Çift Rahim - Uterus Bikornis, Unikollis Anomalisi

Normal yoldan gebe kalabilir miyim?

• evet

OY: 12 66,7%
  • hayır

OY: 0 0,0%
  • aşılama

OY: 0 0,0%
  • tüp bebek

OY: 5 27,8%
  • uzun tedavi süreci

OY: 3 16,7%

• Ankete Katılan
    18
Bi tanidigimin yakini var
Bu bayanda da perde varmis ama dogru bi tedavi uygunlanmamis malesef
9 sene boyunca surekli hamile kalip surekli dusuk yapiyormus
Bi ara perde ameliyati olmus ama alinmamis sanirim yine
Sonra dr degistiriyolar bayan hamile kaliyor ve cok sukur dogum yapti
Yani kizlar iyi bi doktora denk gelmek cok onemli
Kesinlikle öyle canım valla ne yapacağımı bilemiyorum .doktorum çok uzman yani araştırdım baya bir ama kısmet işte ...hayırlısı olsun diyelim .doktorum aşılamaya onay verdi.tutmazsa çocuk olmazsa artık daha da uzmanıni nerde bulurum bilemiyorum. Illa ameliyat olmam gerekiyorsa olurum ondan korkum yok .ancak çıkıp hiç bir doktora da beni ameliyat edin nasıl denir.çok biliyorsun derler büyük ihtimal.allahtan hayırlısı diyorum ...nasibimizde inşallah çocuklarımız olur ve sağ salim kucagimiza alabiliriz

Tabiki oyle hic bi dr gerek gormedikce ameliyat yapmaz
İns asilaman tutar
Rabbim ikinize de saglikli bebekler nasip eder ins. Neler yasadiginizi cok iyi biliyorum
Duamdasiniz

Tabiki oyle hic bi dr gerek gormedikce ameliyat yapmaz
İns asilaman tutar
Rabbim ikinize de saglikli bebekler nasip eder ins. Neler yasadiginizi cok iyi biliyorum
Duamdasiniz
Çok teşekkür ederim sizde benim duamdasiniz allahım sabırlar versin

Çift rahim, uterus bicornis

İyi akşamlar. Mutlu UUB çok geçmiş olsun. Rabbim sabrını sonrada bebişini versin. Şu hayatta herkesin sınavı var bizimkisi, inşallah hayırlısı ile veririz sınavlarımızı.
Sen başka doktora gittin mi?

Kızlar merhaba,
Bugün doktora gittim tekrar Bezmiâlem e. Doktor alttan muayene etti ve rahmin kalp şeklinde değil bariz çift rahim olduğunu söyledi. Bir rahim boyu 63.8 mm diğeri 62.00 mm dedi. 5.00 mm den az boyu olanlar için sorun olur dedi. Enfeksiyon için hafta sonu acile taşınmıştım ama enfeksiyon görmedi doktor. Umarım yoktur ama yumurta sayın az görünüyor dedi hormon ve gebelik testi yaptı haftaya sonuçlarını alacağım. İnternetten araştırdım biraz ama yumurta sayısı az olanlar için tüp Bebek yöntemi vs deniyor inşallah gerek kalmaz. Başladığım yere geri döndüm. :KK43: bu ay adetim de gecikti hala olmadım. İnşallah gebeyimdir . :dua::emir_bebek: kesin teşhis koyulamadi hiç rahatsızlığima ne yapacağımı bilemiyorum. Çaresizlik içine girdim

İyi akşamlar. Mutlu UUB çok geçmiş olsun. Rabbim sabrını sonrada bebişini versin. Şu hayatta herkesin sınavı var bizimkisi, inşallah hayırlısı ile veririz sınavlarımızı.
Sen başka doktora gittin mi?
Evet bir kaç farklı doktora gittim hepside olmaması için hiçbir sebep yok dediler, 1 aşılama ve bir kaç defa klomenle tedaviye rağmen olmadı

Merhaba;
15 Temmuz tarihinde çift rahim olduğumu öğrendim. Sonrasında çok fazla araştırma yaptım. Doktor İlaçlı MR istedi bugünde çektirdim ve sonuçları elime aldım. rahim filmi HSG değil MR istedi.

Raporumda;
Bulgular; Mesane dolu normal. Konturu düzgün, duvar kalınlığı normal sınırlardadır. Uterus bikornis, unikollis anomalisi mevcuttur. Uterus büyüklüğü,parankim sinyal intensite dağılımı tabiidir. Her iki adneksial alanda patoloji izlenmemektedir.
Rektosigmoid kolon ve rektum tabiidir. Pararektal yağlı alan, iskiyorektal fossalar açıktır. Pelvis içinde ve ingunial bölgede patolojik boyut ve ya konfigürasyon da LAP izlenmemiştir. Kesit planına giren kas, kemik, diğre yumuşak doku oluşumlarının morfoloji ve sinyal intensite dağılımı tabiidir.

Sanuç;
UTERUSTA BİKORNİS, UNİKOLLİS ANOMALİSİ

olarak rapor verdiler. Araştırdım ameliyat olmadan gebe kalabilirmişim. Düşük riski ve erken doğum oluyormuş. Bu şekilde gebe kalan var mı? Aşılama filan gerektirir mi ?
Geçmiş olsun canım öncelikle rabbim gönlüne göre nasip etsin inşallah bende tesaduf eseri usg çekiminde rahimde perde var dediler sonra tekrar trasvaginal usg ile bikornuat uterus dediler bende 8 aydır bebek istiyorum eşimin ve benim tahlillerimiz normal hormon ve spermiograma göre gebelik ic8n engel bi durum yokmuş tekrar doktora gittim benden hsg ve smear testi istedi salı günü hsg çekimim vardı henüz doktora gösterme fırsatı bulamadım ama hsg sonucuna göre uterus bikornis unikollis çıkıyor çakan uzman doktor laparoskopi ve mr çekimi önerdi çarşamba sonuçlarımı göstereceğim bakalım bu sefer gittiğim doktor ne önerecek ocak ayından beri toplam da 5 doktor değiştirdim hepside bu anomalinin hamile kalmama engel olmadığını söyledi bakalım bu sefer ne diyecekler ben klomen aşılama vs hicbir tedavi kullanmadım sonucu paylaşırım çarşamba ı sallah

Geçmiş olsun canım öncelikle rabbim gönlüne göre nasip etsin inşallah bende tesaduf eseri usg çekiminde rahimde perde var dediler sonra tekrar trasvaginal usg ile bikornuat uterus dediler bende 8 aydır bebek istiyorum eşimin ve benim tahlillerimiz normal hormon ve spermiograma göre gebelik ic8n engel bi durum yokmuş tekrar doktora gittim benden hsg ve smear testi istedi salı günü hsg çekimim vardı henüz doktora gösterme fırsatı bulamadım ama hsg sonucuna göre uterus bikornis unikollis çıkıyor çakan uzman doktor laparoskopi ve mr çekimi önerdi çarşamba sonuçlarımı göstereceğim bakalım bu sefer gittiğim doktor ne önerecek ocak ayından beri toplam da 5 doktor değiştirdim hepside bu anomalinin hamile kalmama engel olmadığını söyledi bakalım bu sefer ne diyecekler ben klomen aşılama vs hicbir tedavi kullanmadım sonucu paylaşırım çarşamba ı sallah

Merhaba canım,
Çok geçmiş olsun. Evet bende bir sürü doktora gittim engel olmadığını dediler. Ama bende bu kadar ile kalmadı yumurta rezervimin az olduğunu gördüler 6. Gittiğim doktor şimdi ben Cerrahpaşa tıp fakültesi hastanesi nde aşılama yapmak için menogon iğnesi vuruluyorum günlük pazartesi günü muayene olacağım. Duruma göre yumurtam olur ve büyürse aşılama yapılacak. Eşimden herhangi bir sorun yok şükür. Haberleselim inşallah hiç olumsuz bir şey olmaz .

Merhaba canım,
Çok geçmiş olsun. Evet bende bir sürü doktora gittim engel olmadığını dediler. Ama bende bu kadar ile kalmadı yumurta rezervimin az olduğunu gördüler 6. Gittiğim doktor şimdi ben Cerrahpaşa tıp fakültesi hastanesi nde aşılama yapmak için menogon iğnesi vuruluyorum günlük pazartesi günü muayene olacağım. Duruma göre yumurtam olur ve büyürse aşılama yapılacak. Eşimden herhangi bir sorun yok şükür. Haberleselim inşallah hiç olumsuz bir şey olmaz .
Haberleşelim canım paylaşalım bilgilerimizi çarşamba smear ve hsg yi göstereceğim bakalım ne diyecek tatmin olmazsam bir doktora daha gitmeyi düşünüyorum mr çekimi ister inşallah hsg cekimi yapan doktor mr da daha net belli olur onunla desteklenmesi gerek çektırırsan iyi olur dedi bakalım smear testi sonucumu bekliyorum henüz rabbim gönlümüze göre versin canım yumurta rezervine nasıl bakılıyor

Haberleşelim canım paylaşalım bilgilerimizi çarşamba smear ve hsg yi göstereceğim bakalım ne diyecek tatmin olmazsam bir doktora daha gitmeyi düşünüyorum mr çekimi ister inşallah hsg cekimi yapan doktor mr da daha net belli olur onunla desteklenmesi gerek çektırırsan iyi olur dedi bakalım smear testi sonucumu bekliyorum henüz rabbim gönlümüze göre versin canım yumurta rezervine nasıl bakılıyor
Amin inşallah ☺️ AMH hormon testinde çıkıyor yumurta rezervi.
Hsg çektirirsen mutlaka acısız çektir. Ücretleri çok ama acılı olan da çok fazla can yakıyormus. Ben çektirdim
10 dk da ve acısızdı.

Amin inşallah ☺️ AMH hormon testinde çıkıyor yumurta rezervi.
Hsg çektirirsen mutlaka acısız çektir. Ücretleri çok ama acılı olan da çok fazla can yakıyormus. Ben çektirdim
10 dk da ve acısızdı.
Acısız diye hiç araştırmadım canım normal çektirdim benim ağrı eşiğim yüksek adet donemlerimde çok ağrılı geçiyor çok zorlanmadım o yüzden amh testi istenmedi benden bakalım çarşamba göstericem sonuçlarımı biraz arastirdim hsg de tam ayirt edilemiyor mus bu gune kadar bikornuat uterus dendi ama septumda olabilirmiş benim mr cektirmeliymisim bakalim ne diyecekler cok merak ediyorum

Acısız diye hiç araştırmadım canım normal çektirdim benim ağrı eşiğim yüksek adet donemlerimde çok ağrılı geçiyor çok zorlanmadım o yüzden amh testi istenmedi benden bakalım çarşamba göstericem sonuçlarımı biraz arastirdim hsg de tam ayirt edilemiyor mus bu gune kadar bikornuat uterus dendi ama septumda olabilirmiş benim mr cektirmeliymisim bakalim ne diyecekler cok merak ediyorum

Benimde adetim çok ağrılı ve aşırı kanamali geçiyor. Aynı şeyleri yaşıyoruz, bizim rahmimiz de bu şekilde alışıyor insan. Umarım mr da tam belli olur. Ugrasmazsin doktor doktor. Birde bizim inşallah olur ise gebelik sonrası da zor geçecek. Rabbim iyi doktorlar ile karsilastirsin . Doktor tavsiyen olursa İstanbul da çok memnun olurum

Benimde adetim çok ağrılı ve aşırı kanamali geçiyor. Aynı şeyleri yaşıyoruz, bizim rahmimiz de bu şekilde alışıyor insan. Umarım mr da tam belli olur. Ugrasmazsin doktor doktor. Birde bizim inşallah olur ise gebelik sonrası da zor geçecek. Rabbim iyi doktorlar ile karsilastirsin . Doktor tavsiyen olursa İstanbul da çok memnun olurum
Ben bursadaydim canım Allah yardımcımız olsun benim için çok yeni su an bu durum iyi bir doktor bulma fırsatım olmadı bakıyorum bursada zaten bikornis unikollis ise rahim estetigi gibi bir operasyon yapiliyormus ama cok riskliymis septum varsa histeroskopi diyorlar ama bi süre beklerim mayis tan beri istiyoruz bebek bizde daha çok yeni hormon problemim yok esimdede sorun yok belki bir sorun olmadan hamile kalabilirsem d3n3mek istiyorum inşallah mr da belli olur laparoskopi çekilmesi gerekiyormuş yoksa onuda gözüm yemiyor korkuyorum adetim iki gün önceden ağrım bir başlıyor 3 gününe kadar ağrı çekiyorum kanama bitiyor 8. Güne kadarda sürekli lekelenme yasıyorum bu yuzd3n mi bilmiyorum neredeyse 28 gun luk döngünün 10 günü adetli gibiyim eger arastirirken rastlarsam istanbulda iyi bir doktor ismine burdan yazarim sana canim allah yardimcimiz olsun

Rahim yarım kalp şeklinde bile olsa gebe kalmaya engel değil. Esin ve sende herhangi bir sorun yok şükür normal şekilde olur senin bebişin.

Rahim yarım kalp şeklinde bile olsa gebe kalmaya engel değil. Esin ve sende herhangi bir sorun yok şükür normal şekilde olur senin bebişin.
Amin inşallah canım bakalım en azından araştırıp öğrenmek en iyisi hamile kalmadan nasıl sorunlarla karşılaşacağımı bilmek istiyorum bizim gibi rahim problemi olanlarda iyi bi doktor sıkı takip çok önemli ilk aylarda düşük önleyici son aylarda bebegin ciğerlerini geliştirici iğneler yapiliyormus erken dogum riskine karsi ama hangi doktorla gorustuysem bu gune kadar cok-da stres yaratacak bir durum olmadığını erken dogum dusuk riskin olabilir bebek sağlıklı olursa uygun yere tutunursa kaybolabilir dedi bilmiyorum bakalim suan tek hedefim hamile kalabilmek ve hamilelik sürecim ben herhangi bi operasyon gecirmeden sansimi denemek istiyorum yasim 23 daha bakalim nasip Sen kaç yaşındasın

Amin inşallah canım bakalım en azından araştırıp öğrenmek en iyisi hamile kalmadan nasıl sorunlarla karşılaşacağımı bilmek istiyorum bizim gibi rahim problemi olanlarda iyi bi doktor sıkı takip çok önemli ilk aylarda düşük önleyici son aylarda bebegin ciğerlerini geliştirici iğneler yapiliyormus erken dogum riskine karsi ama hangi doktorla gorustuysem bu gune kadar cok-da stres yaratacak bir durum olmadığını erken dogum dusuk riskin olabilir bebek sağlıklı olursa uygun yere tutunursa kaybolabilir dedi bilmiyorum bakalim suan tek hedefim hamile kalabilmek ve hamilelik sürecim ben herhangi bi operasyon gecirmeden sansimi denemek istiyorum yasim 23 daha bakalim nasip Sen kaç yaşındasın

:KK43: bende öyle düşüyüroum bir gebe kalabilsem. gerisini halledebilirmişim gibi geliyor ama ymurtalarım gelişmedi daha aşılama yaptıramadım. nasip bakalım 25 yaşındayım bende.

:KK43: bende öyle düşüyüroum bir gebe kalabilsem. gerisini halledebilirmişim gibi geliyor ama ymurtalarım gelişmedi daha aşılama yaptıramadım. nasip bakalım 25 yaşındayım bende.
Daha çok yeni canım seninde bak benim 6. Ayım perde de olsa bikornis de olsa kime danıştıysam hamile kalmana engel değil dediler hormon vile bakmadılar sadece usg istedi kist vs varmı diye bikornuat görünümde cikti sonucu bir kaç ay denedim olmayınca tekrar gittim adetin 2. Günü 1 yıldır olmuyor diye yalan söyledim bakılması gereken tüm kan testlerimi yaptı tekrar usg istedi bu sefer vajinal usg yine bikornuat dediler sadece o doktorda şuan senin hamile kalmana engel bir durumun yok diye tekrar söyledi esin bi muayene olsun sperm testi versin dedi hemen gittik özel bi labaratuvarda sipermiogram verdik kendi istegimizle eşime urolojiden randevu aldım gönderdim ondada hiçbir problem yok hayat güzel geldi sonuçları bir kaç ay daha geçti yine olmayınca tekrar gittim bu sefer smear var hsg istedi hsg çeken doktorda hamile kalmana engel dedi çok gözünde büyütme mr çektir aradaki perde yi olctur dedi gerekirse septum bikornis ayırımı için laparoskopi dedi onu gözüm yemiyor eğer bi sorun yaşarsam laparoskopi düşünebilirim septum bile çıksa hsg de yaptırmak istemiyorum su an ertelerim yani ben su an öyle düşünüyorum sen direk aşılama mi istedin

X