Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Ciddi saç dökulmem var

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Ama benim bildiğim ne polikistik ne de haşimato biraz dökülme yapsa da öyle arkadaşın dediği gibi tepede açıklık olacak derecede ciddi bir dökülme yapmaz gibi, bence dermatologa da görünse daha iyi olacak sanki.
Sağlık ocağina gitmiştim bir şampuan verdi ketoral uzun kullanimda iyi değilmiş biraktim zaten faydasi da olmadı

Kadın doğumcu polikistten olur demişti ama özellikle sac için doktora gitmedim anne baba kardeşimde var kel gibi hepsi benim saçlarında çok fazla gürdu 3 4 senedir böyle stres te etkiliyordur tabiki
Tamam polikistikden olur ama, kellik boyutuna gelecek kadar ciddi boyutta dökeceğini sanmıyorum ben sadece. Gene de dermatologa gorun derim ben.

Ben daha geçtiğimiz ay itibariyle öğrendim, bebek düşündüğüm için ayrıntılı bir kan test yaptırdım, haşimato çıkınca jinekoloğum tiroid ilacı verdi onu kullanıyorum bir aydır.
Ama geçtiğimiz yaz dökülme vardı mesela, ben çok önceden brezilya fönü de yaptırmıştım etkisi geçmişti ama ben ona yordum hatta dökülmeyi, meğer haşimatodanmış ama benim çok yüksek değil, 2 civarlarında birşey tam hatırlamıyorum. İlacın en düşüğünü alıyorum zaten.
Bende eylul de öğrendim canım bebek icin başvurduğumda kan testinde cıktı benim 4.83 çıkmıştı direk dahiliyeye randevu alıp gittim doktorda bu değerle gebe kalmak zor 2.bucugun altı isteniyormuş bende kullanıyorum 100luk ayrıca selenyum yanında bir sürü ilaç ta kulanıyorum glutenli yiceklerden uzak duruyorum ekmeğimi siyez unundan yapıyorum bunlarında etki ettiğine inanıyorum ve çarşamba günü gittim tekrar dahiliyeye kan verdim şükür dusmus tiroit 0.8e bir dahaki kontrol 3 ay sonra :)

Kısa zamanda gidicem inş devlete gitmek istemiyorum özelede şuan gidemiyorum 😣
Hastanelerde sac dökülmesi icin pek yardımcı olucak ilaç şampuan yazmıyorlar benim esimdede vardı doktor doktor gezdi verdikleri ilacı kullandı hiç bir ise yaramdı kendi internetten pahalı şampuanlar aldı sabunlar denedi yinede fayda etmedi inş. Size yardımcı olurlar

Bende eylul de öğrendim canım bebek icin başvurduğumda kan testinde cıktı benim 4.83 çıkmıştı direk dahiliyeye randevu alıp gittim doktorda bu değerle gebe kalmak zor 2.bucugun altı isteniyormuş bende kullanıyorum 100luk ayrıca selenyum yanında bir sürü ilaç ta kulanıyorum glutenli yiceklerden uzak duruyorum ekmeğimi siyez unundan yapıyorum bunlarında etki ettiğine inanıyorum ve çarşamba günü gittim tekrar dahiliyeye kan verdim şükür dusmus tiroit 0.8e bir dahaki kontrol 3 ay sonra :)
Bana gebelik zor demedi doktorum ama herşey normal olmasına rağmen 2 senedir kalamadım o ayrı :) benim geriye tek rahim filmi kaldı onu da bu perşembe çektireceğim.
Zaten benim de haşimatom 2 civarlarında demiştim ama test annemde kaldı net sonucu söyleyemiyorum o yuzden, neyse hayırlısı olsun hepimiz için arkadaşın konusunu da dağıttık azıcık sanki ☺️🙈

:KK48:
Bana gebelik zor demedi doktorum ama herşey normal olmasına rağmen 2 senedir kalamadım o ayrı :) benim geriye tek rahim filmi kaldı onu da bu perşembe çektireceğim.
Zaten benim de haşimatom 2 civarlarında demiştim ama test annemde kaldı net sonucu söyleyemiyorum o yuzden, neyse hayırlısı olsun hepimiz için arkadaşın konusunu da dağıttık azıcık sanki ☺🙈
Amin insaAllah canım bende 2 kere ameliyat oldum rahimde perde vardı sağ tüpüm alındı bunada şükür aşılama denicez ama doktorum ne zaman derse evet birazcık öyle oldu:KK48:

Hastanelerde sac dökülmesi icin pek yardımcı olucak ilaç şampuan yazmıyorlar benim esimdede vardı doktor doktor gezdi verdikleri ilacı kullandı hiç bir ise yaramdı kendi internetten pahalı şampuanlar aldı sabunlar denedi yinede fayda etmedi inş. Size yardımcı olurlar
Bu tür deri zührevi hastalıklarda zeytinburnunda ermeni hastanesinin ustüne bir hastane tanımiyorum oraya gitmeyi istiyorum en son geçen ay aradigim da 300 tl gibi bişeydi muauenesi 12.aydan sonra gidicem inş oraya

Zaten benim de haşimatom 2 civarlarında demiştim ama test annemde kaldı net sonucu söyleyemiyorum o yuzden, neyse hayırlısı olsun hepimiz için arkadaşın konusunu da dağıttık azıcık sanki ☺🙈
Yok canim bende o konudan muzadirim maalesef:KK43:

Bu tür deri zührevi hastalıklarda zeytinburnunda ermeni hastanesinin ustüne bir hastane tanımiyorum oraya gitmeyi istiyorum en son geçen ay aradigim da 300 tl gibi bişeydi muauenesi 12.aydan sonra gidicem inş oraya
Umarım yardımcı olurlar bian önce saçların geri gelir insan ister istemez üzülüyor🙁

Ben daha geçtiğimiz ay itibariyle öğrendim, bebek düşündüğüm için ayrıntılı bir kan test yaptırdım, haşimato çıkınca jinekoloğum tiroid ilacı verdi onu kullanıyorum bir aydır.
Ama geçtiğimiz yaz dökülme vardı mesela, ben çok önceden brezilya fönü de yaptırmıştım etkisi geçmişti ama ben ona yordum hatta dökülmeyi, meğer haşimatodanmış ama benim çok yüksek değil, 2 civarlarında birşey tam hatırlamıyorum. İlacın en düşüğünü alıyorum zaten.
Cevaplarınızı takip ediyorum. Hasimatoyu hangi değerlere bakarak tespit ettiler? Dökülmeleriniz ne boyuttaydı?

Cevaplarınızı takip ediyorum. Hasimatoyu hangi değerlere bakarak tespit ettiler? Dökülmeleriniz ne boyuttaydı?
Ben bebek düşündüğümden dolayı doktorum benden ayrıntılı bir kan testi istedi; herşeyime baktı bütün hormonlara. Benim haşimato 2’lerde çok az birşey çıktı ne bebek olmasına engelmiş ne de dökülme vs açıkçası. İlacımın da en düşüğünü kullanıyorum zaten tiroid için. Saç açısından çok önemli bir dökülmem yoktu saçım çoktur belki ondan döküldü bide hep fön de yaparım sadece dönemsel belki birazcık artmıştı eskiye göre dökülme, ben de Haşimato ya yormuştum o zamanlar. Bende böyle durum yani haşimato başlangıç gibi birşey aslında sanırım çok hafif çünkü.

X