Çift terapisinin ilişkideki rolü.

Seviyorum ve sürekli anlaşmazlık halinde değiliz, sadece bi konu olduğunda konuşamamaktan muzdaribim başka bi sorunumuz yok, çok artı özellikleri var benim için, tam da sizin dediğiniz gibi susma huyum yok bir şeyden rahatsız olunca hemen onu gündeme getiriyorum buda yıpratıcı oldu sanırım bizim için
Tamam artık sende buraz çekılmeyı öğren
Sureklı konuşalım demek karşı taraf ıcın yorucu erkekler zaten bu tıp durumlarda gerı çekerler sende çok ustune gıdersen ıyıce
çeker kendını

İlişkide de evliliktede yalnız kalınmalı. Her ne olursa olsun yalnız kalmaya vakit ayırılmalı. Anladığım kadarıyla siz buna izin vermiyorsunuz. Sadece yalnız kalmaya özen gösterin bir müddet ve bu süre zarfında zaten her sey rayına oturacaktır ilerleyecek mi, ilerlemeyecek mi cok net bir sekilde anlayabilirsiniz. Yalnız cok sey katıp ögretiyor zaten. İliskilerimde hep bunu yaparım.
Bitmeye yüz tutmus özel bir bagı, aradaki iliskiyi kurtarmaya veya yürütmeye calısmak dibinde kalan sampuana su eklemek gibi. Yetmiyor ama gideri de var bir süre, sonunda bitiyor.. ama bitiyor.
En baba ask zaten 30 aydan sonra biter ve yerini bagımlılık, alıskınlıklar alır araya karakter, kisilik gibi meseleler girer. Erkek arkadasınızın burcunu cok merak ettim. Topraklık var gibi kendisinde basak, boga, oglak? Ben de erkek arkadasınız gibiyim susarım sineme cekilirim cözmek icin ugrasmam pek. Ama bu toprakların kadını da erkegi ayrı oluyo zaten. Daha cok boga, oglak gibi geldi erkek arkadasınız. Meslegindeki yoruculuk iliskiye yansıyacaksa zaten bir gözden gecirin derim. İnsan birbirinin tatili olmalı. Onun dısında bi terapi alabileceginiz bir durum görmüyorum ben ortada. Gereksiz.

youtube da Adil Yıldırım var psikolog erkek kafasını düşüncelerini anlatıyor.Asla kadınlar gibi olmadıklarını
kadınların konuşmadan durmadığını, erkeklerin ise fazla konuşmaktan hoşlanmadığını anlatıyor. Sorun varsa da onlara göre çabuk bitiyor normal hayata hiç birşey yokmuş gibi dönebiliyorlar. Tartışma sevmiyorlar.

Eşiniz değil ki belli ki uyumlu değilsiniz daha evlenmeden bile sorunlar yaşanıyor zorla oldurmanın anlamı yok flört ilişki bunun icin var zaten anlaşamıyorsan ayrılmak icin

Evliligimizin ilk yılından sonra cift terapisti aldik sonrasında terapi tek teke döndü 3 ay benimki sürdü ve haziran ayında bitti esimin 5 ay bitmek üzere .

Ve her sey değişti a dan z ye her sey masallah diyim rabbime şükürler olsun vesile etti bize bu yöntemleri.

Çok çok severek evlenmiştik ama inanılmaz kavgalar ediyorduk birbirimizin çocukluk travmalarini tetikleyip duruyormuşuz meğersem benzer travmalarimiz varmış.

Fakat bizim terapi yontememiz travmaları temizleme ile başladı Emdr ve hipnoz yöntemleri ile Allah razı olsun doktorumuzdan şimdi şükürler olsun çok huzurlu bir evliligimiz var.

Ekip olmayı, en iyi arkadaş olmayı, aile olmayı her sorunu birlikte çözmeyi öğrendik
önceliğimizin birbirmiz olduğunu ve birincil ailemizin bizim catimiz altında olduğunu da öğrendik.
Teşekkürler Allah daim etsin inşallah mutluluğunuz maşallah 🧿

Tamam artık sende buraz çekılmeyı öğren
Sureklı konuşalım demek karşı taraf ıcın yorucu erkekler zaten bu tıp durumlarda gerı çekerler sende çok ustune gıdersen ıyıce
çeker kendını
Evet haklısınız teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım mutlaka :)

İlişkide de evliliktede yalnız kalınmalı. Her ne olursa olsun yalnız kalmaya vakit ayırılmalı. Anladığım kadarıyla siz buna izin vermiyorsunuz. Sadece yalnız kalmaya özen gösterin bir müddet ve bu süre zarfında zaten her sey rayına oturacaktır ilerleyecek mi, ilerlemeyecek mi cok net bir sekilde anlayabilirsiniz. Yalnız cok sey katıp ögretiyor zaten. İliskilerimde hep bunu yaparım.
Bitmeye yüz tutmus özel bir bagı, aradaki iliskiyi kurtarmaya veya yürütmeye calısmak dibinde kalan sampuana su eklemek gibi. Yetmiyor ama gideri de var bir süre, sonunda bitiyor.. ama bitiyor.
En baba ask zaten 30 aydan sonra biter ve yerini bagımlılık, alıskınlıklar alır araya karakter, kisilik gibi meseleler girer. Erkek arkadasınızın burcunu cok merak ettim. Topraklık var gibi kendisinde basak, boga, oglak? Ben de erkek arkadasınız gibiyim susarım sineme cekilirim cözmek icin ugrasmam pek. Ama bu toprakların kadını da erkegi ayrı oluyo zaten. Daha cok boga, oglak gibi geldi erkek arkadasınız. Meslegindeki yoruculuk iliskiye yansıyacaksa zaten bir gözden gecirin derim. İnsan birbirinin tatili olmalı. Onun dısında bi terapi alabileceginiz bir durum görmüyorum ben ortada. Gereksiz.
Süpersiniz evet boğa Burcu nasıl anladınız 😀 verdiğiniz bilgiler çok değerli teşekkürler

youtube da Adil Yıldırım var psikolog erkek kafasını düşüncelerini anlatıyor.Asla kadınlar gibi olmadıklarını
kadınların konuşmadan durmadığını, erkeklerin ise fazla konuşmaktan hoşlanmadığını anlatıyor. Sorun varsa da onlara göre çabuk bitiyor normal hayata hiç birşey yokmuş gibi dönebiliyorlar. Tartışma sevmiyorlar.
Evet aynen dediğiniz gibi işte 😟 bi takip edeyim dediğiniz psikoloğu

X