Çıkış Yolu Varmı Lütfen yardım edin

ucanninja

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2015
43
28
52
Öncelikle hepinize merhaba
Bu postu namı diğer ucanninjanın kızı olarak yazıyorum .Öncelikle yazcaklarım konusunda hem avukatların hemde sizlerin fikirlerine ihtiyacım var
Annem diğer yazılarında bize ve ailevi durumumuzla ilgili bişeyler paylaştığını hatırlıyorum.
Zor bir süreç zor bir sınavdan geçiyoruz.Annem bu zamana kadar gerek ben gerek kardeşim için bişeylere sabretti.Normalde herşeyi yapabilcek derecede güçlü fakat
yaşadıkları onun özgüvenini kaybetmesinede neden oldu adeta hergün annemde kardeşimde ölüyor gözümün önünde ve ben buna tahammül edemiyorum sessiz kalamadığım için yazmanın doğru olduğuna kanıt getirdim.
Annem ve babam 26 yıllık evliler zamanında verdikleri çok sınav oldu zorlu yollardan geçtiler .
Şuan ben 25 yaşındayım kardeşim 18 bu yıl ünv sınavına girdi bense üniversiteden mezun oldum anneme söz verdiğim gibi tüm yaşananlara rağmen dereceyle okulumu bitirdim .
Babam artık hiç tanınmıycak bir insan oldu hem annemi aldatıyor hem bu aldattığı insan onun evli olduğunu biliyor beraber olduğu insanın eşi vefat etmiş 2 kızı var bize yapmadıklarını onun çocuklarına yapıyor bayana hem maddi hem manevi yönde destek oluyor.
kadın adeta karabulut gibi yaklaşık 2012den beri hayatımıza çöktü annemin hergün kendine olan güvenini kaybettiğini görmek beni öldürüyor.
Enson unutmadığım repliğide artık bir bluz bile seçemiorum karar veremiyorum demesiydi.
Annem evliliği boyuncada babam tarafından hep bastırılmış biri ezilmiş biriydi hala gözlerimizde çaresizliği gördüğüm oluyor benide ezdi ama şuan belki biraz daha güçlü hissediyorum kendimi.
Bu süre zarfına kadar annem hep sabır eden herşeyi ben çektim pes edip gitmek olmaz dediği için bekledik ve denedik ama olmayınca olmuyor baze n bunu görmek içinde kardeşimin duyduklarını okuduklarını gördüklerini daha fazla taşıyamayıp dün anneme benim annem beni mutsuzluğa hapsetti bu yüzden babam da annemde öldü demesi anneme büyük bir tokat gibi oldu.
Elimizde babamın kadınla konuştuğu whatsapp konuşmalarıda mevcut,tahmin ettiğim üzere gelen telefon faturasından anlaşıldığı üzere bayanla yurt dışındaykende görüşmeye devam ediyor
Ağustosun sonu itibariylede boşanmak için gerekli işlemleri başlatmak istiyoruz fakat şöyle bir sorun annem ev hanımı çalışmıyor bir geliri yok ben ise yeni mezun oldum düzenli bir işim yok erkek kardeşim ise ünv başlıycak dediğim gibi kardeşim 18 yaşında ve erkek olduğu için nafaka alma gibi bir durum söz konusu olurmu?
Elimizde yurtdışındaki görüştüğü bayanlarla attığı resimler her türlü resim ve yazışmada mevcut bunları kullansam bişey olurmu ve babam çok kolay yalan söyleyebilen biri anneme şer atmasındanda korkuyorum .Çünkü birgün tartişmalarında eğer olurda benden ayrılmaya kalkarsan bir şarapcıya bakar işin demişti bir şarap parasına öldürtürüm seni demişti .Aslında babam dev görünümlü bir korkak o sadece kendinin başarılı olcağına inanır onun dışında kimse bişeyler başaramaz yapamaz.
Annem boşanma davası açarsa nafaka alabilirmi?
Mal paylaşımı yapılırken annem sorun yaşarmı?
Elimizdeki belgeleri kullanırsak maddi manevi boşanma davası açarak bu yoldan çıkışımız mümkün olurmu?
Annem yeniden eski mutlu haline güçlü haline dönebilirmi hergün ölmek yerine birgün ölmeyi seçip yolumuza bakmamız doğru değilmi?
Kardeşimin psikoloji bozulmuş bir halde benim üzüntüden saçlarım dökülüyor saçkıran oldum antidepresan kullanıyorum ve panik atak başlangıcıyla savaşıyorum bu yolda
ama hala güçlü olduğuma inanıyorum zalimin zulmü varsa Bizimde Allahımız var ..
şimdilik buradaki avukatlardan ve sizlerden yorum almak istiyorum lütfen bana yardım edin bir çıkış yolu gösterin..
tecrübelerinizden faydalanıp anneme kardeşime ve bana bir hayat kurmak istiyorum..
Teşekkür ederim şimdiden herkese..

Tavuk_suyu_ Tavuk_suyu_ ye katılıyorum.Aldattığı kadına da tazminat davası açsın çatır çatır da alırsınız.
İnşallah avukat ya da deneyimli arkadaşlar yardım eder.
Anneciğin de ve hepiniz hayatın kalanını huzurlu ve mutlu olarak geçirirsiniz.

Kangrenli yeri zamanında kesip atmak ne kadar önemliymis konunuzu okuyunca bunu gördüm. Annen herşeye göğüs germiş ama şimdi kardeşinden öyle bir laf duymuş çok acı. Evlilikte özgüveninin yerle bir edilmesi insanı ne hale getiriyor kendi annemden biliyorum. inşallah en güzel şekilde kurtulursunuz bu adamdan. Gör bak o zaman annen nasıl toparlayacak kendini. Biraz zaman alıyor ama zamanla herşey yoluna giriyor. Bu arada anneniz sizin gibi akli basinda bir kızı olduğu icin çok şanslı söylemeden geçemeyeceğim.

Anneniz gerçekten boşanmak istiyor mu önce ona karar verin.
Dava açılır da babanız yalandan yalvarıp acındırırsa kendini ve anneniz vazgeçerse sizler için de büyük yıkım olur.

Anneniz çalışmadığı için nafaka alabilir. Erkek kardeşinizi bilmiyorum, eğitimine devam edenler alabiliyor diye bir şey hatırlıyorum ama emin değilim.

Dava esnasında şahitlik ederek babanızın aldattığını ispatlarsanız annenize ayrıca tazminat da öder babanız. Yine şarapçıya bakar kısmına şahitlik ederseniz uzaklaştırma kararı da alabilir anneniz.

Mal paylaşımı konusunda da ne zaman evlendikleri önemli sanırım. Babanızın üzerine, annenizin üzerine neler var, ne zaman alınmış fark edebilir.

Öncelikle yaşanılan şeyler üzücü, umarım daha da yara almadan kurutulup mutlu bir hayata başlarsınız. Hem anneniz hem siz ve kardeşiniz.

Şimdi anlatıklarınıza bakarak, avukat tutacak gücünüz yoksa bulunduğunuz yerin adliyesine gidip avukat talebinde bulunun. Sizden bazı evraklar isteyeceklerdir. Bunları tamamlayın, ve size avukat atanmasını bekleyin.

Sonrasında, anneniz çalışmıyor buna bağlı olarak nafaka alacaktır.

Erkek kardeşiniz eğitim hayatına devam ettiği sürece nafaka alabilir,18 yaşında olduğu için nafaka talebini kendisi yapmalıdır.

Mevcut malların ne zaman alındığını bilmeden malların paylaşımı ile ilgili bilgi vermem yanlış olur. Fakat evlilik sonrası edinilen tüm mallar ortaktır. Ancak aldatmanın ispatı durumunda kusurlu tarafın mal rejiminden alacağı oran azaltılabilir veya tamamen kaldırılabilir.

Tazminat talep hakkınız tabi ki var, üstelik aldatmayı ispat durumunuzda iyi bir tazminat elde edebilirsiniz.

Babanızın tehditlerini de mutlaka avukata söyleyin gerekirse bu konuda önlem alınsın.

Ve mutlaka karşıda ki kadına da dava açılmalı ve tazminat talep etmelisiniz.Bunlar hukuki kısmı işin, diğer kısmına gelirsek.

Hayatta mutlu olmak için hiç bir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Hemen harekete geçin ve kurtulun bu hayatınızı yiyen adamdan. İnanın güzel şeyler yaşayacaksınız.Sadece az daha sabredeceksiniz.

Kangrenli yeri zamanında kesip atmak ne kadar önemliymis konunuzu okuyunca bunu gördüm. Annen herşeye göğüs germiş ama şimdi kardeşinden öyle bir laf duymuş çok acı. Evlilikte özgüveninin yerle bir edilmesi insanı ne hale getiriyor kendi annemden biliyorum. inşallah en güzel şekilde kurtulursunuz bu adamdan. Gör bak o zaman annen nasıl toparlayacak kendini. Biraz zaman alıyor ama zamanla herşey yoluna giriyor. Bu arada anneniz sizin gibi akli basinda bir kızı olduğu icin çok şanslı söylemeden geçemeyeceğim.
Çok teşekkür ederim en kısa zamanda güzel günlere yeniden uyanacağımızı biliyorum ..Güzel düşünceleriniz içinde çok teşekkür ederim inşallah bizde bu sınavı atlıtıcaz.

Öncelikle yaşanılan şeyler üzücü, umarım daha da yara almadan kurutulup mutlu bir hayata başlarsınız. Hem anneniz hem siz ve kardeşiniz.

Şimdi anlatıklarınıza bakarak, avukat tutacak gücünüz yoksa bulunduğunuz yerin adliyesine gidip avukat talebinde bulunun. Sizden bazı evraklar isteyeceklerdir. Bunları tamamlayın, ve size avukat atanmasını bekleyin.

Sonrasında, anneniz çalışmıyor buna bağlı olarak nafaka alacaktır.

Erkek kardeşiniz eğitim hayatına devam ettiği sürece nafaka alabilir,18 yaşında olduğu için nafaka talebini kendisi yapmalıdır.

Mevcut malların ne zaman alındığını bilmeden malların paylaşımı ile ilgili bilgi vermem yanlış olur. Fakat evlilik sonrası edinilen tüm mallar ortaktır. Ancak aldatmanın ispatı durumunda kusurlu tarafın mal rejiminden alacağı oran azaltılabilir veya tamamen kaldırılabilir.

Tazminat talep hakkınız tabi ki var, üstelik aldatmayı ispat durumunuzda iyi bir tazminat elde edebilirsiniz.

Babanızın tehditlerini de mutlaka avukata söyleyin gerekirse bu konuda önlem alınsın.

Ve mutlaka karşıda ki kadına da dava açılmalı ve tazminat talep etmelisiniz.Bunlar hukuki kısmı işin, diğer kısmına gelirsek.

Hayatta mutlu olmak için hiç bir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Hemen harekete geçin ve kurtulun bu hayatınızı yiyen adamdan. İnanın güzel şeyler yaşayacaksınız.Sadece az daha sabredeceksiniz.

Böyle cümleler duyunca ben annemle herşeye göğüs gererim diye düşünüyorum Annem olsun bana bişey olmaz o muazzam bir melek ve mutlu olup artık gülmesini istiyorum üçüncü sayfa haberi olup eşi tarafından öldürüldü haberlerini düşünmek istemiyorum .
Evet şuan maddi durumumuz annemde çalışmadığı için avukat için uygun değil elimizdeki whatsapp konuşmlarını kullanabilirim değilmi?
şimdiden teşekkür ederim güzel fikirleriniz için ..

Kullanabilirsiniz evet, normal şartlarda bu tarz deliller "özel hayatın gizliliği" sebebiyle hukuki delil olarak kabul edilmiyor olsa da, boşanma, aldatma söz konusu olduğunda delil niteliğinde değerlendiriliyor. ucanninja ucanninja

Anneniz gerçekten boşanmak istiyor mu önce ona karar verin.
Dava açılır da babanız yalandan yalvarıp acındırırsa kendini ve anneniz vazgeçerse sizler için de büyük yıkım olur.

Anneniz çalışmadığı için nafaka alabilir. Erkek kardeşinizi bilmiyorum, eğitimine devam edenler alabiliyor diye bir şey hatırlıyorum ama emin değilim.

Dava esnasında şahitlik ederek babanızın aldattığını ispatlarsanız annenize ayrıca tazminat da öder babanız. Yine şarapçıya bakar kısmına şahitlik ederseniz uzaklaştırma kararı da alabilir anneniz.

Mal paylaşımı konusunda da ne zaman evlendikleri önemli sanırım. Babanızın üzerine, annenizin üzerine neler var, ne zaman alınmış fark edebilir.
evet artık tam anlamıyla boşanmak için hazır her türlü kafasındada beynindede annemin bitirdiğine inanıyorum

X