana saygısı kalmamış..değer vermiyor...ne acı allah kımsenın basına vermesın..istemıyorsa (burdan atıp tutması kolay belkı)kalmanın anlamı yok....

çocuk isiytrsada yap bir tane nolcakbu durumu çözecekse yap.

iyi de çocuk; istiyorsa yap bi tane nolcak diye yapılan birşey değilki.
evden kovulan, şerefsiz laflarını yiyen kadın çocuk yapıp da dahaağırlarını duymaya başlarsa ne olacak??
evcil hayvan alınmıyor eve olmazsa geri veririz değil ki bu.
ömür boyu sorumluluğunu taşıyacağın bir insan.
bu adama koca sıfatı bile 2 beden büyük gelirken baba sıfatını nasıl taşıyabilir??

inan bana asla adam olmaz o.seni istemiyo baksana.üstelik bir ay ayrı kalmanız için zorluyo daha yeni evliyken.maddi imkanın varsa hemen başka bi ev tut ve dava aç yolunu ayır bu pi...likten.

bu durumu çözecekse yap.

Tabiki evliliklerde kavgalar çıkabilir ama hakaret girdimi işin içine işte orada dur demek lazım. Sessiz kalmak çözüm değildir aksine karşınızdakinin sizi daha çok ezmesine ve karşınızdakinin daha çok diktatör olmasına yarar.
Haa böyle bir adamdan çocuk yapılırmı? Kesinlikle yapılmaz. Çocuk evliliği kurtarmak içinde yapılmaz, yoksa hem siz mutsuz olursunuz hemde dünyaya getirdiğiniz çocuk.

sakın ha, çocuk filan düşünmeyin..

daha 5 aylık evlisiniz, öğrencisiniz.. ne bebeği allah aşkına..

sanırım geleceğinizi şekillendirmeye çalışıyorsunuz..

eşiniz 1 ay gitmenizi istiyor..

ne okuduğunuzu bilmiyorum ama, okulunuzu bırakıp gelmeyin..dil okulu mu yoksa üniversite mi okuyorsunuz?

bence eşiniz sizi eve bağlamaya çalışmış gibi geldi..

hemen bebek istiyor, okul döneminde 1 ay git kal diyor.. pek normal değil..hani kadınlıktan bahsediyorya beyefendi, okumanız da onu rahatsız ediyor olmasın..CADIARZU

çünkü ailece tanıdğımız birinin çocukları büyüdüğünde 10 yaşna geldiğinde bir çocuk daha isteyerek eşine yaptırdığını duydum. " çocuk büyüyünce kadın benimle heryere gelmek istiyor "diyerek..kadının haberi yok tabi bu düşünceden.. şimdi kadının 1.5 yaşında çoçuğu var.. adam kış için plan yapmış..uzak doğuyu gezecekmiş.. kadına da çocuk var sen gelemezsin diye erkek arkadaşlarıyla gitmenin hazırlıklarını yapıyormuş..:kızgın:

eşinin gerçekten beklentilerini karşıladığına emin misin ? Eşimin arkadaşı karısını binbir zorlukla aldırdı, o kadar çok tartışıyorlar ki, en sonunda karısı dayanamayıp bardağı yere atmış eli de kesilmiş, karısını geri göndermek istiyordu. Ben erkek tarafından dinledim, hep kadını kötü diye anlattılar. Kadın tarafından dinlesen canımdan bezdim diyecek. Tek taraflı değildir bence her ne kadar suçun fazlası ondaysa da sende de vardır biraz, bunu düzeltmeye çalış. Ayrıca beni şimdi geri gönderme madem bana ev tut okulum bitince giderim de. Çko dengesiz bir davranış seni göndermeye çalışması, insanın aklına bin türlü şey geliyor :eek:lmaz:

Gitmeli ve yol yakın ken gittiğin için şanslı addetmelisin kendini.Bu adam sana neden git diyor,neden seni sindiriyor öğrenmeye uğraşma bile,sadece git.
Erkek olmayı kadın ezme olarak gören zihniyetin içine tüküreyimkaydirigubbakcemile

neden 5 ayda bu kadar cabuk bıksın ki insan bide göndermek isteyip o ağır lafları işitsin sizde arayın k.validenizi anlatın cocuğunun yaptıklarını bakalım neler olacak o o zaman sakın ezdirmeyin kendinizi o adama

Evliliğin ilk aylarında, birbirlerine ve evlilik düzenine alışmaya çalışan çiftler arasında tartışamalar kavgalar olması nomaldir. çoğumuz da yaşamışızdır ama erkek olsun kadın olsun uzlaşma yoluna gidip, hatalarını görüp, düzeltmelidirler..

Eşin bana tuhaf geldi.CADIARZU

Hatalarını annesine şikayet etmesi, henüz 5 aylık evlilikte saygıyı bitirecek küfürler (ş... z gibi) etmesi, seni 1 ay gibi uzun bir süre evine yollama konusunda ısrarcı olması bana tuhaf geldi..CADIARZU

Bilmiyorum, okulun da varmış..
Bence okulun ve evliliğin için gitme..
Eşini tanımaya çalış, kızdığı şeyleri yapmamaya çalış ama sen de ona isteklerini söyle, çocuk gibi seni annesine şikayet etmesinden hoşlanmadığını, hakaret ve küfür tarzı kelimelerin evlilikte saygıyı silip süpüreceğini, severek evlendiğinizi ve evliliğini doyasıya yaşamak istediğini vs.vs.......a.s

Yani çok yenisiniz, çaba gösterin biraz.Eşin de sen de..

İnşallah düzelme olur, olmazsa da yol yakınken başının çaresine bakarsın..:nazar:

Tamamdır diyene kadar da sakın hamile kalma..sakınnnnn.....:mymeka:
-----------------------
Ben anlamıyorum ..:eek:lmaz:
Flört döneminde ayaklarına kapanan, başının tacı yapan erkekler, 5 ayda ne oluyor da bu şekilde davranmaya başlıyor anlamıyorum..

Sevgiliyken ş.....z desene göreyim, sıkar de mi?:eek:lmaz:
Evlendikten sonra nasılsa benimdir deyip, gerçek yüzlerini gösteriyor işte bazı erkekler.:eek:lmaz:

Gitmeli ve yol yakın ken gittiğin için şanslı addetmelisin kendini.Bu adam sana neden git diyor,neden seni sindiriyor öğrenmeye uğraşma bile,sadece git.
Erkek olmayı kadın ezme olarak gören zihniyetin içine tüküreyimkaydirigubbakcemile

kesinlikle katılıyorum:lepi::lepi::lepi::lepi:

Canım öncelikle çok üzüldüm.Ama bu adam sana daha evliliğinin başlarında böyle davranıyorsa sonrasını düşünemiyorum..Ve sakın çocuk düşünme çocuk olursa düzelir düşüncesinede girme işler daha sarpa vurur...Ve yolun başındayken çözmen gereken bir durum sonra dahada üzülürsün canım..Allah yardımcın olsun..

X